rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

mamdres    3

Pewne jest też to że jak jakiś rolnik i jego doradca nie powpisują dokładnego wyposażenia, to będą kupować maszyny golasy(w szkole nie daleko mnie, tak właśnie diler zetora zrobił, był przetarg, szkoła wpisała kilka parametrów typu moc, min. masa, koła i coś tam jeszcze, więc ciągnik przyjechał tak ogołocony że to masakra, nawet to co było w standardzie w zetorze, u nich tego nie było)

To jest trochę chore ponieważ trudno wszystko będzie wymienić a później się okaże tak jak kolega pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Co jest trudno wymienić? Masz kupe czasu więc szukaj niuansów które występują w "Twojej"maszynie a których nie ma konkurencja.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a no dotacje mozna uzyskac i wypelnic papiery z modernizacji bo znajomy tak robil bo kupil zetora proxime za 120tyś i w gratisie dostal przyczepe cynkomet i prase bo jeszcze dokupil plug agromasz 4 skibowy i agregat 3,60 i nowy  opryskiwacz ma tesz kupiony i rozrzutnik warfama n 218

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Tak w gratisie dostał tesz.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Co jest trudno wymienić? Masz kupe czasu więc szukaj niuansów które występują w "Twojej"maszynie a których nie ma konkurencja.

 

Nie chodzi o to że jest trudno, chodzi o to że 3/4 wnioskodawców sami nie mają o tym pojęcia, "wspaniali" doradcy również, wpiszą kilka parametrów a nie powpisują wyposażenia którego normalnie by nikt nie wpisał jako wyposażenie bo to standard(np. przednia wycieraczka,obciążniki przednie,ogrzewanie(tak da się zamówić bez ogrzewania, mimo iż jest w standardzie w 99% ciągników), zaczepy typu listwa czy górny automatyczny, wyjścia pneumatyczne do przyczepy,czy ogólnie pneumatyka(też w 3/4 ciągników to standard ale da się zamówić bez), cięgła podnośnika(też da się zamówić bez, często w transporcie bez podnośnika zamawiają), już nie mowa o tym że mogą powsadzać zamiast radialek balonówy(rozmiar będzie się zgadzał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saperxxx    1

Nie chce byc złym prorokiem, ale czy w tym serwisie przetargowym nie trzeba bedzie podać specyfikacji technicznej dokładnie takiej jak w zestawieniu rzeczowo finansowym? Na to wskazuje logika, której niestety często na tym forum brakuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie.

Dopiero teraz na etapie przetargów sporządza się szczegółową specyfikację techniczną oczywiście zawierającą elementy zamieszczone w złożonym wniosku.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

proponuję w kryterium przetargowym podać kolor maszyny i rozstaw osi i wysokosc ( w przypadku ciagników)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parobas    6

proponuję w kryterium przetargowym podać kolor maszyny i rozstaw osi i wysokosc ( w przypadku ciagników)

 

+ kolor felg, i bedzie wszystko jasne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

w większości marek można kupić traktor w dowolnym kolorze, tylko że kosztuje to około +10-20 tys. zł i oficjalnie się tym nie mówi bo mało kto to bierze za taką dopłatę, więc jak wpiszesz sam kolor to pomalują kioti w twoim kolorze i nic się na to nie zda, w valtrze masz prawie wszystkie kolory w tej samej cenie(za metalik skromna dopłata coś około 2 tys.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

No dla nich to skromna dopłata a dla nas rolników na 10 tys zł cza z  miesiąc harowaniia na upale i deszczu jak nie więcej. Kasę stracić to moment ale zarobić to już tak łatwo nie jest zwłaszcza teraz jak wszędzie kicha ziemniaki 2.50 - 15 kg kalafiory 60 gr a wyprodukowanie kosztuje 40-50 gr....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Pojawił się projekt zwiększenia pieniędzy na mgr, czyli tak jak podawało topagrar, kwoty się zgadzają, limitu starczy dla 45% wnioskodawców, dodany został natomiast punkt mówiący o tym że dla tych osób które są poza limitem jest wysyłana jest od razu odmowa pomocy, nie zważając na to że ileś tam osób może zrezygnować i limit się przesunie... wyjątkiem jest taki przypadek że arimr zdąży ogarnąć wszystkich w 10 miesięcy, limitu się zostanie i zdąży ogarnąć kolejne osoby które był wcześniej poza limitem(przypadek który na 99% się nie wydarzy więc w sumie jest to  niepotrzebny zapis) 

 

krótko mówiąc dla kogo nie starczy limitu na ten moment to nie ma co liczyć na przesunięcia ponieważ dostanie od razu odmowę przyznania pomocy

 

najlepsza jest argumentacja tej zmiany:

"Wprowadzenie przedmiotowej regulacji umożliwi agencji płatniczej oraz wnioskodawcom których wnioski zostaną odrzucone ze względu na brak limitu przygotowanie do kolejnych naborów wniosków w ramach ww. poddziałań"

 

ciekawe tylko do jakich naborów jak oni przesunęli sobie limit z 2017r. wiec nabór może być dopiero w 2018r

 

https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//509/12289500/12376902/12376903/dokument242439.pdf

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c405    0

No proszę, a miało być tak pięknie i kasy dla wszystkich:/

W woj lubelskim z sektora D jest 2936 wniosków na liście , czyli 45% daje 1321 wniosków na dofinansowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

Pojawił się projekt zwiększenia pieniędzy na mgr, czyli tak jak podawało topagrar, kwoty się zgadzają, limitu starczy dla 45% wnioskodawców, dodany został natomiast punkt mówiący o tym że dla tych osób które są poza limitem jest wysyłana jest od razu odmowa pomocy, nie zważając na to że ileś tam osób może zrezygnować i limit się przesunie... wyjątkiem jest taki przypadek że arimr zdąży ogarnąć wszystkich w 10 miesięcy, limitu się zostanie i zdąży ogarnąć kolejne osoby które był wcześniej poza limitem(przypadek który na 99% się nie wydarzy więc w sumie jest to  niepotrzebny zapis) 

 

krótko mówiąc dla kogo nie starczy limitu na ten moment to nie ma co liczyć na przesunięcia ponieważ dostanie od razu odmowę przyznania pomocy

 

najlepsza jest argumentacja tej zmiany:

"Wprowadzenie przedmiotowej regulacji umożliwi agencji płatniczej oraz wnioskodawcom których wnioski zostaną odrzucone ze względu na brak limitu przygotowanie do kolejnych naborów wniosków w ramach ww. poddziałań"

 

ciekawe tylko do jakich naborów jak oni przesunęli sobie limit z 2017r. wiec nabór może być dopiero w 2018r

 

https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//509/12289500/12376902/12376903/dokument242439.pdf

witam ciekawe na ile to pewne info -do tej pory wiekszosc twierdziła ze  ze z limitu 2016 i 2017 kasy starczy dla ok 2/3 wnioskodawcow wiec skąd te 45%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlawekSS86    7

witam ciekawe na ile to pewne info -do tej pory wiekszosc twierdziła ze  ze z limitu 2016 i 2017 kasy starczy dla ok 2/3 wnioskodawcow wiec skąd te 45%?

 

Jest to pewniejsze info, niż puste słowa którymi karmił wnioskodawców Minister Rolnictwa, a tylko na nich można było się bazować po ogłoszeniu list.

 

Limit 2017 nie został rozdysponowany w całości, pozostanie w nim około połowy środków (na drugi, ostatni nabór?).

 

Te 45% dotyczy się ogółu wniosków. Koperty wojewódzkie zostały powiększone proporcjonalnie o 60%, zatem w województwach o największej liczbie wniosków może być to nawet poniżej 45%.

Edytowano przez SlawekSS86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

czy ktoś z łódzkiego mógłby się podzielić informacja o miejscu i licznie punktów...

po zwiększeniu limitu przy 100% zwrocie na 200 tys, wychodzi ok. 1000 wniosków. 

Edytowano przez geo2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

A jest gdzies napisane ile przysługuje pieniądz na dane woj z denego sektora??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czyli z tego projektu wynika że ch.... du... i kamieni kupa

koniec marzeń o nowym ciągniku

trzeba było jednak zgłosić jedną działkę ekologicznego perzu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

No proszę, a miało być tak pięknie i kasy dla wszystkich:/

 

W woj lubelskim z sektora D jest 2936 wniosków na liście , czyli 45% daje 1321 wniosków na dofinansowanie?

tak by było gdyby wszyscy brali pełna pulę i nikt by nie zrezygnował ani nie odpadł na poprawkach  nie sądze jednak  aby wszyscy brali  pełną pulę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

na obszar d złożyło około 29700 ludzi wnioski, limit po podniesieniu wynosi 2,54 mld zł, według ich wspaniałomyślnych obliczeń że dostanie 45% wnioskodawców to średnia wniosku z tej grupy wynosiłaby 191 tysięcy zł, natomiast według poprzednich danych które podawali średnia wszystkich wniosków to 189 tysięcy zł(wnioski złożone w obszarze D na 5,57 mld zł)

 

 

teraz patrząc na punktowanie to ci co są na początku listy mieli w obszarze d budowle, czyli ich poziom zwrotu u większości to 500 tysięcy, więc te 45% to jest mocno zawyżony próg, jak na moje rozumowanie to ogólnie jak starczy tego limitu dla 35% wnioskodawców to góra

 

 

oczywiście cały czas mowa o obszarze D, bo w tamtych(a,b,c) limitu jest ponad miara i raczej nikogo to nie interesuje

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A jest gdzies napisane ile przysługuje pieniądz na dane woj z denego sektora??

A widzisz, żebyś zamiast ciągłej krytyki ekologów wziął się za czytanie tego co jest napisane na stronach Agencji to byś nie zadawał takich pytań.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

Chcesz Case / New Holland to wpisujesz przedział np. 105-130 KM. Rozstaw osi , wyposażenie tylko takie które jest w tych dwóch ciągnikach. Przedstawiają ci 2 oferty i wybierzesz najtańszą. A przeciez to te same ciagniki a jesli chodzi o inne marki to nie wejda w gre bo takiego wyposazenia inne nie maja. A w przetargu wpisuje się wszystkie paramerty maszyny począwszy od rozstawu osi itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj