rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Macius    60

No ale nigdzie nie pisze ze to koniec przesunięć. Poczekajmy i zobaczymy w Arimr jest mowa o kolejnych przesunieciach wiec poczekajcie z wszelkimi decyzjami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlawekSS86    7

Co do młodego, w 2011 dostałem decyzje przyznającą Młodego rolnika, 0d lutego 2012 prowadzę gospodarstwo,  w 2013 ukończyłem szkołę policealną w zawodzie technik rolnik, mam 31 lat i wyższe wykształcenie a oni mi piszą, że młodym rolnikiem nie jestem, to jakim kuzwa.

Da się jeszcze przystąpić do egzaminu?

 

Czytaj jeszcze raz ze zrozumieniem, bo w Twoim interesie natraciłem już tyle czasu, że sam nie wiem po co to robię ;)

 

"w przypadku gdy operacja jest realizowana przez osobę fizyczną, która w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy

ma nie więcej niż 40 lat, rozpoczęła prowadzenie gospodarstwa jako kierujący w rozumieniu § 3
ust. 3 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 13 lipca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków
i trybu przyznawania, wypłaty oraz zwrotu pomocy finansowej na operacje typu „Premie dla młodych rolników”
w ramach poddziałania „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników” objętego Programem
Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 (Dz. U. poz. 982), nie wcześniej niż 5 lat przed złożeniem
wniosku o przyznanie pomocy oraz posiada kwalifikacje zawodowe określone w tym rozporządzeniu, zwaną dalej „młodym rolnikiem”"

 

Kwalifikacje masz mieć w dniu złożenia wniosku, teraz to ten egzamin Ci nic nie da.

 

Ale to co napisałeś zmienia postać rzeczy. Masz nie więcej niż 40 lat, prowadzisz gospodarstwo jako kierujący nie dłużej niż 5 lat przed złożeniem wniosku (niecałe 4 lata), a kwalifikacje zawodowe daje Ci wykształcenie średnie i co najmniej 4-letni staż pracy w rolnictwie (zgodnie z wymienionym rozporządzeniem), W lutym tego roku minęło 4 lata, czyli w czasie naboru miałeś już kwalifikacje zawodowe. :) Od kiedy jesteś na KRUS, żeby podeprzeć czas pracy?

 

Chyba masz farta :) Nie puszczaj tego płazem tylko się kłóć, oni też teraz mało wiedzą w ARiMR, bo to nowy PROW, nowe reguły.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

zależy czy spadło ci 9 na 8,8 czy z innego pułapu. w mazowiecki spadek z 6,6 na 6,4 to jakieś 300-400 miejsc albo lepiej

 

 

Co do limitu, tak jak myślałem że  mazowieckie średni zwrot jest wyższy i wynosi 207 tysięcy...

pierwsza opcja,chodzi o czas realizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlawekSS86    7

Ta osoba co mi robiła wniosek to nic nie wie o tym naborze. Sam jej tłumaczyłem wiele rzeczy które tu wyczytałem. A ile pomyłek w wypełnianiu pół, opisów żadnych albo parę słów. W piśmie mam np taki punkt. cyt.                                                                                                   "Proszę szczegółowo opisać dotychczasową działalność, technologię stosowaną przy produkcji oraz sposób i wykorzystanie dotychczas posiadanych maszyn. Proszę o wyjaśnienie jaki wpływ na poprawę ogólnych wyników gospodarstwa będą miały wszystkie zadania i jak przyczynią się do rozwoju gospodarstwa. Proszę również odnieść się do innowacyjności w stosunku do dotychczas stosowanych  maszyn oraz proszę podać odmiany drzewek owocowych (powiększam sady)

Proszę opisać jak do tej pory odbywał się zbiór płodów rolnych. (Mam 3.5ha wiśni, do tego śliwa, jabłoń chcę kupić otrząsarkę za 60 000)

Proszę wyjaśnić, jak funkcjonowało gospodarstwo z dotychczasowym parkiem maszynowym."

Ta osoba z tym punktem sobie nie poradzi ale narazie mam wysłać podstawowe poprawki na sztuke bo i tak mój wniosek bedzie rozpatrywany w kwietniu maju, prowadząca wniosek mi powiedziała bo mało punktów zostaje 2.73, chyba że za młodego przyzna 

 

Ile za to zapłaciłeś? :) Odwaliła po łebkach, licząc że później się uzupełni.

 

Takie poprawki to nic nowego. Wszystkie zakupy muszą być podparte i wpisywać się w realizację celów działania (racjonalizacja technologii produkcji, wprowadzanie innowacji, zmiana profilu produkcji, zwiększanie skali produkcji, poprawą jakości produkcji lub zwiększaniem wartości dodanej produktu ). Nikt się nie będzie domyślał po co kupujesz takie a nie inne maszyny, masz to jasno argumentować i udowodnić że zakup jest zasadny. Opisanie sytuacji przed i po było nawet chyba zalecane w instrukcji do wniosku.

 

A odmiana jabłoni to norma, jak mają sprawdzić czy jest w rejestrze odmian? (wymóg dofinansowania drzewek)

 

Popraw najlepiej jak umiesz, szkoda poddawać się przez takie głupoty.

 

Ja na podkarpaciu jestem 150 miejsc poniżej limitu i już myślę bardziej o 2018 roku niż poprawkach. (budowa chłodni i założenie sadu - jabłonie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

No ale nigdzie nie pisze ze to koniec przesunięć. Poczekajmy i zobaczymy w Arimr jest mowa o kolejnych przesunieciach wiec poczekajcie z wszelkimi decyzjami

 

Ty to ciągle z takim spokojem powtarzasz a tak na prawdę  ileż można tak spokojnie czekać..  Większość ludzi która zadeklarowała zmianę profilu produkcji jest w d*pie bo nasiali qq nasadzli okopowyych a nie ma teraz czym zebrać ii co mają teraz robić dalej czekać jak może przesuną za rok kolejną kase? Sprawa nie wygląda tak kolorowo jak się wydaje,  kuzyn sam musiał zakupić parę sprzętów które miał  we wniosku mimo iż jest w pierwszej setce,, jeżeli ktoś wzioł dzierzawy to wie o czym mówię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Dzięki serdeczne Slawek SS86. Dałeś mi na nowo nadzieję i oby się sprawdziły Twoje przypuszczenia. Teraz wiem żeby dociekać racji, pewnie jutro zadzwonię do Pani prowadzącej, zapytam o wszystko i powiem jej co wiem, miła Pani to się nie obawiam. 


To mi w ODR robili, zapłacilem kolo 650zł. Teraz poprawia ciągle powtarzając "Nie pamiętam jak to się robiło"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja w lubelskim mam 190x i licze ze bedzie dobrze :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliksio    2

To jak  z tym wykształceniem? 3pkt są za to że jest się poniżej 40-stki? czy dodatkowo trzeba mieć wykształcenie z egzaminem żeby być pełnym młodym rolnikiem? Bo kocioł się trochę zrobił i zamieszało w głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

3 pkt jeżeli nie masz 40 lat a świadectwo potwierdzające kwalfikacje zawodowe jest potrzebne tylko do 60% refundacji tak dzwonią w każdym kosciele więc nie wiem czemu masz mętlik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamdres    3

3 pkt jeżeli nie masz 40 lat a świadectwo potwierdzające kwalfikacje zawodowe jest potrzebne tylko do 60% refundacji tak dzwonią w każdym kosciele więc nie wiem czemu masz mętlik.

chcę tylko dopytać czy zdany R3 też pozwoli na refundację 60 %?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

Przed chwilą rozmawiałem z osobą prowadzącą mój wniosek, chciałem obniżyć cenę jednej maszyny i stwierdziła, że na etapie uzupełnień nie ma możliwości zmieniania wniosku w punktach innych niż wymienione w piśmie z poprawkami.

ja też rozmawiałem i mogę zrezygnować, na to miejsce zamiast budowy dorzucę 2-3 drobne maszyny. a w poprawkach miałem wymienione chyba wszystkie możliwe punkty i tabele - przez wpisanie budowy, modernizacji... - czułem że będzie milion pytań o kosztorysy i dosłownie o wszystko i nie pomyliłem się, ale już to zmieniam bo gdyby przyszło to rozliczyć (kosztorys szczegółowy) to chyba bym osiwiał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak byś miał FV za to wszystko to może parę nie siwych by ci zostało. Urządzenia typu podajniki silniki  jak maja tabliczkę znamionowa trzeba wszystko  rozpisywać, ale jak sama budowa typu hala, utwardzenie placu, robisz kosztorys najlepiej kosztorysant który robił już kosztorysy pod arimr i FV za wykonana usługę i z głowy. Np. fundament pod silosy to bajka, ale już silos BIN gdzie piszą ci milion rzeczy które są łącznie z silosem (właśnie nie wiem po co ten BIN wszystkie te rzeczy wypisuje) to już jest zabawa. Chyba że jakaś firma napisze krótko zwięźle kompletny silos model: ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Szacowana liczba beneficjentów wg stanu na dzień 25.10.2016 r. - ta kolumna szacowna jest na pełen limit dobrze rozumiem? wiec pewnie jest szansa ze trochę więcej otrzyma kasę niż to wyliczone w tej kolumnie dobrze myślę? bo brakuje mi doslownie 20 miejsc ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Czy można dokonać inwestycji (nasadzeń sadów) na gruntach dzierżawionych długoterminowo? Jak nie, to jak napiszę że w przyszłym roku kupię tą ziemię to przejdzie? W poprawkach nie czepili się tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Szacowana liczba beneficjentów wg stanu na dzień 25.10.2016 r. - ta kolumna szacowna jest na pełen limit dobrze rozumiem? wiec pewnie jest szansa ze trochę więcej otrzyma kasę niż to wyliczone w tej kolumnie dobrze myślę? bo brakuje mi doslownie 20 miejsc ;D

 

nie wiadomo jak to jest szacowane, z jednej strony piszą że nie liczyli dokładnie a z drugiej zwroty są różne w różnych województwach i np. w lubelskim jest średnio 180 tys. zł a w wielkopolskim 280 tys. zł...

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlawekSS86    7

Czy można dokonać inwestycji (nasadzeń sadów) na gruntach dzierżawionych długoterminowo? Jak nie, to jak napiszę że w przyszłym roku kupię tą ziemię to przejdzie? W poprawkach nie czepili się tego

 

 

"2. Pomoc nie obejmuje kosztów innych niż określone w ust. 1, w szczególności:
10) inwestycji budowlanych w rozumieniu przepisów prawa budowlanego oraz inwestycji związanych z zakładaniem
sadów lub plantacji krzewów owocowych, gatunków owocujących efektywnie dłużej niż 5 lat, innych niż położone
na gruntach stanowiących własność lub współwłasność podmiotu ubiegającego się o przyznanie pomocy lub przedmiot
użytkowania wieczystego lub dzierżawy z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa lub od jednostek samorządu
terytorialnego."
 
Nie i nie. Dzierżawa tylko pod powyższymi warunkami. A właścicielem musisz być już teraz, bo umowy nie podpiszesz na ładne oczy. Jest to inwestycja trwale związana z gruntem i w umowie przyznania pomocy przypisana jest do konkretnej działki. 
 
Nie czepili się? A weryfikowali już stan własności poszczególnych działek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj