rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Gość   
Gość

nie po podpisaniu umowy tylko po realizacji inwestycji i zlozeniu wniosku o platnosc.

Dokladnie. Nie znam nikogo kto by z zaliczki korzystal bo to dodatkowa popierologia i koszt przy maszynach zbedna jednak przy budowie moze sie oplacac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

bardziej chodzi o to że aby dostać zaliczkę musisz dostać potwierdzenie z banku że jesteś wypłacalny(takie potwierdzenie kosztuje od 5 tysięcy w górę), więc często bardziej opłacalne jest wziąść większy kredyt i po zwrocie z agencji tą część oddać i odsetki przez te 3 miesiące wyniosą mniej niż te zaświadczenie z banku, + dodatkowo ta dodatkowa papierologia, jedynie przy  budowie może być opłacalne jeśli będziesz długo to realizował, przy maszynach zbędne, ponieważ płacisz za maszynę,składasz wniosek o płatność i w ciągu 3 miesięcy masz zwrot, przy budowie wygląda to inaczej i tam ma prawo być opłacalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

to po podpisaniu umowy można na drugi dzień już zrobić zakupy? i potem czekać na kontrole i jak sprawdzą sprzęt i FV to składać o płatność czy kupić i złożyć o płatność a oni przyjadą zobaczą jak oki to zwrócą połowe jak nie oki to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jesli podpiszesz umowe i po kontroli nie stwierdza zadnych uchybień to po trzech miesiącach dokładnie ostatniego dnia wypłaca.

 

To był ironiczny komentarz, w nawiazaniu do głupkowatych pytań.

 

A tym czasem na głównej AF króliki ,,zdehają,, http://pokazywarka.pl/mdwh74/#zdjecie18658604

dobrze że nie są to ,,zajęce,,

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

po podpisaniu umowy trzeba ogłosić przetarg agencja zatwierdzi i dopiero kupno od oferenta który wygrał a nie od dowolnego dilera a dopiero później papiery o płatność (to tak ze strony agencji żeby było dłużej i trudniej i łatwiej odrzucić ;):P:D)

Edytowano przez karolwiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy aby dostać dopłaty bezpośrednie do ziemi którą dzierżawię i uprawiam muszę mieć zawartą umowę dzierżawy na piśmie? Czy musi być potwierdzona notarialnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Przecież od dawna trąbią ,że na 6 lat .A czy przypadkiem nie trzeba na to umowy notarialnej lub umowy takiej ,jak ja mam z ANR .To się tyczy tylko modernizacji .

 

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

do dopłat nie musisz mieć żadnej umowy, wyjątkiem jest od tego roku jeśli właścicielem gruntu jest skarb państwa to musisz mieć umowę na min. rok, chyba że pytasz o modernizację to tam trzeba mieć umowę na 6 lat aby ci się liczyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c405    0

Podbijam pytanie kolegi (poprzednika), czy ktoś już coś... ? Ktoś już otrzymał jakieś wezwanie?

Kiedy będę te zielone listy?
Ile na pierwszy rzut zalapie się osób w lubelskim z sektora D?

Edytowano przez c405

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmat13    2

Witam,

 

dostałem wezwanie do uzupełnienia wniosku więc raczej listy w miarę ok tylko nie wiem jak z tą ekologią będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlawekSS86    7

Witam,

 

dostałem wezwanie do uzupełnienia wniosku więc raczej listy w miarę ok tylko nie wiem jak z tą ekologią będzie...

 

A jakich dokumentów w związku z ekologią im brakuje i musisz uzupełnić? To powinno zdradzić zamiary ARiMR.

 

Według mnie, zaproponowane zmiany wejdą całościowo i obejmą cały tegoroczny nabór. Żeby uniknąć kłopotów ze zmianą prawa "po fakcie", użyto stwierdzenia, że to jedynie "doprecyzowanie" przepisów. Tu faktycznie trzeba się zgodzić - w rozporządzeniu poza punktami za ekologie nie było nic więcej. Trochę sugerowała instrukcja do wniosku, ale tylko trochę.

 

Brak zielonego koloru na listach może wynikać po części właśnie z problemu "ekologów". Skoro zamierzają przetasować listy (a skala nadużyć jak sami piszą była znaczna), to nie było sensu mamić co niektórych zielonym kolorem, który zawsze oznaczał pewną dotację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

żadne nadużycia była furtka w prawie to ją wykorzystaliście i już! Jedynie może się to wydawać no i troche jest krzywdzące dla takich 100% ekologów-pewnie i tak niewielu takich składało.Kto tego nie zrobił to trudno każdy miał prawo wyboru-sam z tego nie skorzystałem ,a kasy i tak dołożą najwyżej później zrealizuję inwestycję, na razie mam czym pracować....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

He jak to jakie a takie ze Ty masz 4 pkt a ktos nie i przezyc tego nie moze :)

Wysłałem w piatek poprawki mailem takze sprawa eko w tym tygodniu sie wyjasni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Każdy mógł nie każdy wykorzystał tą możliwość...

Kiedyś już pisałem o tym że najbardziej sprawiedliwym rozwiązaniem byłoby przyznawanie % punktów w zależności od udziału użytków ekologicznych,ale to tylko moje zdanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Tu nie chodzi o to że ktoś wykorzystał lukę w prawie i ma 4 pkt więcej. Tu chodzi o to że przed naborem mówione było że 10 arów malin i mamy juz eko a teraz wchodzą ustawy zmiany i tak naprawdę stawiają ludzi pod kreską bo nie wiadomo jeszcze czy nie musi być 50% gospodarstwa. Nie podobają mi się te zmiany nie wszedłem w eko ale rozumiem ten problem bo nikt nie może przewidzieć czy nie zmienią ustawy dotyczącej kwest inwestycji tylko jednoetapowej a to skutkowało by odpadnięciem połowy jak nie lepiej , niby sam mam jednoetapowa inwestycja ale duża część znajomych zwłaszcza hodowców nie są w stanie wyłożyć miliona w roku/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Sołtys kolego dobrze mówisz o tym procentowym udziale dla ekologów .Zobaczymy ,jak będzie ,ja mam nadzieję ,że plantacje ekologiczne malin się utrzymają  te 10 arowe .

Marco ja również zdecydowałem się na realizację inwestycji jednoetapowo .Była możliwość podzielenia ,ale to też jest zachodu przy tym .

Mam cynka ,że większe zmiany będą już wchodziły na przełomie końca sierpnia /wrzesień.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj