rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Macius    60

Oj masa żebyś później sie niezdziwil jak żadnych pare miejsc polecisz na dol. W końcu wzięli sie za kombinatorów. Brawo PiS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgal    3

Przeczytajcie uzasadnienie do rozporządzenia - ma wejść w życie bez wacatio legis, żeby obowiązywało już przy bieżącym rozpatrywaniu wniosków. Ale dla mnie i tak marne pocieszenie bo raczej się nie załapie, ale co tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondzi89    0

Wszyscy na forum cieszą sie ze eko nie dostanie  punktów ale czy to nie wyglada jak pocieszanie sie tylko i nadzieja że sie przesuną na liście. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

to moze jeszcze raz

 

to jest projekt ktory jest podany dopiero konsultacjom spolecznym.  listry punktowe ustalone,  sa juz zawiadomienia o poprawkach. myslicie  teraz ze to wejdzie w zycie teraz specjalnie zeby jeszcze raz przeliczyc punkty? bez jaj

 

w projekcie tego rozporzadzenia jest wyraznie napisane ze czesc z tych poprawek ma wejsc w zycie do tego naboru, dokladnie przesuniety termin z 8 na 10 miesiecy i mozliwosc 2 poprawek zamiast 1.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

pisze tam wyraznie ze trwajacej juz weryfikacji wnioskow to nie dotyczy.nie beda zmieniac zasad w trakcie gry.chyba ze im sie odmieni.sam nie jestem ekologiem zeby nie bylo.czytajcie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

wprowadzenie dwóch poprawek też jest "zmianą zasad w trakcie gry", na jesieni mówili jeszcze że nie będą wprowadzać dwóch poprawek bo ludzie składają puste wnioski i chcą ich zmusić do składania dobrze wypełnionych wniosków, jak widać szybko im się odmieniło, z tym i z różnymi rzeczami może być podobnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgal    3

Nie będziemy się tu przepychać - poczekamy zobaczymy - na logikę - masa24 masz rację - ale to jest Polska - wszystko jest możliwe - co za problem zweryfikować wnioski pod kątem prawidłowości, poczekać aż wejdzie rozporządzenie i przeliczyć punkty. Oczywiście są jeszcze konsultacje i kształt rozporządzenia może się zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

Ciekawe rozumowanie  jak zmiany na korzyść to mogą wejść a te co nie na korzyść to " prawo nie działa wstecz"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

no tak to jest napisane wlasnie ze pozytywne zniany od zaraz a eko od nastepnego naboru.glupio ale to jest Polska.wg mnie odrazu i eko powinni bo juz te 2pkt to b.duzo za taki fake.4pkt powinni miec prawdziwi ekolodzy.nie atakujcie ekologow bo zle przepisy daly im furtke z ktorej skorzystali.Swiete prawo.Ty i Ty i Ty tez mogles. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Daniej jam masz czas daj link i str. z tym zapisem. Bo nie mam czasu czytać tego całego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

http://www.agrofoto.pl/finanse/beda-zmiany-w-zasadach-modernizacji-gospodarstw-rolnych,66142.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Panowie pytanie z innej beczki, czy można składać wniosek o wsparcie na firmę usługową ale po wcześniejszym złożeniu wniosku na tworzenie grup producentów rolnych? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hondacbrf3    0

witam 

chciałbym wziąć ziemię  w dzierżawę lecz złożyłem wniosek na modernizacje. Trzeba to jakoś dołączyć do wniosku ? i na ile powinna być umowa dzierżawy ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

toczyła się tutaj dyskusja na temat danych osobowych i jeden kolega ostrzegał żeby nie podawać dokładnego miejsca na liście ponieważ może to ktoś wykorzystać jakoś mu nikt nie wierzył

a do mnie wczoraj na mój prywatny numer (arimr go posiada)dzwonił diler jednej firmy (nigdy tam żadnych zakupów nie robiłem i nie wiem gdzie dokładnie znajduje się ta firma )i zapraszał do zapoznania się z ich ofertami

powiedział mi "jest pan na 3xx miejscu ma pan szansę na dofinansowanie a nasze towary są najwyższej jakości w dobrej cenie "

Skoro ARiMR posiada Twój numer to znaczy, że jakiś pracownik wziął w łapę za udostępnienie dilowi takich informacji. I pewnie nie tylko Twoje ale z konkretnego OR hurtem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Biorąc pod uwagę poprzednie Modernizacje to jesli nie macie podpisanej umowy to te wszystkie listy rankingowe nic wam nie dają i na pewno będą ogromne rotacje jak to rozporządzenie wejdzie w zycie. Lista jest po to żeby mniej wiecej ustalić kolejność weryfikacji wniosków

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/lipiec-kolejnym-miesiacem-spadku-sprzedazy-nowych-ciagnikow,66150.html

 

Edytowano przez Marco82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliksio    2

Panowie, odnośnie tych nowych zmian to jeśli ja wszedłem w integrowaną produkcję a certyfikat będę miał dopiero teraz to z dwoma punktami się można pożegnać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
necia1    0

Hej, mam pytanie jaki jest okres od podpisania umowy do rozpoczęcia budowy budynku inwetarskiego i zakończenia tej budowy bo nie mogę znaleźć tego w rozporządzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

20 dni od ogłoszenia listy mają wprowadzić aktualizację list myślę że poznamy pierwsze tak  +/- 200 osób z każdego woj..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Orientuje się ktoś kiedy będą kasę na konto przelewać. Jak jestem w połowie listy to dostanę 50% czy od razu całość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jesli podpiszesz umowe i po kontroli nie stwierdza zadnych uchybień to po trzech miesiącach dokładnie ostatniego dnia wypłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj