rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
SlawekSS86    7

w przyszłym roku naboru nie będzie a kasę dostaną wszyscy tylko nie wiadomo dokładnie kiedy bo w ministerstwie pracują nad przesunięciem środków

 

Skąd masz informacje o kolejnych przesunięciach? Trochę mało prawdopodobne - zmieniają rozporządzenie i równocześnie opracowują już kolejną jego zmianę? Była nadzieja, że przesuną jeszcze część środków z "krów", bo to działanie okazało się jednym wielkim niewypałem, a czas leci i środki unijne nie są rozdysponowane z przyjętym harmonogramem. Ale projekt, który się ukazał, nie zmienił nic w tym zakresie. Byś może takie przesunięcia są bardziej skomplikowane niż w ramach jednego działania i potrzeba na nie więcej czasu np. na uzgodnienia z KE. Ale któż to wie, przynajmniej mogliby ogłosić co zamierzają, nawet jeżeli prawda byłaby brutalna dla większości.

Edytowano przez SlawekSS86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryk70    5

Dlaczego brutalna prawda? Ludzie którzy składali wnioski to z tym że dostaną dofinansowanie i z niecierpliwością na to czekają.U mnie w lubelskim w odrze pieniądze za wniosek skasowali od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Skąd masz informacje o kolejnych przesunięciach? Trochę mało prawdopodobne - zmieniają rozporządzenie i równocześnie opracowują już kolejną jego zmianę? Była nadzieja, że przesuną jeszcze część środków z "krów", bo to działanie okazało się jednym wielkim niewypałem, a czas leci i środki unijne nie są rozdysponowane z przyjętym harmonogramem. Ale projekt, który się ukazał, nie zmienił nic w tym zakresie. Byś może takie przesunięcia są bardziej skomplikowane niż w ramach jednego działania i potrzeba na nie więcej czasu np. na uzgodnienia z KE. Ale któż to wie, przynajmniej mogliby ogłosić co zamierzają, nawet jeżeli prawda byłaby brutalna dla większości.

Przesunięcia z innych programów wymaga zgody KE i najwcześniej będzie w 2018r. Bo wtedy wypada przegląd prowu, co się sprawdziło a co nie itd.

 

Co nie zmienia faktu że patrząc na te rozporządzenie to takie przesunięcie będzie dotyczyć już nowego naboru wniosków, nie tych które są złożone

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A w łodzkim jak wygląda sytuacja macie jakieś poprawki? Jeśli tak to na którym miejscu jesteście?

 

Podobno do ok 200 miejsca wysyłają poprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

A w łodzkim jak wygląda sytuacja macie jakieś poprawki? Jeśli tak to na którym miejscu jesteście?

miejsce 3xx, maksymalnie 6,5 pkt. jak u Ciebie?

poprawek brak.

 

a kolega Arek które miejsce i ile pkt?

Edytowano przez geo2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

W kujawsko Pomorskim  idzie  to  jak Krew  z nosa  wiem  że  w sierpniu  bodajże  na początku  już  z pierwsze 50  wysyłali poprawki  bo   Doradca  co mi robił wniosek  robił  już  poprawki swojemu  klientowi który  jest w pierwsze  50  dalej nie wiem ale  nastepny jego  klient  jest   między 600-700  i na razie  cisza.

 

Kasę   przeniosą   powoli  cierpliwości  doczekają  się  wszyscy.  Od razu  zaniedbań  PO-PSL  nie   odkręcą  tak  szybko.

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lid29    0

Jeśli chodzi o kuj. - pom. to znajomy był 22x i dostał poprawki, ja mam 38x więc pewnie niedługo mogę się też spodziewać pisma. Faktycznie idzie im jak krew z nosa... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Nie przesuną już środków bo będzie nabór w 3 kwartale 2017 albo przesuną te środki na 2018. Mam pytanie czy gdybym  teraz chciał wejść w eko  to może być np: pół ha truskawek? czy musi to być 50 % gospodarstwa? Weszły już te nowe przepisy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

ale teraz już w eko nie możesz wejść, była na to szansa przy składaniu wniosku, w następnym naborze musisz mieć min. 50% gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

ale mi nie chodzi o wnioski co były tylko czy teraz można mieć np 45 arów czy musi być to 50 % gosp.teraz w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

w rozporządzeniu jest napisane że wymóg 50% dotyczy następnych naborów, ale to jest na razie tylko projekt chociaż nie liczyłbym na zmianę tego  punktu jeśli kilka osób tutaj pisze że wnioski z eko są normalnie rozpatrywane, były wakacje więc nic się nie działo, teraz zapewne coś tam ruszy z tym rozporządzeniem


@edit

jednak wczoraj dodali pisma z konsultacji, tak w skrócie dot. eko

izby rolnicze stwierdziły że prawo nie działa wstecz wiec eko 50% nie może dotyczyć tego naboru

ITP doprecyzowało że 50% dotyczy ogólniej liczy gruntów, nie że np. 50% eko łąk z łąk, 50% ornych z ornych, tylko 50% ogólnej powierzchni gruntów

arimr doprecyzowało żeby dodać punkt mówiący o tym że uczestnictwo w unijnych systemach jakości musi być min. 5 lat od wypłaty pomocy(czyli 6 lat będzie trzeba robić certyfikaty z eko)

 

ogólnie mówiąc na 99,9% wymóg 50% eko dotyczyć będzie następnych naborów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

To powie mi ktos czy jest gdzies napisane ile przypada pienoedzy na dane woj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

PATr dzieki wielkie. Ta tabelka z wyliczeniami jest oficjalna czy tylko ktos sam wyliczyl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

oficjalna z projektu rozporządzenia, oczywiście limit już po dodaniu tego z 2017roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    225

Dziś dowiedziałem się że osoba z 16xx dostała poprawki.. Więc jak oni to rozpatrują? w jakiejś kolejności? Gdzie zielona lista? podobno ciężko miało być dostać ciągnik a nikt się w poprawkach tego nie czepia. 

Słyszałem też że naboru w 2017 roku ma nie być a w zamian z nabory 2016 mają wszyscy dostać ile w tym prawdy nie wiem.. skoro rozporządzenie o prowie 2016 jest zmieniane i nie wszystko jest tak piękne jak tam pisało to dlaczego tak ma być w tym które ktoś wyżej przedstawił. Polska kraj ZAGADKA... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Może tylko się pochwaliła ze ma poprawki a skąd wiesz ze prawdę mowil. Nikt noemowil ze ciężko ciągnik dostać. On niebyl tylko punktowany. No i osoba ktora wczesniej brala ciągnik nie mogla skladac jeszcze raz na traktor. Wiec jesli ktos naskrobal dużo punktów i wczesniej nie bral ciągnik to bez problemów można bylo składać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zapewne ma znajomości w agencji i rozpatrując jego wniosek w pierwszej kolejności w poprzednim prowie sąsiad był kilkaset miejsc po mnie a za nim ja dostałem poprawki to o już zwrot kasy dostał. Niestety kumoterstwo tak było jest i bedzie

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

nie wiem jak w tym prowie, ale w starym było tak w niektórych OR(warszawa na 100%) że dzielili pulę wniosków na kilka mniejszych każdy pracownik dostawał swoją działkę, i jak dostał np. z przedziału 800-900 to były sytuacje że ktoś z 800 miejsca miał wcześniej wniosek ogarnięty niż ten z 80...

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinoss    21

Różne osoby dostają do rozpatrzenia w ARiMRze wnioski i pewnie w różnym tempie się z nimi wyrabiają. Dzwoniłem do pomorskiego, to gość się pytał o imię i nazwisko i powiedział, że kto inny weryfikował mój wniosek. Więc pewnie osoby z końca mogą dostać poprawki przed tymi u góry bez żadnych znajomości.

 

Zresztą pomorskie to inna bajka, bo tam praktycznie nie wysłano żadnych poprawek. Dzwoniłem tam dwa razy, to za drugim usłyszałem, że wiele osób było na urlopach i proszę cierpliwie czekać. Zaraz zaczną im się kolejne nabory na przetwórstwo, przekazywanie gospodarstw i wypłacanie dotacji bezpośrednich i jak wtedy chcą się z tym wyrobić? Średnio to wszystko zorganizowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

U mnie w starym prowie na mgr, babka która prowadziła wniosek poszła na urlop macierzyński po podpisaniu umowy(złożyłem papiery o aneks i czekałem z 2 miesiące, później jak już się dowiedziałem co i jak i że nie wróci bo dostała zwolnienie od lekarza to kolejne dwa miesiące czekałem aż ktoś przejmie wniosek i doprowadzi to do końca, po tych dwóch miesiącach jak nikt nie raczył tego zrobić, pogadałem ze znajomym który znał kilka osób na odpowiednim miejscu i wystarczyło mu dwa dni aby znalazł się ktoś kto przejmie po niej mój wniosek, po tygodniu miałem już podpisany aneks także nie tylko w pomorskim takie cuda się dzieją, warszawa też ma swój świat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinoss    21

No niestety Panowie (i Panie), poza cierpliwością nic nam nie pozostaje, chociaż mnie to zaczyna denerwować, bo to jest potężny nabór, niedługo zaczną im się kolejne i nawet nie chcę wiedzieć, jak to będzie wyglądało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

w arimr maja motto ze robota nie zając...W bwi bialystok za kazdym razem gdy ich odwiedzalem wiecej osob chodzilo z kubkami po kawe niz z dokumentami w sekretariacie a tylko dwie przyjmowaly interesantow.A jak juz wchodzisz bez zawolania to wielkie sprucie bo jak to tak mozna.Stoj i czekaj na znak jasnie Pani.Kiedys pilnie bylo mi trzeba dokumentow z powiatowki a pracownica olala mnie twierdzac ze najwczesniej za 3 dni przyjdz Pan.Rozmowa z kierownikiem i za pol godz przyniosla z przeprosinami to o co prosilem.Niestety ww wszystkich urzedach zwiazanych z rolnictwem wykorzystuja niesmialosc niepewnosc i brak obycia prostych ludzi ze wsi zamiast im pomoc.Na szczescie powoli sie to zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj