rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

PATr    409

Nie wiem ile mają w pierwszym 1000 ale miejsce 1800 z hakiem jest za 6pt z groszami.

Natomiast miejsce prawie 2200 jest za równiutkie 6pt.

Tyczy się to mazowieckiego. Sam myślałem że oba te wnioski będzie różnić może 80 może 150 miejsc a nie 400.

Ja mam 5,9x pkt i miejsce 2700... także wygląda na to że w mazowieckim była strasznie mała rozbieżność punktowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Nie ma koloru zielonego ponieważ są szykowane zmiany w punktacji. Za ekologię zostaną nadane punkty jeżeli gospodarstwo ma połowę lub więcej gurtów przekształconych na ekologię a nie najmniejszą działkę. Więc ruchy będą ogromne porostu czekać trzeba i tyle.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Zrobiłem małą symulację na własne potrzeby (koniec listy na Podkarpaciu), może komuś się przyda. Całość powstała na podstawie szczątkowych informacji znalezionych w internecie. Pula 2016 pochodzi z rozporządzenia, dwie kolejne pule znalazłem w wypowiedzi urzędnika z kujawsko-pomorskiego (przyjąłem równy podział). Kurs wymiany 4,3 zł/EUR. W pierwszym wariancie przyjąłem, że każdy jeden wniosek mierzy w maksymalną kwotę 200 tys. zł, choć to mało realne. W poprzednich latach średnia kwota wnioskowana np. Podkarpaciu to 190 tys. zł. Bazując na informacji, że pula 2016 wystarcza na około 9 tys wniosków, to średnia kwota "zielonej listy" wynosi około 175 tys. zł. Wychodzi, że "pula 2016 + pula 2017" faktycznie wystarczy na około 20 tys. dofinansowanych wniosków (w co mierzy ministerstwo rolnictwa). W załączniku rozpiska długości zielonej listy dla obu wariantów (175 i 200 tys. złotych na wniosek).

 

Symulacja fajna i pewnie byłaby w miarę wiarygodna ale .....    Wydaje mi się że nie wziąłeś pod uwagę wniosków wspólnych , gdzie limity się sumują. W zasadzie to nie mogłeś wiedzieć ile jest takowych wniosków, a jest ich sporo. Więc jest spore przekłamanie w wyliczeniach.  Np w Zach-Pom jest to min 100 wniosków. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crickmaverick    104

kolega z odr w lipnie mowił mi ze narazie na kujawsko pomorskie kwaligikuje sie 550 miejsc, ale maja byc przesuniecia i ma podobno byc 2 x tyle czyli około 1100 wniosków dostanie kase ja jestem 10xx wiec moze sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Lista nie jest ułożona według ilości punktów. Na liscie są nazwiska osób które kwalifikują sie na pomoc a dopiero po weryfikacji wniosków okaże sie które masz miejsce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

ja mam 4,2 punkta i miejsce 2090

W mazowieckim ? Ja mam 5,6 pkt i wyszlo mi miejsce 3900 ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

To według czego jest ? Bzdury takie piszecie, że szok. Pewnie mało pkt wyszło i ból d... 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek8x    1

Każdy pisze swoje domysły jakby to były pewniki a tak na prawdę to zwykle spekulacje. Dodawajcie przed swoimi przemyśleniami "moim zdaniem" to będzie mniejszy bajzel. Lista jest według kolejności przyslugiwania pomocy (według strony ARiMR) więc na logikę jest według ilości punktów. Rozbieżności mogą wynikać z tego ze zle policzyliscie punkty i agencji wyszło inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

piotrek8x dokładnie tak jest! To, że wam wyszło 6 czy 7 punktów, to nie znaczy że Agencja je wszystkie zakwalifikowała.. Stąd ktoś kto miał mniej punktów we wniosku może być przez kimś kto miał ich więcej.. Tyle w temacie.. I przestańcie biadolić, bo aż się czytać nie chce tych lamentów.. Dostaniesz to dostaniesz, a jak nie to masz chyba przy czym chodzić i czego żyć, nie? Pod most nie pójdziesz jak Ci nie przyznają dofinansowania.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

dokladnie nie ma zielonego koloru bo wzieli sie za ekologow!!

 

podobno dostanie kazdy co nie nie kombinowal z ekologia. w arimr wzieli sie za takich co dopiero przed naborem zglosili sie do jednostek certyfikujacych i maja zamiar zalatwic ich na szaro!!

 biada nam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

A jak już Wam tak bardzo zależy na tym dofinansowaniu, to trzeba było robić budowlankę i byłoby bez problemu. Od początku było wiadomo, że budynki mają pierwszeństwo.. Maszyn już się chyba nachapaliście w poprzednich naborach, więc teraz dajcie szansę innym!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo932    4

pisze na stronie:

Aktualizacja list kolejności przysługiwania pomocy dokonywana będzie cyklicznie, nie rzadziej niż co 20 dni. 
Ponadto, na ww. listach oddzielono wnioski o przyznanie pomocy, którym w wyniku weryfikacji zawartych w nich danych przyznano mniej niż 4 punkty dla obszarów rozwój produkcji prosiąt/ mleka krowiego/ bydła mięsnego [listy 1-6] lub mniej niż 1,5 punktu dla obszaru związanego z racjonalizacją technologii produkcji (..) [listy 7-22].

 

z tego co ja rozumiem to aktualizacja jeszcze będzie czyż nie tak? chyba że ja już zgłupiałem od nawału informacji od agencji oraz forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Zrobili listę na odpierdziel żeby w terminie sie zmieścić a teraz będą ja układać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
jarekmalina kolego dobrze prawisz .Jak dadzą kasę to będzie ,a jak nie to też będzie dobrze .Szwagier powiedział ,że i tak będzie chciał opić mój sukces ,lub porażkę ;)

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
z tego co ja rozumiem to aktualizacja jeszcze będzie czyż nie tak? chyba że ja już zgłupiałem od nawału informacji od agencji oraz forum.

Dobrze rozumiesz. Zawsze tak było że lista delikatnie się zmieniała w sposób taki że osoby w tej kolejności co są obecnie wskakiwały o kilka miejsc do góry. Bo ktoś wypadał na amen z listy.

Masz tam któreś miejsce powiedzmy 700 i z każdą publikacją listy będziesz miał coraz lepsze (697, za 20 dni 691 itd.) miejsce bo np wniosek z nr 50, 65 i inne odpadnie.

A będą odpadać z różnych powodów, główny czynnik to ludzie jednak będą rezygnować z inwestycji gdyż nie czują się na siłach finansowo, kolejny to nie kompletność wniosku itp.

 

Macius teraz to sobie możesz tylko na forum popisać i mieć nadzieję że dołożą kasy. Jak sam nie umiesz robić wniosku, a masz takiego doradcę co tylko kasę umie liczyć zamiast konkretnie doradzić to jest jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papasmerf    5

No chyba nie za co w opolskim punkty chcialabys zdobyć?? Zrzeszenie 1pkt wniosek laczony 1 pkt wzrost 1 pkt i wiek 3 pkt. Wiec za co więcej??

 

a zwiększenie lub zmiana profilu to co ? tyle czasu po naborze a coraz wiecej pytan :lol:

 

tak jak ktos wyżej napisał lista określająca kolejność wiec nie losowo umiecie czytac ???

 

a tobie może pkt nie uznali badz wujkowi, pkt mogliscie znac orientacyjnie .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj