rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

PATr    409

Zawsze i wyłącznie ta moc którą wpisują w dowód

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

podlaskie miejsce 7xx dziś poprawki z informacją że na razie nie mają środków na mój wniosek

a to trochę dziwne miejsce 7xx na 2300 i nie ma kasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna007    1

Zawsze i wyłącznie ta moc którą wpisują w dowód czyli nominalna

 

lukasz121515

Jest jasno napisane: Moc homologowana 110KW

 

 

W Biznesplanie mam wpisaną moc 120-130 KM. Chcę się zorientować, czy ten ciągnik pasuje do mojej specyfikacji.

Jeżeli pod uwagę brana jest moc nominalna to ok, ale homologowana jest kW/KM 110/149,6 więc lipa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

To sie nie wyklucza ale uslugi musisz miec juz min 2 lata przed zlozeniem wniosku
maxler ja bym tak na forum tego nie pisal ale to dobry kierunek dzialania....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

To sie nie wyklucza ale uslugi musisz miec juz min 2 lata przed zlozeniem wniosku

maxler ja bym tak na forum tego nie pisal ale to dobry kierunek dzialania....

Witaj. Robiles cos podobnego na PROW ? Chciałem napisac do Ciebie na priv ale nie mozna. Edytowano przez maxler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryk70    5

We wcześniejszych latach można było w to wchodzić, a obecnie warunkiem jest prowadzenie zarejestrowanej działalności usług w rolnictwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

są 3 podstawowe warunki których kiedyś nie było

 

min. 2 lata zarejestrowana działność w usługach

ciągłość przychodów w ^^ w.w działalności, bodajże średnia w przeciągu ostatnich  2 latach min. 10 tys. miesięcznie

niekorzystanie z różnicowania oraz modernizacji 2007-2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper111    1

Lubelskie pierwsze poprawki złożone w czwartek, na liście 114X. Teraz czekać zostaje i podjąć decyzję czy brać czy nie przy tej sytuacji w rolnictwie. Bo odsetki przy całej inwestycji na początku będą spore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASIU1983    18

Lubelskie pierwsze poprawki złożone w czwartek, na liście 114X. Teraz czekać zostaje i podjąć decyzję czy brać czy nie przy tej sytuacji w rolnictwie. Bo odsetki przy całej inwestycji na początku będą spore.

 

to Lubelskie widzę dobrze się stara. Gorzej w łódzkim bo ciągle cisza ja mam miejsce 14xx to na pewno sobie poczekam ale kolega ma 6xx i ciągle cisza :( Moim zdaniem jeżeli już wniosek ci przeszedł to bierz (oczywiście w miarę rozsądku ) takiej okazji może nie być 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Tez coś mi się wydaje ze w łódzkim coś to słabo idzie...
Z tego co widziałem nalistach to wgranicach 3xx-4xx się coś dzieje bo ostatnio przesunięciach były w tych miejscach..
A może ktoś coś napisze które miejsca dostały poprawki już bo z łódzkiego bardzo cisza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

zachodniopomorskie 4xx i cisza, nic nie wiadomo, dzwoniłem do nich ale informacji nie otrzymałem oprócz tego - czekać,czekać, co z tymi przesunięciami?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamdres    3

są 3 podstawowe warunki których kiedyś nie było

 

min. 2 lata zarejestrowana działność w usługach

ciągłość przychodów w ^^ w.w działalności, bodajże średnia w przeciągu ostatnich  2 latach min. 10 tys. miesięcznie

niekorzystanie z różnicowania oraz modernizacji 2007-2013

małe sprostowanie, 10 tyś na rok czyli w dwa lata 20 tyś min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

^^tak, tak, miałem zmienić post bo później sprawdzilen ale wyleciało mi z głowy ale już poprawione więc okey :)

Ogólnie program fajny ale większość osób jest wykluczona albo przez różnicowanie z starego prowu albo przez modernizację

A i limit strasznie mały, bodajże ma starczyć przy maksymalne kwocie zwrotu na około 500 wniosków...

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

z tą mocą ciągnika to zawsze problem to zależy do kogo trafisz jedni chcą max lub nom w młodym rolniku musiałem podac nom a wpisałem Max a kolega musiał odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podlaskie numer 82x w tamtym tygodniu dostałem telefon z zapytaniem czy mam pozwolenie na budowę bo niedługo będę miał poprawki mam we wniosku silosy lejowe paszowe 24 i 50t o wysokości ponad 4,5m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

są 3 podstawowe warunki których kiedyś nie było

 

min. 2 lata zarejestrowana działność w usługach

ciągłość przychodów w ^^ w.w działalności, bodajże średnia w przeciągu ostatnich  2 latach min. 10 tys. miesięcznie

niekorzystanie z różnicowania oraz modernizacji 2007-2013

 

Korzystanie z modernizacji wyklucza możliwość skorzystania ale różnicowanie nie, tylko osoby korzystające z różnicowania nie dostają dodatkowych punktów.

 

 

W łódzkim osoby z początku listy dostały poprawki już 2 miesiące temu.

 

Poprawki nie idą po kolei.

Niektóre osoby ok 300 miejsca nie dostały jeszcze poprawek a inne z ok 600 już dostały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

^^przy tym limicie środków brak punktów za nie korzystanie z różnicowania to tak jakby samowykluczenie siet:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj