rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

mf25    13

Panowie prosilbym o odpowiedz  . Pytam w imieniu kolegi Kolega do wniosku o modernizacje zadeklarowal dzialke ktora dzierzawi i ma na nia umowe od bodajze marca, ale doplate w tym roku jeszcze napisal koles od ktorego dzierzawi on dopiero od nastepnego roku bedzie pisal juz doplate na ta dzialke , moze byc to jakis problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co ci takiego powiedział ? bo chyba jesteś ze śląskiego ?

ogólnie kasa jest dla ok 200 wniosków stwierdził że jak dołożą kasy to się zdziwi ponieważ jest to pierwszy nabór z nowej perspektywy finansowej i będą następne nabory 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

@mf25 powiedz koledze że działki muszą się zgadzać i w MGR i we wniosku o dopłaty ,oczywiście tą działkę wpisuje w 2017r co w pewnym stopniu może zwiększyć GVA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

Pewne ruchy na liście są możliwe, wiem to sam po sobie gdyż w moim przypadku póki co nie uwzględnili mi tego że jestem młodym rolnikiem a co za tym idzie nie mam 3 dodatkowych punktów. Teraz przy dokonywaniu poprawek we wniosku i uzupełnieniu m.in dyplomu ukończenia studiów przeskakuje mocno do przodu, więc póki co zmiany na liście są możliwe i to bez jakiś znajomości czy też napływania nowych wniosków :)

Nie jestem pewny, ale zawsze było tak że liczyła sie sytuacja na dzień składania wniosku, więc nie wiem czy doliczą ci punkty :) ale moge sie mylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula8013    2

Panowie prosilbym o odpowiedz  . Pytam w imieniu kolegi Kolega do wniosku o modernizacje zadeklarowal dzialke ktora dzierzawi i ma na nia umowe od bodajze marca, ale doplate w tym roku jeszcze napisal koles od ktorego dzierzawi on dopiero od nastepnego roku bedzie pisal juz doplate na ta dzialke , moze byc to jakis problem ?

Witam

 

Miałam taką samą sytuację, działki dzierżawione od kwietnia, ale jeszcze w 2016 roku działki były wpisane do wniosku o dopłaty u dzierżawcy i był problem, ale do rozwiązania. OR kazał mi zmienić umowę dzierżawy- dzierżawa podpisana w kwietniu, ale z terminem przejęcia działki od stycznia 2017 roku. Działki we wniosku na Modernizację muszą być takie same jak w obszarówce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

własnie dostałem poprawkę, że wszystkie działki z obszarówki mają byc wpisane do mgr, ciekawa rzecz jeżeli jest umowa ustna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    80

A ja mam  takie pytanie chciałbym kupić teraz jedną z maszyn którą mam wpisaną we wniosku czyli wykreślić ją z  wniosku a na jej miejsce wpisać inną . Dowiadywał się ktoś może czy można taki manewr wykonać ? Doradca mówi że nie powinno być problemu ale wole się upewnić też w innych źródłach bo jak wiadomo wszyscy jesteśmy tylko ludzmi

Podbijam


"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie można. Zestawienie r-f zmienisz tylko na wezwanie ARiMR. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przecież jest projekt rozporządzenia. Pisali parę stron wcześniej. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Gosc ktory pisam moj wniosek mowi ze na tym etapie maszyn zmieniac nie mozna ale po podpisaniu umowy mozna aneksowac i  nie powinno byc z tym problemu zeby kupic np ciagnik ktory wczesniej nie byl wpisany do wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Gosc ktory pisam moj wniosek mowi ze na tym etapie maszyn zmieniac nie mozna ale po podpisaniu umowy mozna aneksowac i  nie powinno byc z tym problemu zeby kupic np ciagnik ktory wczesniej nie byl wpisany do wniosku.

 

u mnie jeden gość twierdzi podobnie ale dodaje że aby było można zmienić/dodać maszynę musisz zrobić to tak aby nie było zmiany punktów rankingowych, czyli np. miałeś wpisany siewnik do kuku który nie był punktowany i zmieniasz na ciągnik który też nie jest punktowany, nie możesz ani skoczyć do góry ani do dołu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

u mnie jeden gość twierdzi podobnie ale dodaje że aby było można zmienić/dodać maszynę musisz zrobić to tak aby nie było zmiany punktów rankingowych, czyli np. miałeś wpisany siewnik do kuku który nie był punktowany i zmieniasz na ciągnik który też nie jest punktowany, nie możesz ani skoczyć do góry ani do dołu...

 

Z tego co wiem to punkty wyliczane są także z tego jaki jest procentowy udział maszyny punktowanej w całej inwestycji. Więc trudno będzie coś zmieniać, no chyba że znajdziesz ciągnik w tej samej cenie co siewnik. Bo jeśli dołożysz ciągnik to automatycznie ci spadnie ilość punktów, chyba że nie masz żadnej maszyny punktowanej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

Panowie robię poprawki i potrzebuje specyfikacje maszyn i przedstawiciel nie wie co oznacza w dodatkowych punktach za opryskiwacza pkt 3) "zdalnie wyłączane sekcje lub rozpylacze" Czy jeżeli jest komputer w opryskiwaczu bez GPS to się łapie pod te punkty i należy wpisać że ma tą funkcje, czy "zdalnie" oznacza że ma się samo wyłączać, ale same mogą się tylko wyłączać z GPS bo bez to niby skąd komputer ma wiedzieć kiedy ma zamknąć sekcje. A punkty za opcje z GPS są w pkt 2) i nie wiem jak to rozumieć. Macie jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Bylem przed chwila w arimr w Opolu i powiedziano mi ze nie wiadomo jeszcze ile pieniądz jest na dane woj ale ze w opolskim jest nieco ponad 750 wniosków to pani powiedziała ze raczej wszyscy sie zalapia tym bardziej ze dostali informacje o dalszych przesunieciach srodkow
Bylem przed chwila w arimr w Opolu i powiedziano mi ze nie wiadomo jeszcze ile pieniądz jest na dane woj ale ze w opolskim jest nieco ponad 750 wniosków to pani powiedziała ze raczej wszyscy sie zalapia tym bardziej ze dostali informacje o dalszych przesunieciach srodkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Panowie robię poprawki i potrzebuje specyfikacje maszyn i przedstawiciel nie wie co oznacza w dodatkowych punktach za opryskiwacza pkt 3) "zdalnie wyłączane sekcje lub rozpylacze" Czy jeżeli jest komputer w opryskiwaczu bez GPS to się łapie pod te punkty i należy wpisać że ma tą funkcje, czy "zdalnie" oznacza że ma się samo wyłączać, ale same mogą się tylko wyłączać z GPS bo bez to niby skąd komputer ma wiedzieć kiedy ma zamknąć sekcje. A punkty za opcje z GPS są w pkt 2) i nie wiem jak to rozumieć. Macie jakieś pomysły?

 

Zdalnie wyłączane sekcje czyli jak piszesz że masz komputer to guzikiem wyłączasz i  to jak najbardzej się łapiesz na punkty bo ne musisz za dzwignie ciągnąc.. Opryskiwacze mają dzielone belki na 3- 5 czy 7 sekcji a kwestia wyłączania komputerowego samych rozpylaczy to musiałbyś mieć GPS i wtedy. ale nie myl też sobie  sekcji z rozpylaczami bo to już inna bajka

Edytowano przez Marco82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

ja wiem że wystarczą wyłączane sekcje, bo jest wyraźnie napisane sekcje "lub" rozpylacze tylko chodzi o słowo "zdalnie", ale raczej wątpliwości już rozwiane bo jak by w pkt 3 chodziło o ty by się same wyłączały to by nie było pkt 2 w którym wyraźnie jest napisane że GPS ma wyłączać. Więc moim zdaniem wyłączanie sekcji ręcznie na komputerze łapie się pod pkt 3

Dla zainteresowanych mam nr 7x w opolskim i w zeszłym tygodniu przyszły poprawki. Też słyszałem ze pieniędzy starczy dla wszystkich, a umowy będą podpisywane od lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Zdalne to zdalne, czyli krótko i prosto mówiąc na odległość a takim właśnie jest wyłączanie przez komputer i elektro-cewkę, a automatyczne wyłączanie to już całkiem  inna bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

Przesunięcia i przesunięcia....może niech najpierw podpiszą te umowy na które są pieniądze ,niech coś się ruszy......Skoro niby jest kasa to na co czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Panowie robię poprawki i potrzebuje specyfikacje maszyn i przedstawiciel nie wie co oznacza w dodatkowych punktach za opryskiwacza pkt 3) "zdalnie wyłączane sekcje lub rozpylacze" Czy jeżeli jest komputer w opryskiwaczu bez GPS to się łapie pod te punkty i należy wpisać że ma tą funkcje, czy "zdalnie" oznacza że ma się samo wyłączać, ale same mogą się tylko wyłączać z GPS bo bez to niby skąd komputer ma wiedzieć kiedy ma zamknąć sekcje. A punkty za opcje z GPS są w pkt 2) i nie wiem jak to rozumieć. Macie jakieś pomysły?

 

Zdalnie czyli z kabiny ciągnika a nie z rozdzielacza na opryskiwaczu. Nie musi być nawet komputer tylko prosty sterownik do sterowania sekcjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

Czy ktoś wie o co chodzi mój sąsiad był ponad 1100 na liscie patrze dziś a jest 9.. co jest grane ? o co w tym chodzi łapówka ? czy jaka inna cholera hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj