rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

freetaxi    947

I ewentualnie o ile jest produkcja zwierzęca do ustalenia wielkości ekonomicznej. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vinci007    1

Witam! Ja jestem z mazowieckiego daleko na liście. Mam takie pytanie czy struktura zasiewów w wniosku o dopłaty musi być taki sama jak MGR i taki sam jak MR, którego rok bazowy mam 2010, docelowy 2016. W 2016 wziąłem 5 ha w dzierżawę i nie aktualizowałem  Biznes Planu młodego rolnika, ale podałem do dopłat i MGR. Proszę o wypowiedzenie się w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Uprawy z z wniosku o dopłaty muszą pokrywać się z tymi z biznesplanu z MGR. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vinci007    1

A z biznes planem na Młodego Rolnika tez? I czy można jeszcze dokonać aktualizacji na rok 2016 i 2017?

Edytowano przez Vinci007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Free jest jakaś dotacja na wykopanie stawu czy coś w tym stylu. Bo jak tak to podeślę ci klienta na taki wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pojęcia nie mam. W PO rybki nic nie pisałem więc nie było okazji się zaznajomić. Trza poczytać. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To poczytaj, jak coś by było odzywaj się na tel. Albo w ogóle dam temu gościowi kontakt do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

chłopie mają wodę opodatkować kontrole po domach chodzą i sprawdzają kto z rowu bierze wode, rybacy strajkują a ty czy znajomy chcesz dostać kasę na staw. Nie te czasy kiedy wójt powie na zabraniu :"jak susza to kopcie stawy bez zezwoleń  jakie chcecie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

On ma koparki i wywrotki a rolnictwem się nie zajmuje tylko tyle że mieszka na wsi i ma ojcowiznę. W sumie nie wiem po co mu ten staw. Pytał mnie czy są dotacje i kto robi te wnioski to mu powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parobas    6

Twoją czyli już masz w domu w garażu tą maszynę ?Jeszcze jedno .Co się przejmujesz ,to już innych firm nie ma ?.

 

Nie mam, przed umowa nie mozna kupic przeciez, teoretycznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Nie mam, przed umowa nie mozna kupic przeciez, teoretycznie ;)

 

Jeszcze byś się zdziwił. Kliku moich znajomych już kuplo sobie sprzęty np: siewnik do qq czy opryskiiwacze które podali we wniosku. Kupić tak czy siak  musieli jak dostaną  zwrot to jeszcze lepiej a jak powiedziałem  dealerow maszyn że się tak chyba nie da to mi powiedział" nie da to  się rozłożyć parasola w d*pie choć podobno na śląsku komuś tam rozłożyli" tyle w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

dlatego napisał że teoretycznie i legalnie, zobaczymy co wymyślą w tym systemie internetowym do przetargu ale jak ktoś pomyśli to i z nim można kupić maszynę u dilera przed podpisaniem  umowy a później tak wszystko ułożyć by żaden inny nie dał lepszej oferty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zybek2110    1

Ja mialem kontrole przed poprawkami zadzwonili o 15 ze jutro rano beda ale w podlaskim

pisałeś wcześniej że miejsce okolo 600 i dostałeś już poprawki ?

Mam takie pytanie wchodzą teraz chyba od października nowe normy emisji spalin i niektórzy dilerzy muszą zarejestrować te ciągniki które mają na placu na siebie żeby muc później je sprzedać czy można taki ciągnik później kupić na modernizację skoro zarejestrowany był najpierw na dilera

dodam tylko że diler mówi że wysyłał pismo do arimr i że można dzwoniłem na informacje i mówili że też można bo przecież to nowy ciągnik i nie używany a dzwoniłem do biura wsparcia i powiedzieli że nie można... nie wiecie jak to w końcu jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Jak by nie patrzył kupując taki traktor jesteś już drugim właścicielem a że on ma 0 mtz to co kogo to interesuje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

Jeszcze byś się zdziwił. Kliku moich znajomych już kuplo sobie sprzęty np: siewnik do qq czy opryskiiwacze które podali we wniosku. Kupić tak czy siak  musieli jak dostaną  zwrot to jeszcze lepiej a jak powiedziałem  dealerow maszyn że się tak chyba nie da to mi powiedział" nie da to  się rozłożyć parasola w d*pie choć podobno na śląsku komuś tam rozłożyli" tyle w tym temacie.

 

coś chyba bajerujesz brałem wcześniej prowy i zawsze po zakupach przed wypłaceniem kasy była kontrola robili zdjęcia itp. a maszyny nie mogły mieć śladów zużycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

jak to nie mogły? W starym prowie mogłeś kupić maszynę po ogłoszeniu listy, u mnie kosiarka w trakcie kontroli kosiła już dwa sezony a beczkę i ciągnik kupiłem po zrobieniu aneksu i zanim przyjechali na kontrolę(2 miesiące) to ciągnik miał ponad 200 mth a beczka uj***a w gnojowicy...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

to tylko w ostatnim prowie  wcześniej było inaczej (sapard), teraz rozporządzenie mówi wyraźnie zakupy po podpisaniu umowy a kontrole jest tuż po podpisaniuwięc nie jest realne żeby np. ciągnik miał 200 h

Edytowano przez karolwiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

przecież ci wyraźnie mówię że ciągnik kupiłem nie po podpisaniu umowy a po aneksowaniu, czyli jeszcze później, agencja po złożeniu wniosku o płatność ma 3 miesiące na kontrolę i wypłatę pomocy, zazwyczaj przyjeżdżają po 2 miesiącach i w ciągu miesiąca po niej wypłacają więc co za problem zrobić 200 mth w 2 miesiące? tak akurat było w moim przypadku, jeśli twierdzisz że agencja "zaraz" po podpisaniu umowy przyjeżdża kontrolować maszynę to nie mamy o czym rozmawiać... po za tym, stary prow to nie sapard, sapard zakończył się w 2006 roku później był prow 2007-2013, i rozporządzenie "mówi" że zakupy w nowej modernizacji po przetargu a nie po podpisaniu umowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

 sapard zakończył się w 2006 roku później był prow 2007-2013, i rozporządzenie "mówi" że zakupy w nowej modernizacji po przetargu a nie po podpisaniu umowy...

 

Dokładnie kolego twoje cudzysłowy właśnie chciałem ująć w swojej wypowiedzi . Wiem że może niektórym to się wydaje nierealne ale ja nie wiem dlaczego niektórzy się wypowiadają jak by z księżyca spadli. No niestety ale nic nie jest tak piękne,cacy truskaweczka.Cały świat opiera się na $ korupcja łapówki przekręty, ludzie sobie kupują wille, drogie samochody również pseudo rolnicy którzy mają po 200-500 ha zameldowani są w anglil a ich "własnośćiami" zarządzają słupy, spółki córki d dzierżawią spółdzielniom i kasa się kręci, na każdym kroku patrzą jak dobrze zarobić i się nie narobić i taki dealer mietek ma nie wykorzystać szansy na niezłą darmową kaskę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj