rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Gość   
Gość

ogólnie chce wiedzieć, czy takowe decyzje odmowne są wysyłane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ja wysyłałem na jesieni rezygnację z mgr to po 2 miesiącach przyszło potwierdzenie przyjęcia a po następnych dwóch miesiącach znikłem z listy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Kilku moich znajomych też zrezygnowało. Widząc co się dzieje z cenami jeżeli ktoś idzie w mgr na kredyt to powodzenia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Kredyt to można brać na zakup mieszkania pod wynajem a najlepiej kilku. Bo jak z prowadzenia gospodarstwa nie stać na zakup ciągnika (z prow czy bez ) bezkredytu to znaczy że działalność nie bardzo ma sens. To tak jakby chodzić do pracy a w połowie miesiąca nie mieć już na dojazdy - raczej logiczne jest że przede wszystkim zaczyna się szukać lepszej pracy a nie bierze kredyt na rower.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper111    1

witam. składał ktoś na modernizacje silosy zbożowe bin 20T na zgłoszenie, nie jest wymagane pozwolenie na budowę, należy dokonać zgłoszenia właściwemu organowi. zgłaszał ktoś coś takiego i problemów z budową nie było, może wie ktoś czy są jakieś problemy z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinoss    21

B3Agro, głupoty gadasz mimo wszystko... Wiadomo, że mieszkania pod wynajem to dobry biznes, ale w mgr masz 50% lub 60% dopłaty, taka prawda, że jakbyś podchodził do tego biznesowo, to byś zakupił maszyny, które trzymają cenę i po 5 latach sprzedał i zarobił stosunkowo więcej niż na wyżej wspomnianych mieszkaniach. To już w kwestii brania czegoś pod inwestycje na kredyt.

 

Choć z drugiej strony tak robi tylko mały odsetek cwaniaków, bo każdy chce sprzęt do użytku, a nie żeby robić jakieś wałki. A to mimo wszystko przy tak wysokiej dopłacie też jest opłacalne. I gadanie, że "przy tych cenach" to strach brać - tendencja w rolnictwie jest raz taka, raz taka, raz coś płaci, raz nie płaci. Ten rok był d*py, wiadomo, ale jakie będą przyszłe? Tego nie wie nikt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

B3Agro, głupoty gadasz mimo wszystko... Wiadomo, że mieszkania pod wynajem to dobry biznes, ale w mgr masz 50% lub 60% dopłaty, taka prawda, że jakbyś podchodził do tego biznesowo, to byś zakupił maszyny, które trzymają cenę i po 5 latach sprzedał i zarobił stosunkowo więcej niż na wyżej wspomnianych mieszkaniach. To już w kwestii brania czegoś pod inwestycje na kredyt.

 

Choć z drugiej strony tak robi tylko mały odsetek cwaniaków, bo każdy chce sprzęt do użytku, a nie żeby robić jakieś wałki. A to mimo wszystko przy tak wysokiej dopłacie też jest opłacalne. I gadanie, że "przy tych cenach" to strach brać - tendencja w rolnictwie jest raz taka, raz taka, raz coś płaci, raz nie płaci. Ten rok był d*py, wiadomo, ale jakie będą przyszłe? Tego nie wie nikt.

Tyle że branie prow i sprzedawanie po upływie 5 lat (zakładając od razu że nie ma się zamiaru używać maszyn\) tonormalne złodziejstwo.

 

Ja korzystam z prow i innych dotacji w maksymalnym stopniu. Mam to szczęście że brałem maszyny i robiłem inwestycje w ostatnim rozdaniu i uda mi się załapać na maszyny także w tym rozdaniu. Ale tak jak pisałem: przy obecnej dochodowości jak widzę jak sąsiad na 15 ha składa na sprzęt za 300 tyś to mi go po prostu szkoda. 

 

Piszesz że rok tak a rok tak. A co jak następne kilka lat będzie tych gorszych? A można się domyślać że będzie bo otwieramy się na ukrainę, jest szansa że ukraina uwolni rynek gruntów , pójdą ograniczenia w rzepaku lub ewentualnie podpiszą umowę z kanadą.

Co wtedy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinoss    21

W sumie zwracam honor i to ja trochę głupoty też piszę. Przy 15 ha 300 tys to jest delikatna głupota i przy paru chudych latach to pewne bankructwo. W sumie - każde gospodarstwo to inna sytuacja, inne doświadczenie, inna wiedza. Z jednej strony modernizacja to ryzyko, z drugiej szansa. Z tym złodziejstwem to się zgadzam, ale akurat przy tej dopłacie to żeby utrzymać się na rynku i wymienić coś w tym parku maszynowym to wypada to brać, ale tak jak piszesz, wszystko zależy od paru czynników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Chyba ktos kto zlozyl wniosek umi liczyć i wie na co sobie może pozwolić. No a jesli nie umie to później można tanio wyrwać ciągnik od komornika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Wiele osób złożyło wnioski ,a tak naprawdę nie wie z czego będzie spłacać maszyny .Mam na wyspach kuzynostwo i oni cały cza mi trąbią ,żebym się zastanowił nad tym programem ,bo Unia będzie funkcjonować do 2020 roku i dopłaty dadzą mniejsze ,lub większe ,ale co dalej ?.Przykład kolegi i jego sąsiada z 15 hektarami  też jest zastanawiający ?.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Wiele osób złożyło wnioski ,a tak naprawdę nie wie z czego będzie spłacać maszyny .Mam na wyspach kuzynostwo i oni cały cza mi trąbią ,żebym się zastanowił nad tym programem ,bo Unia będzie funkcjonować do 2020 roku i dopłaty dadzą mniejsze ,lub większe ,ale co dalej ?.Przykład kolegi i jego sąsiada z 15 hektarami  też jest zastanawiający ?.

 

To wysoko ustawione musisz mieć kuzynostwo,skoro mają takie informacje :)


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryk70    5

Dzisiaj wiadomość z Farmera-funduszy z modernizacji w obecnym naborze starczy dla45%, czyli lubelskie miejsce do 1315.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Po pierwsze to nie wiadomość z dzisiaj, tylko sprzed miesiąca, po drugie wynika z projektu rozporządzenia, które nie zostało jeszcze przyjęte, a po trzecie nie da się wyliczyć do którego miejsca, w którym województwie starczy środków, można ewentualnie szacować na podstawie projektu i to bardzo ogólnie.


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

W sumie zwracam honor i to ja trochę głupoty też piszę. Przy 15 ha 300 tys to jest delikatna głupota

 

Chłopie znam mnóstwo ludzi co po 4-5 ha złożyli wnioski na pełną pulę a ty o 15 piszesz że przesada. Ludzie mają kasy za komuny jeszcze wtedy dorabiali się na warzywach i innych uprawach czy hodowlach. U mnie się spokojnie wyżyło praktycznie za jajka  i to jeszcze z amatorską hodowlą a było nas trochę w domu. Są uprawy na których się w tym roku większość rolników odbiła za poprzednie lata więc trzeba zrozumieć że teraz na jesieni jest kiepsko np tak jak  z ziemniakiem 3 zł worek ale jak na wiosnę kasowali  po 30 zł a do końca lipca 10 zł za worek to wtedy cicho siedzieli. Na 5 ha tak prow można praktycznie w roku odbić ale trzeba wiedzieć jak i co uprawiać aby się nie narobić a dobrze zarobić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

To wysoko ustawione musisz mieć kuzynostwo,skoro mają takie informacje :)

 

Haha dokładnie ustawione ,tak jak mówisz i dlatego teraz z Tobą się  tą wiedzą tajną dzielę .A poważnie to widać ,że dopłat po 20 roku możemy nie zobaczyć i czy w takim przypadku też będziesz taki zadowolony ?A raty za maszyny trzeba będzie płacić do tego odsetki i ubezpieczenie .No chyba ,że Ty śpisz na dolarach ;)

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Wszystko może się zdarzyć, ale raczej jest pewne - będzie Unia, będą dopłaty. A żeby Unia się skończyła, to jeszcze dużo nieszczęść musi nastąpić. Na dolarach czy ojro niestety nie śpię haha, gdyby tak było, to nie czochrałbym się z mgr, ale jakieś założenia finansowe mam i biorę pod uwagę,że gorsze lata mogą przyjść.

Jedno jest pewne, eldorado inwestycyjne jakie mamy od 2004, a które skończy się z końcem obecnego budżetu może dłuuuuugo się nie powtórzyć, dlatego z głową, ale jednak trzeba korzystać ile się da. 


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Chłopie znam mnóstwo ludzi co po 4-5 ha złożyli wnioski na pełną pulę a ty o 15 piszesz że przesada. Ludzie mają kasy za komuny jeszcze wtedy dorabiali się na warzywach i innych uprawach czy hodowlach. U mnie się spokojnie wyżyło praktycznie za jajka  i to jeszcze z amatorską hodowlą a było nas trochę w domu. Są uprawy na których się w tym roku większość rolników odbiła za poprzednie lata więc trzeba zrozumieć że teraz na jesieni jest kiepsko np tak jak  z ziemniakiem 3 zł worek ale jak na wiosnę kasowali  po 30 zł a do końca lipca 10 zł za worek to wtedy cicho siedzieli. Na 5 ha tak prow można praktycznie w roku odbić ale trzeba wiedzieć jak i co uprawiać aby się nie narobić a dobrze zarobić..

Chyba jeszcze w życiu nie widziałeś 300 klocków jak sądzisz że z 4 ha można to spłacić chyba że będziesz uprawiał Konopie Indyjskie albo wygrasz w totka . Poza tym 4 ha to można koniem obrobić a nie brać sprzęt za taką kasę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Tak to prawda z głową i dlatego ja też trzymam się może żmudnej ,ale też opłacalnej produkcji przy mieście zawsze schodzi inny towar i łatwiej zarobić ,jak na pszenicy ,czy rzepaku .A wiadomo 200 tyś trzeba spłacić ,jak ktoś o tyle wystąpi na modernizację parku maszynowego .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Chłopie znam mnóstwo ludzi co po 4-5 ha złożyli wnioski na pełną pulę a ty o 15 piszesz że przesada. Ludzie mają kasy za komuny jeszcze wtedy dorabiali się na warzywach i innych uprawach czy hodowlach. U mnie się spokojnie wyżyło praktycznie za jajka  i to jeszcze z amatorską hodowlą a było nas trochę w domu. Są uprawy na których się w tym roku większość rolników odbiła za poprzednie lata więc trzeba zrozumieć że teraz na jesieni jest kiepsko np tak jak  z ziemniakiem 3 zł worek ale jak na wiosnę kasowali  po 30 zł a do końca lipca 10 zł za worek to wtedy cicho siedzieli. Na 5 ha tak prow można praktycznie w roku odbić ale trzeba wiedzieć jak i co uprawiać aby się nie narobić a dobrze zarobić..

Ale się uśmiałem. Nowy farmsimulator jest?  5 ha i w rok pełną pulę odrobić i to nie robiąc zbyt ciężko? Skończ dzieciaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj