rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
B3Agro    91

Mi zależy żeby to ruszyło jak najszybciej. Mam w tym interes bo na żony gospodarstwo wniosek na całą pulę w 3 setce w lubelskiem więc pewniak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

no prawda w tym co mówili dealerzy jest bo prow nie może ruszyć,on już działa. Kasa na prow poszła z unii i raczej polski rząd nie może przeznaczyć jej na np:500+ tak że śpij spokojnie. wracając do dealerów to nie bój żaby taki lexion kosztuje ich 500k więc jak ci z 700 coś urwią na wakacje im zostanie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Więc oni leli wodę z powodu braku argumentów do nieopuszczania ceny maszyny. Więc ta stówka rabatu przy dwóch lexach to na serio wygląda jak 100% + 40 % - 30% ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Jakby mi go za 700 sprzedali to bym im wakacje kupił gdzie by tylko chcieli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Pierwszy raz słyszę by jakikolwiek diler różnych marek wjechał na podwórko gdy widzi że stoi samochód innej marki, u mnie jak jest coś takiego czy to w paszach czy maszynach to pojedzie na przejazdzke i wraca po pół do godziny, na kamerach to ciekawie wygląda jak przychamowuje obok podwórka i jedzie dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Nie widzę w tym nic dziwnego. Chłopaki się znają , ja znam ich. Od JD nic nie planuję kupować na chwilę obecną a z Claasem negocjuję ale to była wizyta typowo towarzyska. Czasami nawet się wódki napijemy razem i powiem ci że ci od zielonych i czerwonych piją równo ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taa, przyznaj się że masz zasieki, sami wpadają ale z powrotem wypuszczasz tylko ty. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie wiem ile tucano bo negocjuję lexa. Forum nie jest najleszym miejscem żeby pisać o cenach z negocjacji ale jak po niedzieli dopnę to ci mogę na PW napisać cenę (oczywiście ze zdjęciem proformy żeby nie było insynuacji lania wody ). To będzie mój drugi claas od tego dealera i powiem ci że 100tyś zł rabatu (w złotówkach i dodatkowym wyposażenu ) to dopiero początek rozmowy.

 

Te 100 tyś to żaden rabat. Większość zachodnich (i polskich też) producentów od ceny katalogowej ma standardowy rabat 30%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinoss    21

Standardowy rabat 30%... Ktoś tu chyba z rana kawy nie wypił. Dostałem ofertę załóżmy na Claasa Atosa 350 na 156 netto (cena katalogowa), chcesz powiedzieć, że standardowo zjadą mi do 110 tysięcy? hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Standardowy rabat 30%... Ktoś tu chyba z rana kawy nie wypił. Dostałem ofertę załóżmy na Claasa Atosa 350 na 156 netto (cena katalogowa), chcesz powiedzieć, że standardowo zjadą mi do 110 tysięcy? hahaha

I tym kimś jesteś chyba Ty. Te 30% to nie rabat dla Ciebie, tylko dla nich. Za taką cenę kupują traktor z fabryki. CNH ma podobnie.

Edytowano przez Jarecki88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinoss    21

Dobra, nie zrozumiałem przekazu do końca. O tym akurat mówić nie musicie, bo to jest jasne jak słońce, że zarabiają krocie... Jestem ciekaw, ile oni są w stanie zejść przy zakupach na ok 270 tys netto. Czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/rusza-modernizacja-gospodarstw-rolnych-srednio-po-200-tys-zl-na-wniosek,68078.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/rusza-modernizacja-gospodarstw-rolnych-srednio-po-200-tys-zl-na-wniosek,68078.html

 

To srednia krajowa. W woj opolskim srednio jest 193 tys na wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

Chodziło mi raczej o to " Na podpisanie umów mają 10 miesięcy od dnia podania do publicznej wiadomości informacji o kolejności przysługiwania pomocy. Jeśli potrzebne będzie uzupełnianie wniosków, ten czas może zostać przedłużony.

Proces wydłuża się przez fatalnie wypełniane wnioski. ''Myślałem ze w najgorszym wypadku koniec maja a tu takie coś .Jak w listopadzie już piszą że mogą się nie wyrobić to pewnie się nie wyrobią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Ja jak się zalapie to mogę i czekać do grudnia następnego roku tylko abym sie zalapal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Podpisane, można działać. 

 

Tylko pługi out, w sumie to i dobrze używka taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

który byłeś na liście?

 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i dotarło do mnie pismo o braku kasy dla mojego wniosku 

w drugim punkcie jest info że mój wniosek będzie podlegał weryfikacji zgodnie z kolejnością

czyli co dla mnie kasy brak a i tak poprawki przyjdą? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Podeśle ktoś zdjęcie tablicy z obszaru D. Chodzi mi jaki macie dokładnie napis. Na stronie agencji są niby te wizualizacje, ale co należy wpisać jeśli mamy tekst: Operacja typu Modernizacja Gospodarstw Rolnych" mająca na celu...  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

który byłeś na liście?

 

 

553? tak bez "iksów"  :lol:  Przed poprawkami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

mam miejsce tak okolo 70te od konca, jest szansa ze dostane gdzies za dwa lata czy raczej bez szans?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Zależy czy te 70 to na liście gdzie jest 1500 osób czy 4000... Jak Te drugie to jakaś szansa jest ale znikoma, jak te pierwsze to masz już większą i możliwe że gdzieś za 2 lata jak PiS będzie chciał się podlizać to przesunie tyle pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Podeśle ktoś zdjęcie tablicy z obszaru D. Chodzi mi jaki macie dokładnie napis. Na stronie agencji są niby te wizualizacje, ale co należy wpisać jeśli mamy tekst: Operacja typu Modernizacja Gospodarstw Rolnych" mająca na celu...  ?

 

 

Ktoś coś pomoże czy nikt nie wie i najlepiej jak zadzwonię do agencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj