rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

freetaxi    947

Chcesz premię z młodego rolnika uznać jako wkład w nową modernizację? 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

Dzisiaj przyszło pismo od wnioseku MGR  (25xx Wielkopolska)  nie łapie się w środkach i...

Ciekawe czy na wiosnę zwiększa limit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zetor tylko żebyś się sam nie pogubił w tym wszystkim  ;)

a z zakupów z młodego rolnika nie radzę ci odzyskiwać vat ponieważ vat jest kosztem kwalifikowanym ( mi to odradził kierownik or)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Przecież w pierwszym wariancie możesz też wyłożyc tylko 57tys i rozliczyć Młodego rolnika.

O, zetor widze szybka edycja.

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eminem    1

Jesli we wniosku mam ciagnik  o mocy 120-130km  to bede mogl kupic mniejszy o mocy 110 lub 115km? Czy moge to zmienic na etapie 2 poprawek?

 

 

Edytowano przez eminem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Jesli we wniosku mam ciagnik  o mocy 120-130km  to bede mogl kupic mniejszy o mocy 110 lub 115km? Czy moge to zmienic na etapie 2 poprawek?

 

Nie możesz , musisz zmienic moc jak bedziesz chciał mniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Szczypka z jakiej racji nie można odzyskać VAT z zakupów, które rozliczysz z MR? 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

jak dostane modernizacje to z wniosku z modernizacji kupuje ciagnik z ladowaczem osprzetem, prase, owijarke, plug, wloke, rozsiewacz do nawozu, rozrzutnik, talerzowke.

w mlodym rolniku mialem podany ciagnik zeby nie dzielic skory na niedzwiedziu ;p jak wszystko pyknie to wtedy sie zastanowie co za mlodego: moze kosiarke dyskowa i pare innych rzeczy, moze utwardze se kawalek podworka,

chodzi o to ze mlody rolnik i modernizacje chce polaczyc, z MR netto musze wydac 57000 zł ( brutto 70 000),

mam 100 000 tys z mlodego do rozliczenia za dwa lata, teraz traktuje je jak wklad wlasny do modernizacji i dostaje dodatkowe 150 000 zwrotu z agencji,  mam 250 tys netto na modernizacje, 

przychodzi czas na rozliczeni mlodego rolnika, musze netto swojej wkoncu kasy wydac ostatecznie 57000

 

podsumowujac: za 57 000 zl swojego wkladu  dostaje łacznie z uni 250 000 zl.   trzeba doliczyc koszt kredytu i ksiegowej za 5 lat

 

za 57 tys kupi sie tylko stary 16 letni ciagnik zachodni a tak mam ciagniczek i zaraz maszyny do niego

PS. ciagnik nowy, maszyny ktore wypisalem no i ostatecznie za ten swoj wklad 57000 kostke na podworku, albo jeszcze jakies maszyny ;p

kurwica tylko zeby ktos zagwarantowal ceny na to co produkujemy lepsze, ale kto nie ryzykuje nie pije szampana

dobrze kombinujesz. chwilowo kasa z mr sfinansujesz mgr a jak dostaniesz zwrot z mgr to kupisz coś na mr. oczywiście bez formalnego łączenia mr jako wkładu do mgr. jak chcesz odzyskać vat z mr to musisz wydać 70k netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor521189    2

Szczypka z jakiej racji nie można odzyskać VAT z zakupów, które rozliczysz z MR? 

 

o właśnie ;p w moich kalkulacjach chodzi o to ze zawsze mlodego rolnika z 2014 moge podpasowac pod modernizacje bo tam nie bylo przydzialow maszyn do powierzchni itd ;p 

po drugie z modernizacja i mlodym oplaca sie na vat na 5 lat przechodzic,

przy samym mlodym u mnie chyba nie bardzo

i chodzi mi o przeliczenie ze naprawde mozna prawie 5 razy wiecej dostac za swoj wklad, jezeli ktos wogole z prowu nie korzysta a kupuje maszyny ze zachodu przechodzone.

czyli sie oplaca :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eminem    1

Cene ciagnika podalem 200tys netto. Czy bede mogl kupic ciagnik za 230tys czy lepiej w poprawkach podniesc cene do 230tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus907    6

ja tam dostałem młodego przeszedłem na VAT i normalnie rozliczam się z VAT z tych maszyn wielu kolegów tak zrobiło i kolega po sąsiedzku też teraz na VAT przechodzi bo dostałem młodego. A co do PROW też dzisiaj dostałem wiadomość z agencji że brakło środków na mój wniosek jestem około 2500 miejsca województwo wielkopolskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego Zetor przy młodym rolniku 2007-2013 brali pod uwagę wielkość maszyn pod areał, etc. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor521189    2

ja tam dostałem młodego przeszedłem na VAT i normalnie rozliczam się z VAT z tych maszyn wielu kolegów tak zrobiło i kolega po sąsiedzku też teraz na VAT przechodzi bo dostałem młodego. A co do PROW też dzisiaj dostałem wiadomość z agencji że brakło środków na mój wniosek jestem około 2500 miejsca województwo wielkopolskie 

 

dotales mlodego , zalozmy ze z 100 tys ktore wydajesz brutto odadzą ci Vatu  18 500

rocznie wychodzi ci 3700 przez 5 lat,  plus vat z paliwa nawozu itd,    ale na minus  tego co sprzedasz....

kazdy indywidualnie musi to se przemyslec

ja czekam na modernizacje

Edytowano przez zetor521189

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szczypka z jakiej racji nie można odzyskać VAT z zakupów, które rozliczysz z MR? 

miałem to "szczęście" i mnie sobie wybrali do pokazówki w telewizji jak to premia dla młodego rolnika pomaga na starcie

przez to miałem dużo czasu na gatke szmatke z kierownikami i się ich zapytałem o odliczenie vatu to mi to odradzili ponieważ arimr zwraca nam także vat  vat jest kosztem kwalifikowanym 

i tak jak kolega zakłada że wyda 70 tysi i rozliczy się z arimr kwotą 70 tysi a po czasie odzyska od tego vat to arimr stwierdzi że nie wydał wymaganej kwoty ponieważ odzyskał vat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor521189    2

Kolego Zetor przy młodym rolniku 2007-2013 brali pod uwagę wielkość maszyn pod areał, etc. 

tak samo rygorystycznie jak przy modernizacji dzisiaj?

a jak nie to przynajmniej te niepunktowane maszyny w MGR moge ostatecznie w MR wciasnąc

 

Edytowano przez zetor521189

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Kolego Zetor przy młodym rolniku 2007-2013 brali pod uwagę wielkość maszyn pod areał, etc.

W każdym naborze na młodego rolnika jest brana wielkość maszyn do arealu i produkcji, nawet w tym co jest teraz, chyba że się mylę i na 15 ha mogę kupić ciągnik 150 km?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego Szczypka z młodym rolniku z 07-13 masz wydać 70 % premii brutto. To czy odzyskasz VAT z US Arimr nie interesuje.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil12445    0

Kamil12445 który jesteś na liście w Lubelskim?

 

4XX pierwsze poprawki w sierpniu i w tym tyg miałem aby dostarczyć jeden dokument i będę mógł podpisywać umowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

w małopolsce 17x miejsce podpisana dzisiaj umowa, podwiozłem kolegę do arimr bo mu aku od mrozu w aucie szlak trafił..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj