rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Maksu    7

Poprawka przyszła, ale jest kłopot. Posiadam świadectwo ukończenia szkoły jako technik rolnik w technikum uzupełniającym, a w poprawkach Pani uznała że technikum uzupełniające nie jest wystarczającym dokumentem potwierdzającym kwalifikacje. I co teraz? Ma ktoś jakiś pomysł? Wnioskuję o 50% zwrotu, nie 60%!

 

To powiedzcie jak to jest z tym młodym rolnikiem w MGR w obszarze d - żeby dostać 3pkt i 60% zwrotu wystarczy mieć mniej niż 40 lat w dniu składania wniosku, czy dodatkowo uznawane kwalifikacje?


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Marek na co Tobie GMO ? Sorki ,że nie w temacie ?

Na Ukrainie kukurydzę uprawiają z GMO, roundapem pryskają więc koszty żadne a sprzedają u nas jak nasze bez GMO...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Marek na co Tobie GMO ? Sorki ,że nie w temacie ?

 

Po to  żeby  tanio  produkować  żywność.

 

Jak chcecie  to  rezygnujcie  z MGR   ja  nie zamierzam co ma być  to  będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Ja na 20ha w Małoplskim napisałem na 117km Zetora Forterrę i ma spokojnie przejść. Potem ją podkręcę na 135km :) Jeżeli kupujecie ciągniki to brać takie, które można potem "podkręcić". Zwykłego zetora łatwiej, a nowe na CR torszkę drożej. Wgranie wirusa to już chyba ponad 2000zł z hamownią. 

Pewnie podkręć na maxa potem 6 lat i remont za kilkanaście tysięcy. Wszystko w granicach rozsądku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

Poprawka przyszła, ale jest kłopot. Posiadam świadectwo ukończenia szkoły jako technik rolnik w technikum uzupełniającym, a w poprawkach Pani uznała że technikum uzupełniające nie jest wystarczającym dokumentem potwierdzającym kwalifikacje. I co teraz? Ma ktoś jakiś pomysł? Wnioskuję o 50% zwrotu, nie 60%!

do 50% żadne wykształcenie nie jest potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Poprawka przyszła, ale jest kłopot. Posiadam świadectwo ukończenia szkoły jako technik rolnik w technikum uzupełniającym, a w poprawkach Pani uznała że technikum uzupełniające nie jest wystarczającym dokumentem potwierdzającym kwalifikacje. I co teraz? Ma ktoś jakiś pomysł? Wnioskuję o 50% zwrotu, nie 60%!

Samo świadectwo ukończenia technikum (nawet uzupełniającego) nie daje Ci tytułu zawodowego a jedynie wykształcenie średnie. 

Natomiast po ukończeniu technikum jak przystąpisz do egzaminu (wymagane 75% z części praktycznej) i go zdasz to otrzymasz dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Na podstawie tego świstka masz zawód.

 

50% a 60% przy wnioskowanej pełnej puli robi różnice 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie przy pełnej puli nie robi żadnej różnicy. Bo dostaniesz 200 tys. i ani grosza więcej. Chyba że inwestycja zamyka ci się poniżej 400tys. (czyli nie pełna pula) ale z tego co się orientuję to każdemu za mało zawsze i to co się bierze to drugie tyle by się przydało jeszcze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

Ja akurat kolego wniosek złożyłem na nieco ponad 150tyś z batem czyli mniej aniżeli połowę limitu górnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryk70    5

Dzwoniłem do agencji w Lublinie poinformowano mnie że funduszy jest na ok. 1400 wniosków, ale są osoby które rezygnuja i to z różnych powodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Przecież zanim ono skończą te procesy legislacyjne, zanim pójdzie informacja do agencji, później kilka dni na przeliczenie i ogarnięcie się to min miesiąc a zapewne bliżej dwóch lub 3 im się zejdzie z tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Podpisywał ktoś z łódzkiego już umowę?

Przyłączam się do kolegi pytania.

Które miejsce teraz z poprawkami z łódzkiego ?

Podpisał ktoś już umowę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Właśnie sprawdzałem listę w łódzkim i za bardzo nic się nie zmieniło powyżej 15xx.
Za to przetasowania są w pierwszej 3xx z tego co zauważyłem .
Gość z 20x spadł na 26x...to faktycznie coś się dzieje ale na razie wolno coś idzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Dzwoniłem do agencji w Lublinie poinformowano mnie że funduszy jest na ok. 1400 wniosków, ale są osoby które rezygnuja i to z różnych powodów.

oj ale pewnie ponad 300 osób z tych 1400 nie zrezygnuje bo się nie załapie- widzę marne szanse  :( przez te ich obiecanki że każdy dostanie to tylko gospodarstwo zatrzymało mi się w rozwoju bo człowiek czeka ch.j wie na co  -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASIU1983    18

moze ktos juz to widział ale zamieszczę tą tabelkę

Nazwa województwa

 

Wysokość limitów środków (w euro)

dolnośląskie

30 632 065

kujawsko-pomorskie

44 337 726

lubelskie

60 762 348

lubuskie

12 917 980

łódzkie

46 607 417

małopolskie

21 459 950

mazowieckie

87 491 012

opolskie

17 661 574

podkarpackie

18 717 651

podlaskie

44 997 045

pomorskie

26 833 689

śląskie

13 145 532

świętokrzyskie

23 700 466

warmińsko-mazurskie

36 367 555

wielkopolskie

72 128 303

zachodniopomorskie

25 707 596

Razem

583 467 909

 cały artykuł na stronie      https://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/wiecej-pieniedzy-na-modernizacje-z-ostatniego-naboru/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

Właśnie sprawdzałem listę w łódzkim i za bardzo nic się nie zmieniło powyżej 15xx.

Za to przetasowania są w pierwszej 3xx z tego co zauważyłem .

Gość z 20x spadł na 26x...to faktycznie coś się dzieje ale na razie wolno coś idzie...

 

przetasowania?

normalnie uściślają dane na wnioskach np w doborze maszyn a dokładnie w ich punktacji co do wyposażeń i stąd takie przesunięcia.

Kolejka dojdzie do ciebie też będziesz zdziwiony że maszyny masz złe hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Przyszły poprawki. Nie jest tak źle, pomorskie. Miejsce 2xx


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna007    1

Mazowieckie, miejsce pod koniec pierwszego tysiąca - są poprawki :) Ciekawe tylko, czy na jednej się obędzie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj