rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Gość   
Gość

ponieważ u nas w śląskim jest mało rolników to i na forum cisza

cisza zero info ile osób może dostać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

http://www.agrofoto.pl/finanse/maszyny-z-modernizacji-dla-niespelna-polowy-wnioskujacych,66712.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

no dołożyli ale ciągle mało tej kasy... nie wiem czy coś jeszcze dodadzą, o ile to nie w tym roku ale nie ma szans że wszyscy z tego naboru dostaną. Akurat mam jeszcze listy z poprzednich naborów i praktycznie połowa listy tylko zazieleniona w każdym z woj. tak że kto jest poza połową szkoda nawet nerwów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Pisalem do agencji w toruniu siedziby regionalnej kuj-pom to mi odpisano ze obecnie kasa jest na 550 wnioskow jesli wszyscy wezma full. Ale ministerstwo samo do nich juz odzywa sie ze doloza w tym roku jeszcze 60% kwoty i starczy w kuj-pom na jakies 950.z portalem przetargowym moze byc problem bo chyba nie wiadomo jeszcze kto ma go stworzyc a pierwszy pazdziernik tuz tuz

 

W takim razie kolego będzie co opijać miejsce 8xx :-)


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Spekulacje spekulacjami nie piszcie co myślicie bo tylko zamęt wprowadzacie. Każdy co innego pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c405    0

A czy ktoś wie, na ile wnioskow z sektora D wystarczy kasy w lubelskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Wrzuciłem tabelkę wczoraj, pomnóż przez kurs euro i podziel przez 191000zł, wyjdzie Ci wynik, dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Witam, sprawa ta się już pewnie przewijała nieraz ale zapytam i proszę mnie nie zmieszać z błotem, jeśli ktoś wniosek ma złożony na prasę pasową, będzie miał możliwość dokonania zmiany na prasę łańcuchową?

 Nie słuchaj ich - tu na każde pytanie komplet możliwych odpowiedzi. To czy będziesz mógł zmienić zależy od osoby weryfikującej. Złożyłem wyjaśnienia do wezwania do poprawek i miałem możliwość, a wręcz osoba weryfikująca nalegała, czy aby nie zmienić na inną maszynę bo zrobi robotę tę samą a jest tańsza. Ogólnie 90% co jest w tym temacie tu napisane to bzdury zasłyszane od sąsiada szwagra żony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Jest określony limit pomocy na obszar D w przypadku kilku naborów  z PROW 2-14-2020?

Np w przyszłym roku kolejny nabór i można otrzymać kolejne 200tyś itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

jak to max 200 tyś? a dlaczego w poprzednim prowie ludzi brali najpierw na ciągnki po 200 tyś a za rok lub 2 znów jak był nabór to na budowę przechowalni warzyw  znów 200 tyś i teraz składali znów na 200 tyś i pewnie dostaną więc jakieś złe info masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

jak to max 200 tyś? a dlaczego w poprzednim prowie ludzi brali najpierw na ciągnki po 200 tyś a za rok lub 2 znów jak był nabór to na budowę przechowalni warzyw  znów 200 tyś i teraz składali znów na 200 tyś i pewnie dostaną więc jakieś złe info masz.

 

 

najpierw był sapard, później prow 2004-2006 a nastepnie 2007-2013 teraz jest 2014-2020

 

i faktycznie tak było że z sapardu/prowu 2004-2006 ludzie kupowali ciągniki a za rok czy za dwa brali znowu ale już z następnego prowu

 

krótko mówiąc limit obowiązuje na cały teraźniejszy prow, jak zrobią następny 2021-20xx to będziesz miał nowy limit do wykorzystania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

jak to max 200 tyś? a dlaczego w poprzednim prowie ludzi brali najpierw na ciągnki po 200 tyś a za rok lub 2 znów jak był nabór to na budowę przechowalni warzyw znów 200 tyś i teraz składali znów na 200 tyś i pewnie dostaną więc jakieś złe info masz.

Jaki zachłanny ;) możesz budować wtedy dostaniesz 500, albo drugi wariant 300 na budowę i max 200 na maszyny

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1171

To tak żeby uciac spekulacje. Rozmawialem z kierownikiem agencji kasy w podlaskim jest dla 580-600 wnioskow dolozyli 60 proc. z 2017 to powiedział ze dla 900 starczy z tego liczy ze najrealniej myslac odleci , zrezygnuje lub z innych powodow 200 sztuk także max 1100 a ja jestem 1700 to powiedział ze nie chce mowic wprost ale nie ma co liczyc na wsparcie tym bardziej ze nie mogą już więcej przesunąć bo unia nakazala iles naborow zrobić i mowil ze kolejny nabor za dwa lata czyli realnie przy dobrym miejscu za 3 lata się uda cos wziąć także po rozmowie pojechałem i kupiłem prase nie czekając na te cale fundusze a ze to była najpilniejsza rzecz zlozona na wniosek to jestem zadowolony i teraz zaczalem spac spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

ciężko mi uwierzyć, że na 900 wniosków zrezygnuje około 200 osób, czyli ponad 20%. Może w ciągu 2-3 lat od podpisania umowy to może ktoś by zrezygnował przy niskiej opłacalności produkcji czy też przez ASF na podlasiu ale moim zdaniem max 10%. Ja jestem w okolicach 700 miejsca i teraz śpię spokojnie czekając na poprawki lub wezwanie do podpisania umowy, ale raczej nie wcześniej jak koniec listopada/początek grudnia a paszowóz przydałby się już za miesiąc


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arku3060    74

Ooooo  To żeś @alfa pocieszył bo mam miejsce tuż przed 1100 i ciekawi mnie czy się załapie czy nie,człowiek wiedział by chociaż co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Jaki zachłanny ;) możesz budować wtedy dostaniesz 500, albo drugi wariant 300 na budowę i max 200 na maszyny

 

Zle zrozumiałem post a ten już mnie ocenia a pewnie nie pierwszy raz już złożył wniosek..... PATr nonie byłbym taki pewny że ten prow 2021 - powstanie. ileż można inwestować kraje zachodnie już się złoszczą bo Polacy (chociaż w tym są) liderami w braniu kasy z unijnej skarbonki. a co za tym idzie produkujemy za dużo i wszystko jest tanie i znowu za rok cena polec jak ciągników i maszyn  przybędzie i znów rekordy w produkcji... Kolega co kupił prasę to nie wiem czy tak wygrał bo za rok pewnie prasa by z 5-10 tyś tańsza była teraz ceny podkręcone na MGR zresztą ceny takie już na cały prow zostaną....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Ja pierwszy raz wniosek złożyłem. Myślałem ze coś w końcu dostanę. A tu lipa jestem na liście 15xx. Wiec pewnie kicha . A co niektórzy u mnie co nie złoża to są zawsze 100; 200 MAX na liście. Nie wiem jak oni to robią ....ale coś tu do końca nie tak jest mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Broń Boże nie oceniam, tylko tak jakoś mnie rozweseliłeś tym postem, że co rok po 200... Pewne jest, że nie czytałeś ani w żadnych mediach o zasadach ani w temacie bo byś wiedział, że nie składałem jeszcze.
Co do cen maszyn to różnie jest, jeśli idziesz z kasą jest inna rozmowa i cena. Kolega z wioski zamówił ciągnik na mgr czekał kilka msc, bamber zamówił w tym samym czasie u tego samego dealera za gotówkę, nie minął miesiąc i ciągnik był, a oba identyczne tylko kolor ładowacza inny.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj