rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marcin 80    8

Tak, możesz  przeprowadzić postępowanie ofertowe i zakupić

Edytowano przez Marcin 80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eminem    1

Mam juz wybrane marki i modele maszyn, wstepnie zaklepane ceny u dealera. Jak przeprowadzic to postepowanie ofertowe zeby kupic od tego dealera ktorego sobie wybralem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dealer już powinien wiedzieć jak to zrobić :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

dziś przyszło pismo ze czekać w ciągu 10 miesięcy ciekawe czy będzie szansa według mnie chyba nie no ile osób by odpaść lub zrezygnować .Wielkopolska miejsce 20xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saperxxx    1

Poprawki 23 listopada, umowa podpisana dzisiaj ;) Freetaxi, bardzo dziękuje za cenna wskazówkę i uspokojenie sytuacji ;) dzięki wszystkim za wspólne przeżywanie tej prawie rocznej batalii ;) powodzenia dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Szczypka ktos wprowadził Cie w blad ja przy mlodym rolniku 5 lat temu przeszedlem na vat potem mialem 2 kontrole i wszystko gra. Jest tak jak napisał freetaxi vat nie interesuje agencje ty masz wydac 70% ceny brutto i kropka.   Mi arimr bialystok to samo wmawial co Tobie , na przyszlosc dzwon do warszawy jak chcesz sie czegos dowiedziec... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

dziś przyszły poprawki wielkopolska miejsce 12xx

Wydaje mi się ,że jest ich jakoś bardzo dużo........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Zachodniopomorskie - poprawki - miejsce 4xx - 13 stron. Oświadczenia, plany rozmieszczenia budynków, brak: ewidencji środków trwałych, plan sprzedaży, biznesplan do poprawy, brak zatwierdzonego projektu budowlanego ( silos 100t). Reszta to braki i literówki we wniosku, czepiają się silosu, jak osiągnę wzrost GVA. To tyle. Najgorsze jest to że muszę mieć pozwolenie na budowę a nie wiem czy się ostatecznie załapie. Teraz się łapię ale jak to będzie po poprawkach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek198402    3

dziś przyszły poprawki wielkopolska miejsce 12xx

Wydaje mi się ,że jest ich jakoś bardzo dużo........

ty dostałeś o poprawki a bliski znajomy który ma nr 107x dostał że brak kasy , to czegoś tu nie rozumie ?,

Ciekawe właśnie jak będzie z resztą nr , ja mam 22xx i też przyszyło ze brak kasy, ale czekam bo w naszym kraju to różne rzeczy się dzieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian8070    1

wielkopolska miejsce 12** , wczoraj pismo ze brak kasy i czekac 10 miesięcy, dwa tygodnie temu były poprawki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Zachodniopomorskie - poprawki - miejsce 4xx - 13 stron. Oświadczenia, plany rozmieszczenia budynków, brak: ewidencji środków trwałych, plan sprzedaży, biznesplan do poprawy, brak zatwierdzonego projektu budowlanego ( silos 100t). Reszta to braki i literówki we wniosku, czepiają się silosu, jak osiągnę wzrost GVA. To tyle. Najgorsze jest to że muszę mieć pozwolenie na budowę a nie wiem czy się ostatecznie załapie. Teraz się łapię ale jak to będzie po poprawkach ?

 

Ja z wnioskiem dołączyłem pozwolenie ale nie było na nim pieczątki, że jest już prawomocne. Oczywiście przy poprawkach sie tego czepili i trzeba było dostarczyć pozwolenie z pieczątką prawomocności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

z listą jest coś nie tak albo nie po kolei albo źle pkt naliczone, kolega takie same maszyny jak ja i ok 100 miejsc za mną,ten sam doradca


 

 

wielkopolska miejsce 12** , wczoraj pismo ze brak kasy i czekac 10 miesięcy, dwa tygodnie temu były poprawki. 

pewnie i u mnie tak bedzie

a ile miałeś pkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

jak sytuacja w świętokrzyskim do ilu miejsc wysyłają poprawki?

 

Ja mam numer wniosku nieco ponad 500 i żadnych poprawek jeszcze nie dostałem.

Znajomi sa nieco dalej i też cisza :/

Ale spokojnie, kiedyś przyjdzie pismo :) najwyżej z odmową z powodu przekroczenia terminu lub braku kasy w ARiMR.

Ogólnie nie nastawiac się na szybką realizacje wniosku. Jak się uda to fajnie a jak nie to trudno...

Po sobie widzę, ze jak coś mi jest koniecznie potrzebne ( maszyna lub urządzenie ) to nie będę czekał na dofinansowanie tylko muszę kupić lub już kupiłem używkę...

Gdyby wniosek przeszedł kupiłbym to samo ale nowe z refundacją 50% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

kurde niech szybciej się odzywają, bo opryskiwacz na który składałem przy dzisiejszym zamówieniu będzie w połowie lutego czyli na styk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro0101    0

Koledzy, mam mały problem z poprawkami. Prowadzę produkcję roślinną (wyłącznie TUZy- ok.25 ha), we wniosku zdeklarowałem zakup kilku maszyn(prasa, zgrabiarka, siewnik do podsiewu traw, rozrzutnik obornika). W roku docelowym założyłem, że zmienię profil produkcji- rozpoczęcie hodowli bydła. Pani rozpatrująca mój wniosek napisała, że planowana inwestycja nie ma związku z produkcją zwierzęcą. W trakcie rozmowy telefonicznej z wcześniej wspomnianą Panią uzyskałem informację, że nie mogę argumentować zakupu maszyn do produkcji roślinnej zmianą profilu produkcji w roku docelowym na zwierzęcą. Według niej nie ma to bezpośredniego związku z planowaną inwestycją oraz obecną produkcją, pomimo że zakupione maszyny służyłyby mi do przygotowywania paszy dla bydła. Dodatkowo powiedziała mi ,że na chwilę obecną wnioski tego typu nie kwalifikują się do przyznania pomocy. Podobno obecnie trwają konsultacje z centralą ponieważ dużo jest właśnie wniosków w których występuje podobny problem co u mnie. 

Macie jakiś pomysł co z tym zrobić? Bez zakładanej produkcji zwierzęcej będzie mi trudno uzyskać wymagany wzrost GVA w roku docelowym z samych użytków zielonych.

Edit: I jeszcze jedno, czy można założyć wzrost GVA w roku docelowym poprzez zwiększenie areału(np. dodzierżawienie dodatkowej działki), czy taki zabieg też jest niedozwolony?

Edytowano przez jaro0101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2

Ja będę zwiększał areał poprzez dzierżawę i wszyscy znajomi co składali tak robią, więc myślę że jest dozwolone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Czy przy inwestycji na ok 250 tys zł będę musiał posiadać tablicę informacyjną w gospodarstwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj