rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
vdan    5

zachodniopomorskie około 10 mln więcej, na jakieś 550 wniosków przy maksie. było 16 mln euro jest 25 mln euro, w końcu konkrety. Czekamy co dalej. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Mialem czuja z tym pytaniem wczoraj.Tylko spytalem i odrazu minister dorzucil kasy he.Oficjalnie wiec mieszcze sie w limicie i czekam na poprawki.Co do tych maszyn to nie dramatyzujmy.Nie bedzie tak zle.Mysle ze da rade upatrzony model przepchnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryk70    5

Moim zdaniem CETA nie przejdzie za dużo państw które sie nie zgadzają, raczej bójmy się Ukrainy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinoss    21

A nawet jak przejdzie to moim zdaniem dużo krzyku, a zagrożenie wielkie nie jest. Lepiej nie podpisywać zapobiegawczo, ale moim zdaniem to nie będzie gwóźdź do trumny europejskiego rolnictwa. Tak jak pisze Eryk, zagrożeniem jest Ukraina, a tamtejszy ANR chce się mocno wysprzedać z ziemi, setki tysięcy hektarów. A że tam korupcja straszna, to pewnie poszło w łapę, bo to wszystko pójdzie w zachodnie ręce. To jest potężny rynek, a Ukraina sama ma potencjał, by wyżywić całą Europę. Tego się bójmy Panowie. Ale się nie damy tak łatwo mam nadzieję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Przy wykorzystaniu pełnej puli przez każdego ok. 1200-1300 osób. Jeżeli się mylę, prosze mnie poprawić.

 

W województwie podlaskim :)

 

Edytowano przez tomo12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

a jest jakieś info o jaką wysokość dofinansowania(średnio) starają się rolnicy w poszczególnych województwach?

w województwach to nie ma ale średnio w całym kraju w obszarze d to 193-194 tysiące

 

ale na tym też można się oszukać ponieważ ci co są na początku listy to tacy którzy zrobili budowle w obszarze d czyli mieli 500 tys. zwrotu, więc średnia w pierwszej 1000 osób w województwie może wynieść 250-300 tysięcy a nawet i więcej

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

ok 945 wnioskow jak dobrze policzylem w podlaskim.pula niecale 45mln euro

Zalezy jaki kurs euro podstawimy

 

nie licz 200 tysięcy tylko w granicach 250-300... zapominacie że maksymalny zwrot w obszarze d to 500 tysiecy a nie 200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

Może ktoś wie jak tam w Śląskim ? na którym miejscu są już poprawki ?

 

PS: Teraz jak dodali kasy to bardziej pewne że coś dostane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Patr nie przesadzaj.Nie wszyscy na pelną pule skladają i nie tak wielu na budowlankę.Czolowka listy to budowlancy ale tez i ekolodzy.Poza tym gdzies bylo napisane o ile srednio wnioskuja. ludzie i bylo to wlasnie ok 200tys.Ja tam jestem nieco ponad 700 w podlaskim wiec kasa dla mnie jest bankowo.Teraz martwic sie finansami i gva nieszczesnym pozostalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Patr nie przesadzaj.Nie wszyscy na pelną pule skladają i nie tak wielu na budowlankę.Czolowka listy to budowlancy ale tez i ekolodzy.Poza tym gdzies bylo napisane o ile srednio wnioskuja. ludzie i bylo to wlasnie ok 200tys.Ja tam jestem nieco ponad 700 w podlaskim wiec kasa dla mnie jest bankowo.Teraz martwic sie finansami i gva nieszczesnym pozostalo

Średnio wyszła koło 200 tysięcy ale czołówka była albo z eko albo z budowlanką i zazwyczaj było tak że 200 na maszyny, reszta na budowlę, ale jak w mazowieckim 5,5 tysiąca osób złożyło na 180-200 tysięcy to żeby pozostałe 500 podbiło średnią aż tak dużo to musieliby składać na 2 mln wnioski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

w slaskim bylem na liscie 11X i poprawki przyszly 10 pazdziernika. a z jakiej okolicy wij. slaskiego jestes?

 

Częstochowy

A ty?

 

A w poprawkach do czego sie czepiali ?

 

Edytowano przez batim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak pobieżnie licząc to w śląskim złapie się ok 280 osób 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Jezeli chcialbym dostac dofinansowanie na budynek mieszkalny dla pracownikow z ukrainy co musze zrobic? Ile tego dofinansowania moge dostac. Pomieszczenie na jakies 20 osob. Jaka jest szansa na takie dofinansowanie dla malego 6 ha gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę się za wcześnie nie cieszyć, sam znam przypadki osób wspólnie wnioskujących, które 3-krotnie wykorzystują dostępny limit, czyli w rankingu widnieje 1 osoba, a tak naprawdę licząc po waszej średniej to 3. Moim zdaniem realnie na dzień dzisiejszy jest przelicznik 40% na województwo. Życzę powodzenia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poniedzialek dostalem poprawki dolny slask 3xx, robilem w odr i nie dosc ze na ostatnia chwile dostalem wniosek przed zlozeniem to jeszcze nawalili glupich bledow ze masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj