rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Ty się śmiej, jak ja jutro mam kontrolę a malin jeszcze nie posadziłem i nie kupiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Mam nowe informacje na temat modernizacji od samego Ministra Rolnictwa .Oczywiście pośrednikiem między nami jest moja znajoma .Będą przesunięcia finansowe i będzie więcej kasy .Co do tej ekologi to nie będzie tak różowo ,że 4 punkty ktoś otrzyma .Będzie to wszystko przeliczane procentowo wedle gospodarstwa .Oczywiście w dalszym ciągu będą premiowani młodzi rolnicy i wiele innych czynników .Tak więc ekolodzy może się okazać ,że maliny wam osłodzą zbliżającą się modernizację ,bo punktów może być z tego tyle ,co nic.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

A wiesz może ile w kujawsko-pomorskim jest złożonych wniosków i przewidywany obecny próg punktowy w obszarze D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

w kujawsko-pomorskim  rzekomo przypadnie kwota ogolna na wszystkie wnioski 62mln euro.

Ilosc uzyskanych punktow bedzie znana po 1 sierpnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam nowe informacje na temat modernizacji od samego Ministra Rolnictwa .Oczywiście pośrednikiem między nami jest moja znajoma .Będą przesunięcia finansowe i będzie więcej kasy .Co do tej ekologi to nie będzie tak różowo ,że 4 punkty ktoś otrzyma .Będzie to wszystko przeliczane procentowo wedle gospodarstwa .Oczywiście w dalszym ciągu będą premiowani młodzi rolnicy i wiele innych czynników .Tak więc ekolodzy może się okazać ,że maliny wam osłodzą zbliżającą się modernizację ,bo punktów może być z tego tyle ,co nic.

pewnie że może, bo rząd może sobie w każdej chwili wprowadzić stosowne rozporządzenie i pt. nie będzie.

Ale czemu mówisz że maliny mi osłodzą zbliżającą się modernizację. Ja wcale się tak nie napalałem na te 4pt. Bo była to jedna wielka nie wiadoma. Gdybym nie wszedł w ekologię, a później się okazałoby że bez problemu 4 pt. dawali pluł bym sobie w brodę. A tak to zaryzykowałem 1 tys zł i trochę wypełniania papierków i czekam na rozwój sytuacji.

 

Widzę że bardziej to się spinają ci którzy nie zaryzykowali, niż ci którzy na dziś dzień mają +4pt. Tak się martwicie o te moje 4 pt. bardziej niż o żonę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

jak sie okaze ze ekologia daje malo pkt to z ekologii sie zrezygnuje i tyle w temacie

 

 

a ja mam wiadomosc od samego prezydenta, posrednikiem byl moj dobry przyjaciel z dziecinstwa ktory pracuje w ochronie kolezanki zony prezydenta. podobno dadza kazdemu co w nazwisku ma litere k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

musze złożyć wniosek o zmiane nazwiska ........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parobas    6

musze złożyć wniosek o zmiane nazwiska ........

 

musisz kolego, bo w przeciwnym razie jeden  z drugim nazwie Cie po chamsku "osoba niezbyt bystra umyslowo".

Edytowano przez parobas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

wybacz ale dla mnie takie sa fakty.  kazdy ma sie za wielkiego gospodarza a nie rozumie prostych zasad przyznawania premii. slepo wierzy doradcy ktory rowniez czesto myli fakty.  czeski film

 

kto ma leb na karku sam dba o swoje sprawy

 

tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parobas    6

zdrowie tych co maja glowe na karku :)

 

Edytowano przez parobas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

jak sie okaze ze ekologia daje malo pkt to z ekologii sie zrezygnuje i tyle w temacie

 

 

a ja mam wiadomosc od samego prezydenta, posrednikiem byl moj dobry przyjaciel z dziecinstwa ktory pracuje w ochronie kolezanki zony prezydenta. podobno dadza kazdemu co w nazwisku ma litere k

e to jak na 'k'to za***iście jednak prezydent to gość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

w pomorskim zeby sie zalapac podobno prog 7 punktow

 

Nie prawda .Piszesz pogłoski .To lepiej wiesz ,co się dzieje w modernizacji niż Minister Rolnictwa ?

Trochę jeszcze poczekajmy i będzie wszystko jasne .Co do obszaru ''D'' również .

Poszukuję informacji na temat przyznawania punktów między innymi za ekologię .Będę wdzięczny za podpowiedzi ,linki .

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papasmerf    5

Nie prawda .Piszesz pogłoski .To lepiej wiesz ,co się dzieje w modernizacji niż Minister Rolnictwa ?

Trochę jeszcze poczekajmy i będzie wszystko jasne .Co do obszaru ''D'' również .

Poszukuję informacji na temat przyznawania punktów między innymi za ekologię .Będę wdzięczny za podpowiedzi ,linki .

 

kolego zadzwoniłbyś jutro do ministra i zapytał kiedy lista  :lol: 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no, no i kiedy mi do ku..wy nędzy pozostałą część prawie 50% dopłat wypłacą i ile odsetek doliczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papasmerf    5

Potrafisz czytać ze zrozumieniem?!

Raczej nie, obrażasz ludzi na forum a na dodatek twój tok rozumowania pozostał na etapie 6 klasy podstawówki, czytaj wstecz w takim razie i najlepiej zacznij od nowa od 1 strony:)

nie będe zniżał się do twojego poziomu i nie obrażę ciebie. 

 

 

 

End

 

piesek ogrodnika - sam 4 pkt nie wezmie i nikomu nie da :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Jezeli ktos posiada az tak dokladna wiedze besposrednio z Ministerstwa to sie tylko cieszyc .

Lecz w Ministerstwie az takich szczegolow narazie nie udzielaja i niestety osoby tam pracujacer tez nie moga nawet prywatrnie za duzo sie wypowiadac w takich sprawach.

Wszystko jest jak narazie jeszcze w projekcie szczegolowo dopracowywane i wnioski sa rozpatrywane.

Oczywiscie kazdy chce dostac dofinansowanie,gdyz zawsze takie wsparcie potrzebne. Nalezy czekac cierpliwie na dsecyzje. Konflikt i spieranie sie kto wie wiecej nie wiele pomoga .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

kolego zadzwoniłbyś jutro do ministra i zapytał kiedy lista  :lol:

 

Jesteś bliski prawdy .W tej sprawie mogę zadzwonić  haha .

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Departament Rozwoju Obszarow  Wiejskich

Wydzial Rozwoju Gospodarstw    tel,  (22) 623 25 27    czynne od godz, 8,15 - 16.30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

rafal kdziela  jak rozumiem zlozyles wniosek i dopiero teraz interesujesz sie tym za co przyznaja punkty?  tylko pogratulowac

 

z tym progiem punktowym w obszarze d tez nie przesadzajcie. mysle ze inwestycji w ktorych wiekszosc kosztu stanowi budowa  jest malo. tak samo nie kazdy pcha se w ekologie bo nie kazdy na to wpadl.  mysle ze prog ogolnie bedzie gdzies od 5 pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Punkty za co ile mozna uzyskac

1..Inwestycje budynkow inwentarskich lub lub magazynu paszowego  5 punktow

2..jezeli budowa lub modernizacja budynkow inwentarskich stanowi 50% wszystkich kosztow  3 punkty

3..zwiekszenie skali produkcji rolnej z udzialem na rynku  1 punkt

4..produkcja rolna ktora wplynie na zroznicowanie produkcji w gospodarstwie  1 punkt

5..system jakoswci w uni lub krajowyy  2 punkty ,jezeli uczestniczy sie w systemie ekologicznym  4 punkty

6..jezeli osoba w dniu skladania wniosku ma wiecej niz 40 lat  przyznaje sie 3 punkty

7..inwestycje sluzone ochronie srodowiska   5 punktow


Wzrost w ciagu roku sredni ilosci loch  powyzej 50sztuk   5 punktow

Wzrost w ciagu roku sredni krow mlecznych powyzej 50sztuk  5 punktow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Znalazło sie 3 pseudo ekologów o wymądrzają sie jak by juz dostali sie na listę. Żal mi was chlopaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Punkty za obszar A-D konieczne jest uzyskanie 10% wedle zaplanowanych inwestycji calegp przedsiewziecia ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

rafal kdziela  jak rozumiem zlozyles wniosek i dopiero teraz interesujesz sie tym za co przyznaja punkty?  tylko pogratulowac

 

z tym progiem punktowym w obszarze d tez nie przesadzajcie. mysle ze inwestycji w ktorych wiekszosc kosztu stanowi budowa  jest malo. tak samo nie kazdy pcha se w ekologie bo nie kazdy na to wpadl.  mysle ze prog ogolnie bedzie gdzies od 5 pkt

 

w ekologię jak weszło 5% wnioskodawców to będzie max, u mnie mnóstwo osób w okolicy poskładało po 2-3 pkt, jak im mówiłem że mam 6 pkt to się za głowę łapali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj