rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Marco82    35

No fakt nie czytałem żadnych mediów ani postów na forum na tyle aby znać dokładnie sytuację każdego użytkownika. Niestety w polu przy plewieniu kapusty czy przy kopaniu ziemniaków nie mam na to czasu...ale spoko :) Natomiast jeszcze kilka miesięcy temu myślałem że od czytania rozporządzeń  są ludzie którzy interesują się rolnikiem i jego przyszłością ale teraz już wiem że się  w 100% myliłem. 2-3 osoby w odr jeszcze mi coś sensownie powiedziały a reszta tam zasiadających to banda debili którzy patrzą tylko jak wyrwać łatwą kaskę...

 

 

Ja pierwszy raz wniosek złożyłem. Myślałem ze coś w końcu dostanę. A tu lipa jestem na liście 15xx. Wiec pewnie kicha . A co niektórzy u mnie co nie złoża to są zawsze 100; 200 MAX na liście. Nie wiem jak oni to robią ....ale coś tu do końca nie tak jest mi się wydaje.

 

Kolego bo wnioski się składa cały miesiąc i każdy wniosek od razu jest wgrywany w system(agencji już wtedy się układa lista od największej ilości pkt i wiedząc na ile wniosków  jest kasy na dane woj. wiedza ile pkt trza aby się załapać i  jak do 27 kwietnia  mieli juz 23 tyś wniosków złożonych to ktoś przy obsłudze oczywiście za $ wypuszcza info doradcom ile trza w danym woj aby się załapać i doradca dzwoni do klienta że np: 4 pkt za mało musimy np wejść w eko albo ip i ot całe rozwiązanie.Nie ma przypadków na tym świecie zapamiętaj to raz na zawsze...

Edytowano przez Marco82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

No fakt nie czytałem żadnych mediów ani postów na forum na tyle aby znać dokładnie sytuację każdego użytkownika. Niestety w polu przy plewieniu kapusty czy przy kopaniu ziemniaków nie mam na to czasu...ale spoko :) Natomiast jeszcze kilka miesięcy temu myślałem że od czytania rozporządzeń są ludzie którzy interesują się rolnikiem i jego przyszłością ale teraz już wiem że się w 100% myliłem. 2-3 osoby w odr jeszcze mi coś sensownie powiedziały a reszta tam zasiadających to banda debili którzy patrzą tylko jak wyrwać łatwą kaskę...

 

 

 

Kolego bo wnioski się składa cały miesiąc i każdy wniosek od razu jest wgrywany w system(agencji już wtedy się układa lista od największej ilości pkt i wiedząc na ile wniosków jest kasy na dane woj. wiedza ile pkt trza aby się załapać i jak do 27 kwietnia mieli juz 23 tyś wniosków złożonych to ktoś przy obsłudze oczywiście za $ wypuszcza info doradcom ile trza w danym woj aby się załapać i doradca dzwoni do klienta że np: 4 pkt za mało musimy np wejść w eko albo ip i ot całe rozwiązanie.Nie ma przypadków na tym świecie zapamiętaj to raz na zawsze...

 

 

Weź mi nawet nie mów... To oni mi wniosek robili.... Wzięli kasę za wniosek tylko ze zapłaciłem za potwierdzeniem. Jak bym pewnie dał pod stołem to bym mail jakieś logiczne miejsce. Ale ze mnie nie znali ... To nie chcieli bez potwierdzenia. A pies to wszystko...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

No fakt nie czytałem żadnych mediów ani postów na forum na tyle aby znać dokładnie sytuację każdego użytkownika. Niestety w polu przy plewieniu kapusty czy przy kopaniu ziemniaków nie mam na to czasu...ale spoko :)

 

Gazety, tv, internet wszędzie są info czarno na białym co, ile, kiedy, na co i za co można starać się o pomoc o to mi chodziło. A kilka postów wstecz pisałem, że nie złożyłem. płaczesz, że niby oceniam a sam snujesz domysły i oceniasz, ale mniejsza o to.

Nikt nikomu nie bronił brać od początku, ludzie szamba porobili za 100% zwrotu kto był ogarnięty więc nie beczeć, że każdy kręci, opłaca pracowników itd. Ja nie złożyłem i nie snuje teorii z kosmosu, nie żałuję bo 2200zl wylądowało by w Białymstoku w koszu . doradca pod koniec naboru dzwonił żeby przyjeżdżać, ogarniemy Eko i będzie pewne zastanowiłem się i po prostu zabrakło odwagi. Tym którzy zaryzykowali należy się medal za kreatywność i odwage :D a pretensje jedynie pisac petycje i odwołać tego, który zostawił taką furtkę.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Co wy beczycie kasy starczy dla wszystkich. Na pewno jeszcze będą przesowac kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szabelka    4

witm może nie na temat ale powiem że ja już sie rozczarowałem tym nowym prowem.składałem wniose na modernizacje ale i tez na młodego rolnika.czekam już prawie 4 miesiące za kasom gdzie czasu mają 90dni i jak sie pytam co dalej to wszyscy się śmieja masakra. Niewiem jak to będzie dalej tak w modernizacji gdzie trzeba wźąść duży kredyt to wtedy nie będzie śmiechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

nie złożyłem. płaczesz, że niby oceniam a sam snujesz domysły i oceniasz, ale mniejsza o to.

 

tylko róznica jest tak że ja oceniam jednostki które biorą kase za nic i łupią nas rolników  a ty masz dużo do powiedzenia o zwykłych rolnikach Bogu winnych...

Edytowano przez Marco82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor351214    0

Witam czy jeżeli we wniosku jedną z maszyn ,którą umieściłem jest traktor ,który ma 4 cylindry i 120 km czy mogę dokonać korekty na traktor 6 cylindrowy o mocy 155 km.Z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swiety77    1

Była aktualizacja list .. zamiast piąć się w górę spadłem o jedną pozycję :) chyba ktoś dostał dobrze w łapę, że doszedł do listy .. takie rzeczy tylko Kuj-pom..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziś rozmawiałem z pracownikiem or i mi się odechciało 

jutro jadę  obejrzeć ciągnik bo na prow nie mam co liczyć 

gratulacje dla szczęśliwców którzy się złapią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

ja też kupiłem kombaj do ziemniaków i przyczepę maszyny składałem na prow  choć jestem zaraz za podstawowym limitem  to nie ma co gdybać że z przesunięć dostanie się wsparcie..Ziemniaki trza kopać a oni tak się guzdrają do rzymu i spowrotem by szybciej zaszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Ci w OR wiedza tyle co my. Konu sie z maszynami niepali to trzeba czekać i liczyć na przesunięcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak masz możliwość to czekaj mój ciągnik w zeszłym tygodniu przebił 18000mth około  3000mth temu miał robiony 5 szlif głowicy (czego już teoretycznie nie powinno się robić)i już ledwo zipie jest do całkowitej kapitalki bo i sprzęgło,skrzynia,podnośnik, zwolnice wszystko siada szkoda mi go bo jest u nas od nowości 27 lat ale niestety remontować się go już nie opłaca miałem nadzieję że kupię nowy ale wiadomo nadzieja matką głupich

kupię sobie jakiś używany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    80

A ja mam  takie pytanie chciałbym kupić teraz jedną z maszyn którą mam wpisaną we wniosku czyli wykreślić ją z  wniosku a na jej miejsce wpisać inną . Dowiadywał się ktoś może czy można taki manewr wykonać ? Doradca mówi że nie powinno być problemu ale wole się upewnić też w innych źródłach bo jak wiadomo wszyscy jesteśmy tylko ludźmi.


"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żeby to przeszło. Jakby to był stary prow, to luzik, ale w nowym rozdaniu najprawdopodobniej ciężko będzie zmienić parametr maszyny, a co dopiero całą maszynę na inną. A co do kupna, pewnie niektórzy już kupili, ale to też ryzyko. Ale sam jestem na końcu listy, nie posiadam dużo info, więc mogę się mylić (chciałbym się mylić...)

Edytowano przez mercurial2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

dziś rozmawiałem z pracownikiem or i mi się odechciało

jutro jadę obejrzeć ciągnik bo na prow nie mam co liczyć

gratulacje dla szczęśliwców którzy się złapią

co ci takiego powiedział ? bo chyba jesteś ze śląskiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupeq    0

Ktoś z pierwszej setki w mazowieckim dostał już poprawki? 5x na liście i cicho... Pewnie znowu jakaś szuja obsługuje wniosek ; /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

Była aktualizacja list .. zamiast piąć się w górę spadłem o jedną pozycję :) chyba ktoś dostał dobrze w łapę, że doszedł do listy .. takie rzeczy tylko Kuj-pom..

trzeba było wstąpić do partii z którego się wywodzą wszyscy aktualni prezesi w ARiMR i jesteś kilka oczek wyżej :D  

mazowieckie dwa miejsca w do tyłu

czyżby jeszcze wnioski napływały ??????

Edytowano przez denzel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin31    5

trzeba było wstąpić do partii z którego się wywodzą wszyscy aktualni prezesi w ARiMR i jesteś kilka oczek wyżej :D  

mazowieckie dwa miejsca w do tyłu

czyżby jeszcze wnioski napływały ??????

 

Pewne ruchy na liście są możliwe, wiem to sam po sobie gdyż w moim przypadku póki co nie uwzględnili mi tego że jestem młodym rolnikiem a co za tym idzie nie mam 3 dodatkowych punktów. Teraz przy dokonywaniu poprawek we wniosku i uzupełnieniu m.in dyplomu ukończenia studiów przeskakuje mocno do przodu, więc póki co zmiany na liście są możliwe i to bez jakiś znajomości czy też napływania nowych wniosków :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj