rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

PATr    409

Tak jest Kula. Z tego co mówili na szkoleniach, to szczegółowe specyfikacje będzie się wymagać dopiero w postępowaniu przetargowym, więc nawet niewskazane było zawierać zbyt wiele szczegółów w zestawieniu do wniosku. Marco nie wiem po co marnowaliście papier na oferty skoro nie były potrzebne. 

 

Na szkoleniach tak mówili ale zależy na kogo trafisz, u mnie na jesiennym naborze na krowy trafił się taki przydupas że wszystkiego się czepnął i ofert wymagał z pieczątką dilerską już na etapie poprawek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

ciekawy wątek wg mnie w przypadku ciągnika jest łatwo napisać specyfikację... bo wystarczy dokładnie moc napisać i rozstaw osi i ewentualnie udźwig podośnika plus oczywiście całe wyposażenie dodatkowe. (nie ma chyba na rynku polskim dwóch ciągników o jednakowych tych  trzech parametrach bynajmniej  ja nie spotkałem a porównywałem dużo marek i modeli ), wg mnie gorzej wygląda sytuacja np w agregatach podorywkowych dwubelkowych np 3m każdy ma 7 łap i prześwit podobny (80cm) rozstaw łap i rzędów tak samo podobny talerze niwelujące 460 mm itd wszyscy producenci maja praktycznie te same wały do wyboru.... jak myślicie jakie można jeszcze podać parametry? czy masa własna jako parametr może być? bo tym akurat się różnią......


aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Nie martwcie się na zapas.Wydaje mi się ze tego nie wprowadzą bo to nie takie proste.Trzeba dobrze opracowac mechanizm aby nikt nie byl poszkodowany ani tez aby dealerzy nie mieli nas w garsci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

czyli jak ww wniosku  Złozyłem na NH 5 to bede mogł zmienic na t6?? czy nie bardzo?

 

A co z ceną ,bo t6 jest droższy ?.Dodatkowo t6 mają wadę techniczną .Kolega mi odradził ten model .We wniosek doradczyni mi wpisała T5 najmocniejszy .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
__Mirek__    0

A co z ceną ,bo t6 jest droższy ?.Dodatkowo t6 mają wadę techniczną .Kolega mi odradził ten model .We wniosek doradczyni mi wpisała T5 najmocniejszy .

Jaka wade ma t6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

zapewne to że skrzynia powershift wyje i słychać ją z kilometra :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo17    2

Ale 6 garów T6  (chyba że tu mowa o 4 cyl ) wydaje sie być prostym ciagnikiem za przystępną cenę co do konkurencji to i wyć musi głośniej jak zwolnice c360 :D   Dealerzy zachwalają ,polecają na kredyty namawiają   :D Jednym słowem beka  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Zchodzicie panowie z tematu.Przeniescie sie w temat   CIAGNIKI ROLNICZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W internecie na portalu farmer mozna wyczytac informacje "Z dyskusji wynikało,  że "wypada" nawet 20-30 proc. wniosków."

 

Czy uwazacie ze to mozliwe ze tyle wnioskow odpada? Z jakich powodów?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

dużo ludzi myśli że jak podpisze umowę to musi zrealizować wniosek a jak ceny są słabe to nie podpisują jej i rezygnują, niektórzy jak dostaną wniosek do poprawek cały na czerwono to odpuszczają, w tym prowie będzie jeszcze dodatkowo tak, że niektórzy powpisywali byle jak maszyny myśląc(albo nie myśląc) że będzie jak w starym prowie, jak teraz się dowiedzą że nie mogą zmienić maszyn to zrezygnują, niektórzy poskładali z dodatkowymi punktami za budowle, jak nie dostarczą do poprawek pozwolenia na budowę to też odpadną i wiele innych różnych powodów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W sumie dobrze mowisz ale czy az tyle osob moze "odpasc" to osobiscie watpie, ale to sie zobaczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Niestety odpadlo sporo wnioskow z powodu bledow jakie w nich wystepowaly.

1. Brak wymaganych zalacznikow

2. Brak zaswiadczen KRUS

3. Kopi dowodu osobistego.

4 Brak wniosku o wpis do ewidencji producentow

5.Zlozenie wiecej niz jeden wniosek w ramach naboru

6.Wiek wnioskodawcy powyzej 60lat

7.brak kosztorysow wraz z zestawem potrzebnych materialow  do projektow budowlanych.

8.Wpisanie nieprawidlowego miejsca zamieszkania ( siedziba stada pod innym adresem niz wnioskodawca )

9.Blednie przedstawione oferty na zakup maszyn rolniczych

10.Brak wstawienia sie na pisemne wezwanie Agencji w ramach uzupelnienia wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteklegia    4

Niestety odpadlo sporo wnioskow z powodu bledow jakie w nich wystepowaly.

1. Brak wymaganych zalacznikow

2. Brak zaswiadczen KRUS

3. Kopi dowodu osobistego.

4 Brak wniosku o wpis do ewidencji producentow

5.Zlozenie wiecej niz jeden wniosek w ramach naboru

6.Wiek wnioskodawcy powyzej 60lat

7.brak kosztorysow wraz z zestawem potrzebnych materialow  do projektow budowlanych.

8.Wpisanie nieprawidlowego miejsca zamieszkania ( siedziba stada pod innym adresem niz wnioskodawca )

9.Blednie przedstawione oferty na zakup maszyn rolniczych

10.Brak wstawienia sie na pisemne wezwanie Agencji w ramach uzupelnienia wniosku

 

co Ty wypisujesz, nie trzeba było być w krusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

W zusie tez mozna bylo byc, Nie dopisalam.

Od wrzesnia nabor wnioskow na zalozenie wlasnego przedsiebiorstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

A na obszary abc nie da się jakiejś maszynki wyrwać? Bo była mowa o tym wcześniej, ale nic nie wynikło...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

oferty na zakup maszyn rolniczych tez byly potrzebne? Bo wydaje mi sie ze nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

A na obszary abc nie da się jakiejś maszynki wyrwać? Bo była mowa o tym wcześniej, ale nic nie wynikło...

wyrwac to mozesz buraka z ziemi.  :)

Mozna o ile ta maszyna jest konieczna by ulatwila prace w gospodarstwie.Jezeli jest ona powiazana z produkcja w gospodarstwie,ktora znacznie je wesprze.Zakup np.automatow paszowych i urzadzen  wspomagajacych hodowle. Wozki widlowe,owijarki do balotow,ladowarki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale kazda maszyna jest powiazana z produkcja w gospodarstwie.. czyli?

Bo ja podawalem tylko model maszyny, szerokosc robocza lub pojemnosc lub moc oraz cene. nie wiem czy dobrze?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma to jak w Warmińsko Mazurskim nie przeszło chyba z 5 wniosków . Ciekawi mnie temat rzeka zakup traktora  do gospodarstwa gdzie jest ich nad stana my chcemy kolejny jak to rozpatrzą? Ogólnie Ten prow jest dla gospodarstw powyżej 30 ha bo jak dla mnie młodego rolnika co prowadzę gospodarstwo małe i cześć ziemi mają jeszcze rodzice a maszyny które mnie interesowały sa dla mnie nie dostępne bo nie mają uzasadnienia kupna( wielkośći ich pod moje ha) a sęk  w tym że dzierżaw nie mogłem okazać na papeirze bo wszystko na Buzię ...No ale trudno jak przepiszą mi gospodarstwo całe wówczas może co lepszego wyrwę . Tak dla poprawy humoru chciałem zakupic na wniosek kosiarke dyskową z 2.8 metra ale po wyliczeniu wyszło że na moje zapotrzebowanie max 1.8( rotacyjna ) ....wiec nie było sensu pisac na sprzet nowy( który jest stary i mały)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

Skąd wy niby możecie już wiedzieć, że jakieś wnioski odpadły jak od ogłoszenia list minęło kilka dni. Dopiero co za weryfikację się zabrali a wy już swoje teorie macie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Sami znawcy i wszystko wiedzą .Na moje trzeba cierpliwie poczekać i się okaże ,co będzie .Ja jestem dobrej myśli .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

No ale przecież nikt nie odpadł jeszcze nie ma aktualizacji listy więc Jeżeli było jasno napisane że na obszar A,B,C minimum to 4 pkt a na D 1,5 to jak ktoś miał na D np, 1,3 pkt to po co składał wniosek (chyba że sam sobie wypełnił i nic go to nie kosztowało to owszem) ale dawać kasę doradcy który wiedząc że rolnicy załapią się od 1,5 gadał że przy 1,3,4 pkt  są szanse na wsparcie bezsens. Znam ludzi którzy mają po rodzinie pracowników odr czy arimr to składają jak leci na wszystko i jak się dostaną a nie mają kasy to sobie rezygnują a za 2-3 msc są znów na liście....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

kordalski nie odpadlo 5 osob tylko te osoby uzyskaly mniej niz 1,5 pkt , a to roznica.

 

odpadlo znacznie wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Kazsy snuje pokrętne teorie a jak juz 500 razy bylo pisane kasy bedzie na 2/3 wnioskow z listy.Wielkich przesuniec nie wroze.Wprawdzie im dalsze miejsce tym wieksze przesuniecie ale jak to bd ze 100-150 miejsc to max z jakiegos tam 2200nego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj