rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Piotrass    14

Bylem dzisiaj na spotkaniu w ODR I Tam powiedziano ze wiosna 2017 nabor na modernizacje nowy,, to jakas paranoja przeciez teraz nie ma pieniedzy na te wnioski a po co nowe przyjmowaC? teraz jestem w koncowke liste bez szansna dotacje a ci z nowego naboru dostana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Zapewne debile pomylili mgr z naborem "inwestycje na obszarach natura 2000" , który jest bardzo łudząco podobny do mgr, tylko jest dla ograniczonej liczby ludzi i mniejszy limit ogólny jest, i on właśnie ma być na wiosnę 2017 więc krótko mówiąc robią rolnikom swoimi niekompetencjami puste nadzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armag    2

Mazowieckie, miejsce pod koniec pierwszego tysiąca - są poprawki :) Ciekawe tylko, czy na jednej się obędzie.

Koleżanko daj znać czego się czepiają, jakie robiłaś poprawiki i jak argumentowałaś. Ja też z mazowieckiego ale miejsce 41XX

 

Swoją drogą interesuje mnie fakt czy można będzie zamiast przyczepy nie punktowanej kupić droższy ciągnik i przyczepy nie brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel_2159    96

Również byłem dziś na spotkaniu z ODR i dyrektor ARiMR powiedzial, że wiosną 2017r będzie nabór na MGR prawdopodobnie tylko w obszarach A,B i C.

(Dla wnioskujących z obszaru D z małopolski, środów ma wystarczyć podobno na 600-700 wniosków) 

Edytowano przez Camel_2159

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

Koleżanko daj znać czego się czepiają, jakie robiłaś poprawiki i jak argumentowałaś. Ja też z mazowieckiego ale miejsce 41XX

 

Swoją drogą interesuje mnie fakt czy można będzie zamiast przyczepy nie punktowanej kupić droższy ciągnik i przyczepy nie brać

 

nie zmienisz jeśli ciągnika nie wnioskowałeś, a nawet jeśli tak to nie większy/lepiej wyposażony tylko w tej samej cenie na inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

nie większy/lepiej wyposażony tylko w tej samej cenie na inny.

Może być lepiej wyposażony i większy byle by się w cenie zmieścił.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Bylem dzisiaj na spotkaniu w ODR I Tam powiedziano ze wiosna 2017 nabor na modernizacje nowy,, to jakas paranoja przeciez teraz nie ma pieniedzy na te wnioski a po co nowe przyjmowaC? teraz jestem w koncowke liste bez szansna dotacje a ci z nowego naboru dostana?

Teoretycznie powinno tak być bo od początku głosili nabór co roku, a co kogo obchodzi że 200 osób dostanie, a 1000 odpadnie? ;) po co skladałeś skoro miałeś mało pkt? Nikt nie zmuszał, a środki dla każdego woj były podzielone, pretensje możesz mieć tylko do siebie.

Wg Ciebie kolejny nabór powinni ogłosić dopiero jak wszyscy z 2016 dostaną? ;) a co do odr trzeba było im pokazać harmonogram na 2017, który już od dawna jest ustalony...o


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek1986    0

Panowie wiecie może co się dzieje w Mazowieckim oddziale? Wiem, że wnioski nie są rozpatrywane zgodnie z listą, ale mam miejsce 13x i żadnej odpowiedzi a znajomi z 154x miejsca już mają poprawki. Myślicie, że telefonicznie w agencji coś się dowiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

radek zapewnie miales wniosek z budwolanka i na kosztorysie utknal. W podlaskiem jest np jedna kobieta od spr kosztorysow w lomzy i wszystkie sama ogarnia kto mial z nia doczynienia to wie ile to trwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Teoretycznie powinno tak być bo od początku głosili nabór co roku, a co kogo obchodzi że 200 osób dostanie, a 1000 odpadnie? ;) po co skladałeś skoro miałeś mało pkt? Nikt nie zmuszał, a środki dla każdego woj były podzielone, pretensje możesz mieć tylko do siebie.

Wg Ciebie kolejny nabór powinni ogłosić dopiero jak wszyscy z 2016 dostaną? ;) a co do odr trzeba było im pokazać harmonogram na 2017, który już od dawna jest ustalony...o

Perdo

 

Ja składałem pierwszy raz wniosek..

Jeżeli teraz złożyłem i się nie załapie. To np w 2017 nie mogę drugi raz złożyć ? Oczywiście jak bedą nabory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

asmodan, możesz składać cały czas. Masz określoną pulę pieniędzy do wykorzystania 200 - 500 tys zł czy więcej na chlewnie, do puki nie wykorzystasz tej kasy możesz składać co rok wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

asmodan, możesz składać cały czas. Masz określoną pulę pieniędzy do wykorzystania 200 - 500 tys zł czy więcej na chlewnie, do puki nie wykorzystasz tej kasy możesz składać co rok wniosek.

Damianzbr

 

Dzięki za info. Tak tez zrozumiałem wcześniej jak czytałem program....

Myślałem ze się coś zmieniło ?? Przynajmniej tak kolegę wcześniej zrozumiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Co z tym projektem rozporządzenia ministerstwa odnośnie przesunięcia środków?? teraz gadają o nowym naborze?! bez jaj !!! Mieli dostać wszyscy, teraz okazuje się że niekoniecznie?! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Perdo

 

Ja składałem pierwszy raz wniosek..

Jeżeli teraz złożyłem i się nie załapie. To np w 2017 nie mogę drugi raz złożyć ? Oczywiście jak bedą nabory...

Tak jak kolega @damianzbr mówi...

Ja odniosłem się konkretnie do postu kolegi, wniosek kosztuje trochę, kto się nie zalapie to ma pretensje bo wydał kasę i d... Czytając niektóre wpisy widzę, że nie składali wniosku o przyznanie pomocy tylko żądanie wypłaty dofinansowania i to na cito ;) bo im się rozwój zatrzymał w gosp od kwietnia i prow ich blokuje. Jeśli ktoś ma kasę to niech kupuje i nie czeka, jeśli nie ma kasy to siedzieć spokojnie i nie biadolić.

Mi ciągnik też potrzebny na już, nie mam kasy i nie szaleje. Z mgr zrezygnowałem bo z ciągnikiem bym był nisko i splacam obore i ziemię, do 2018 się ogarnę z tym i będziemy próbować.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Otrzymałem poprawki i mam kilka pytań:

1. Brak planu sprzedaży oryginał lub umowa przedwstępna  - czy jest on konieczny i obowiązkowy? Z kim musi być spisana taka umowa

2. Jak uzasadnić bronę wirnikowa 2,5m oraz pług obrotowy 3  skibowy jeżeli mam zbyt mało ha

3. Wzrost produkcji trzody chlewnej nie ma związku z zakupem maszyn - przyjąłem w tabeli nr 26 ze będę mniej sprzedawał zboża kosztem większej ilości sprzedanych tuczników  i tu jest błąd nie wiem dlaczego tak nie może być

4. Brak ewidencji środków trwałych - chyba nie jest obowiązkowe prowadzenie takiej ewidencji przez osobę fizyczna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Tak jak kolega @damianzbr mówi...

Ja odniosłem się konkretnie do postu kolegi, wniosek kosztuje trochę, kto się nie zalapie to ma pretensje bo wydał kasę i d... Czytając niektóre wpisy widzę, że nie składali wniosku o przyznanie pomocy tylko żądanie wypłaty dofinansowania i to na cito ;) bo im się rozwój zatrzymał w gosp od kwietnia i prow ich blokuje. Jeśli ktoś ma kasę to niech kupuje i nie czeka, jeśli nie ma kasy to siedzieć spokojnie i nie biadolić.

Mi ciągnik też potrzebny na już, nie mam kasy i nie szaleje. Z mgr zrezygnowałem bo z ciągnikiem bym był nisko i splacam obore i ziemię, do 2018 się ogarnę z tym i będziemy próbować.

 

ok

dzięki za odpowiedź

zawsze istnieje taki finał z tego co piszecie, że się człowiek na ta pomoc sie nie załapie.

ja się na to nie nastawiałem że dostanę.

Nie składałem nigdy wcześniej wniosku. I mało wierzyłem, za nawet na liście będę.

Mimo wszystko za wniosek zapłaciłem.

Jak się nie załapie trudno ...może będzie kolejny nabór.

To się znowu złoży wniosek...nie ma co sobie oka wyjmować :rolleyes:

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

Ludzie przestańcie pieprzyć o tym że nabór na obszar d będzie w 2017 roku. Już kilka razy było o tym mówione, że w 2017 roku naboru na maszyny nie będzie!! Tutaj macie cały harmonogram http://www.minrol.gov.pl/Wsparcie-rolnictwa/Program-Rozwoju-Obszarow-Wiejskich-2014-2020/Harmonogram-naboru-wnioskow-PROW-2014-2020 kilka razy już był podawany więc wystarczy zobaczyć kilka stron wstecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaa21    3

dostalem juz papiery do poprawki na prow czy moge jeszcze zmienic jakies tam maszyny? np jakas wykreslic i podac inna zaznaczam ze mam na mysli takie maszyny ktore nie przynosza punktów

Edytowano przez kubaa21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Ludzie przestańcie pieprzyć o tym że nabór na obszar d będzie w 2017 roku. Już kilka razy było o tym mówione, że w 2017 roku naboru na maszyny nie będzie!! Tutaj macie cały harmonogram http://www.minrol.gov.pl/Wsparcie-rolnictwa/Program-Rozwoju-Obszarow-Wiejskich-2014-2020/Harmonogram-naboru-wnioskow-PROW-2014-2020 kilka razy już był podawany więc wystarczy zobaczyć kilka stron wstecz.

 

 

Maniek0987

 

Mam nadzieje ,ze nie do mnie pijesz bo nic o 2017 nie pisałem. 

tylko o tym ze jak się nie załapie teraz to "może będzie kolejny"... i  po prostu czekam cierpliwie..

Po za tym jak sam za pewne wiesz w rolnictwie pewne jest tylko to ...że kiedyś to my pójdziemy do piachu. 

Ludzie się pytają bo są różne wypowiedzi. 

Jedni mówią, że wszyscy dostana np: "Maciuś"

inni ze tylko część.

Dlatego pytania bo każdy ma nadzieje że coś mu skapnie.

Twoja nerwowość jest wydaje mi się trochę nie potrzebna....

pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Asmodan28 ja pisałem ze w opolskim wszyscy dostana bo pani w Arimr powiedziała ze w opolskim jes bardzo Malo wniosków na dzień dzisiejszym dla okolo 400 wniosków i jest mowa o kolejnych przesunieciach. A kto nie wierzy niech sobie do ARIMR w Opolu zadzwoni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj