rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
K100    98

A co powiecie na to? Po opublikowaniu nowej listy 133 oczka w dół ;[  :wacko:  :blink:... dlaczego???

znajomy po podpisaniu umowy z agencją

podobnie na liscie w dół....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

znajomy po podpisaniu umowy z agencją

podobnie na liscie w dół....

Ja tez po podpisaniu umowy z 200 w doł spadłem , ale szczerze mowiac teraz to mnie nie obchodzi juz to he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Damian to jak teraz juz mozesz kupywac maszyny czy dopiero trzeba składac trzy oferty na ta sama maszyne i agencja zdecyduje gdzie masz kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

No własnie jestem w trakcie tego postępowania ofertowego i tak jak mowisz trzeba złozyc do 3 wybranych firm i potem do agencji zawiesc , jak powiedzą ze może byc to dopiero zakupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

A można złożyć ofertę np do 10 dealerów? Wtedy większa szansa na dobrą ofertę.

 

Jeżeli Ci nie zalezy na konkretnej maszynie to mozesz i do 20 oferty złozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

A można złożyć ofertę np do 10 dealerów? Wtedy większa szansa na dobrą ofertę.

 

Wiesz kiedy jest szansa na dobrą ofertę? Jak pójdziesz najpierw do jednego, wytargujesz konkretną cenę i wyposażenie, idziesz wtedy do do drugiego, wysłuchujesz jego oferty, mówisz mu że dziękujesz bo dostałeś lepszą(odejmujesz od tej ceny co dostałeś od pierwszego dilera kilka %) i jak ci opuści po namyśle to wtedy wiesz że jest to cena jaka jest godziwa, a jak wyślesz oferty do kilkunastu dilerów to co najwyżej dostaniesz Belarusa w nagrodę...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinoss    21

PATr, po pierwsze to chyba nie wiesz, że dealerzy mają świetne rozeznanie w rynku, często się znają nawet z konkurencyjnych placówek i jak zaniżysz cenę za mocno, to się nie zdziw kiedyś. Gadałem kiedyś z jednym koleżką i oni mają układ żeby po prostu się nie wyrzynać nawzajem. Przetarg to idealny instrument do tego, żeby dostać dobrą ofertę, bo dealer nie wie, czy ma 3 konkurentów, czy ma 100 i kim oni są. Belarusem mnie nie strasz kolego, postaram się, żeby to była porządna maszyna, tylko nad tym zapytaniem ofertowym będzie trzeba solidnie posiedzieć niestety... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, na jakim etapie jest sprawdzanie wnioskow w świętokrzyskim? Dostał ktoś wogóle jakieś poprawki bądź ewentualnie pismo odmowne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

I o czym to świadczy?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

PATr, po pierwsze to chyba nie wiesz, że dealerzy mają świetne rozeznanie w rynku, często się znają nawet z konkurencyjnych placówek i jak zaniżysz cenę za mocno, to się nie zdziw kiedyś. Gadałem kiedyś z jednym koleżką i oni mają układ żeby po prostu się nie wyrzynać nawzajem. Przetarg to idealny instrument do tego, żeby dostać dobrą ofertę, bo dealer nie wie, czy ma 3 konkurentów, czy ma 100 i kim oni są. Belarusem mnie nie strasz kolego, postaram się, żeby to była porządna maszyna, tylko nad tym zapytaniem ofertowym będzie trzeba solidnie posiedzieć niestety... 

 

Przetarg jest jeszcze łatwiejszy do ustawienia przez dilerów niż własne targowanie, kupowałem kilkanaście nowych maszyn za sumkę ponad miliona i wiem doskonale jak to działa, dilerzy znają się dobrze, przede wszystkim ze szkoleń z jednej marki, ale mimo wszystko starają się sprzedać tam gdzie się da a ten układ o którym ty mówisz to nie oni ustalają tylko firma/marka która jest głównym dilerem na kraj(ustala minimalny %, lub konkretną sumę jaki diler musi zarobić, właśnie po to aby się nie wyżynali) ale to też da się obejść jeśli masz dobrego handlowca(kupujesz za minimalną marżę u dilera a on daje ci coś "w gratisie" o czym już główny diler/marka nie ma pojęcia....)

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinoss    21

W sumie się źle wyraziłem, Belarus to dobra maszyna, nie potrzeba Fendtów, JD, czy Case do gospodarstwa żeby działać, ale w moim przypadku z tymi maszynami co kupuję i przy mojej specyfice gospodarstwa to mi nie pasował.


PATr, to masz większe doświadczenie ode mnie mimo wszystko w tych programach. Sam jestem ciekaw jak to będzie, bazuję w sumie na jakimś moim małym doświadczeniu w kupowaniu u dealerów i tym co mówili mi korzystający z takich zakupów regularnie. Jestem ciekaw na jaki upust można liczyć przy zakupach na ok 250 tys netto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Wszystko fajnie i ładnie ale moje zapytania i oferty już drugi tydzień sprawdzają ........... a najważniejsze aby oferta odpowiadała w 100% zapytaniu ofertowemu bo inaczej lipa i raczej nie wysyłajcie do........10  dilerów  bo sprawdzanie będzie trwało w nieskończoność ......... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Czy przy skladaniu zapytania ofertowego precyzujemy specyfikacje danej maszyny czy trzeba bylo zrobic to we wniosku?
Ponawiam pyt o zaswiadczenie z weterynarii mianowicie czy bylo ono wydawane bezposrednio na potrzeby mgr i czy aby je uzyskac byla kontrola z weterynarii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Zaświadczenie musisz sam załatwic o spełnieniu minimalnych wymogów i kontrola bedzie z weterynari

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Wszystko fajnie i ładnie ale moje zapytania i oferty już drugi tydzień sprawdzają ........... a najważniejsze aby oferta odpowiadała w 100% zapytaniu ofertowemu bo inaczej lipa i raczej nie wysyłajcie do........10 dilerów bo sprawdzanie będzie trwało w nieskończoność .........

Miałeś jakieś "specjalistyczne" maszyny, czy po prostu cała procedura musi nabrać mocy urzędowej?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

No na sprawdzenie ofert maja miesiac także bedziesz musial czekac do konca jak to u nich heh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swiety77    1

Czy po złożeniu wniosku punkty mogą ulec korekcie ale w górę przy poprawkach?? TZN moja syt jest taka ze wnioskowałem o zestaw uprawowo-siewnyza który nie liczyłem ptk a który mógłby być zakwalifikowany jako zestaw uprawowo-siewny do siewu bezorkowego??


Czy podczas weryfikacji wniosku punkty za maszyny mogą ulec korekcie ale w góre.?? Moja syt jest taka, że wnioskowałem o zestaw uprawowo siewny za który nie policzyl mi doradca ptk a mógłbym go zakwalifikować jako zestaw do uprawy bezorkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

według mnie jedynie w dół mogą teraz tylko ciągnąc, wczęsniej się skakało po liscie teraz chyba złożone masz na tyle i kropka, poprawcie jak sie myle


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

A co Wam da te pytanie o poprawki jak one losowo ida a nie pokolei? poza tym sama poprawka nic nie znaczy bo i po poprawce ludzie dalej czekaja na odzew do umowy dlugie tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj