rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PATr    409

Wszystko wskazuje na to że będą przesunięcia limitu na obszar d z następnych lat skoro nie zapowiedzieli kolejnego naboru z obszaru D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

Wszystko wskazuje na to że będą przesunięcia limitu na obszar d z następnych lat skoro nie zapowiedzieli kolejnego naboru z obszaru D

to było wiadome jeszcze przed naborem- dzwoniłem na infolinie i pisałem na forum 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Wczoraj miałem kontrole co prawda z OSN ale kontrolerzy mówili, ze teraz mają bardzo dużo kontroli u tych co złożyli wnioski na modernizację więc całkiem możliwe, ze wszystkich będą kontrolować przed podpisaniem umowy.

Prowadząca mówiła, że od ogłoszenia listy do zaproszenia do podpisania umowy mają 3 miesiące więc raczej wszystko szybko powinno pójść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Dzwonią tego samego dnia ale można się umówić na inny termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Wczoraj miałem kontrole co prawda z OSN ale kontrolerzy mówili, ze teraz mają bardzo dużo kontroli u tych co złożyli wnioski na modernizację więc całkiem możliwe, ze wszystkich będą kontrolować przed podpisaniem umowy.

Prowadząca mówiła, że od ogłoszenia listy do zaproszenia do podpisania umowy mają 3 miesiące więc raczej wszystko szybko powinno pójść.

 

jest 8 miesięcy na podpisanie umowy od ogłoszenia listy więc musiałeś coś źle usłyszeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

I na czym polega teraz ta kontrola? Co sprawdzają?

 

Maszyny, urządzenia, budynki i budowle które były wpisane we wniosek.

 

 

jest 8 miesięcy na podpisanie umowy od ogłoszenia listy więc musiałeś coś źle usłyszeć

 

W nowym prowie czy w starym? Bo to różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Podam ci konkretny paragraf, mowa oczywiście o nowym prowie, stary jest już zamknięty więc nie ma co o nim dyskutować

 

 

§ 19.1. W terminie 8 miesięcy od dnia podania do publicznej wiadomości informacji, o której mowa w § 18 ust. 1,
Agencja:
     1) wzywa podmiot ubiegający się o przyznanie pomocy do zawarcia umowy, w przypadku pozytywnego rozpatrzenia
wniosku o przyznanie pomocy;
2) informuje podmiot ubiegający się o przyznanie pomocy o odmowie przyznania pomocy, w przypadku gdy nie są spełnione warunki przyznania pomocy

 

 

To jest termin z rozporządzenia na MGR, na osn'y mają 3 miesiące co jest wgl. nie proporcjonalne patrząc na ilość wniosków przy mgr a osn...

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dino2411    0

Witam.

 

Czy ktoś już podpisał umowę z sektoru A ?  Ja ciągle czekam odzew z ARiMR. Może mi ktoś powiedzieć jakie są procedury po podpisaniu umowy ?

 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepo    0

Czy można pisać do agencji o wydłużenie terminu przedłożenia wymaganych dokumentów? Gdzieś czytałem że na uzasadnioną prośbę wnioskodawcy agencja może wydłużyć do 6 miesięcy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak samo jak ci którzy mieli 2pt bez ekologii. Bo teraz z ekologią łącznie mają 6pt i też się śmieją z tych co zostali w grupie 10 tys osób bez dofinansowania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parobas    6

A dealerzy maszyn smieja sie z nas wszystkich i zacieraja rece.

W sumie to juz mozna powoli zamawiac.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Dojdzie do tego ze wszystkim dadza skoro juz z automatu 3krotnie pule zwiekszyli.Za 2 tyg lista ale mysle ze nawet jak na zielonej ale miejsca pow 1000 to z poltora roku do dwoch lat przyjdzie poczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Tak ładnie dziś w TV mówili o modernizacji .Wygląda na to ,ze 2/3 dostanie kasę .To jeszcze przed żniwami będzie opijanie ;)


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

kużwa jak na złość nie oglądałem dziś agrobiznesu ale zaraz luknę na www. co do 2/3 wnioskodawców to myślę że po ekologach znajdą się młodzi rolnicy dopiero reszta co mieli 2-3 pkt i oni mają marne szansę choć kto ta wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Skrócę ci, powiedzieli że zwiększą koperty wojewódzkie tak by dotację uzyskało 2/3 wniosków, powrócą też do starego trybu poprawek, czyli dwie a nie jedna tak jak teraz, + powiedzieli że przewidują jeszcze kilka drobniejszych zmian, zapewne termin podpisania umowy od ogłoszenia listy i kilka innych rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

Panowie w związku z opublikowanym niedawno harmonogramem naboru wniosków prow 2014-2020 znalazłem tam działanie które mnie zainteresowało, mianowicie „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000” słyszał ktoś coś o tym jakie są zasady punktacji, kryteria startowe, i czy 20% wzrost GVA też jest wymagany ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Panowie mam do was małe pytanie bo będzie od nowego roku opcja  "Płatności dla rolników przekazujących małe gospodarstwa" Słyszałem że jezeli rolnik przekaże  gospodarstwo następcy uczestnicząc w tym programie to młody gospodarz nie będzie mógł przez 5 lat startować na młodego rolnika itd.  bo jeżeli system małego gospodarstwa to jak się rozwijać?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj