rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

kazik6    114

kolega wyzej chyba robi wnioski na modernizcje bo tak broni tej ekologii,jednostki certyfikujace beda miały z tego pieniądze ok, a co z tego bedzie miała agencja moze prowizje od tych jednostek za klienta hahaha paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

robie wnioski ale jedynie sobie

 

agencja nic nie bedzie miala,  ktos z jednostek certyfikuajcych ma mocne plecy.  i tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Nic tylko nagłośnić i po modernizacji będzie dla pseudo ekologów.Ja tam nie odpuszczę, dla mnie to ściemnianie i tyle, Co to za ekolog? 10arów podał i ok? Złodziejstwo i tyle !!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Typowo Polskie myślenie "jak mi się nie uda to trzeba zrobić wszystko żeby innym też się nie udalo"

Żenada.

Zamiast teraz się bulwersować trzeba było pomyśleć.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegi    0

Witam.
Z info uzyskanych dziś w agencji sytuacja w lubelskim przedstawia się następująco:
-lista "zielona" to ok 6.4 pkt- w praktyce ok 800 wniosków przejdzie.
-będzie jednak przesunięcie kasy-prawdopodobnie część z innych programów (zainteresowanie np budowlanką jest znikome) i kolejnych lat- w praktyce 99% prawidłowych wniosków przejdzie.
Oczywiście czytałem forum i zaraz będą pytania jakim cudem wiem i że zapewne to pogłoski. Potwierdzam że nie potwierdzam :) To są plotki, natomiast kilka argumentów przemawia za:
1 Sytuacja w UE jest słaba i nie wiadomo czy za chwilę wszystkiego szlak nie trafi- więc rząd będzie chciał wykorzystać kasę "póki jest".
2. Trzeba pobudzić gospodarkę- a co liepiej zadziała niż te miliardy wpompowane w gospodarkę które po części wrócą do rządu w postaci podatków?
3. Koncerny produkujące maszyny też mają lobbystów- każdy chce zarobić:)
4. Większość inwestycji będzie na kredyt- banki zarobią na oprocentowaniu itp.
5. Nadal więcej dostajemy niż wpłacamy do budżetu UE więc każdy polityk w calej "starej" UE chce aby ta kasa wróciła do jego kraju- a ręka do góry kto kupi polski ciagnik itp...?
Reasumując każdemu w tym kraju, i nie tylko, zależy na wpłaceniu tej kasy bo dzięki temu zarobi w taki czy inny sposób.
I dlatego uważam, że chociaż nie jestem w temacie to w ekologie i inne bzdury nie warto iść i kombinować- wystarczyło odrobinę pomysleć, bo mogą być z tego same kłopoty.
A i jeszcze dodam że bez spiny są drugie terminy:) W pierwszej kolejności weryfikacja listy zielonej, potem decyzja o przesunięciu kasy- wiec w lubelskim jeśli macie ponizej tych pkt to sprzęt na podwórku pojawi się najwcześniej na jesień 2017/ wiosnę 2018.
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papasmerf    5

Nic tylko nagłośnić i po modernizacji będzie dla pseudo ekologów.Ja tam nie odpuszczę, dla mnie to ściemnianie i tyle, Co to za ekolog? 10arów podał i ok? Złodziejstwo i tyle !!

 

chlopie... nagłosnic to mozesz ale radio w golfie...

 

ktos podał 10 arów bo miał takie prawo skoro nie było żadnego limitu powierzchni !!!! więc do kogo Ty masz pretensje ???

 

a co do złodziejstwa to zadaj sobie pytanie czy ty nigdy nie "ukręciles" niczego dla siebie (podatki, paliwo itp.)

 

pozdrawiam i odpuście już sobie zbawiania naszego rolnictwa :lol:

Edytowano przez papasmerf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Nie chodzę w golfach ;) radio mam w polonezie.

Pretensje zaczną się jak policzą wam te 4 pkt procentowo do powierzchni gospodarstwa- otrzymasz 0,2 pkt i będzie w porządku?

Nie- nie ukręciłem.

Kula?- czy uważasz że to jest sprawiedliwe? takie kombinowanie? Bez przesady, nie dziwcie się że inni będą mieli do takich ekologów pretensje, Pomyśleć? nad czym? 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Sprawiedliwe czy nie jakie to ma znaczenie. Jest luka w prawie którą niektórzy wykorzystali.

Pretensje to można mieć do tych co taka lukę zostawili A nie do tych którzy z tego skorzystali.

Nie ma co bić piany wszystko niedługo się okaże.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy 28 arów ekologicznych malin przy delikatnie ponad 100 ha ornego to nie jest małe przegięcie? Aż 18 arów zmarnowane na jakąś wyimaginowaną ekologię. Nie miałem innej mniejszej działki, a ponoć cała działka ewidencyjna musi być eko i wyszło jak wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papasmerf    5

Nie chodzę w golfach ;) radio mam w polonezie.

Pretensje zaczną się jak policzą wam te 4 pkt procentowo do powierzchni gospodarstwa- otrzymasz 0,2 pkt i będzie w porządku?

Nie- nie ukręciłem.

Kula?- czy uważasz że to jest sprawiedliwe? takie kombinowanie? Bez przesady, nie dziwcie się że inni będą mieli do takich ekologów pretensje, Pomyśleć? nad czym? 

 

nie wiem czy będzie "w porządku", ponieważ ja nie skorzystałem z ekologii. Uważam tylko, że pretensje o to ze ktoś ma 10 arów ''ekologicznej'' produkcji są zbędne.

 

I nie chodzi Ci przecież o szeroko pojętą ekologie związaną z ochroną środowiska itp. tylko o to że ktoś ma 4 pkt więcej od Ciebie :D

 

Nie przejmuj się, ludzie piszą że mają być przesunięcia to i Ty się załapiesz w swoim czasie z jednym problemem mniej w stosunku do ekologów.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Uważam,że każdy z nas ma prawo do wyrażwnia swojej opini- moja jest jaka jest. Nie  chodzi mi o moje, nie znasz  mnie , nie oceniaj po opini na forum. Tu chodzi o sprawiedliwe rozdysponowywanie funduszami a nie kolejną furteczkę dla cwaniactwa. To nie jest tylko mój problem a problem zdecydowanej większości ludzi któzy m.in. po raz peirwszy składali wnioski na MGR - a tu zonk. Budynki i pseudo ekolodzy. Pomyśl o innych.

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nikt ci nie bronił wejścia w pseudoekologię. Chcesz inwestycję za ileś tam tysięcy a pożałowałeś 1000 zł dla jednostki certyfikującej?

Ja mam budowę magazynów płodów rolnych w woj maz. czyli 1 pt. + pseudoekologia 4 pt. i jeszcze kilka innych marnych pt. Co miałem siedzieć z założonymi rękoma i czekać jak inni wchodzą w pseudoekologię a mi kasa koło nosa przechodzi? 

 

Żal to możesz mieć sam do siebie że nie chciało się przeczytać rozporządzeń aby wiedzieć za co są pt. i jak się przygotować do naboru aby składanie wniosku miało sens.

Najlepiej to pójść do doradcy, później odwalić za niego całą robotę, spisać na karteczce obecne uprawy, planowane zasiewy, maszyny zwierzęta i inne pierdoły i zapłacić mu 3000 zł za przepisanie tych bazgrołów do agencyjnych formularzy (wniosku) po to masz to forum żebyś tu wszedł i przeczytał co trzeba zrobić aby zwiększyć swoje szanse. Pisali tu przed zakończeniem naboru - wchodzić w ekologię, kto pomyślał ten wszedł.

Bałeś się czegoś, milicji, że przyjedzie krowy zabierze jak malin nie będzie? Nie wiem co się stało, nie wszedłeś w ekologię twoja strata. Ja wszedłem o godz. 15.00 ostatniego dnia składania wniosków. Wiązało się to z wysłaniem na email skanu podpisanej umowy oraz pierwszy przelew 200 zł. Ci ludzie już z pracy wchodzili jak podpisywałem umowę i robiłem przelew. Ale to się liczyło, od kiedy przelew, od wtedy zgłoszenie, proste jak budowa cepa. Więc nie wylewaj tu żali bo sam jesteś sobie winien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie ekologowie nie zachowujcie sie jak wygrani na razie żaden z was chyba wsparcia nie otrzymal takze nie możeciee byc pewni swojego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

ogólnie śmiać mi się chce jak to wszystko czytam :) 

jednemu żal dupe ściska, drugi cały szcześliwy jakby w loterii wygrał  ( kredyt na 400tys gdzie finalnie po 5latach bedzie trzeba  oddać 40tys wiecej!! ).

A w rzeczywistości jak narazie każdy jest w jednakowej sytuacji. Listy nie ma ,a nawet jakby była, co z tego?? 

Poczekajcie do momentu jak podpiszecie umowy i wówczas możecie pluć na siebie nawzajem 

 

Pozdrawiam 

Wzajemnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

janczar jak PIS udupi pt. pseudoekologom myślisz że będę tu wylewał żale?

Nie chodzi o to czy ktoś wszedł w ekologię czy też nie, tylko jak powiedziałeś niektórym żal d. ściska. Co za ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papasmerf    5

Uważam,że każdy z nas ma prawo do wyrażwnia swojej opini- moja jest jaka jest. Nie  chodzi mi o moje, nie znasz  mnie , nie oceniaj po opini na forum. Tu chodzi o sprawiedliwe rozdysponowywanie funduszami a nie kolejną furteczkę dla cwaniactwa. To nie jest tylko mój problem a problem zdecydowanej większości ludzi któzy m.in. po raz peirwszy składali wnioski na MGR - a tu zonk. Budynki i pseudo ekolodzy. Pomyśl o innych.

 

kolego Ty słyszysz siebie czy nie dawno dowód odebrałeś ??

 

Wierchuszka z agencji za czasów PO-PSL poprzyznawali sobie wielo-tysięczne odprawy i premie

 

a ty piszesz o sprawiedliwym rozdysponowaniu funduszami.....padłem :lol: :lol: :lol: :lol:

 

damianzbr ci wszystko wyjaśnił...

Edytowano przez papasmerf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Aj, ludzie się zaraz pogryzą o tą modernizację. spokojnie wyluzujcie z tą ekologią. Wiecie co trochę mi zal jest z powodu takiego że my rolnicy jesteśmy pionkami na szachownicy politycznej. Zobaczcie jak sobie handlarze zyją kupi za 1 zł sprzeda za 2,5 nie zna słońca nie zna deszczu 0 ryzyka pogodowego i żyje lepiej od nas się śmiejąc  jakie parobki są w polsce. Nie życzę nikomu takiej sytuacji aby po wzięci premii robił na roli niedzielami aby było na spłate kredytu bo komornik ściga o zadłużenie.  serio trochę inaczej na to trzeba popatrzeć każdy kij ma dwa końce i zawsze bywa tak że co łatwo przyszło to łatwo pujdzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

z tą pseudo ekologią to trochę przesadzacie. te 4 punkty (aż tyle) to jest dlatego że ekolodzy mają przechlapane (ledwo żyją) a wy myślicie że na 10 arów ekologii dostaniecie jakiś sprzęt- nawet jeśli pozostałych macie100 ha- może jeszcze opryskiwacz byście chcieli na tę ekologię :D jaja sobie robicie. Jeżeli macie podane 10 arów ekologii to tylko na te 10 ar. dostaniecie sprzęt a nie na 100 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

oj bolek bolek , sam to wymysliles czy doradca powiedzial?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bolek pojechałeś teraz pełnym piecem, szkoda że tu nie ma subow, bo za ostatnie zdanie dostał byś z miejsca 1000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Pelno tu pseudoekologow którzy gowienko wiedza a wymadrzaja sie jak by juz kase dostali... Zal mi was. Ale pozniej sie z was posmiejemy jaj beds kontrole itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jeszcze więcej jest tu dzieci/młodzieży którzy dopiero zaczynają prawdziwą pracę na roli a wymądrzają sie jakby byli jedynymi ekspertami.

Jeszcze się okaże kto z kogo będzie się śmiał.

Zastanawia mnie jedno, skąd tyle zawiści jest w Was?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Jaka zawisc?? Czysta troska o was pseudo ekolodzy zebyscie jeszcze kredytow nie zalatwiali Bo odsetki was zjedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj