rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

mmat13    2

Mnie to tylko jedno zastanawia, gdzie jest haczyk lub błąd ze strony ARiMR z tą ekologią.

 

Jakoś nie wierzę tak jak to koledzy sugerują w zarabianie pieniędzy przez jednostkę certyfikującą przez jakieś tam układziki z ARiMR. Np. jednostka certyfikująca TUV jedna z największych jest na wielu towarach... nie tylko na ekologicznych. Myślę, że prawie każdy kojarzy ich logo.

 

Sam pracowałem przy trzech wnioskach i rozważałem wejście w ekologię ale wiele osób mi odradzało... Ostatecznie zrezygnowałem. Rozmawiałem z Panem W. z ARiMR w Olsztynie i powiedział mi, że interesuje go certyfikat nie zgłoszenie. Może później coś się zmieniło ale jakoś nie wierzę w te teorie, że będzie co oddział to inaczej (w jednej certyfikat w innej zgłoszenie - pożyjemy zobaczymy).

 

Jak tak czytam to nikt nie pisze jak opisał swoje maszyny i jak dealerzy mogą nas wydoić z kasy jeśli zablokujemy się zbyt bardzo.

Powiem Wam szczerze, że na jednym agregacie wartym około 150tyś przy wycenie na modernizację zrobili sobie narzutu 25tyś. Pewny przykład bo kolega kupił identyczny w tym roku a dla mnie wycenę taką zrobili.

 

I jak tak się podsumuje tu dealer odpowiednio narzuci tam trzeba zapłacić inne koszty (kredycik itp)... to pomału niewiele zostaje z tej dotacji. Ale nagonka jest dobra bo co tam jak na modernizację to trzeba brać bo połowę zwracają a okazuje się finalnie, że może z 20% dopłaty będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Tak, pewnie, zawiść, spać nie mogę, ktoś dostanie kasę a ja nie. Masakra o czym Wy piszecie, nie znacie ludzi, myślicie że wszyscy są tacy ja Wy? Papa... przestań zachowywać się jak nastolatek , widzę że już wszystko wiesz, nie obrażaj ludzi na forum bo to juz kolejny raz 

Wierchuszka z agencji za czasów PO-PSL poprzyznawali sobie wielo-tysięczne odprawy i premie - masakra, jaki ty ..... jesteś.  

Padłeś? wstań, bo ci kasa koło nosa przeldzie, buahahahahaa.

Nikt mi nie musi niczego tłumaczyć więc przestań się spinać i skończ dzieciaku.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Mam do was tylko jedno pytanie: Czy w tym wszystkim nie zapominacie na czym polega prawdziwa ekologia? Rolnik żyje wśród przyrody bardziej czy mniej ale pwinien ją szanowac i dbac o równowagę a przy okazji może dostać dodatkowe bonusy ;)


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmat13    2

 

Wierchuszka z agencji za czasów PO-PSL poprzyznawali sobie wielo-tysięczne odprawy i premie

 

Tak to takie modne przez obecnie rządzących stwierdzenie :D

 

Tylko dowody przydałby się :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jaka zawisc?? Czysta troska o was pseudo ekolodzy zebyscie jeszcze kredytow nie zalatwiali Bo odsetki was zjedza

No i to jest to o czym pisałem.

 

Powiedz kolego skąd wiesz, że też podciągnąłem swój wniosek pod ekologię?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak sobie czytam te wasze wywody i się zastanawiam kiedy zaczniecie sobie mierzyć który ma większego 

żenada i dziecinada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeszcze więcej jest tu dzieci/młodzieży którzy dopiero zaczynają prawdziwą pracę na roli a wymądrzają sie jakby byli jedynymi ekspertami.

 

Jeszcze się okaże kto z kogo będzie się śmiał.

 

Zastanawia mnie jedno, skąd tyle zawiści jest w Was?

nie ci, którzy zaczynają prawdziwą przygodę na roli, tylko którzy byli z ojcem w mieście u doradcy, a wracali na tylnym siedzeniu na siodełku dla dzieci.

Tyle zawiści, bo dzieciak się napalił że ojciec w końcu na miejsce sześćdziesiątki kupi nowego zetora i będzie szał na wsi, a tu się okazuje że ani ojciec ani przemądrzały dzieciak czytać rozporządzeń nie potrafią, a doradca bierze kasę za przepisywanie zdań nic nie podpowie i nici z modernizacji, pt. nie ma ch.. bombki strzelił.

 

Szczypka łapiąc się za głowę przytacza przykład kompletnego dna którego jeszcze nie osiągnięto w tym temacie, po czym macius mówi:

Ja man duzego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Damianzbr nie mowi tylko napisal... Nie każdego stać na nowego fendta. Dla Niektórych zetor to tez ciągnik i krok do przodu. Wiec skończ z tymi twoimi zenujacymi komentarzami i porównaniami bo nic tu nie wnosisz oprócz tematu. Czytając twoje pozostale komentarze nie tylko w tym dziale to wszędzie masz dużo do powiedzenia ale niestety nie na temat... Chcesz sobie pogadać to ściągnij sobie gadu-gadu i pisz co popadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając tą dyskusję można dojść do wniosku, że nic dziwnego że obecny nabór wygląda jak wygląda. Wystarczyłoby, żeby ludzie solidarnie nie złożyli wogóle wniosków i wtedy musieliby zmienić warunki.

Niestety w naszym kraju to niemożliwe - pokazują to także protesty rolników, gdzie część idzie protestować bo widzi sens, część ma to gdzieś (będzie co ma być), a część patrzy co by na tym ugrać. Jak tak popatrzeć na protesty rolników we Francji to jest im czego pozazdrościć - JEDNOŚCI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek8x    1

Nie liczy sie panowie to czy ktoś ma zetora czy fendta, tylko to czy jest z tego ZYSK. Moi znajomi mają nowe sprzęty, m.in Valtry, ale co z tego skoro z miesiąca na miesiąc cały czas sa pod kreska? To ja już wolę jeździć c360, nie inwestować ale generować 4-5 tys swojego zysku na miesiąc niz brać 45tys wypłaty i od razu cała przelewac na kredyty i nie spac po nocach czy mleko jeszcze nie spadnie, a komornik puka do drzwi.

Edytowano przez piotrek8x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

mmat13  akurat w olsztynie rozmawialem z paroma osobami i raz mowili zaswiadczenie , raz certyfikat.  wiec sami nie wiedzieli. ja mam zaswiadczenie, uznaja to ok, nie uznaja  to szanse i tak bede mial

 

co do kredytow i odsetek jak ktos tu pisal, czy z eokologia czy nie   i tak wiekszosc sie zadluzy

 

nie sztuka jest brac, tylko sztuka jest brac to co potrzebne i  nie kierowac sie jakas chora ambicja. ja zamierzam nie wchodzic w kredyt w tym prow, jezeli mi nie wyjdzie moj plan  to odpuszcze prow i nie kupie nic nowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Dokładnie, jeden weźmie kredyt na ciągnik który zrobi 1000 godzin rocznie a u drugiego 100 lub 200, a rata taka sama niestety..., tak samo jak branie maszyn które stoją później tylko na podwórku bo limit nie był wykorzystany to się brało co diler zaproponował i mu na placu zalegało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papasmerf    5

Tak, pewnie, zawiść, spać nie mogę, ktoś dostanie kasę a ja nie. Masakra o czym Wy piszecie, nie znacie ludzi, myślicie że wszyscy są tacy ja Wy? Papa... przestań zachowywać się jak nastolatek , widzę że już wszystko wiesz, nie obrażaj ludzi na forum bo to juz kolejny raz 

Wierchuszka z agencji za czasów PO-PSL poprzyznawali sobie wielo-tysięczne odprawy i premie - masakra, jaki ty ..... jesteś.  

Padłeś? wstań, bo ci kasa koło nosa przeldzie, buahahahahaa.

Nikt mi nie musi niczego tłumaczyć więc przestań się spinać i skończ dzieci

 

ja się nie spinam, myślałem że rozmawiamy na konkretne argumenty ale widze ze już nie masz co pisać to obrałeś tryb ''nastolatek''

 

a kasa może mi przechodzić, napewno nie bede sie do nikogo srał ze ktoś ma 4 pkt wiecej....

Jaka zawisc?? Czysta troska o was pseudo ekolodzy zebyscie jeszcze kredytow nie zalatwiali Bo odsetki was zjedza

 

prędzej rdza zje tego twojego mtz'a niż odsetki ekologów cha***!!!

Tak to takie modne przez obecnie rządzących stwierdzenie :D

 

Tylko dowody przydałby się :o

 

http://www.polskieradio.pl/42/3166/Artykul/1589891,Audyt-w-ARiMR-w-8-lat-300-mln-zl-poszlo-na-nagrody-niesprawny-system-informatyczny

z tą pseudo ekologią to trochę przesadzacie. te 4 punkty (aż tyle) to jest dlatego że ekolodzy mają przechlapane (ledwo żyją) a wy myślicie że na 10 arów ekologii dostaniecie jakiś sprzęt- nawet jeśli pozostałych macie100 ha- może jeszcze opryskiwacz byście chcieli na tę ekologię :D jaja sobie robicie. Jeżeli macie podane 10 arów ekologii to tylko na te 10 ar. dostaniecie sprzęt a nie na 100 ha

 

Jeżeli macie podane 10 arów ekologii to tylko na te 10 ar. dostaniecie sprzęt a nie na 100 ha

 

czyli na 10 arów - pół brony, skibe i opryskiwacz ręczny dobrze rozumiem ??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Koleś skończ, w wypowiedzi każdego nas jest trochę racji, zdziwisz się ...... w twojej nie. Dzieciaku skończ proszę. Wakacje masz

Tryb nastolatek?! yhm?!

 

Tak to modne stwierdzenie - nie rozśmieszaj . 

 

Na 10 arów 2500l lemken 21 m się przyda? pewnie pewnie. Już ci przywożą gratis w nagrodę za trafne wypowiedzi na forum.

 

4 punkty za 10 arów rośliny w ekologii jasne. Co niektórzy nie uzyskają nawet 2 punktów za całość a tu 4 punkty za eko !!! to jest sprawiedliwe?

 

A za to 

 

.....prędzej rdza zje tego twojego mtz'a niż odsetki ekologów chamie!!!... dostałbyś w ..... - wiesz, mam MTZ-a i się tego nie wstydzę inteligencie bez gimnazjum.

 

Skończ bo bana dostaniesz etc, etc 

 

end.

Edytowano przez vdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papasmerf    5

po chamsku odpowiedzialem na chamski komentarz- nie zczailes tego ???? marka ciagnika tu nie ma nic do tego, ale widze ze po raz kolejny nie zrozumiales....

 

leje na twojego bana ;)

 

a reszty tego co napisales juz nie komentuje bo widze ze ty poprostu glupi jestes.

Edytowano przez papasmerf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

musze zgodzic sie z papa smerferm.  juz to pisalem nie raz zreszta. przykro mi to stwierdzic ale wiekszosc rolnikow to naprawde osoby nie zbyt bystre umyslowo. dlatego cale rzesze kiepskich doradcow maja z czego zyc.  no bo skoro rolnikowi nie chce sie przeczytac rozporzadzenia i zainteresowac tematem prowu, to o czym tu rozmawiac??  kto mial leb na karku, zalezalo mu dotacji to wszedl w eko.  wszystko zgodnie z regulaminem.  jezeli ktos tego nie zrobil to tylko dlatego ze mial kiepskiego doradce, ale i tak mysle ze pretensje mozna miec tylko do siebie. ja  np nie wyobrazam sobie zebym mial powierzyc taka wazna sprawe jak ta dotacja( ktora jest mi potrzebna, umozliwi dalszy rozwoj )  jakiemus anonimowemu doradcy. jak mozna tak olac spawe zeby nie znac nawet podstawowych kryteriow i  isc na taka latwizne ze co doradca powie to swiete. ja tego nie rozumiem.  sa osoby ktore zarzadzaja 200 hektarami , a przeczytac pare zdan ze zrozumieniem to juz misja nie do wykonania

 

jezeli ktos nie zrozumial to papa smerf piszac o opryskiwaczu recznym robil sobie jaja.  ekologia 10 arow, ale sprzet bierzemy taki jaki mozemy na wielkosc calego gospodarstwa. tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Bo w śród rolników jest taka nowa moda że sąsiad straszy sąsiada odpowiedzialnością za dotacje że wymogi kontrole itd a sam składa i jakoś problemów nie ma.       żeby tylko się nikt nie dowiedział bo ja nie dostanę. Każdy robi wszystko0 po kryjomu, po cichu a i tak kiedyś to na jaw wyjdzie. z eko zobaczymy, jak będzie tak jak piszą poprzednicy że 10 arów starczy to będzie powtórka z 2006 roku kiedy to do tytoniu ruszyły dopłaty niezwiązane i ludzie nie mają juz  tytoniu 10 lat a kasę biorą,,, kto miał wtyki to teraz po 100-200 tyś sobie zgarnia co roku.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Papasmerf idź lepiej twoich jagód ekologicznych sie najedz czy co one tam zarly. Trzeba konczyc ta dyskusje tutaj bo dzieci cos podsluchali o ekologi z rozmów rodziców i udają mądrych... Mamy jeszcze pare tygodni to zobaczymy jak wam to wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

macius najlepszy, dyskutuje z tymi co sobie sami wnioski wypelniali, bo on wie lepiej. Haha dobry koleś, poprawia humor na koniec pracowitego dnia.

 

marco82 też się z tym spotkałem, że w grupce rolników podczas rozmowy jeden się wychyla i tym co nie sładali wniosków tłumaczy jakie to obowiązki, a sam składa. I dziwne to jest bo skoro tak się żali jaka to tragedia to po co składał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papasmerf    5

musze zgodzic sie z papa smerferm.  juz to pisalem nie raz zreszta. przykro mi to stwierdzic ale wiekszosc rolnikow to naprawde osoby nie zbyt bystre umyslowo. dlatego cale rzesze kiepskich doradcow maja z czego zyc.  no bo skoro rolnikowi nie chce sie przeczytac rozporzadzenia i zainteresowac tematem prowu, to o czym tu rozmawiac??  kto mial leb na karku, zalezalo mu dotacji to wszedl w eko.  wszystko zgodnie z regulaminem.  jezeli ktos tego nie zrobil to tylko dlatego ze mial kiepskiego doradce, ale i tak mysle ze pretensje mozna miec tylko do siebie. ja  np nie wyobrazam sobie zebym mial powierzyc taka wazna sprawe jak ta dotacja( ktora jest mi potrzebna, umozliwi dalszy rozwoj )  jakiemus anonimowemu doradcy. jak mozna tak olac spawe zeby nie znac nawet podstawowych kryteriow i  isc na taka latwizne ze co doradca powie to swiete. ja tego nie rozumiem.  sa osoby ktore zarzadzaja 200 hektarami , a przeczytac pare zdan ze zrozumieniem to juz misja nie do wykonania

 

jezeli ktos nie zrozumial to papa smerf piszac o opryskiwaczu recznym robil sobie jaja.  ekologia 10 arow, ale sprzet bierzemy taki jaki mozemy na wielkosc calego gospodarstwa. tyle w temacie

 

oooo kolego Ty jeden widze ze mnie rozumiesz i czytasz ze zrozumieniem bo reszta nie dość że zniewieściała to jeszcze mało rozgarnięta.

 

Pzdr.

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=forums&module=post&section=post&do=reply_post&f=330&t=47508&qpid=1832853

Papasmerf idź lepiej twoich jagód ekologicznych sie najedz czy co one tam zarly. Trzeba konczyc ta dyskusje tutaj bo dzieci cos podsluchali o ekologi z rozmów rodziców i udają mądrych... Mamy jeszcze pare tygodni to zobaczymy jak wam to wyjdzie

 

tak jest kończ już te pierdoły pisać i zainteresuj sie już powoli ta ekologią bo pewnie w następnym naborze złożysz

 

"bo jak to ktoś może mieć 4 pkt więcej''

 

a jak wyjdzie to...h** ci do tego :lol:

Edytowano przez papasmerf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmat13    2

Propaganda ale nie będę wdawał się w dyskusje o polityce bo to bagno na które szkoda mi życia. Popatrz ile obecne rządy przelały na konto jednego gościa w Toruniu.

 

Co do informacji z publicznych TV oraz R to niestety ale nie łykam tego.  Między innymi dlatego: jak to powiedział obecny prezes TV "ciemny lud to kupi".

 

Już nie będę wspominał o stadninie koni... Szkoda pisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

po chamsku odpowiedzialem na chamski komentarz- nie zczailes tego ???? marka ciagnika tu nie ma nic do tego, ale widze ze po raz kolejny nie zrozumiales....

 

leje na twojego bana ;)

 

a reszty tego co napisales juz nie komentuje bo widze ze ty poprostu glupi jestesP

Potrafisz czytać ze zrozumieniem?!

Raczej nie, obrażasz ludzi na forum a na dodatek twój tok rozumowania pozostał na etapie 6 klasy podstawówki, czytaj wstecz w takim razie i najlepiej zacznij od nowa od 1 strony:)

nie będe zniżał się do twojego poziomu i nie obrażę ciebie. 

 

 

 

End

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj