rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

PATr    409

Tak jak mówiłem, ja na jesieni złożyłem rezygnację i po 4 miejscach dopiero mnie z listy skreślili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grippen    18

Rafftti co ty opowiadasz? Skoro nie spadla to widocznie jej zaliczyli juz punkty z ekologi. A niby co agencja ma do tego ze ktos chce przez najblizsze lata prowadzic produkcje ekologiczna? Przeciez nie wszystko musi byc sciema choc moze to tak wygladac.. Nie sadze ze wszystkich od razu tak by potraktowano bo nikt tu o czyms takim nie pisal jak dotad, a jesli nie wszystkich to tym bardziej ta jedna osobe. Wymagania co do pkt stworzyla sama agencja wiec wedle zasady ze prawo nie dziala wstecz nie moga teraz sobie ot tak tego zmienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz121515    14

Rafftti co ty opowiadasz? Skoro nie spadla to widocznie jej zaliczyli juz punkty z ekologi. A niby co agencja ma do tego ze ktos chce przez najblizsze lata prowadzic produkcje ekologiczna? Przeciez nie wszystko musi byc sciema choc moze to tak wygladac.. Nie sadze ze wszystkich od razu tak by potraktowano bo nikt tu o czyms takim nie pisal jak dotad, a jesli nie wszystkich to tym bardziej ta jedna osobe. Wymagania co do pkt stworzyla sama agencja wiec wedle zasady ze prawo nie dziala wstecz nie moga teraz sobie ot tak tego zmienic.

Nie popieram ekologi ale kolega ma rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
therider    7

mam numer 4223 mazowieckie. Czy mam szanse na przejście wniosku , bo mam wpisaną ładowarkę teleskopową i nie wiem czy mam czekać że może przejdzie wniosek czy kupować używaną. 

Edytowano przez therider

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Piszę tylko to co mi powiedziała ta kobieta. Sam w to nie wierzę ale w poprawkach które przyszły z agencji podobno był nakaz wykreślenia ekologi. Eko została wykreślona z wniosku i wysłali do wawy i od tamtej pory cisza. Kolejna sprawa o której zostałem poinformowany to że agencja ma dorzucić pieniędzy do modernizacji, a w to już wcale nie wierzę. Plotki nic więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj dobrze by bylo jak by dorzucili :) therider jestes daleko chociaz by dolozyli czy by jakis sie cud stał to i tak na wiosne bys nie dostał wiec jak Ci na wiosne ta ładowarka potrzebna to rozglądaj sie za uzywkami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil902    0

Jesli we wnioski mialem podany ciagnik za cene 210tys netto a teraz ten ciagnik u dealera ma kosztowac 225tys netto  to dostane zwrot od calej sumy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Pani która prowadzi firmę wypełniająca wnioski mówiła mi że ci którzy przeszli na ekologię na część gosp przed złożeniem wniosku nie zaliczają im tego ponieważ uważają to za celowy myk do nabijania punktów.  Ta pani miała taki przypadek złożyli poprawki z już wykreśloną eko dwa miesiące temu a na liście ta osoba jeszcze nie spadła. Ciekawe ile w tym prawdy, jakoś mi się w to nie chce wierzyć. 

 

widziałeś to pismo ?

jakoś też nie wierze aby jaki kolwiek urzednik pisał jak rolnik ma zrobić i tym bardziej po części nie na korzyść beneficjenta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil902    0

Łacznie z wszystkimi maszynami i ta  podwyzka itak nie przekrocze kowoty zwrotu o ktora wnioskowalem.

 

To mnie doradca w blad wprowadzil bo mowil ze bede mogl kupic drozszy byle sie zmniescic w limicie 333tys netto za wszystkie maszyny.

przysluguje mi 60% zwrotu

Edytowano przez emil902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

mi się wydaje że nie do końca Cie wprowadził w błąd a nawet mówił do rzeczy tj. odnosze sie do Twojego ostatniego posta. tylko ze zmienią Ci sie po części pkt. bo wiadomo ciągnik nie ma punktów. Chyba wiesz o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dj.vadium    1

widziałeś to pismo ?

jakoś też nie wierze aby jaki kolwiek urzednik pisał jak rolnik ma zrobić i tym bardziej po części nie na korzyść beneficjenta. 

 

 

A jednak. Znam przypadek gdzie gość wpisał zestaw komputerowy + oprogramowanie do obsługi gospodarstwa (+ 1 punkt) ale prowadząca wniosek z ARiMR w poprawkach kazała  usunąć z listy punktowanych i przesunąć do tabeli z inwestycjami niepunktowanymi z związku z brakiem hodowli.  

 

Wynika z tego że tylko hodowcy korzystają z komp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szabelka    4

wielkopolska miejsce 19xx przyszedł papier że niema kasy ale poprawki przyjdą normalnie według kolejności myślicie że jest jakaś szansa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matixd    9

Mam pytanie czy punkt za zmianę profilu produkcji należy mi się przy zakupie pielnika do truskawek (i innych maszyn nie powiązanych z tym profilem) oczywiście truskawki dopiero posadze; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor521189    2

woj. wielkopolskie, miejsce pomiedzy 1175 a 1225 :D , 2 tyg pismo ze za malo srodkow narazie na moj wniosek, wczoraj poprawki, chyba z 8 stron a4 wypunktowane co i jak poprawic, do tego skan wniosku i pozaznaczane jak poprawic,
najciekawsze bedzie uzasadnic wybor maszyn. mam np. stary rozsiewacz, plug, rozrzutnik , chodzi im o to ze to bedzie inwestycja odtworzeniowa, trzeba bylo nie wpisywac starych gratow w ogole :D
no i uzasadnic wybor np. prasy zwijajacej, bo wg nich za malo balotow na rok robie, pewno kostka mi przysluguje wg tych wytycznych przydzialow maszyn ;p

oprocz tego drobnotki, a to pare arow zle wpisane a to cos zle zaznaczone.
integrowana produkcja: dolaczyc tylko cetryfikat itd/
takze oplacalo sie w to wchodzic
ciekawe czy kasy dorzuca. a moze skocze pare miejsc do gory'

 

PS. w mlodym rolniku 2014 mialem wpisany ciagnik, jeszcze nic nie kupilem. w MGR tez mam ciagnik, teraz sie czepiaja czemu znowu no i ze jak nie kupilem jeszcze to mam zmiany zrobic do mlodego rolnika zeby nie dublowac maszyn
 

Edytowano przez zetor521189

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

To ciekawe, bo ja na 13xx i nie dostałem pisma że za mało kasy a poprawki tak :D

 

Sory że tak zapytam, ale kombinujesz zeby kupic jeden ciągnik i rozliczyć go z młodego rolnika i modernizacji? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

woj. wielkopolskie, miejsce pomiedzy 1175 a 1225 :D , 2 tyg pismo ze za malo srodkow narazie na moj wniosek, wczoraj poprawki, chyba z 8 stron a4 wypunktowane co i jak poprawic, do tego skan wniosku i pozaznaczane jak poprawic,

najciekawsze bedzie uzasadnic wybor maszyn. mam np. stary rozsiewacz, plug, rozrzutnik , chodzi im o to ze to bedzie inwestycja odtworzeniowa, trzeba bylo nie wpisywac starych gratow w ogole :D

no i uzasadnic wybor np. prasy zwijajacej, bo wg nich za malo balotow na rok robie, pewno kostka mi przysluguje wg tych wytycznych przydzialow maszyn ;p

oprocz tego drobnotki, a to pare arow zle wpisane a to cos zle zaznaczone.

integrowana produkcja: dolaczyc tylko cetryfikat itd/

takze oplacalo sie w to wchodzic

ciekawe czy kasy dorzuca. a moze skocze pare miejsc do gory'

 

PS. w mlodym rolniku 2014 mialem wpisany ciagnik, jeszcze nic nie kupilem. w MGR tez mam ciagnik, teraz sie czepiaja czemu znowu no i ze jak nie kupilem jeszcze to mam zmiany zrobic do mlodego rolnika zeby nie dublowac maszyn

 

 

z tym ciągnikiem to raczej na bank nie przejdzie w starym prowie szło tak zrobić ale teraz NIE!! jest to opisane 

 

a co do prasy zwijki ja bym to uzasadniał brakiem ludzi to pracy, czasem zwożenia(kostke trzeba zwieść tego samego dnia a zwijke nie, jeśli masz z 10ha TUZ czy to traw itd. śmiało tak bym to uzasadniał), dużym nakładem  pracy w stosunku -do kostki bądź mniejszym w zwijce, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeżeli jeszcze go nie kupił a zmieni zakres inwestycji w młodym rolniku na coś innego to nie będzie problemu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil12445    0

Pani która prowadzi firmę wypełniająca wnioski mówiła mi że ci którzy przeszli na ekologię na część gosp przed złożeniem wniosku nie zaliczają im tego ponieważ uważają to za celowy myk do nabijania punktów.  Ta pani miała taki przypadek złożyli poprawki z już wykreśloną eko dwa miesiące temu a na liście ta osoba jeszcze nie spadła. Ciekawe ile w tym prawdy, jakoś mi się w to nie chce wierzyć. 

 

To wszystko zależy od osoby sprawdzającej wniosek, sam jestem w eko i nie mam żadnych problemów mam aby jedno pisemko dostarczyć i będę podpisywał umowę

Lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Te uzasadnienia to też żenada. Zadeklarowałem 32ha i 30 sztuk bydła a oni kazali mi dokładnie, szczegółowo uzasadnić po co mi ten rozrzutnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

witam, Panowie i Panie proszę o przykład wypisanej tablicy na MR.Dzięki

 

Na stronie agencji w księgach wizualizacji sobie zobacz. Masz gotową tablice i masz pewność, że wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor521189    2

To ciekawe, bo ja na 13xx i nie dostałem pisma że za mało kasy a poprawki tak :D

 

Sory że tak zapytam, ale kombinujesz zeby kupic jeden ciągnik i rozliczyć go z młodego rolnika i modernizacji? :D

 

jak dostane modernizacje to z wniosku z modernizacji kupuje ciagnik z ladowaczem osprzetem, prase, owijarke, plug, wloke, rozsiewacz do nawozu, rozrzutnik, talerzowke.

w mlodym rolniku mialem podany ciagnik zeby nie dzielic skory na niedzwiedziu ;p jak wszystko pyknie to wtedy sie zastanowie co za mlodego: moze kosiarke dyskowa i pare innych rzeczy, moze utwardze se kawalek podworka,

chodzi o to ze mlody rolnik i modernizacje chce polaczyc, z MR netto musze wydac 57000 zł ( brutto 70 000),

mam 100 000 tys z mlodego do rozliczenia za dwa lata, teraz traktuje je jak wklad wlasny do modernizacji i dostaje dodatkowe 150 000 zwrotu z agencji,  mam 250 tys netto na modernizacje, 

przychodzi czas na rozliczeni mlodego rolnika, musze netto swojej wkoncu kasy wydac ostatecznie 57000

 

podsumowujac: za 57 000 zl swojego wkladu  dostaje łacznie z uni 250 000 zl.   trzeba doliczyc koszt kredytu i ksiegowej za 5 lat

 

za 57 tys kupi sie tylko stary 16 letni ciagnik zachodni a tak mam ciagniczek i zaraz maszyny do niego

PS. ciagnik nowy, maszyny ktore wypisalem no i ostatecznie za ten swoj wklad 57000 kostke na podworku, albo jeszcze jakies maszyny ;p

kurwica tylko zeby ktos zagwarantowal ceny na to co produkujemy lepsze, ale kto nie ryzykuje nie pije szampana

Edytowano przez zetor521189

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

coś mi się wydaje że bujasz w obłokach. Dużo więcej kasy byś wzioł osobno bez tej kombinatorki choć i tak ne wiadomo czy będziesz z tego coś miał...do odważnych świat należy Jak brać to miliony :)

Edytowano przez Marco82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj