rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Witam , mam pytanie jestem po podpisaniu umowy z agencją termin realizacji mam na połowę marca .Teraz jestem na etapie zapytań i w związku z tym musze w zapytaniu napisać termin realizacji zamówienia i nie jestem pewien czy dealer będzie w stanie dostarczyć traktor w tym terminie. Czy jest mozliwosc przesunięcia terminu realizacji z agencją lub co w przypadku gdy dealer w zapytaniu ofertowy zobowiąze się dostarczyć traktor w tym terminie do połowy marca i później się z tego nie wywiaze jak do tego podejdzie agencja .Dzięki za odp

 

To musisz kolego sobie przesunac termin realizacji aneksem do umowy , ja tez mialem na marca ale przesunełem na kwiecien bo tak samo niewiadomo czy ciagnik sprowadza na marzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Witam, a aneks robiłeś przed zapytaniem ofertowym czy po .Jaką date w zapytaniu pisałeś od razu z nowym terminem realizacji . Dzieki

Edytowano przez ralf3635

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Witam, a aneks robiłeś przed zapytaniem ofertowym czy po .Jaką date w zapytaniu pisałeś od razu z nowym terminem realizacji . Dzieki

 

Tak nie moglem zrobic postepowania ofertowego dopoki nie wprowadziłem zmian w umowie, jeszcze cały czas czekam na odpowiedz ze strony agencji dopiero bede sie zabierał za oferty. A co do daty to juz musisz sie z dilerem dogadac ktorego tam jest Ci w stanie wszystko wydac w moim przypadku wszystkie maszyny są tylko tego ciagnika nie ma i moze bedzie 15 marca a wpisane mam ze diler musi wydac mi sprzet do 15 kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Nie przejdzie Ci kolego ten dołożony ciągnik na etapie korekty. Nie ma możliwości zmiany zestawienia rzeczowo-finansowego. 

 

 

Miałem dziś tel z agencji od osoby która prowadzi mój wniosek wiec odpowiadam. Miał tylko jedno zastrzeżenie co do wielkości  innej maszyny(paszowozu), natomiast co do ciągnika to mówił ze ta zmiana przeszła i w tym tygodniu ma mi przysłać 2 poprawki.

Wygląda na to ze jednak można zmienić zestawienie

Edytowano przez krzychuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

krzychuuuu złożyłeś wniosek nie wpisując ciągnika do zestawienia finansowego, a w poprawkach dopisałeś sobie ciągnik?

Ale chyba zrezygnowałeś z czegoś, bo czy jak to zrobiłeś że kasa się zgadza. Dziwna sprawa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Tak. Zrezygnowałem z silosu za 20tys. A kasa sie zgadza bo ceny pozostałych maszyn miałem duzo zawyżone niż w rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jaka była kwota operacji wcześniej i teraz jaka jest. Tak niej więcej, bez po przecinku. Bo może oni ci pozwolili dopisać traktor ale jego nie będą refundować..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Wcześniej było na pełną sumę i teraz  jest  tak samo. Tylko wtedy miałem wpisane opryskiwacz i paszowoz po 200tys każdy a teraz mam ciągnik 200tys a opryskiwacz i paszowoz po 100tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A silos za 20? Czy wcześniej było silos 20, opryskiwacz 200 paszowóz 200 = 420 tys?

Teraz jest paszowóz 100, opryskiwacz 100 i ciągnik 200 = 400 tys?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

A silos za 20? Czy wcześniej było silos 20, opryskiwacz 200 paszowóz 200 = 420 tys?

Teraz jest paszowóz 100, opryskiwacz 100 i ciągnik 200 = 400 tys?

 To się nie zdziw jak polecisz w dół po zamianie na ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

Tylko pytanie czy się zatrzymasz w limicie czy poza nim bo lepiej coś dostać niż nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Tak nie moglem zrobic postepowania ofertowego dopoki nie wprowadziłem zmian w umowie, jeszcze cały czas czekam na odpowiedz ze strony agencji dopiero bede sie zabierał za oferty. A co do daty to juz musisz sie z dilerem dogadac ktorego tam jest Ci w stanie wszystko wydac w moim przypadku wszystkie maszyny są tylko tego ciagnika nie ma i moze bedzie 15 marca a wpisane mam ze diler musi wydac mi sprzet do 15 kwietnia

Dzwoniłem do mojego opiekuna i według niego mogę robić zapytania a jeśli dealer si nie będzie w stanie się wywiązać do mojego terminu połowa marca to później się zrobi aneks wiec teraz nie wiem co robić Edytowano przez ralf3635

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Tylko pytanie czy się zatrzymasz w limicie czy poza nim bo lepiej coś dostać niż nic

Ciągnik stanowi połowę kosztów więc łatwo policzyć...pkt na połowę będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Dzwoniłem do mojego opiekuna i według niego mogę robić zapytania a jeśli dealer si nie będzie w stanie się wywiązać do mojego terminu połowa marca to później się zrobi aneks wiec teraz nie wiem co robić

 

Skoro nie wprowadzasz żadnych zmian w zestawieniu to zrób tak jak Ci mowi , zrób oferty i przedstaw im a po nowym roku moze bedziesz cos wiecej wiedzial od dealera czy sie wyrobi a jak nie to złozysz aneks o przesuniecie terminu i tu nie bedzie zadnego problemu bo zawsze sie zgadzaja tylko mają miesiac czasu na rozpatrzenie tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Tak, umowa z datą pewną czyli notariusz tego i tego dnia poświadcza już podpisaną umowę, też składałem na modernizację i osobiście byłem sam z umowami u notariusza.

 

Nie będę się sprzeczał bo na 100 % nie znam się na prawie ale według mojego rozumowana muszą być 2 strony u notariusza ponieważ jak można samemu zanieść umowę już  podpisaną przez kogoś tylko do potwierdzenia...... Ja byłem z sąsiadem to notariusz go obowiązkowo legitymował czy to jest ten człowiek który ma być i czytał mu głośno i wyrażnie czy godzi się na podane w umowie  warunki..  Sąsiad  jak powiedział że tak warunki ok to wtedy podpis sąsiada, mój i notariusz jako świadek potwierdził że miało miejsce takie a takie zdażenie tego i tego dnia. . Tak że coś nie halo z tym co piiszesz bo chyba prawo w polsce mamy wszyscy takie samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Tylko pytanie czy się zatrzymasz w limicie czy poza nim bo lepiej coś dostać niż nic

 

Jestem na ok 60 miejscu na 1100. A punktów nie pamiętam to nie wiem ile spadne

Edytowano przez krzychuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

mazowieckie nr 15xx dziś przyszły pierwsze poprawki :o sporo  tego (w poprzednich naborach mniej się czepiali)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix12    0

karolwiesz a mógłbyś powiedzieć ile +/- miałeś pkt? bo ja też z mazowieckiego tylko miejsce ponad 2000

 

a tak wgl to można się dowiedzieć w agencji ile punktów naliczyli dla mojego wniosku?  próbował ktoś z Was się dowiadywać?

Edytowano przez mix12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro0101    0

Wielkopolska, miejsce 13xx, poprawki przyszły 23.11. Ogólnie czepiają się samych pierdół.

Mam pytanie związane z nimi. Sam wypełniałem wniosek i biznesplan. W gospodarstwie posiadam wyłącznie użytki zielone. Rozliczam się na zasadach ogólnych VAT i tak też wpisałem w biznesplanie. W poprawkach piszą " brak dokumentów w celu potwierdzenia prawidłowości danych dotyczących zasad rozliczania VAT". Gospodarstwo prowadzę od września 2015 i jestem młodym rolnikiem. Chcą żebym wykazał udokumentowany fakturą dochód z prowadzenia gospodarstwa w kwocie 5000 zł w okresie 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku o przyznanie pomocy. Jak mam wykazać dochód w tym okresie, jeżeli w okresie od września do kwietnia nie jest możliwy przychód przy tego typu produkcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

ich to nie obchodzi poprostu tak jest napisane rozporządzenie i tego sie trzymają 

wiem ze ludzie w podobnej sytuacji jak ty pisali wcześniej sobie fakture 


będziesz miał z tym duży problem chyba że się myle niech ktoś mnie poprawi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

karolwiesz a mógłbyś powiedzieć ile +/- miałeś pkt? bo ja też z mazowieckiego tylko miejsce ponad 2000

 

a tak wgl to można się dowiedzieć w agencji ile punktów naliczyli dla mojego wniosku?  próbował ktoś z Was się dowiadywac

  

 

Mozesz sie dowiedziec od tej osoby co prowadzi twoj wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix12    0

tylko że jak na razie to chyba nikt jeszcze  nie prowadzi mojego wniosku bo nie mam żadnych poprawek.

bo tak coś mi się wydaje że jakiegoś pkt mi nie uznali bo coś za daleko jestem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro0101    0

ich to nie obchodzi poprostu tak jest napisane rozporządzenie i tego sie trzymają 

wiem ze ludzie w podobnej sytuacji jak ty pisali wcześniej sobie fakture 

będziesz miał z tym duży problem chyba że się myle niech ktoś mnie poprawi

 

zastanawia mnie jak to do końca działa, niby nabór ukierunkowany również pod kątem młodych rolników, więc nie wiadomo jak się do tego odnieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj