rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Maksu    7

Witam Gdzie jest napisane, że aby mieć 3 punkty i zwrot 60% trzeba egzamin państwowy mieć zdany. Z 8.73 pkt zostaje mi 2.73 i ogrom poprawek, nie wiem czy jest sens się męczyć bo i tak na koniec listy, świętokrzyskie

Dobre pytanie. Pytasz o wymogi odnośnie obszaru d?


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlawekSS86    7

Witam Gdzie jest napisane, że aby mieć 3 punkty i zwrot 60% trzeba egzamin państwowy mieć zdany. Z 8.73 pkt zostaje mi 2.73 i ogrom poprawek, nie wiem czy jest sens się męczyć bo i tak na koniec listy, świętokrzyskie

 

3 punkty należą się jeżeli masz nie więcej niż 40 lat. Natomiast 60% poziom refundacji przysługuje tylko młodym rolnikom.

 

Rozporządzenie definiuje pojecie "młodego rolnika" jedynie pośrednio, w jednym z podpunktów....

 

"w przypadku gdy operacja jest realizowana przez osobę fizyczną, która w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy

ma nie więcej niż 40 lat, rozpoczęła prowadzenie gospodarstwa jako kierujący w rozumieniu § 3
ust. 3 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 13 lipca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków
i trybu przyznawania, wypłaty oraz zwrotu pomocy finansowej na operacje typu „Premie dla młodych rolników”
w ramach poddziałania „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników” objętego Programem
Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 (Dz. U. poz. 982), nie wcześniej niż 5 lat przed złożeniem
wniosku o przyznanie pomocy oraz posiada kwalifikacje zawodowe określone w tym rozporządzeniu, zwaną dalej
„młodym rolnikiem”"
 
Jest to zbieżne z definicją "młodego rolnika" na potrzeby płatności bezpośrednich. Kto Ci wypełniał wniosek, że nie zauważył brak kwalifikacji na 60% zwrot?
 
Kwalifikacje zawodowe daje odpowiedni tytuł zawodowy a nie samo ukończenie szkoły. Podsumowując, na 60% mają szansę jedynie młodzi rolnicy z nowego PROWu i to nie wszyscy, bo program ten umożliwia uzupełnienie wykształcenia w ciągu 3 lat, choć przy obecnej punktacji jest to mało popularne. No i oczywiście wszyscy Ci, którzy spełniają kryterium młodego rolnika a nie składali wniosku, ale ilu takich jest? ;) 
 
Jeżeli chcą Ci zabrać 3 punkty za brak "młodego rolnika" to się odwołuj, nie ma ku temu żadnych podstaw w aktualnym rozporządzeniu, wygląda to na nadinterpretację urzędnika. Podali na jakiej podstawie redukują Twoje punkty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

wejdzcie sobie na strone ARiMR jest oficjalne potwierdzenie i tabela podziału kasy na poszczególne województwa i przybliżona ilość wniosków na ile starczy kasy.

 

wygląda bardzo słabo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saperxxx    1

Najlepsze jest to, ze propagandowo trzeci raz podaja informacje o zwiększeniu środków, a cały czas chodzi o jedno i to samo przesunięcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Słabo, ledwo się mieszczę, spadłem o 10 miejsc, dalej pewnie będzie gorzej. Gdzie te wcześniejsze zapowiedzi, ehhh

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a c... z tym moim szczęściem jestem w pierwszej dziesiątce osób które się nie łapią 

no k... mać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na razie się nie łapiesz :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

no to kolega ma pecha ale myślę że później się załapiesz. Jak po poprawkach spadło mi pkt o 0.2  to jest to jakieś istotne ? przenoszą daleko w dół itp ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W zależności od województwa. Ciężko powiedzieć. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

no to kolega ma pecha ale myślę że później się załapiesz. Jak po poprawkach spadło mi pkt o 0.2  to jest to jakieś istotne ? przenoszą daleko w dół itp ?  

 

zależy czy spadło ci 9 na 8,8 czy z innego pułapu. w mazowiecki spadek z 6,6 na 6,4 to jakieś 300-400 miejsc albo lepiej

 

 

Co do limitu, tak jak myślałem że  mazowieckie średni zwrot jest wyższy i wynosi 207 tysięcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

No nie gadaj że napisałeś we wniosku prasa zmienno komorowa?? Ludzie nie obraźcie się, ale kurcze dobrze że nie pisaliście,

bieżnik na oponie - choinka

zawleczka od klapy - zwykła drut sprężysty..

 

Że chyba zmiennokomorowa, stało komorowa miało jakieś znaczenie do tych śmiesznych ekologicznych pt. to zwracam honor.

 

 

W maz. na wnioski powyżej 2k nawet nie patrzą, ale dużo osób z ,,zielonej listy,, jest do odstrzału na koniec listy bo pt. na pałę wpisywane. Typu ekolodzy bez zgłoszenia, punktowane maszyny których nie ma w ZF itp. niuanse.

Kolego niestety  to gówno miało znaczenie w doborze maszyny......zmienna za Chiny ludowe by nie przeszła a teraz jak doszło sporo ha to już tak -_-

Panowie powiedzcie jak oni wyliczyli ile w jakim woj "niby"przejdzie

Wlkp 72 128 303,00 i szacują na 1094

lubelskie 60 762 348,00 i ma starczyć dla 1433

Rozumiem różne wysokości zwrotów ale wyżej piszą,że narazie nie wiadomo jakie będą wysokie zwroty itd......możliwe żeby były takie rozbieżności?? Czy jak zwykle ARiMR najebała???

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Co do młodego, w 2011 dostałem decyzje przyznającą Młodego rolnika, 0d lutego 2012 prowadzę gospodarstwo,  w 2013 ukończyłem szkołę policealną w zawodzie technik rolnik, mam 31 lat i wyższe wykształcenie a oni mi piszą, że młodym rolnikiem nie jestem, to jakim kuzwa.

Da się jeszcze przystąpić do egzaminu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Odniesienie do młodego w MR z PROW 2007-2013 a teraz to inna kwestia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

 

 
Jest to zbieżne z definicją "młodego rolnika" na potrzeby płatności bezpośrednich. Kto Ci wypełniał wniosek, że nie zauważył brak kwalifikacji na 60% zwrot?
 
 

Ta osoba co mi robiła wniosek to nic nie wie o tym naborze. Sam jej tłumaczyłem wiele rzeczy które tu wyczytałem. A ile pomyłek w wypełnianiu pół, opisów żadnych albo parę słów. W piśmie mam np taki punkt. cyt.                                                                                                   "Proszę szczegółowo opisać dotychczasową działalność, technologię stosowaną przy produkcji oraz sposób i wykorzystanie dotychczas posiadanych maszyn. Proszę o wyjaśnienie jaki wpływ na poprawę ogólnych wyników gospodarstwa będą miały wszystkie zadania i jak przyczynią się do rozwoju gospodarstwa. Proszę również odnieść się do innowacyjności w stosunku do dotychczas stosowanych  maszyn oraz proszę podać odmiany drzewek owocowych (powiększam sady)

Proszę opisać jak do tej pory odbywał się zbiór płodów rolnych. (Mam 3.5ha wiśni, do tego śliwa, jabłoń chcę kupić otrząsarkę za 60 000)

Proszę wyjaśnić, jak funkcjonowało gospodarstwo z dotychczasowym parkiem maszynowym."

Ta osoba z tym punktem sobie nie poradzi ale narazie mam wysłać podstawowe poprawki na sztuke bo i tak mój wniosek bedzie rozpatrywany w kwietniu maju, prowadząca wniosek mi powiedziała bo mało punktów zostaje 2.73, chyba że za młodego przyzna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

prawie kazdy dzis pisze o tym ze spadł iles miejsc lub  iles miejsc do góry "skoczył" ale chyba ostatnia aktualizacja była 14 .10 .?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Te 60% to nawet potwierdził pracownik OT ARiMR przyjmujący wniosek, i to jeden z mądrzejszych tam. No i skoro nie mam 60% i z innych powodów to chce zrezygnować z wielu maszyn. Ktoś pisał że na tym etapie nie można, czy prawda to? Bo i tak muszę zrezygnować z kilku bo kryteriów nie spełniają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Czyli w mazowieckim starczy kasy na 1823 wnioski prawda ?

Teoretycznie, w praktyce może być różnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

prawie kazdy dzis pisze o tym ze spadł iles miejsc lub  iles miejsc do góry "skoczył" ale chyba ostatnia aktualizacja była 14 .10 .?

 

No właśnie kużwa ja jestem od lipca na tym samym miejscu..... chociaż o 1 miejsce w górę lub w dół ii bym wiedział że coś robią .. Ale aktualizacja listy będze  za parę dni tak że zobaczymy czy coś drgnie. Swoją drogą marnie wyglądają te limity wiadomo że jest więcej jak mówili bo ne każdy na max kwotę wnioskował ale jednak troche mało... 

Edytowano przez Marco82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tomaszek8504 napisz jakie masz w tej chwili wykształcenie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj