rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Piwo111    4

A słyszeliście wypowiedz prezesa agencji ktory jasno powiedzial ze dostaną wszyscy tylko trzeba przesunąć pieniadze z ' przyszłych ' naborów ... Lista pojawi sie najprawdopodobniej wtedy kiedy bedzie sensowna ilośc pieniędzy ... Ale z drugiej strony jak za 8 miesiecy zaczną podpisywać umowy to osoby na 2000 miejscu otrzymają dofinansowanie za 2 lata ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Masz rację kolego .Jeszcze na 100 % nie wiadomo ,ale zapowiadają ,że wszyscy dostaną refundację nawet z końcowych miejsc na liście .Trzeba czekać .Przesunięcia będą między innymi z 2017 roku z modernizacji i tego działania nie będzie w roku kolejnym na poczet obecnej modernizacji .A jak będzie to się zobaczy .

A kto Ci podal takie informacje ? Podaj konkretne zrodlo zanim znow zaczniesz zmieniac zdanie aby sie dostosowac do wiekszosci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

czytałem kilka ostatnich stron i po prostu nie wierzę..... mam wrażenie ze połowa osób piszących tu ma bardzo duże problemy z pojmowaniem najprostszych zdań i jest wręcz ograniczona intelektualnie...... na stronie ARIMR w kilku miejscach jest napisane Aktualne listy kolejności przysługiwania pomocy a ja tu czytam ze maja być jeszcze jakieś inne listy albo że te listy nie są wg punktacji itd....(najlepszy jest gościu który pisze ze mają być zabierane punkty za ekologie :) ) TE LISTY SĄ WEDŁUG ILOŚCI PUNKTÓW I NA ICH PODSTAWIE BĘDZIE PRZYZNAWANA POMOC !!!!


gdzie i kiedy prezes tak powiedział agrobiznes?

 

mój tata słyszał też taką wypowiedź prezesa w agrobiznesie ale to było dawno (ze dwa miesiące temu, dokładnie nie wiem kiedy ale mi to mowił)


aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

aaa...ja myślałem że dziś czy wczoraj bo była u mnie nawałnica i nie miałem ani prądu ani internetu 2 dni... ciekawi mnie skąd to wiesz że lista taka pewna/ w takim razie  dlaczego nie jest gdzieś zaznaczone kto dostanie, ile osób pierwszych czy ile kasy oni mieli 90 dni na przesunięcia a  wstawiają jakaś lista która nic tak naprawdę  nie daje poza info kto z sąsiadów składał a się nie przyznał.....

Edytowano przez Marco82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

ta wypowiedź prezesa brzmiała podobno mniej więcej tak "Dofinansowanie dostaną wszyscy którzy mają więcej niż 1,5 pkt a pieniądze będą pochodzić z przesunięć" czyli jeżeli nawet ktoś jest ostatni to powinien dostać dofinansowanie..... wg mnie nie wiem czy tak będzie ale te ogłoszone listy o tym świadczą nie ma podziału na zieloną itd tylko jest jedna lista osób spełniających kryterium 1,5 pkt i kolejność przyznawania pomocy. Więc teoretycznie wszyscy którzy są na tej głównej liście dostana pomoc.

Edytowano przez emo87

aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmino22    0

W Kieleckim OR nie wiedza na ile wnioskow starczy kasy, a lista jest na sto procent wedlug punktow, tak powiedzieli mi w oddziale gdy bylem dzis

A pytałeś może ile im zajmie "dowiedzenie" sie na ile wniosków starczy kasy. Trochę śmieszna sytuacja bo mieli 90 dni na decyzje i ogłoszenie list zielonych a żadnej informacji dlaczego tak jest, jak jest na chwile obecna. Mozna sie jedynie domyślać ze bedzie weryfikacja i dołożenie puli środków, która zapowiedzieli niedawno i dlatego nie ma zielonych list

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1535

mi osoba co pisała wniosek mówiła, że ponoć w lubelskim prawie wszyscy dostaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek8x    1

Dzwoniłem dziś do mojego oddziału agencji. Miła Pani powiedziała że osoby na liście są zakwalifikowane do dostania pieniędzy, oczywiście poza tymi z mniej niż 1,5 pkt. Jedyne pytanie to kiedy, bo na chwilę obecną na pewno nie ma funduszy na tyle ludzi, i trzeba czekać, bo skoro zrobili nabór to byli przygotowani finansowo. Po czym dodała że sama nie wie jak to wszystko będzie wyglądało. Myślę więc że dofinansowanie dostanie bardzo dużo ludzi. Co najwyżej będzie trzeba swoje odczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

Trzeba czekac ... Jeszcze na temat ekologi zastanowić sie 2 razy ... To nic dobrego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Wiadomo ile wniosków przejdzie w woj. Lubelskim? miejsce na początku drugiej setki, gwarantuje dostanie środków ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

To doprawdy, nie do wiary ruble,funty czy dolary zadza teraz calym swiatem Pieniadz! Pieniadz nic poza tym! czy w urzedzie,czy w szpitalu wszedzie slychac szelest szmalu.Nawet w sadzie i policji nie ma prohibicji.Zycie,smierc czy mlodosc wszystko cene swa posiada.rzadzi swiatem tylko pieniadz.Tylko on i nic poza tym?

 

Troszke zartu dla tych ktorzy sa w duzym stresie aby emocje wam opadly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OPawel    4

Tak jest, niech emocje opadają, bo od nadmiaru stresu co innego może opaść przedwcześnie ;) Lista jest czarno na białym, a Wy kolorować chcecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Trzeba czekać i tyle. Ja też nie jestem specjalnie wysoko na liście w Małopolsce. A może starczy pieniędzy dla wszystkich i każdy będzie zadowolony. Uzbrójmy się w cierpliwość i czekajmy na kolejne kroki Agencji. Póki co mamy żniwa do zebrania

Edytowano przez karol19920

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

A kto Ci podal takie informacje ? Podaj konkretne zrodlo zanim znow zaczniesz zmieniac zdanie aby sie dostosowac do wiekszosci .

 

Ktoś na wyższym stanowisku .Nie będę zdradzał swoich kontaktów :-) Oczywiście z biura ARiMR.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Wiesz slaba ta wiedza z tego kontaktu. Coz nabory beda na nowe dzialania. Np.Przetworstwo produktow rolnych.  Premie na rozpoczecie dzialalnosci na obszarze wiejskim.  Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

 Póki co mamy żniwa do zebrania

 

Co tak póżno. w tym roku, czekasz na grad? :) Ja żem już zboże sprzedał puki wilgotność dobra a ścierń  zaorał i facelia rośnie ,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

A u nas pojedyncze osoby nieśmiało ruszają, ja spróbowałem i czekam, w nadchodzącym tygodniu zacznę na dobre

Lubelskie miejsce 11XX zobaczymy co z tego będzie

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Wiadomo że każdy kto skladal wniosek liczył po cichu na dofinansowanie. Może przy okazji kolejnej aktualizacji listy dowiemy się czegoś więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Kasa na 2/3 wnioskow jest na tą chwilę i nie ma co wiercic dziury i spekulowac.Gadaja ze wszystkim dadza bo liczą ze 1/3 odpadnie z braku kasy lub nie sprosta wymaganiom.Kto jest w 2/3 niech sie cieszy i martwi zarazem jak to sfinansowac w tych trudnych czasach.Kto dalej na liscie niech obserwuje aktualizacje i przesuniecia listy oraz modli się o dalsze przesuniecia srodkow.Temat wyczerpany mam nadzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Daniel to fakt  jest z czego się cieszyć ,że się załapałem teraz trzeba się nagłowić ,jak spłacić tyle kasy .Wszyscy inni też tak mają ,co się załapią .Jak będę ceny na nasze produkty to spokojnie się zapłaci ,ale sami wiecie ,co dopiero było ze świniaki ,a teraz z mlekiem i zboże tanieje .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj