rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Plagrafi    23

To jak to ma byc z tymi przetargami ostatecznie? Da rade kupic opryskiwacz z rekawem jak sie pisalo bez we wniosku i jego cena przekroczy ta ktora byla wpisana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Potwierdzam info w Podlaskim sa juz podpisane umowy wnioski z eko na maszyny.   Mój po 2 poprawkach i chyba tez juz poszedl do weryfikacji pod umowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

W lubelskim, 7xx, poprawki

 

 

z tego co wiem to w lubelskim będą jeszcze drugie poprawki, pierwsze rozesłali na szybkiego bo musieli, a później mają być te drugie

No to szybko idzie ciekawe na ile wniosków kasy starczy i kiedy rozpocznie się podpisywanie umów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

Przetargi to jak mówił dealer New Hollanda będą przebiegały szybko i przyjemnie. Ty wystawiasz zapytanie ofertowe on wie o tym i wystawia cenę taką na jaką sie umówiliscie. Podajesz specyfike ciagnika taka jak we wniosku . Raczej inni nie beda sie wpierniczać z ofertami. Tak mówił .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

Jeżeli przez to "wpierniczanie" kupi się tą samą maszynę tylko taniej to dlaczego niby nie ?

Edytowano przez bodo101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Pewnie dlatego, że im nie zależy na robieniu sobie konkurencji, bo jedyne co by z tego wyszło to obniżenie ceny maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

To trzeba miec swoja glowe i po dealerach jezdzic z ofertami niech sie bija.Np. taki rozsiewacz czy to bd rauch czy sulky czy boogbale to kazdy dobry.Kwestia ceny.Ja tam bede dusil ile sie da.Bo wiadomo ze pozawyzaja ceny maksymalnie i zmowa cenowa w tym samym koncernie.Za to dwie marki lubia powalczyc o klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

no a jak np składałem na ciągnik za ponad 200 tyś a w przetargu wygrał by mtz za powiedzmy 120 to gdzie sie podziewa reszta kasy już z góry zaklepana wraca do skarbonki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

E no mi sie zdaje że chyba w tym przetargu będzie chodziło o to że jak będziesz chciał kupić np Zetora Proxime 90 to podajesz że taki ciągnik cie interesuje i z takim a nie innym wyposarzeniem, i wtedy zbierasz oferty od kilku sprzedawców na taki a nie inny ciągnik. a nie że ty chcesz ciągnik 90 KM a oni ci wybiorą jaki chcesz, no bez przesady. 

 

A pozatym poczekajcie jeszcze troche i sie wszystko samo wyjaśni a nie kazdy coś wymyśli a zaś cuda z tego wychodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Właśnie podaje się ile koni i główne parametry a oni dobiorą odpowiadający podanym parametrom i najtańszy i chcesz kupić kubote  a znajdą ci z takim samym wyposażeniem np farmtraca albo kioti  i co wtedy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Marco zamęt siejesz .Nikt Tobie nie będzie chciał wcisnąć Ursusa za JD lub coś podobnego .Sprawa tyczy się najtańszej oferty na ten sam ciągnik .To jest dobre dla nas i możemy parę złoty zaoszczędzić .Każdy ciągnik ma różności w wyposażeniu i wystarczy ,że taką listę podasz i już wszystkie inne odpadną ,czy nie tak ?


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

@

Marco82

Skąd masz takie informacje??

 

Idąc twoim tokiem rozumowania to jesli trzymamy sie ciągników to o Zetorze juz można zapomnieć, nie wspominając o JD czy NH..

A jesli ktoś by chciał opryskiwacz to firma KWAS, rozsiewacz KŁOS.. 

 

No weź sie troche zastanów co ty mówisz. Zachodnie firmy dawno by sie sprzeciwiły takiemu czemuś.

Jeszcze nigdy Unia nie wybierała marki ciągnika.

 

Wybierasz sobie JD z taka i taką skkrzynia, halogenami, klimą i co tam se jeszcze wymarzysz i taka liste dajesz na przetarg i kilku dealerów ci podaje swoją cene na ten ciagnik i kupujesz od najtanszego. Ma to zapobiegać zawyżaniu cen i faktur, bo później sie okazywało, że ciagnik był wart 150 tys a "Kowalski" kupił go za 250 tys i od tego chciał zwrot, a dzięki temu również dealerzy będą musieli troche miedzy sobą konkurować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

E no mi sie zdaje że chyba w tym przetargu będzie chodziło o to że jak będziesz chciał kupić np Zetora Proxime 90 to podajesz że taki ciągnik cie interesuje i z takim a nie innym wyposarzeniem, i wtedy zbierasz oferty od kilku sprzedawców na taki a nie inny ciągnik. a nie że ty chcesz ciągnik 90 KM a oni ci wybiorą jaki chcesz, no bez przesady. 

 

A pozatym poczekajcie jeszcze troche i sie wszystko samo wyjaśni a nie kazdy coś wymyśli a zaś cuda z tego wychodzą

 

źle ci się wydaje, od dawna są ustalone co będzie można wpisać w tym "systemie przetargowym", zacytuję ci z arimrowego dokumentu te fragmenty które mogą cię interesować, konkretniej co możesz sobie wpisać za kryteria maszyny,firmy budowlanej itd.:

"opis przedmiotu zamówienia, który nie powinien odnosić się do określonego wyrobu lub źródła, szczególnych  sposobów  postępowania  lub  znaków  towarowych,  patentów,  rodzajów   lub  specyficznego   pochodzenia chyba, że takie   odniesienie   jest   uzasadnione   przedmiotem  zamówienia  i został określony zakres równoważności.

Wszystkie  elementy  przedmiotu  zamówienia  wraz  z podaniem  szczegółowej  specyfikacji  technicznej, powinny  w szczególności określać przeznaczenie i funkcje przedmiotu zamówienia,  dodatkowe wyposażenie, niestandardowe wykończenie ."

 

"Kryterium  oceny  ofert  stosowanym  przez Beneficjenta,powinna  być  cena  oraz  (opcjonalnie) pozostałe kryteria wyboru, dotyczące przedmiotu zamówienia,np. parametry techniczne,warunki gwarancji,  warunki  płatności, zastosowanie  najlepszych,  dostępnych  na   rynku technologii w zakresie  oddziaływania  na  środowisko,  koszty  eksploatacji,  serwis, termin   wykonania zamówienia"

 

I teraz są takie opcje, dopóki nie ma internetowego systemu przetargowego  wysyłasz zapytanie ofertowe do min. 3 firm które prowadzą działalność w zakresie objętym zadaniem(wystarczy aby diler sprzedawał np. maszyny rolnicze, nie ważne że nie handluje ciagnikami i nie odpowie na twoje zapytanie), jak odpowie ci min. 1 diler to kupujesz u tego który dostanie najwięcej punktów w postępowaniu przetargowym, natomiast jeśli zrobią ten system przetargowy to nie wysyłasz żadnych zapytań do jakiegokolwiek dilera tylko to co byś umieścił w tym zapytaniu, umieszczasz na stronie internetowej arimr, reszta jest taka sama(zasadniczą różnicą jest to że tam wybierasz ty do kogo wysyłasz, tutaj możesz dostać ofertę od dowolnego dilera)

 

Podsumowując, nie możesz wpisać ani marki ciągnika czy innej maszyny ani np. takiego wyposażenia które jest opatentowane(tutaj akurat wątpię aby jakikolwiek pracownik arimr wiedział że coś jest opatentowane), ale już możesz wpisać  parametry techniczne wykluczając każdą inną markę(np. valtra t144 ma 165 km i rozstaw osi 2995mm i 5800mm długości całkowitej, i te 3 parametry wystarczą do tego by każdą inną markę wykluczyć bo szansa że 3 takie rzeczy trafią się identyczne jest taka jak trafienie 6 w lotka, nie znam osobiście takiej maszyny w której nie dało by się wykluczyć innej marki wpisując jakieś jej parametry lub wyposażenie

 

 

 

Ogólnie całą głupotą tego serwisu przetargowego będzie to że nawet diler tej samej marki maszyny jeśli nie ma rejonizacji to wystarczy że w specyfikacji zapomniałeś wpisać takich głupot jak obciążniki czy wycieraczka i już może sprzedać ci maszynę taniej, w rezultacie może doprowadzić to do tego że jak nie wpiszesz każdego nawet najmniejszego szczegółu to dostaniesz maszynę niekompletną ale tańszą więc arimr swój cel osiągnęło...

 

 

Gdyby ktoś miał problem ze znalezieniem a chciałby przestudiować:

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2015/poradnik_konkurencyjnosc_2015.pdf

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1534

No to szybko idzie ciekawe na ile wniosków kasy starczy i kiedy rozpocznie się podpisywanie umów

 

 jak dobrze będzie do końca roku powinno się zdążyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

 

No weź sie troche zastanów co ty mówisz. Zachodnie firmy dawno by sie sprzeciwiły takiemu czemuś.

Jeszcze nigdy Unia nie wybierała marki ciągnika.

Kolega powyżej ładnie to wytłumaczył i jasno tam pisze wszystko. Jeżeli byś w ofercie napisał tylko tyle - ciągnik 90 km klima wąskie koła i przedni tuz to chłopie na 100 % byś dostał oferty na kioti farmtraca albo inne podobne ciągniki bo  wszystke te parametry spełniają.  Jeżeli chce się  na konkretną maszynę nam pasującą to trza  grać z drobnostkami np rozstawem jak kolega wspomniał czy 5 par hydraulki albo biegami w rewersie. Tak że nie muszę się trochę zastanawiać bo mówię jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

To sam sobie zaprzeczasz, bo wcześniej mówiłeś że będziesz chciał Kubote a oni ci dają Farmtraca, a teraz mówisz że jednak da się napisać tak żeby dostać to co się chce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Nie chce już pisać naprawdę o tym bo nie lubię się powtarzać.Gdzie sobie zaprzeczam? podaj zacytuj coś.  chce kupić dajmy  JD oto moja oferta:

 

 Ciągnik rolniczy 90 ps

 

Wyposażenie:

- klima

- przedni tuz

- 3 pary hydrauliki

- opony 420 przód i 520 tył

- rado usb

- kogut

 

 wyskoczą mi oferty  na Jd ?? no chyba nie bo są tańsze ciągnik jak kubota czy inne chińskie traktorki o tak błahych dodatkach więc proszę czytaj z uwagą i ze zrozumieniem na więcej razy,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Czy to już w stu procentach pewne że tę przetargi będą się odbywać na tej stronie czy to będzie jak w starej modernizacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jak w starej nie będzie, bynajmniej na razie "władza" nie planuje powrotu do starych zasad

Na ten moment obowiązuje system przetargowy że to ty wybierasz którzy dilerzy mogą do niego przystąpić, jak zrobią internetowy(chyba w październiku ma już być gotowy) to możesz dostać ofertę nawet od dilera z niemiec a o drugim końcu Polski to już się nie mówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Jeno jest pewne krzywdy sobie nie zrobią choćby nawet ciągnik w kielcach kosztował 150 tyś a w gdańsku 148 to i tak mają z tego więcej 15-20 tyś niż normalnie zawyżone ceny na mgr. od nowego roku już wystawiali oferty na nowości bo za stare by niie mogli sobie podnieśc cen a tak to niby za nowość cza dać dużo więcej, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Pewne jest też to że jak jakiś rolnik i jego doradca nie powpisują dokładnego wyposażenia, to będą kupować maszyny golasy(w szkole nie daleko mnie, tak właśnie diler zetora zrobił, był przetarg, szkoła wpisała kilka parametrów typu moc, min. masa, koła i coś tam jeszcze, więc ciągnik przyjechał tak ogołocony że to masakra, nawet to co było w standardzie w zetorze, u nich tego nie było)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam ma pytanie do was jak skorzystam z modernizacji rolnictwa to bede musial splacac to czy to normalna dodtacja na nwoy sprzęt bo bym chcial z tego skorzystać czekam na wasze dopowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj