rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marcin133    944

Podejrzewam że w łódzkim dobije do 1,5tys także czekajcie cierpliwie. Ja po kontroli lekarza powiatowego jest ok, poprawki prawie poprawione także w czwartek sie wysle do agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Konkrety proszę odnośnie tej umowy podpisanej  .To sprawę wyjaśnimy .

Niby jak wyjasnisz?Rownie dobrze lista moze byc wedlug kolejności zlozenia wniosku albo w zaleznosci na jaka kolega modernizacje zlozyl wniosek.

Sam zadajesz pytania,bo zagubiony jestes a teraz znow znajomosci tym razem gdzie bezpośrednio w Brukseli u Tuska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

^^Jeszcze trochę i wyjdziesz poza limit :)

Teraz juz mogę, umowa podpisana to moge i byc ostatni ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Podejrzewam że w łódzkim dobije do 1,5tys także czekajcie cierpliwie. Ja po kontroli lekarza powiatowego jest ok, poprawki prawie poprawione także w czwartek sie wysle do agencji

Dzięki za odpowiedz .

Poczekam zatem do wiosny. Jak nic się w temacie nie ruszy to będę musiał kupić używane maszyny.

Bo znając życie pewnie nowe dzięki PROW trochę pójdą do góry z cenami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Niby jak wyjasnisz?Rownie dobrze lista moze byc wedlug kolejności zlozenia wniosku albo w zaleznosci na jaka kolega modernizacje zlozyl wniosek.

Sam zadajesz pytania,bo zagubiony jestes a teraz znow znajomosci tym razem gdzie bezpośrednio w Brukseli u Tuska?

 

Pytanie zadałem osobie ,która pisała te rewelacje .No nic skoro milczy widać sprawa ucichła .  .Na gębę tego nie załatwię ,ale jak będzie chociaż rzetelna informacja to tak.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Ale pierdoly piszesz... Przez 30tys osób które kupi nowy sprzęt będzie nadprodukcja zbóż?? Zamiast tak ględzić jak to zle będzie to wez juz wyprzedaż wszystko puki kasę jakas za to wszystko weźmiesz i idź do pracy i miej w d**ie Kanadę, CETA i cale rolnictwo

 

Ciebie to zawsze parzą moje posty , mój dziadek zawsze powtarzał że "powiesz komuś prawdę prosto w oczy , to z kijem do ciebie skoczy"  tak samo jest z tobą skaczesz z kijami ale widocznie masz je za krótkie bo jakoś mnie dostać nie mogą.....

 

Duża część osób nabrała dzieżaw aby dostać wsparcie  na jak największy ciągnik w moim przypadku też tak było też sobie dobrałem kilka ha aby załapać się na jak najwięcej koni.  Ludzie z okolicy tak łapali pola przed mgr że nawet i po 0,2 ha po pół ha dzałeczki pobralii kilka km od domu aby jak najwięcej było pola do klasyfikacji pod sprzęt.

Kilka lat temu w promieniu 20 km ode mnie nie uświadczył kukurydzy teraz w samej wsi jest kilkadziesiąt ha gdzie  jakiś kącik gdzie jakiś klinik wszystko obsiane qq oczywiście pod mgr. Wnioski? jeżeli ktoś kupi nowy ciągnik 120 ps i z agregatem 4.2 metra uprawi hektar w 20 minut czy krócej to w czym problem uprawić 100-200 ha......

Poprzednie mgr-y pokazały tyle że wcześniej przed wejściem polski  do uni ziemniaki zbierało się za kultywatorem te nawet  uszkodzone ze 2 razy się latało po polu teraz albo bało po kombajnie bo tak gubi i uszkadza ale tanie to niech gubi  albo biało bo talerzówka wyszła taniej od kopania....... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Pytanie zadałem osobie ,która pisała te rewelacje .No nic skoro milczy widać sprawa ucichła .  .Na gębę tego nie załatwię ,ale jak będzie chociaż rzetelna informacja to tak.

Co niby zalatwisz?Wszystko idzie zgodnie i wedlug kolejnosci.Specjalista sie znalazł od wszystkiego a belkot sieje z duzym wysilkiem pisania postow,bo fotografia transwescytow sie nie powiodla.Zadne znajomosci nic nie pomoga wiec nie zachowuj sie jak maly Kazio po 6 piwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5720    44

Czy będe mógł we wniosku zmienić maszyny na inne kiedy dostane wezwanie do poprawek ?


"John Deere bez kompromisów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Specjalista sie znalazł od wszystkiego a belkot sieje z duzym wysilkiem pisania postow,bo fotografia transwescytow sie nie powiodla.Zadne znajomosci nic nie pomoga wiec nie zachowuj sie jak maly Kazio po 6 piwach.

Kolejny raz koleżanka zabłysła kulturą. Guzik Nas obchodzą Wasze prywatne porachunki i zdjęcia jakie sobie przesyłacie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Czy będe mógł we wniosku zmienić maszyny na inne kiedy dostane wezwanie do poprawek ?

 

Zmienić możesz ale agencja ci tego nie uzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Czemu niby i co zmienić na co?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Nie można zmieniać zestawienia rzeczowo-finansowego, wiec automatycznie nie może zmienić maszyn, chyba że kolega pyta o zmianę wyposażenia w danej maszynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No i do końca się z Tobą nie zgodzę i już tłumaczą dlaczego. Mianowicie wszystko zależy od tego co chcemy zamienić,na co i co mieliśmy wpisane we wniosku.Im mniej szczegółów w wyposażeniu danej maszyny tym większa możliwość zmian.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jeśli wpisał opryskiwacz a chce teraz rozsiewacz do nawozów to nawet nie ma opcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Tego akurat nie wiem, a Ty jesteś tego pewien?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

.Im mniej szczegółów w wyposażeniu danej maszyny tym większa możliwość zmian.

 

Tak pewnie że w 100% racja ale sam sobie odpowiedziałeś bo raczej tarczy wysiewającej nie założysz do opryskiwacza no rozpylacze też przy rozsiewaczu by dziwnie wyglądały więc modyfiikować maszynę można, ale zamieniać na inną już nie bo zestawienie rzeczowo-finansowe nie tykalne i tak jak finansowo byś to może przepchnoł ale siewnik to jedna rzecz a opryskiwacz to też rzecz ale już inna a wiadomo że rzecz rzeczy nie równa bo różne rzeczy są.

Edytowano przez Marco82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Opryskiwacz można używać do nawożenia. Ale jeżeli chodzi o takie zmiany to nie jestem pewien więc nie będę dyskutować.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

To że można używać nie oznacza że to jest ta sama maszyna, to jakby powiedzieć że gruberem można uprawiać pole więc zmienię sobie na agregat bo nim też się da....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Trzeba pamiętać, że bardzo wiele, jak nie wszystko, zależy od osoby prowadzącej wniosek i od odpowiedniej argumentacji.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Owszem, od osoby będzie zależeć to czy pozwoli ci zmienić np. opryskiwacz 2400 na 2700 itd. ale zmiany opryskiwacza na rozsiewacz się nie da zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

wszystko sie da ale po podpisaniu umowy aneksem i jesli bedzie dobra wola arimr

Ktoś to już praktykował w tym naborze i przeszło czy tak piszesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj