rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PATr    409

kontroli juz po podpisaniu czy przed tym? Mi chodzi ile ogólnie trzeba mieć gospodarke po podpisaniu umowy?

Warunek to 5 lat od wypłaty pomocy, niektórym udało się to po 3 miesiącach od podpisania umowy a innych po roku a nawet dłużej,zresztą w ogóle nie powinien ci nikt tego tutaj mówić jak ty od razu myślisz o tym ile musisz mieć gospodarke na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASIU1983    18

Wielkopolskie 13xx przyszły poprawki..

 

czyli jest więcej pieniędzy niż zakładali bo kasy miało starczyć na ok 1094 wnioski a ty jesteś ponad 1300.Czy jest w innych województwach też taka sytuacja???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafeq    6

Wielkopolskie 13xx przyszły poprawki.

 

 

Jeśli to nie tajemnica to ile punktów wyliczyli? Bo jestem ciekaw ile punktów potrzeba żeby się łapać w wlkp.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

Opolskie 8 grudnia bedzie 2 miesiace po poprawkach.... aktualnie cisza miejsce pierwsza setka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzygkop    4

Warunek to 5 lat od wypłaty pomocy, niektórym udało się to po 3 miesiącach od podpisania umowy a innych po roku a nawet dłużej,zresztą w ogóle nie powinien ci nikt tego tutaj mówić jak ty od razu myślisz o tym ile musisz mieć gospodarke na siebie

Żle napisalem,chodzi mi na jaki okres bede musial podpisac umowy dzierzawy z ludzmi bo jak ktos slyszy u mnie 5 lat to sie zastanawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

To było juz wczesniej najlepiej żeby umowa na dzierzawe była podpisana do 2023-2024 jesli na ten nabor i musi byc potwierdzone w gminie lub notarialnie. Ja osobiscie na 10 lat podpisalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberool    2

Opolskie 8 grudnia bedzie 2 miesiace po poprawkach.... aktualnie cisza miejsce pierwsza setka

ja tez za chwile bede 2 miesiace  po poprawkach miejsce przed 150(opolskie). nie dzownilem sie pytac. czekam cierpliwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

To było juz wczesniej najlepiej żeby umowa na dzierzawe była podpisana do 2023-2024 jesli na ten nabor i musi byc potwierdzone w gminie lub notarialnie. Ja osobiscie na 10 lat podpisalem

 

Nie prawda wcale nie musi być potwierdzona dzierżawa w gminie lub notarialnie. Wystarczy zwykla umowa dzierżawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Teoretycznie nie, ale jednak po cichu było mówione, że powinny być gdzieś potwierdzone.

Wszystko zależy od osoby prowadzącej wniosek.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

Nie prawda wcale nie musi być potwierdzona dzierżawa w gminie lub notarialnie. Wystarczy zwykla umowa dzierżawy

kolego mylisz sie jest jason i wyraźnie napisane ( DATA PEWNA) a to potwierdza np notariusz lub urząd gminy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

Tak dokładnie ja tak mam musisz być urząd gminy przez wójta lub skarbnika albo notariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

Nie prawda wcale nie musi być potwierdzona dzierżawa w gminie lub notarialnie. Wystarczy zwykla umowa dzierżawy

chłopie  a Ty po raz kolejny bzdury piszesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

chłopie a Ty po raz kolejny bzdury piszesz

Idź do Arimr spytaj a zobaczysz czy trzeba czy nie chlopie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

ja też musiałem mieć umowy z pieczątką i podpisem właściciela u notariusza.... jest to w 100 % wiarygodne a nie że napiszesz sobie do ugoru którego nikt nie uprawia x lat  umowę i parę ha masz fikcyyjnie więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus907    6

ja też musiałem podbić w gminie albo u notariusza w gminie nie chcieli to u notariusza musiałem bez tego u nas w agencji umowa nie przejdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

No widzisz a biuro które robilo mi i ojcu wniosek dowiadywalo sie w arimr opole i powiedzieli ze nie trzeba ale trzeba te działki co się wpisalo brać doplaty przez min 7 lat. No a jak właściciel wczesniej wypowie ci umowę to wtedy będzie problem i trzeba cos kombinowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakus19    4

witam realizuje wlasnie wniosek z naboru 2015-budowa i wyposazenie budynkow inwentarskich i magazynów paszowych.mam przyznaną dotacje na 3 urzadzena:paszowoz, zbiornik na mleko i srutownik zasysajacy z mieszalnikiem ,waga,i zbiornikami na pasze.teraz takie pytanko bo ciezko sie do tej agencji dodzwonic-kazdy cie bywa nikt nie ma tam czasu:) te srutowniki sa za 13 tysi netto-czy ja musze na to brac te 3 oferty?bo cos czytalem ze jak jest do 20 tys to nie trzeba?pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

witam realizuje wlasnie wniosek z naboru 2015-budowa i wyposazenie budynkow inwentarskich i magazynów paszowych.mam przyznaną dotacje na 3 urzadzena:paszowoz, zbiornik na mleko i srutownik zasysajacy z mieszalnikiem ,waga,i zbiornikami na pasze.teraz takie pytanko bo ciezko sie do tej agencji dodzwonic-kazdy cie bywa nikt nie ma tam czasu:) te srutowniki sa za 13 tysi netto-czy ja musze na to brac te 3 oferty?bo cos czytalem ze jak jest do 20 tys to nie trzeba?pozdro

 

Nie musisz składac , ale możesz z korzyscia dla CIebie, bo jednak moze ktos Ci złozy lepszą oferte na ten srutownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

No widzisz a biuro które robilo mi i ojcu wniosek dowiadywalo sie w arimr opole i powiedzieli ze nie trzeba ale trzeba te działki co się wpisalo brać doplaty przez min 7 lat. No a jak właściciel wczesniej wypowie ci umowę to wtedy będzie problem i trzeba cos kombinowac

kolego poczytaj sobie rozporządzenie a nie czegoś sie nawąchałeś i bredzisz albo wierzysz bezustannie ludzą co ci wszystko przytakują abyś sie odczepił 

w momęcie weryfikacji twojego wniosku na etapie poprawek w pierwszej kolejności będziesz poproszony o dostarczenie umów dzierżawy z ( DATĄ PEWNĄ ) czyli pieczęć i podpis notariusza lub wójta itp i nie wmawiaj na forum innym że ty masz racje bo wielu już przez to przeszło a twoje biuro jest nic nie warte jeżeli tego nie wie 

a tak swoją drogą to obserwójąc forum już od dawna to widze że mało wiesz a bardzo sie nakręcasz tą modernizacją 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Macius Ciebie nie da się czytać, swoje mądrości zachowaj dla siebie. Wstyd, że ktoś pomyśli, bądź uzna, że takie ofermy są w województwie opolskim. Czekaj na modernizację w 2018 r., oczywiście jeśli będzie, a teraz opuść forum, bo chyba  ten nabór Cię nie dotyczy, a najwięcej złotych myśli czytamy od Ciebie. Daj sobie spokój!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Skoro jesteśmy przy dzierżawach to trzeba brać na nie dopłaty czy nie koniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

@Macius Ciebie nie da się czytać, swoje mądrości zachowaj dla siebie. Wstyd, że ktoś pomyśli, bądź uzna, że takie ofermy są w województwie opolskim. Czekaj na modernizację w 2018 r., oczywiście jeśli będzie, a teraz opuść forum, bo chyba ten nabór Cię nie dotyczy, a najwięcej złotych myśli czytamy od Ciebie. Daj sobie spokój!

Masz racje trzeba opuścić to forum bo pelno tu buców buraków przemądrzałych cwaniaczkow itp. Nic mądrego tu sie nie idzie dowiedziec bo jeden mądrzejszy od drugiego a tak naprawde gowno wiecie. Spokojnie o mnie sie nie martw ja sobie rade dam i z dofinansowaniem czy bez kupie to co mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

 ładną wiadomość  dostałem na prywatną skrzynkę chyba ktoś nie potrafi emocji opanować

temat to " Smierdzielu"

a treść wiadomości "Nawachałes to się ty GOWNA w chlewie bucu jeden"

od buraka co sie podpisuje MACIUS


moderator dawno powinien zweryfikować jego wypociny i go zablokować bo sieje tylko zamęt nic nowego nie wprowadza do tematu tylko szeży swoje herezje których nie daje sie czytać 


MACIUS nie radzi sobie z opanowaniem emocji i nie radzi sobie z modernizacją , czytaniem zresztą z niczym sobie nie radzi jego życie to wielka bajka 


jak by burak był porządnym człowiekiem to by podziękował że ktoś go w czymś uświadomił czego on nie wiedział a on reaguje agresją i to taką tchórzliwą bo nie na ogólnym forum pisze tylko na prywatną skrzynkę bo boi sie że inni zaczną sie z niego śmiać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj