rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

zetorr6441    365

jesli chodzi o ten staw to mozna wyrwac troche kasy z urzedu marszalkowskiego na zbiornikki malej retencji wodnej o szczegoly pytaj w swoim woj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Dajcie spokój czy to nie można żyć uczciwie i skorzystać z pomocy unijnej ?

 

ależ oczywiście można tylko masz 30% szans na dostanie tej pomocy przy czym kombinator z $ ma 70-80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

w kujawsko pomorskim dostał ktoś  już  poprawki  z miejsc powyżej 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

czy jest ktoś z łódzkiego z pozycji 600-800? ile punktów jest w tym miejscu? w mniej wiecej połowie 3xx jest ok. 6,5

 

podbijam pytanie. czy jest ktokolwiek z miejsc od 300 do 1200 i moglby napisac ile +/- ma punktów.

chcę zrezygnować z dwóch punktów i nie wiem do którego miejsca mogę sobie pozwolić na spadek.

 

jeszcze jedno. we wniosku wpisałem dzierżawy ustne, ok. 10%. reszta własność i dzierżawa na umowy.

od 2017 prawdopodobnie będę musiał je zastąpić inną powierzchnią. powinienem składać jakąś zmianę?

wydaje mi się, że raczej nie jest to konieczne, pod warunkiem że zachowa się +/- "rozmiar i  strukturę prowadzonej działalności" w kolejnych latach. ktoś z was będzie zastępował w kolejnym roku wpisane we wniosku działki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamdres    3

Może ktoś napisze kto już złożył poprawki jak jest z doborem wielkości maszyn, czy bardzo się czepiają czy idzie to naciągnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

zawsze szło  więc i teraz nie powinno być problemów, tam nie siedzą aż tak kumaci ludzie by nie dało im się bajki wcisnąć, jeden na sto jak się trafi ogarnięty ale to już peszek niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

pirdolenie ze bez znajomosci sie nie da dofinansowania dostac.Ojciec bral dotacje na szambo 100% dofinansowania,potem mgr nastepnie rente strukturakną gdzie ja przejalem zobowiazania z mgru wzialem mlodego rolnika i juz po 2 tyg od przekazania lezal moj wniosek na reszte puli z mgr 2007-2013.Dostalem sie.Teraz zlozony wniosek na mgr 2014-2020 i tez na 99proc bedzie bo miejsce 7xx.ZERO ZNAJOMOSCI.Tyle ze trzeba myslec i skladac na punktowane rzeczy a nie ciagnik bo sasiad ma wiekszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Powinno być prawo że pierwszeństwo mają ci którzy nigdy nic nie brali, było by sprawiedliwiej a nie tak jak teraz że jeden wybrał już milion z puli a drugi nic i jeszcze ma kłopoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

No dokladnie.Ruszyc glowa trzeba samemu a nie slepo wierzyc w doradce.Tym bardziej z odr gdzie przy ostatnim wniosku zaszedlem to okazalo sie ze oni tam polowy tego co ja nie wiedza a za wnioski sie biora.Ucieklem czym predzej.Sam wniosku nie robilem z braku czasu i moze troche odwagi ale zasady dokladnie znam.Rozporzadzenie przeanalizowane i wtedy kontroluje sytuacje i wiem co wniosek przyniesie bo doradca to i taki na 1.5pkt robi jak sam mi sie smial.Aby kaske zgarnac.Jesli ktos nie mial eko i bral ciagnik wartosci polowy dofinansowania to na starcie byl w ogonie listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

daniel farmer twoje podejscie jest jak najbardziej sluszne i w sumie jedyne jakie moze byc. sam dostalem mlodego rolnika, jestem wysoko w mgr i dostalem kredyt csk gdzie pisali ze tylko dostaja to ci ze znajomosciami w psl

ale na tym forum nie przetlumaczysz. zaraz wyzwa cie od cwaniakow i kombinatorow itp

 

ja tego nie rozumiem.  jezeli ktos np teraz nie dostal mgr to powinien korzystac z forum, czytac wypowiedzi bo niektorzy pisza co robic zeby miec wiecej pkt. wyciagnac wnioski i zlozyc ponownie na mgr w kolejnym naborze. albo ja sie nie kryje ze mam sporo punktow dlatego ze cos tam siedzialem nad tym i robilem tak zeby zwiekszyc swoje szanse. to gosc zamiast mnie zapytac zebym podpowiedzial, to przewaznie jestem wyzywany od cwaniakow. ja tego nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szabelka    4

sam składałem wniosek na ciągnik plus maszynki punktowane i jestem w pierwszej połowie z wielkopolski więc na ciągnik też można było składać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Na wszystko mozna tylko nie wszystko ma punkty.Zaleznie od wojewodztwa realia sa rozne.W podlaskim duuuza konkurencja.Niemniej sądze ze wszyscy dostana tylko beda musieli odczekac rok ,dwa ,trzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

sam składałem wniosek na ciągnik plus maszynki punktowane i jestem w pierwszej połowie z wielkopolski więc na ciągnik też można było składać

 

Oczywiście ,że na ciągnik też można było składać .Ja tak zrobiłem .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Ja też tak zrobiłem i spoko zobaczymy co z tego będzie ale  chodzi mi bardziej o takie przypadki  że np: największy gospodarz w mojej okolicy który ma 15 ha pola i już 3 john deery sprzedał z poprzednich wsparć oczywiście 500-700 mth nimi zrobiił złożył znowu na nowy i oczywiście dostał już poprawki i patrzeć jak podpisze umowę mimo że brał on i żona kasę teraz syn weżnie i za 5 lat sprzeda ze 100 tyś zyskiem i żyje sobie z uni.Są ludzie którym za włożoną pracę na rol należą się nowe ciągniki mimo iż składają wnioski to trafiają do kosza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Powinno być prawo że pierwszeństwo mają ci którzy nigdy nic nie brali, było by sprawiedliwiej a nie tak jak teraz że jeden wybrał już milion z puli a drugi nic i jeszcze ma kłopoty.

 

Coś  takiego  ma być  że najpierw  Młodzi Rolnicy  i  ci  którzy  jeszcze   nie korzystali  ale zobaczymy  jak to wyjdzie  na razie  to oni  sami nie wiedzą  jak to ugryźć  bo jak widać  zielonych  list  jeszcze  niema . I tak Powinno być    Najpierw  MR  i ci którzy nie korzystali  a ci  co brali  już  powinni  iść  na koniec  listy bo lepiej  zmodernizować   większość  gospodarstw  niż  tylko i wyłącznie ciągle  te  same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Nic takiego nie bedzie.Plotki.Nie zmienia sie zasad w trakcie gry.Mlodzi rolnicy sa premiowani raz wiekiem do 40l 3pkty i drugi raz swieżaki do 5 lat zwrotem 60%.To wszystko.Reszta pktow za inne kwestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Marek na moje to ja jestem za taką realizacją prowu .W moim przypadku młody rolnik i jeszcze nie korzystałem z dofinansowania to ładnie mogą takie osoby premiować .To wcale nie jest  tylko plotka sam o tym słyszałem .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A ja słyszałem o czymś innym... i co?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Rafałkdziela no i premiuja masz wiecej pkt i 60% zwrotu na nic wiecej nie licz jest rozpozadzenie i sa zasady a to czy ktos korzystal czy nie itp. nie ma tu nic do rzeczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myciu    24

jest ktoś z małopolskiego kto dostał poprawkę oraz z którego miejsca? jestem na 400+

 

Wczoraj byłem z poprawkami miejsce pierwsza 100.Powiedzieli mi że we wrześniu bedą mnie wzywać umowe podpisac.Wniosek był składany na ciągnik,tura,przyczepe i kosiarke dyskową także nic nie punktowane a jestem wysoko na liscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

No jesteś bo składałeś albo z  sektoru A,B lub C na maszyny albo z D ale z Ip  eko i pewnie z 10 albo  więcej pkt miałeś to pierwsza seta,.Ale po maszynach widzę że na 80 % produkcja zwierzęca.

Edytowano przez Marco82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliksio    2

No dokladnie.Ruszyc glowa trzeba samemu a nie slepo wierzyc w doradce.Tym bardziej z odr gdzie przy ostatnim wniosku zaszedlem to okazalo sie ze oni tam polowy tego co ja nie wiedza a za wnioski sie biora.Ucieklem czym predzej.Sam wniosku nie robilem z braku czasu i moze troche odwagi ale zasady dokladnie znam.Rozporzadzenie przeanalizowane i wtedy kontroluje sytuacje i wiem co wniosek przyniesie bo doradca to i taki na 1.5pkt robi jak sam mi sie smial.Aby kaske zgarnac.Jesli ktos nie mial eko i bral ciagnik wartosci polowy dofinansowania to na starcie byl w ogonie listy.

 

Nie miałem eko, wpisałem ciągnik o wartości 400 tyś netto i jest na początku listy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj