rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

martinoss    21

Kiedyś tata składał wniosek na SAPARD to do niego przyjeżdżali za darmo mu pomagać wypełniać wniosek, dziś wisi kartka - "Zabrania się pomagać w wypełnianiu wniosków!!". Pytanie - my dla nich, czy oni dla nas? Teraz widzę, że w pomorskim zaktualizowano listę, ale niewiele się zmieniło. Pozostaje czekać. Życzę Wam w tym burzliwym temacie, żebyście po zimie wjeżdżali już na pole nowym sprzętem, najlepiej wszyscy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

PATr nie gadaj głupot że urlop i macierzyńskie to temat tabu i beneficjenci pod ta osobą są skreśleni.. czy też maja przechlapane. Tak ci się trafiło i tyle w temacie, wniosek się zawieruszył lub po prostu trafiał z rąk do rąk. W pierwszym etapie MGR z 2007-2013 miałem identycznie. Macierzyńskie, druga osoba na urlopie a na koniec przenieśli wniosek do innej placów, a to wszytko trwało i trwało.

Jeśli jest się w takiej sytuacji, najlepiej udać się osobiście do placówki i dostać się do pokoju kierownika. Zazwyczaj ta osoba niemalże od reki załatwia taki problem i wyznacza osobę która się zajmie danym wnioskiem.

 

kolejną niedorzecznością którą tu przeczytałem jest podejrzewanie sąsiada o znajomości w arimr bo dostał poprawki jako pierwszy mimo to że na liście jest dalej...

To jest proste jak budowa cepa. załóżmy że jest 1000 wniosków i dziesięciu rozpatrujących. Każdy z nich dostanie po 100 wniosków. I każdy z nich w pierwszym miesiącu wysyła po 10 poprawek. 

 

Czyli pierwsza osoba wysyła od 1 do 10

Druga osoba wysyła od nr. 100 do 110

dziewiąta osoba wysyła od nr. 900 d0 910

 

i takim sposobem osoba z nr. 15 czyli czołówka list nie dostanie jeszcze poprawek mimo to że osoba z nr. 907 dostała poprawki.

 

Tak bardzo ogólnikowo ale mniej więcej to w ten sposób wygląda, nie ma co panikować. Cierpliwość.

 

A z tym co ktoś pisał że przesyłają pisma od razu dla tych co kasy nie starczy to paranoja. W kulki sobie polecieli, kiedyś to po kilka razy listę przedłużali.

Jedyny plus tego to że wszystko będą mieli zaplanowane i będą podawać raz i od razu poprawne informacje np. o tym ile dostało a ilu musi składać następny raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

w rozporządzeniu jest napisane że wymóg 50% dotyczy następnych naborów, ale to jest na razie tylko projekt chociaż nie liczyłbym na zmianę tego 

 

 

Aha czyli teraz można wejść w eco z iloma arami się chce a 50% jeżeli by się chciało wsparcie tak?.potrzebuję certyfikat eko do kontraktacji truskawek., firma która zawsze kupowała 30 % eco i 70 normalnych choć i tak ja odstawiałem im 100% eco i brali bez certyfikatu to teraz  z dnia na dzień odwrócili proporcje na 70 % dostawy z eco. Nie  wiem czy to nagonka jednostek certyfikujących czy coś ale wszyscy dopominają się o eco choć z drugiej strony za ten sam towar ino z papierkiem płacą 2 razy tyle wiec opłacalne na pewno jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmino22    0

Śmiech na sali... miały być dołożone środki z puli MGR z roku 2017, co w świętokrzyskim dało by 30mln euro a oficjalnie przydzielone na ten moment jest 23mln euro. Pytam się, kto odpowiada za takie zaniedbania i robienie z ludzi idiotów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Miały być dołożone, a co powiesz na to, że miały być nabory co roku... udalo się zmienić to i wszystko można zmienić
ja liczyłem na nabór w 2017 z 2016 zrezygnowałem bo z samym ciągnikiem obstawiał bym tyły w podlaskim. Gdyby dołożyli dla wszystkich to i tak zeszło by z 3 lata do podpisania umowy, a tak w przyszłym roku ogarnę sobie ciągnik, a na mgr maszyny punktowane wybierzemy i konkurencja będzie chyba mniejsza, ekologów też będzie mniej... nie wspominając o tym, że przez 3 lata zmienią się dwa razy normy emisji spalin i modele, co za tym idzie również i ceny


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1681

3xx poprawki przyszły. Spokojnie, będą cały czas przesuwać pieniądze z innych działań i z kolejnych lat. Do tej pory były tylko zapowiedzi przesunięć, teraz trzeba przelać to na papier. To jest arimr i to wymaga czasu. Robota nie zając. Następny nabór będzie najwcześniej 2018, obstawiam, że 2019 i to będą resztki. Z obecnego naboru dostaną wszyscy, co uzupełnia wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

Jak oglądaliście Agrobiznes to minister rolnictwa jasno powiedział , że kazdy dostanie tylko kwestia czasu. Przesuną pieniądze z przyszłych naborów i innych działań i znajdzie się kasa. Ale trzeba czekać . Tylko denerwujący jest brak zielonych list... niech to ruszy przynajmniej to jakoś już bedzie leciało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlawekSS86    7

 

Tą wypowiedź masz na myśli?

"- Jeśli chodzi o komponent na maszyny i ciągniki, technologie produkcji to były koperty wojewódzkie – przypomniał wiceminister. - Co zrobiliśmy? W pierwszym podejściu jak policzyliśmy na ile z tych wniosków wystarczy środków, to okazało się, że z 29 tys. wniosków wystarczy na 8-9 tys., czyli 20 tys. osób odeszłoby z kwitkiem i byłoby niezadowolonych. Nie może tak być. Po głębokich analizach, obecnie jest czas, żeby spokojnie zmienić rozporządzenia wykonawcze do komponentu D. Chcemy, aby 20 tys. wniosków – było rozpatrzonych, czyli mówiąc najprościej – dodajemy środków finansowych z kolejnych naborów do komponentu D. To ma sens. Wiadomo, że z  wniosków jeszcze trochę wypadnie. Zatem jest duże prawdopodobieństwo, że większość rolników będzie usatysfakcjonowana. Ale uwaga – coś za coś. Za rok na komponent D nie będzie naboru.

Z dyskusji wynikało,  że "wypada" nawet 20-30 proc. wniosków.

- Mówiłem, że do 31 grudnia musimy mieć pewną pulę wykorzystanych środków na koncie, ze względu na ramy wykonania, przyjęte w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich, jeśli tego nie zrobimy mamy problem. Tutaj wszystko jest tak powiązane. Stąd też ta zwiększona pula."

 

Sęk w tym, że to co planują zmienić na papierze zaczyna się nie pokrywać z tym co zapowiadali... Bo na papierze jasno stoi, że po zmianie wystarczy środków dla około 13 tysięcy beneficjentów. Może zamierzali rozpatrzyć 20 tysięcy wniosków i mają nadzieje, że z nich wypadnie 30 % :)

Być może to nie jedyne podejście do zwiększenia puli, ale miło by było gdyby poinformowali rolników co tak naprawdę zamierzają robić z tym dalej. Wtedy nie byłoby naszego gdybania. Pewnie okaże się, że po prostu odwlekają złe wieści -  połowa nic nie dostanie i musi czekać na 2018 rok.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

A czy z sektorow A.B.C juz przesunęli cos pieniędzy na sektor D?

Z jakiego dnia ta wypowiedz ministra?

I dlaczego niby 30% wniosków odpada

Edytowano przez Macius

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

Może wzieli pod uwage ekologów ? którzy z maszyn ledwo co uzbierali 1,5 pkt albo i nie i przystąpili do " ekologi " mając 7 pkt ? Jeśli by wycofali sie z ekologi wracają do 1,5 pkt albo i nie i wtedy może i odpada " te 30 % "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

A czy z sektorow A.B.C juz przesunęli cos pieniędzy na sektor D?

 

Z jakiego dnia ta wypowiedz ministra?

 

I dlaczego niby 30% wniosków odpada

W starym naborze spora liczba ludzi(jakieś 15%), składało wnioski a później nie podpisywało umów bo ceny słabe itd., teraz na to bym nie liczył bo ludzie bardziej doinformowani i wiedzą że jak podpiszą to do niczego się nie zobowiązuja i mogą zrealizować zakup lub nie, także te 30% to może by się uzbierało jakby nie dodali drugiej poprawki i zjechali ekologów progiem 50% gosp w ekonomii a tak to nie ma co na to liczyć

 

 

Co do naboru a,b,c to zapowiedzieli że nie będą z tamtąd zabierać pieniędzy tylko robić więcej naborow i częściej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprawa ta się już pewnie przewijała nieraz ale zapytam i proszę mnie nie zmieszać z błotem, jeśli ktoś wniosek ma złożony na prasę pasową, będzie miał możliwość dokonania zmiany na prasę łańcuchową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

@6340zetor7441 kolega z ciechanowa widze ;p ja z Mławy :D. O ile się nie myle to nie ma opcji zmiany maszyny. Trzeba zakupić taką jaką sie wpisało w wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek_ad    17

Gazeta pomorska dziś napisała, że w kujawsko -pomorskim do 2 września wysłali poprawki do 210 osób z czego 2 osoby zrezygnowały z pomocy a jednej osobie odmówiono pomocy za niespełnianie warunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jowisz753    0

Zastanawia mnie jedna sprawa z tym portalem przetargowym. O ile w przypadku maszyn ma szanse to w miarę dobrze zadziałać, to w przypadku budowlanki zaczynają się schody. Załóżmy że wygra przetarg firma, która jest niesolidna, ale tańsza o 20% i co potem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wyeliminuj taką firmę na etapie zapytania. Był bodajże na farmerze kiedyś o tym artykuł. Poszukaj sobie. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisalem do agencji w toruniu siedziby regionalnej kuj-pom to mi odpisano ze obecnie kasa jest na 550 wnioskow jesli wszyscy wezma full. Ale ministerstwo samo do nich juz odzywa sie ze doloza w tym roku jeszcze 60% kwoty i starczy w kuj-pom na jakies 950.z portalem przetargowym moze byc problem bo chyba nie wiadomo jeszcze kto ma go stworzyc a pierwszy pazdziernik tuz tuz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

na o wiele za mało, porównując limit środków i ilość złożonych wniosków z innymi województwami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nickk    0

A o śląskim coś słychać? O tym województwie chyba jeszcze nikt nie wspomniał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj