rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

patfilmax    7

U mnie już prawie umowa podpisana, tylko osoba prowadząca czeka na odgórną opinie czy GPS CLAAS S7 można zakwalifikować pod urządzenia mapujące pola, mimo że wysłałem oświadczenie producenta że to urządzenie ma takie funkcje. Jeżeli je zakwestionują będzie trzeba zmienić na inne z tą funkcją żeby nie stracić punktów (taka sugestia osoby prowadzącej w ARiMR)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

mąż+żona+syn, każde z oddzielnym numerem w agencji wspólny wniosek i 600k zwrotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlawekSS86    7

mąż+żona+syn, każde z oddzielnym numerem w agencji wspólny wniosek i 600k zwrotu?

Możliwe, ale nie przez sztuczny podział jednego gospodarstwa na kilka miesięcy przed złożeniem wniosku, bo takie coś podlega pod próbę wyłudzenia dotacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

http://www.agrofoto.pl/finanse/dlaczego-zawalil-sie-budzet-srodkow-europejskich,68038.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinoss    21

Pomorskie, okolice 150 miejsca, przyszły poprawki. 12 punktów do poprawy, poprawić maszyny muszę zgodnie z zaleceniami agencji. W zestawieniu r-f gość sprawdzający mój wniosek skreślił mi zakresy i kazał wpisać konkretne wartości np. przyczepa 7 ton, a nie 6-8, ciągnik 110KM, a nie 100-115KM. Czy to jego prawidłowa interpretacja przepisów? W przetargu jakbym wpisał zakres mocy np 105-115KM to mi bardzo zwiększa zakres producentów i modeli o które mogę walczyć, a co za tym idzie niższa cena...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

kuj-pom wniosek 15xx przyszło pismo o aktualnym braku środków, jeśli w ciągu 10 miesięcy od ogłoszenia listy znajdą sie pieniądze to dostane dofinansowanie.

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Łódzkie 14xx przyszło ze ma czekać 10 mięs jak kolega wyżej... Jak coś skapnie to może dostanę ... A jak nie to kiszka. :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbo    1

Czy wie ktoś może jaki jest próg punktowy w świętokrzyskim bądź ewentualnie do ktorego miejsca zostały wysłane poprawki?

Wnioski są nadal weryfikowane. Mój jest na 39X i dopiero wskoczył do weryfikacji tydzień temu więc jeszcze poprawek nie miałem/czekam. "Szacowana liczba beneficjentów wg stanu na dzień 25.10.2016 r- 646 " ale z mojej wiedzy wynika, że weryfikują jakiś % więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

Łódzkie 14xx przyszło ze ma czekać 10 mięs jak kolega wyżej... Jak coś skapnie to może dostanę ... A jak nie to kiszka. :-/

ile punktów jest na tym miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ReKoRd022    0

Ja dostałem poprawki w sierpniu i do dzisiaj cisza mam pytanie forumowiczów wiem że parametrów maszyn urządzeń nie mogę zmienić 

ale przykładowo jakbym chciał zmienić markę maszyny urządzenia nie będzie problemów? maszyny o tych samych parametrach tylko marka inna

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jest bardzo proste. Z tego co tu czytamy trzeba przeprowadzać przetargi. Więc musisz się umówić z dilerami na konkretne sumy.

Załóżmy że chcesz zmienić z belarusa na fendta.

Więc robisz tak. Jedziesz do dilera clasa i prosisz o ofertę na ciągnik 130 KM. Cena jego ma wynosić 500 tys zł. Jedziesz do dilera belarus, prosisz o ofertę na ciągnik 130 KM za 600 tys zł. Jedziesz do dilera fendta dogadujesz konkretną cenę, stawiając swoje warunki jednocześnie z groźbą że jeśli ich nie spełni kupisz JD. Czyli zakładamy że pasuje ci cena 300 tys zł. Jeśli się z dilerem fendta dogadasz co do ceny 300 tys zł prosisz o taką właśnie ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Sadzisz ze nie sprawdza tych cen jak ostro zawyzysz?poza tym jaki dealerzy innych marek beda mieli interes zeby Ci pomagac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Świętokrzyskie, dziś dotarły poprawki, miejsce 57x, jest tego sporo, mam nadzieje, że jakoś przez to przebrnę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

To jest bardzo proste. Z tego co tu czytamy trzeba przeprowadzać przetargi. Więc musisz się umówić z dilerami na konkretne sumy.

Załóżmy że chcesz zmienić z belarusa na fendta.

Więc robisz tak. Jedziesz do dilera clasa i prosisz o ofertę na ciągnik 130 KM. Cena jego ma wynosić 500 tys zł. Jedziesz do dilera belarus, prosisz o ofertę na ciągnik 130 KM za 600 tys zł. Jedziesz do dilera fendta dogadujesz konkretną cenę, stawiając swoje warunki jednocześnie z groźbą że jeśli ich nie spełni kupisz JD. Czyli zakładamy że pasuje ci cena 300 tys zł. Jeśli się z dilerem fendta dogadasz co do ceny 300 tys zł prosisz o taką właśnie ofertę.

Brednie...... na etapie weryfikacji wniosku miałem wezwanie gdyż rozrzutnik miał zawyżoną cenę o 4tyś,i musiałem poprawić ofertę.

Ale jest prostszy sposób na wybór maszyn jakie się chce...wystarczy mieć podstawy do wykluczenia ofert nam nie pasujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

pedro2 jestem 0.25-0.3 pkt nad limitem.czekam na poprawki.

To spoko, pichon będzie ;)

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

To sie okaze co bedzie.Zalezy na jaką gnidę z arimr sie trafi.Poza tym co do marki zadnej maszyny nie jestem pewien.Za duzy wybor ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sadzisz ze nie sprawdza tych cen jak ostro zawyzysz?poza tym jaki dealerzy innych marek beda mieli interes zeby Ci pomagac?

Nie, ja nic nie sądzę, daje czysto teoretyczny przykład. Specjalnie napisałem belarus 130 KM za 600 tys zł a ty myślisz że ja coś sądzę? Dobrze następnym razem napiszę belarus 130KM za 2 mln może wtedy się zorientujesz że rozpisałem mechanizm dobrowolnego wyboru marki.

Dlaczego z góry zakładasz że diler ma mieć interes w pomocy nam? On ma nadzieję że u niego kupisz i na pewno na każdego nie patrzy jako na potrzebującego oferty do kosza. Kwestia odpowiedniej miny do zakładanej gry.

 

 

Brednie...... na etapie weryfikacji wniosku miałem wezwanie gdyż rozrzutnik miał zawyżoną cenę o 4tyś,i musiałem poprawić ofertę.

Ale jest prostszy sposób na wybór maszyn jakie się chce...wystarczy mieć podstawy do wykluczenia ofert nam nie pasujących.

Koleś, z  bredniami to do ojca sobie wyjeżdżaj. A co nas to obchodzi że ktoś ci zarzucił zawyżenie ceny o 4 tyś. Jeśli cena nie była zawyżona to  jesteś pierdoła że nie potrafiłeś tego wyjaśnić w arimr. Jeśli cena była faktycznie zawyżona to też jesteś pierdoła że pozostałych ofert nie potrafiłeś wyegzekwować od dilerów z góry skreślonych z sumą taką aby przewyższała cenę maszyny u wymażpnego dilera.

 

Być może wystarczy mieć podstawy do wykluczenia ofert, nie wiem nie zagłębiałem się w to, jednak zastanów się zawsze dwa razy za czym nazwiesz coś bredniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Podlaskie 14X 

pierwsze poprawki dostalem poczatkiem sierpnia potem kilka nieoficjalnych e-mailem i od wrzesnia do dzisiaj cisza kobieta mowi ze wysle oficjalnie 2 poprawki i ze z tych maszyn co chce zadnej nie widzi albo ha zwieksze albo maszyny mniejsze ,a najlepiej wycofac wniosek dobrac ha i w nastepnym zlozyc:D

zadne wyjasnienia jej nie interesuja ani minimalne wykorzystanie maszyny w ciagu roku ani odleglosc pol ani to ze mam tylko jeden duzy ciagnik w gospodarstwie....  Ja pisze ze kosze trawy 4-5 razy w roku i pszenice pryskam min.5 razy , a ona ze w Polsce kosimy 3 razy a pryskamy 2 !!!

 Ciagle mowi jedno ,,Tabela" :D          ( mimo , ze np. przy plugu glownym wyznacznikiem jest wlasnie minimalne wykorzystanie a  nie areal)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trafiłeś na ciężką babkę :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Koleś damianzbr@ Mojego ojca to się nie czepiaj Nie mów do mnie koleś agencja dzwoni po dilerach i dopytuje się o ceny maszyn podanych specyfikacji jeśli już Maszyna była maksymalne wyposażenie to nie sposób zawyżyć ceny. Zresztą po co to robisz skoro chcę się kupić tanio. Prawdopodobnie jutro odbieram zaświadczenie o prawidłowo przeprowadzonym w postępowaniu ofertowym. I co kto jest pierdoła?

Edytowano przez koses

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj