rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

DanielFarmer    1379

zawsze były aktualizacje listy bo ktos rezygnuje,ktos modyfikuje,kogos sami wyrzucaja jednakze lista napewno jest wg punktow i nie liczcie na rewolucyjne zmiany chyba ze ekologow zepchna do tylu ale watpię w to osobiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

A pogadaj sobie ekologu ;) jeszcze zobaczymy kto będzie sie smial ostatni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo932    4

Dzięki za poprawkę :) 

w małopolskim mam 4xx

czas pokaże co się stanie, nie napalajcie się już. W punkcie JD już przychodzą podpisywać ciągniki <haha>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papasmerf    5

A pogadaj sobie ekologu ;) jeszcze zobaczymy kto będzie sie smial ostatni :)

 

bo ty jesteś chłopie jakiś nierozumny, na sile sobie coś wmawiasz !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

macius ja napewno bede sie smial bo nawet bez ekologii mam sporo wiecej pkt niz ty. no ale coz, tak to jest jak sie placi gruba kase baranom wypelniajacym wnioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmino22    0

Myślicie że do poprawek bedą wzywać w następnym tygodniu?
Listy oficjalne zapewne nie prędzej niż za miesiąc jeśli po weryfikacji i poprawkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A pogadaj sobie ekologu ;) jeszcze zobaczymy kto będzie sie smial ostatni :)

No i widzisz tym się różnimy od ciebie. My tu od ponad miesiąca pytamy z życzliwości i ze zdziwieniem czemu nie brałeś pt. gdzie się dało, a ty masz w głowie aby tylko drugi miał gorzej co byś mógł się z niego śmiać. Opryskliwy prostak tak się zachowuje i nie masz na to żadnego usprawiedliwienia bo jest to twoja własna wina że nie masz tych pt. które były w zasięg wszystkich. Teraz jest ci żal i ziejesz jadem do każdego dookoła, liczysz na to że agencja zmieni zasady aby tobie poprawić sytuację. O swoim tyłu trzeba myśleć samemu a nie oglądać się na innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Co wy się martwicie którzy jesteście na liście grunt że jesteście

lubelskie 17xx miejsce a ptk. naliczyłem sobie 5,95

Teraz trzeba czekać aż agencja wykaże ile wniosków na danej liście będzie mogła być zrealizowana, bo ta lista to tylko lista osób które złożyły wniosek, zostały im naliczone ptk. i chronologicznie zostali umieszczeni na liście w danym regionie i obszarze inwestycyjnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Lubelskie 4,4pkt.  miejsce 19xx. Moim zdaniem ta lista to pic na wode aby tylko cos opublikowac i tak ten kto bedzie chetny to skorzysta bo kasa sie znajdzie z innych programów. TAKZE NA LUZ CHŁOPAKI TO PIERWSZY NABÓR I KASY JEST OPOROWO :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmino22    0

Kasy tak oporowo nie jest i jeśli dołączyli nabór mgr 2017 do tegorocznego to nie wiem czy bedzie tych naborów tak dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

dam sobie ręke obciac że każdy kto dojdzie do konca procedury i bedzie chciał skorzystac to w tym nabortze kasa sie znajdzie w kolejnych moze juz byc mnij kolorowo. zawsze tak było ze pierwsze nabory było łatwiej przejsc i kasa byłą dla każdego przynajmnij w lubelskim.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

kazdy kto chce wiedziec do ktorego miejsca daja kase neich zadzwoni do Or. w warminsko mazurskim kasa jest dla 409 osob na dzien dzisiejszy.

ale beda przesuniecia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmino22    0

kazdy kto chce wiedziec do ktorego miejsca daja kase neich zadzwoni do Or. w warminsko mazurskim kasa jest dla 409 osob na dzien dzisiejszy.

ale beda przesuniecia

Chyba do powiatowego ARIMR? Swoją droga ciekawe czy te 409 wniosków z pula pieniędzy na mgr 2016+ 2017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

do regionalnego a nie powiatowego

 

400 bez przesuniec, przesuniecia maja dopiuero byc jak kase chyba przeniosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDawido    72

ja się zgodzę z bialym@ też jestem tego zdania co Ty kolego kasa znajdzie się dla każdego tylko potrzeba czasu niestety ale warto czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

W Kieleckim OR nie wiedza na ile wnioskow starczy kasy, a lista jest na sto procent wedlug punktow, tak powiedzieli mi w oddziale gdy bylem dzis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

ja się zgodzę z bialym@ też jestem tego zdania co Ty kolego kasa znajdzie się dla każdego tylko potrzeba czasu niestety ale warto czekac

 

Dokładnie, limit był ustalony na 2016 rok, teraz zapowiedzieli że przeniosą także z limitu z 2017 roku, a jest jeszcze na 100% na 2018, nie wiem jak dalej czy nie ma jeszcze na 2019 rok przewidzianego, a jest jeszcze mnóstwo programów z których mogą przerzucić kasę np. takie różnicowanie w kierunki działalności nierolniczej, w dawnym prowie brali na to maszyny a i tak było sporo limitu i robili kilka naborów, teraz zepsuli ten program bo nie można wziąć na to maszyn rolniczych a jeszcze dodatkowo trzeba przejść na zus(a i nie mogą brać ci co brali na różnicowanie w starym prowie), więc jak wykorzystają na to 10% limitu to będzie max bo nikt normalny nie przejdzie na zus na 5 lat gdzie składki wyniosą go w ciągu 5 lat 60000 zł a dotacja wynosi 100 tys. więc 60% będzie trzeba oddać...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papasmerf    5

W Kieleckim OR nie wiedza na ile wnioskow starczy kasy, a lista jest na sto procent wedlug punktow, tak powiedzieli mi w oddziale gdy bylem dzis

 

W trakcie naboru mówili + - 300 wniosków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

ja pierd..... ileż można czekać. jeszcze zielonej nie ma a zanim będzie znów poprawki a to znów mają 8 miesięcy na to  i tak im zejdzie a może będzie kasa a może nie. co to za procedery kurw... ktos takie wymodził. chyba pijany był. od tego wszystkiego  człowiek już głupi się zrobił../...... tyle ludzi co tam pracuje to w miesiąc powinno się dostać odpowiedz a w ciagu max 2 wykonać zakupy i heyah a nie czekać po 2 lata......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

W ARMIR to chyba idioci pracują. Inaczej nie można tego nazwać. Zamiast oznaczyć listę ludzi, którzy na dzień dzisiejszy się załapują wg dostępnych środków na teraz, z informacją, że to wszystko może się zmienić, to wstawili listę, która prowokuje jeszcze większy zamęt. Jakiś kretyn w telewizji powiedział, że będą przesunięcia, nie wiadomo dokładnie ile i kiedy - a te głąby z armiru od razu mają zamęt w głowie. Przepraszam za język, ale tego nie da się inaczej skomentować. Wstawili informację na stronie, która miała wszystko wyjaśniać, tymczasem ludzie do nich jeżdżą i dzwonią w celu sprecyzowania tej informacji. Ręce opadają - Bareja się inspirował takimi ludźmi. Pokaz niekompetencji - brawo.

Edytowano przez maniek33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Lubelskie 4,4pkt.  miejsce 19xx. Moim zdaniem ta lista to pic na wode aby tylko cos opublikowac i tak ten kto bedzie chetny to skorzysta bo kasa sie znajdzie z innych programów. TAKZE NA LUZ CHŁOPAKI TO PIERWSZY NABÓR I KASY JEST OPOROWO :)

 

Masz rację kolego .Jeszcze na 100 % nie wiadomo ,ale zapowiadają ,że wszyscy dostaną refundację nawet z końcowych miejsc na liście .Trzeba czekać .Przesunięcia będą między innymi z 2017 roku z modernizacji i tego działania nie będzie w roku kolejnym na poczet obecnej modernizacji .A jak będzie to się zobaczy .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Pierwsze zapowiadali że nabory będą każdego roku.

Teraz jeżeli ktoś planował startować w przyszłym roku na kolejne maszyny nie będzie miał możliwości.

Poprzednie lata pokazały że osoby startowały kilka razy i otrzymały kilka premii..

Powinni taką informacje podać wcześniej ze dostana wszyscy ale pieniędza będą tylko na jeden nabór na cały PROW do 2020

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

ale w starym prowie też tak mówili że będą nabory co roku a w rzeczywistości przesuwali pieniądze z następnych lat i innych programów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Tylko że jak na ten było tyle wniosków i dadzą wszystkim to w następnych byłoby max 2000 tys na cały kraj tak jak teraz w naborze na MR. 1000 parę wniosków było a w 2014 było chyba 23 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj