rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zetorr6441    365

na dzisiaj wiadomo ze srodkow wystarczy dla 66% wnioskujacych! zreszta juz miesiac temu to oglosili. takze powoli z wnioskami ze wszyscy dostana a 30% bedzie odrzuconych z powodów formalnych, nie sadze zeby az tyle wylecialo bo niby na jakiej podstawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

na dzisiaj wiadomo ze srodkow wystarczy dla 66% wnioskujacych! zreszta juz miesiac temu to oglosili. takze powoli z wnioskami ze wszyscy dostana a 30% bedzie odrzuconych z powodów formalnych, nie sadze zeby az tyle wylecialo bo niby na jakiej podstawie...

 

50% jest złożonych tak na odpierdziel, że nie da się ich na tyle poprawić by go uznali, maszyny powpisywane byle jak, połowa doradców nadal myśli że maszyny można zmieniać jak w starym prowie, 20% odpadnie bo teraz złożyli że jakoś to będzie a jak się sytuacja nie poprawi na rynkach to zrezygnują, i jeszcze kilka innych powodów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

nie badz takim optymista kolego

za tydzien beda listy i bedzie wszystko jasne, to po pierwsze

po drugie te wasze przesuniecia moga trwac i lata bo i tak to tez juz chyba bywalo ze czekalo sie latami na podpisanie umowy

po 3  widze ze dalej do waszych malo rozgarnietych glow nie dociera  po co  bylo zgloszenie do ekologii. i nadal nie dociera rowniez do was to ze na dzien dzisiejszy nie trzeba meczyc sie z zadnymi malinami 5 lat

 

a nawet jak bedzie trzeba to po pierwsze nie jest to duzy wysilek, nie jest tez to duzy wydatek a pewnosc dostania 200 000  jest bezcenna. no ale jezeli ktos tego nie rozumie to juz nie moja sprawa,  ja was uczyc interesow nie bede

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

gorzej jak za interes z certyfikacją zapłacisz ok 2 tys za każdy rok (* 5 lat) (1,5 ja płacę za integrowaną i nie jest to wygórowana stawka) dodatkowo na początku (wiem to z doświadczenia poprzednich lat) dilerzy są bardzo pazerni więc chyba lepiej trochę poczekać :rolleyes: ;)

Poza tym jak ktoś z tobą grzecznie ucina rozmowę to grzecznie odpowiadaj a nie wyzywasz od "mało rozgarniętych głów" bo to trochę świadczy o tobie

Edytowano przez karolwiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Kolego Masa, ma wejść rozporządzenie, że "ekologia" będzie dążyć do certyfikacji całego gospodarstwa ;), a nie "malin". Wolę robić interesy uczciwie  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

gorzej jak za interes z certyfikacją zapłacisz ok 2 tys za każdy rok (* 5 lat) (1,5 ja płacę za integrowaną i nie jest to wygórowana stawka) dodatkowo na początku (wiem to z doświadczenia poprzednich lat) dilerzy są bardzo pazerni więc chyba lepiej trochę poczekać :rolleyes: ;)

Poza tym jak ktoś z tobą grzecznie ucina rozmowę to grzecznie odpowiadaj a nie wyzywasz od "mało rozgarniętych głów" bo to trochę świadczy o tobie

 

Popieram, doświadczyłem to na własnej skórze, w 2011roku składałem wniosek na modernizację, byłem jakieś 3 tysiące wniosków za zieloną listą, po przesunięciach któryś tam w 2014roku, ciągnik za 300 tysięcy był całe 35 tysięcy tańszy niż taki sam na przełomie 2011-2012 czyli wtedy kiedy był bum zakupów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

gorzej jak za interes z certyfikacją zapłacisz ok 2 tys za każdy rok (* 5 lat) (1,5 ja płacę za integrowaną i nie jest to wygórowana stawka) dodatkowo na początku (wiem to z doświadczenia poprzednich lat) dilerzy są bardzo pazerni więc chyba lepiej trochę poczekać :rolleyes: ;)

Poza tym jak ktoś z tobą grzecznie ucina rozmowę to grzecznie odpowiadaj a nie wyzywasz od "mało rozgarniętych głów" bo to trochę świadczy o tobie

 

Zgadzam się w 100%. Jest tu w ogóle jakiś moderator, który zrobi porządek z tymi dziecinnymi pyskówkami. Miejscami nie da się w ogóle śledzić forum przez panów, którzy swoją wątpliwą elokwencją i tanią ironią próbują zabłysnąć - "Macius" w tym zestawieniu wysuwa się na pierwsze miejsce.


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

maksu, wszystko ok po za jednym szczegółem, słowo ,,elokwencją,, zamienił bym na ,,inteligencją,,

 

NewVario masz jakieś potwierdzenie tych słów czy tylko tak palnąłeś dla hecy? Ja nie umiem sobie wyobrazić tysięcy gospodarstw które np. większe działki wydzierżawiają większym rolnikom, a malutkie i niekształtne sami przesiewają łubinem i te najmniejsze zgłaszają jako ekologiczne, a te większe jako konwencjonalne.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

po pierwsze to co ma ekologia z wiekszymi cenami u dilerow?     nie trzeba modernizacji zeby wiedziec ze ceny za sprzet i tak sa zawyzone pewnie o 30 % minimum.

bo placic po 50 000 za jakis badziewny plug obrotowy  czy 70 000 za siewnik  ktory zgubil znacnzik po przesianiu 5 hektarow  to parodia czy jest nabor na modernizacje czy nie

 

kolego new vario tez masz znajomego w ministerstwie ze masz takie sprytne wiadomosci??? nie chce mi  sie juz tlumaczyc ile korzysci i pola manewru daje mi wariant z ekologia

 

po 3 nie bardzo wiem co to komu przeszkadza ekologia. zasady naboru byly czytelne. kazdy decyduje za siebie co komu pasuje i czego chce od zycia.  ja chce 200 000 bo to znacznie zmodernizuje moje gospodarstwo ktore buduje od zera.  jezeli ktos nie dostanie to moze miec pretensje tylko i wylacznie do siebie. zasady gry byly ustalone i kazdy zadecydowal jak gra. tyle w temacie.  takie jest zycie ze trzeba dopasowywac sie  i korzystac.

 

zeby bylo ciekawiej nie tylko ekologia mozna bylo podbic sobie punkty. kto mysli ten ma

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Niby 20-30 % wnioskow  zostało odrzuconych brzmi troszkę niepokojąco , chyba że dilerzy pisali na odwal ... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Ja mysle ze zmiany w zestawieniu rzeczowo finansowym bedą mozliwe.Minimum to zmiana marki i parametrow maszyny.Byc moze zmiana na inna maszynę o podobnej charakterystyce i przydatnosci.Zrezygnowac z danej maszyny tez zapewne da sie po odpowiednim uzasadnieniu.Jedynie zwiekszyc limitu kasy juz sie nie da poza to co sie zadeklarowalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

no z tego co wiem wszyscy moi znajomi składali na max kwotę czyli 200k 330 netto nie wiem czy ktoś składał na mniej ale kupić jakiś 100-konny ciągnik cza dać 270 brutto a gdzie reszta maszyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

maksu, wszystko ok po za jednym szczegółem, słowo ,,elokwencją,, zamienił bym na ,,inteligencją,,

 

NewVario masz jakieś potwierdzenie tych słów czy tylko tak palnąłeś dla hecy? Ja nie umiem sobie wyobrazić tysięcy gospodarstw które np. większe działki wydzierżawiają większym rolnikom, a malutkie i niekształtne sami przesiewają łubinem i te najmniejsze zgłaszają jako ekologiczne, a te większe jako konwencjonalne.

 

Trwają prace w ministerstwie nad zmianą tego pojęcia, ma dotyczyć objęcia całego gospodarstwa.  Dla hecy nic nie palę, gdyż mnie to obojętne ;) , nie ma się o co denerwować , ani sprzeczać.Czekamy na listę ; ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trwają prace w ministerstwie nad zmianą tego pojęcia, ma dotyczyć objęcia całego gospodarstwa.  Dla hecy nic nie palę, gdyż mnie to obojętne ;) , nie ma się o co denerwować , ani sprzeczać.Czekamy na listę ; ) 

Ale skąd masz takie informacje, która komisja się tym zajmuje, coś na str. sejmu jest o tym? Bo ja się nie denerwuję, bez ekologi miał bym tylko 2 pt więc wedle informacji z przed kilku miesięcy nie było by sensu wcale składać wniosku dlatego wszedłem w ekologię. Teraz się okazuje że jednak dołożą kasy i wszyscy dostaną, wtedy najwyżej zrezygnuję z ekologii. Więc ja się nie denerwuję tylko dziwię bo jest mnóstwo gospodarstw uprawiających jedne działki ekologicznie a inne już normalnie i te gospodarstwa były by poszkodowane i nie chce mi się wierzyć że dla powiedzmy 2 tysięcy kombinowanych wniosków z MGR zmienią ustawę o ekologii która dotknie gospodarstwa faktycznie tak gospodarujące i nie mające nic wspólnego z MGR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

jednostki certyfikujace nic o domniemanej zmianie nie wiedza

taka zmiana jednostkom nie pomoze, a  zaszkodzi.  a pieniadz ma sie krecic a nie od nich uciekac

 

no ale przeciez tu wszyscy maja wtyki w ministerstwie i u prezydenta. szkoda tylko ze jak przychodzi do zrobienia wniosku na mgr czy mlodego to nie rozumiecie paru podstawowych zdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

He dobrze gadasz masa, 

PATr jak to nie da sie poprawic wszystko sie da po ta sa wlasnie uzupelnienia i dlatego potem rok sie z tym pieprzą, a co do rezygnacji to po podpisaniu umowy maja 2 lata na realizacje takze spokojnie z ta rezygnacja, umowe podpisza w 2017 to do 2019 zostaje im sporo czasu na decyzje a jak ktos bedzie poza tym limitem 20tys wnioskow to sobie kilka latek poczeka... chyba ze jeszcze potem doloza tak jak bylo w poprzednich naborach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

He dobrze gadasz masa, 

PATr jak to nie da sie poprawic wszystko sie da po ta sa wlasnie uzupelnienia i dlatego potem rok sie z tym pieprzą, a co do rezygnacji to po podpisaniu umowy maja 2 lata na realizacje takze spokojnie z ta rezygnacja, umowe podpisza w 2017 to do 2019 zostaje im sporo czasu na decyzje a jak ktos bedzie poza tym limitem 20tys wnioskow to sobie kilka latek poczeka... chyba ze jeszcze potem doloza tak jak bylo w poprzednich naborach

 

nie wszystko da się kolego poprawić, jak jakiś agent(a jest niestety takich dużo) powpisuje kwoty lub maszyny byle jak, to według obecnego rozporządzenia i zapewne według tego co zrobią, patrząc jak zmienili inny program, to może albo się pożegnać z modernizacją, albo dostać refundację nie całej kwoty a w większości takich przypadków sam zrezygnuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

AnnaHejniak to prawdziwy anioł - niezauważalny.

Jedynie prawdziwy człowiek wyciągnie pomocna dłoń i zauważy drugiego człowieka.

Trzeba życzliwości, wielkości, odwagi i bezinteresowności

aby nie zważając na przeszkody wyciągnąć przyjazną ofiarność.

Takich osób godnych podziwu o dobrym sercu jest mało.

Dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Dziekuje rowniez za tak mile slowa,ktore naprawde podnosza na duchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Czekamy na listę .Znajomy z ARiMR powiedział ,że sporo osób się załapie ''Młody Rolnik" o ile wniosek jest prawidłowo wypełniony .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

zawsze tak bylo,jak wniosek bez poprawek to pewne,ze sie dostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

wniosek bez poprawek to wniosek odrzucony . Zawsze coś znajdą bo za poprawki mają dodatkową kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Najgorzej gdy przyjda na kontrole do gospodarstwa wowczas to sie moga czepic byle czego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj