rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Gość   
Gość

Krzysiek daj sobie spokój z tym koleżką, nie warto na niego krwi psuć. Wcześniej cię nie było ale żebyś ty widział jakie on cuda wyczyniał gdy się dowiedział że ludzie powpisywali 1ar ekologicznych malin dla 4 pt. w modernizacji. Mało nie pękł z zawiści że ktoś tak zrobił a on nie wiedział że tak można.

 

@karolr2 składanie dopłat na dzierżawę wpisaną w MGR to że tak powiem podstawa. Czyli jest to absolutnie obowiązkowe bo w przeciwnym wypadku nie będzie się ona liczyć.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

to ja burakowi pomogłem wytłumaczyłem co i jak pokolei i gdzie a on jeszcze do mnie z takimi tekstami wyskakuje cieszył bym sie jak by wszyscy dostali a jego by odrzucili bo jego firma pisząca wniosek była mądrzejsza od arimr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wtedy była tak samo, już nie pamiętam czy przed zakończeniem naboru ktoś mu wytłumaczył o co chodzi z ekologią. Ale w każdym bądź razie napisałem mu grzecznie że nie każdy musi się znać na danej materii i od tego jest forum aby się konsultować. I jeśli mu się nie uda uzyskać dotacji teraz aby śledził temat przy następnym programie i dopytywał a na pewno ktoś mu podpowie jak zwiększyć szanse na zdobycie dofinansowania. I co uzyskałem w zamian?? Zje...by... :blink: Takie podziękowanie za życzliwość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie mam pytanie aktualnie jestem poza limitem ale niedużo mi brakuje i może się złapie a mam teraz okazję wydzierżawić 5 ha na umowę notarialną czy te grunty które teraz wydzierżawię uznają mi do wzrostu ekonomicznego (jeśli się dostanę na "zieloną")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

ładną wiadomość dostałem na prywatną skrzynkę chyba ktoś nie potrafi emocji opanować

temat to " Smierdzielu"

a treść wiadomości "Nawachałes to się ty GOWNA w chlewie bucu jeden"

od buraka co sie podpisuje MACIUS

 

moderator dawno powinien zweryfikować jego wypociny i go zablokować bo sieje tylko zamęt nic nowego nie wprowadza do tematu tylko szeży swoje herezje których nie daje sie czytać

 

MACIUS nie radzi sobie z opanowaniem emocji i nie radzi sobie z modernizacją , czytaniem zresztą z niczym sobie nie radzi jego życie to wielka bajka

 

jak by burak był porządnym człowiekiem to by podziękował że ktoś go w czymś uświadomił czego on nie wiedział a on reaguje agresją i to taką tchórzliwą bo nie na ogólnym forum pisze tylko na prywatną skrzynkę bo boi sie że inni zaczną sie z niego śmiać

Niedawno Maciuś też uraczył mnie podobną wiadomością. Myślałem, że czegoś się od tamtego czasu nauczył. Myliłem się.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papasmerf    5

 ładną wiadomość  dostałem na prywatną skrzynkę chyba ktoś nie potrafi emocji opanować

temat to " Smierdzielu"

a treść wiadomości "Nawachałes to się ty GOWNA w chlewie bucu jeden"

od buraka co sie podpisuje MACIUS

moderator dawno powinien zweryfikować jego wypociny i go zablokować bo sieje tylko zamęt nic nowego nie wprowadza do tematu tylko szeży swoje herezje których nie daje sie czytać 

MACIUS nie radzi sobie z opanowaniem emocji i nie radzi sobie z modernizacją , czytaniem zresztą z niczym sobie nie radzi jego życie to wielka bajka 

jak by burak był porządnym człowiekiem to by podziękował że ktoś go w czymś uświadomił czego on nie wiedział a on reaguje agresją i to taką tchórzliwą bo nie na ogólnym forum pisze tylko na prywatną skrzynkę bo boi sie że inni zaczną sie z niego śmiać 

 

ja już dawno się z niego śmieje :lol: :lol: :lol:

 

i już dawno dostałem od niego wiad. o nazwie "zamknij się gówniarzu" :D

Edytowano przez papasmerf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Wracajac do tematu umów na szkolaniach dla doradców był ten temat poruszany umowy z data pewna sa potrzebne jesli ktos zazaczy daną dziłake jako DD ( dierżawa długoterminowa), ale jesli zaznaczyc ze to umowa ustna, lub dzierżawa bez daty pewnej -  krótkoterminowa, to umowa nie potrzebna ( możliwe ze jej zarzadaja ale napewno bez potwierdzenie  notariusza).

A z tego co pamietam do wyliczenia żywotności jak i do doboru maszyn umowa krótkoterminowa tez jest brana pod uwaga,  ale własnie jest warunek musisz na te działki brac dopłaty 5 lat po uzyskaniu dofinansowania. Ja praktycznie wiekszosc miałem umów  bez notariusza wiec zazaczone jako  krótkoterminowe, a exel wszytko łądnie wyliczył  oczywiscie wpisywane tylko te które mam w dopłatach i bede miał ( jesli cos wyskoczy musisz na to miejsce dołozyc inna działke i to tyle w temacie. Chyba ze w trakcie weryfikacji ktos zmienil zasady  lub prowadzacy wniosek ma swój poglad na ten temat :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Więc jeśli mi poprawki przyślą np. w maju a ja wydzierżawię kilka ha i złożę o dopłaty to się będą liczyć do doboru maszyn?

A jak mi poprawki przyślą wcześniej a będę miał umowę dzierżawy ale jeszcze na dopłaty nie będą złożone to co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

mi jak przyszły poprawki to m.in. musiałem podpisać umowę dzierżawy w gminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

A składałeś tą działkę do dopłat wcześniej. Ja we wniosku podałem tylko własne pole na które biorę dopłaty. Ale teraz mi się wydaje że mogą się czepiać że za duże maszyny a mały areał. Sporo dzierżaw ustnych ale może by się udało z kilkoma osobami podpisać umowę ale czy to coś da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

właśnie złożyłem do dopłat, bo te pole samo kupowałem, ale poprawki przyszły przed kupnem i musiałem podpisać umowę. Teraz są już na własność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

A jak miałes okreslony w spisie dziłek  dierżawa długoterminiwa czy  krótkoterminowa. Jesli DD to oczywisice umowa konieczna. Jesli ja miałbym załatwic umowy podpisane u notariusza lub w gminie na wszytkie działki to praktycznie nie wykonalne :) włąsciciele rozrzucenie po całej PL  a nawet jesli mieszkja w okolic to musiałbym kazdego ciagnac do notariusza - porazka. W poprzednim PROW wystarczałą umowa  bez daty pewnej i wszytko przechodziło aby okresy dzierżawy sie zgadzały i obowiazkowo trzeba było skłądac dopłaty na te dziłki jesli nie były w roku bazowym to w kolejnym juz musiały byc. 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Więc jeśli przyjdą poprawki i się będą czepiać to podpisywać umowę dzierżawy i na wiosnę składać o dopłaty.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberool    2

Wracajac do tematu umów na szkolaniach dla doradców był ten temat poruszany umowy z data pewna sa potrzebne jesli ktos zazaczy daną dziłake jako DD ( dierżawa długoterminowa), ale jesli zaznaczyc ze to umowa ustna, lub dzierżawa bez daty pewnej - krótkoterminowa, to umowa nie potrzebna ( możliwe ze jej zarzadaja ale napewno bez potwierdzenie notariusza).

A z tego co pamietam do wyliczenia żywotności jak i do doboru maszyn umowa krótkoterminowa tez jest brana pod uwaga, ale własnie jest warunek musisz na te działki brac dopłaty 5 lat po uzyskaniu dofinansowania. Ja praktycznie wiekszosc miałem umów bez notariusza wiec zazaczone jako krótkoterminowe, a exel wszytko łądnie wyliczył oczywiscie wpisywane tylko te które mam w dopłatach i bede miał ( jesli cos wyskoczy musisz na to miejsce dołozyc inna działke i to tyle w temacie. Chyba ze w trakcie weryfikacji ktos zmienil zasady lub prowadzacy wniosek ma swój poglad na ten temat :)

Ja jestem po 1 poprawkach.myślę tak samo jak Ty i tak zrobiłem we wniosku że krótkoterminowe.nie czepiali się w poprawkach.muszę tylko to 5 lat utrzymac a jak wyskoczy działka do muszę szybko zastąpić inną.czekam na 2 poprawki albo i podpisanie umowy.czas pokaze

panowie mam pytanie aktualnie jestem poza limitem ale niedużo mi brakuje i może się złapie a mam teraz okazję wydzierżawić 5 ha na umowę notarialną czy te grunty które teraz wydzierżawię uznają mi do wzrostu ekonomicznego (jeśli się dostanę na "zieloną")

Według mnie tak.data nie może być prędzej jak złożenie wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

A jak miałes okreslony w spisie dziłek  dierżawa długoterminiwa czy  krótkoterminowa. Jesli DD to oczywisice umowa konieczna. Jesli ja miałbym załatwic umowy podpisane u notariusza lub w gminie na wszytkie działki to praktycznie nie wykonalne :) włąsciciele rozrzucenie po całej PL  a nawet jesli mieszkja w okolic to musiałbym kazdego ciagnac do notariusza - porazka. W poprzednim PROW wystarczałą umowa  bez daty pewnej i wszytko przechodziło aby okresy dzierżawy sie zgadzały i obowiazkowo trzeba było skłądac dopłaty na te dziłki jesli nie były w roku bazowym to w kolejnym juz musiały byc. 

 

tego nie wiem bo ja wniosku swojego praktycznie nie widziałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrozon07    10

biały2005, żeby notariusz potwierdził umowę dzierżawy datą pewną nie musisz ciągać właściciela, wystarczy że sam pojedziesz do notariusza. Wydzierżawiający i dzierżawca są potrzebni u notariusza tylko jak chcecie żeby potwierdził/poświadczył podpisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Oj chyba jesteś kolego w błedzie. Tu nie chodzi o potwierdzenie daty tylko według prawa umowa z data pewana to jest taka,  która podpisuje sie przed notariuszem lub pracownikiem gminy.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrozon07    10

Tak, umowa z datą pewną czyli notariusz tego i tego dnia poświadcza już podpisaną umowę, też składałem na modernizację i osobiście byłem sam z umowami u notariusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Pytałem notariusza i nigdy o takiej opcji nie wspomniał. Bede we wtorek to az zapytam :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Witam , mam pytanie jestem po podpisaniu umowy z agencją termin realizacji mam na połowę marca .Teraz jestem na etapie zapytań i w związku z tym musze w zapytaniu napisać termin realizacji zamówienia i nie jestem pewien czy dealer będzie w stanie dostarczyć traktor w tym terminie. Czy jest mozliwosc przesunięcia terminu realizacji z agencją lub co w przypadku gdy dealer w zapytaniu ofertowy zobowiąze się dostarczyć traktor w tym terminie do połowy marca i później się z tego nie wywiaze jak do tego podejdzie agencja .Dzięki za odp

Edytowano przez ralf3635

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

I jak to w końcu z tymi umowami, jeśli zaplanowałem powiększenie areału o 2 ha w roku docelowym na umowę dzierżawy, to mogę to zrobić teraz czy musi być ona podpisana po zawarciu umowy z agencją? Czy to musi być koniecznie 7 lat aby umowa się liczyła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

Oj chyba jesteś kolego w błedzie. Tu nie chodzi o potwierdzenie daty tylko według prawa umowa z data pewana to jest taka,  która podpisuje sie przed notariuszem lub pracownikiem gminy.

kolego data pewna to nie muszą być dwie strony u notariusza wystarczy że wydzierżawiający sam z tym pujdzie  mi notariusz mówił że to chodzi o to że poprostu od momętu postawienia pieczęci dokumęt nabiera mocy urzędowych a nie z momętem podpisania natomiast mówił że wydzierżawiający powinien być poinformowany o danym fakcie że coś takiego sie  stało z daną umową 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj