rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

PATr    409

to nie są wcale głupoty, tak samo jak mnóstwo osób powpisywało ciągnik jako maszyna służąca ochronie środowiska, teraz złapią punkty a jak przyjdzie sprawdzanie poprawności wniosków to nastąpi duża zmiana..., ale nie ma co się w sumie dziwić jak 1/10 doradców coś ogarnia a reszta pisze wnioski bez jakiegokolwiek pojęcia i podchodzi z podejściem że i tak będą poprawki to nie ma co czepiać się szczegółów na etapie składania wniosku...

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

no no to widac lebski prowadzacy skoro takie glupoty ci opowiada

 

 

Łebski łebski, ale za to Ty nie do niech się nie zaliczasz. Prowadzący mój wniosek czyli osoba w arimr, a nie mój doradca wypełniający wniosek. Każda osoba składająca wniosek ma prowadzącego w agencji, a prowadzący ma po kilkanaście osób domyślam się. Tak jak kolega pisał, ludzie wpisywali ciągniki czy też inne maszyny które nie zaliczały się do inwestycji w zakresie ochrony środowiska, a w innych przypadkach pisali, że należą im się pkt za wirtualną budowlanke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmino22    0

Witam, woj. Świętokrzyskie, informacja od dealera Massey Ferguson próg pkt 6,5pkt oczywiście info niepotwierdzone (chyba) i nie pytajcie skąd ma takie informacje

Edytowano przez farmino22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

PATr i rafalo , wy wogole czytacie to co piszecie?  widzieliscie wogole wniosek jak wyglada?

jak ktos mogl wpisac ciagnik jako maszyne sluzace ochronie srodowiska skoro we wniosku wybieralo sie mozliwe do wyboru opcje, nie bylo fizycznej mozliwosci wpisac ciagnika i przyznac sobie za niego punkty

 

tak samo, jak mozna miec punkty za budowe skoro nie jest ona wykazane w inwestycjach?  litosci!

jezeli takie glupoty mowia wam osoby pracujace w arimr to swiadczy tylko o poziomie kadry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

 lista na koniec lipca. info z ARiMR w lubelskim zielona od ok 5.7 pkt

 

 

 kurna późno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

No sorry bardzo, jakim cudem nie dało się odfajkować budowlanki i równorzędnie nie wpisać żądnych inwestycji z tym związanych, przecież dało się bez problemu, tak samo jak odfajkowanie ekologii bez załączenia odpowiednich dokumentów. Z inwestycją odnośnie ochrony środowiska masz racje! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

ekologii nikt ci nie uzna bez certyfikatu lub zaswiadczenie, zalezy od regionu

 

chyba nie bede sie wypowiadal na temat tej budowlanki bo to kompletny kretynizm to co mowisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Wy chyba nie znacie pomysłowości ludzi, sam na własne oczy widziałem wniosek w którym w BP było zaznaczone co innego, a w charakterystyce był opis ciągnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

to nie jest pomyslowosc, tylko kretynizm. bo to w zaden sposob nie przejdzie

tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

nie przejdzie, ale teraz nałapią punktów bo przy ustalaniu listy nikt tego nie sprawdza, dopiero przy poprawkach zacznie się duże przegrupowanie, ale co zrobisz jak większość doradców którzy te wnioski piszą twierdzą że maszyny w tej modernizacji można sobie zmieniać identycznie jak kiedyś... po prostu brakuje u nas w Polsce ogarniętych ludzi którzy mają jakieś pojecie w tym co robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

 lista na koniec lipca. info z ARiMR w lubelskim zielona od ok 5.7 pkt

 

Kolego zastanawia mnie jeden fakt .Z jakiego źródła masz takie nowinki ?.Ja mam znajomości w ARiMR ,ale każdy milczy na temat punktacji i ile potrzeba jej ,aby załapać się na zieloną listę .Może być tak ,że więcej osób się załapie ,które spełniają podstawowe kryteria formalne ,a środki będą sukcesywnie przesuwane z innych lat.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Kolego zastanawia mnie jeden fakt .Z jakiego źródła masz takie nowinki ?.Ja mam znajomości w ARiMR ,ale każdy milczy na temat punktacji i ile potrzeba jej ,aby załapać się na zieloną listę .Może być tak ,że więcej osób się załapie ,które spełniają podstawowe kryteria formalne ,a środki będą sukcesywnie przesuwane z innych lat.

znajoma jest kierownikiem oddziału powiatowego takze info pewne. możliwe sa jeszcze przesunięcia kasy to zielona sie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Na moje to  są bajki .Znam kadrę kierowniczą z naszego województwa i nic takiego nie powiedzieli ...milczą na teraz .Mam tylko cichą nadzieję ,żeby te środki przesunęli i jak najwięcej dali chłopakom kasy .Ale też powinni kontrolować nowych ekologów ,bo na moje to jest pic na wodę .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

napisze to jeszcze ostatni raz

 

nikt nie bedzie przykladal wiekszej wagi do ekologii.  czy ktokolwiek z was pomyslal dlaczego jest wprowadzona tak duza punktacja dla tych ktorzy sa objeci patoronatem przez jednostki certyfikujace? 4 pkt w modernizacji i chyba tez 4 w mlodym rolniku.  to jest ogromna ilosc .

a wiecie dlaczego to wprowadzono??

nie po to zeby  zachecac do ekologii. wprowadzono to po to , zeby jednostkki cerfy555fiujace, firmy ktorych jest pare, trzepaly kase

proste

jednostka nei bedzie robic problemowbo chce pieniadze co roku

kolo sie zamyka

kto nie skorzystal z tej furtki moze miec pretensje tylko do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

chyba nie znasz rządów pisowców, jeśli podłapią i się pokapują że psl zrobiło to specjalnie, to pis im na złość specjalnie to zmieni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

może zmienić i nikt im nie zabroni, wystarczy że wprowadzą warunek że wszystkie grunty w gospodarstwie muszą być pod ekologią i 99% tych ekologów na mgr odpadnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

jeżeli ktoś złożył wniosek na ekologie to będzie musiał maszyny też wziąć na tę ekologie- na 1 ha ekologii nie dostanie żadnej maszyny - chyba chaczkę. ale na plac manewrowy , budowę budynku dostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj