rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

masa24    2343

macius synku  jak sluchasz przedstawicieli i doradcow to napewno bardzo cie lubia:)   jak dalej bedziesz ich sluchal to szybciej skonczysz kariere w rolnictwei niz ja zaczales

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D-e-x-t-e-r    2

A ja dziś rozmawiałem z panią z firmy która pisała mi wniosek, mówiła że podobno ARiMR dołoży kasy, i więcej osób dostanie, co do punktów nie potrafiła mi powiedzieć czy dostanę czy nie mam 4.65, mówiła tylko ze napewno iles osob spadnie pozniej w duł co zlozyli na ekologie, bo podobno trzeba bylo miec juz certyfikat w dniu zlożenia wniosku, jak ktoś go otrzymał później to mu nie zaliczą tych punktów, ale poczekamy zobaczymy co z tym będzie i kto dostanie, ale wydaje mi się ze z tymi moimi punktami będzie słabo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

pani wziela kasa ale nie oznacza to ze jest wrozka,  wiec gowno wie czy doloza pieniedzy czy nie

czy certyfikat czy zaswiadczenie zalezy od regionalnego biura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a o tym że prawdopodobnie będą przesuwać środki też słyszałem (wywiad z wiceministrem rolnictwa w agrobiznesie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

ja wczoraj w radiu lublin słyszałem wywiad z jakimś gościem z agencji, to niby w lubelskim jest złożonych w sumie ponad 3tys wniosków, z czego na chwilę obecną są pieniądze na ok 900....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

mniej więcej, z innego źródła że na 1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

A ja słyszałem, że załącznikiem jaki należało dostarczyć jeśli ktoś ma eko to: umowa podpisana z jednostką certyfikującą, potwierdzenie objęcia systemem kontroli gospodarstwa ekologicznego lub certyfikat, a certyfikatu nikt nie otrzyma tak od strzała jeśli podpisze umowę z jednostką. Formalnie otrzymuje się go dopiero 2 lub 3 lata po wejściu w eko. 

 

 

Mam pytanie dla zorientowanych. Jeśli podawał ktoś z was we wniosku zakup blachy to należy robić jakiś kosztorys itp itd... ? Niby refundacja jest tylko na blachę, a nie na opłaty związane z opłaceniem firmy która zmienia połać czy też zakupem drewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Według rozporządzenia do 90 dni od zakończenia naboru.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Dodałbym, "według obecnego rozporządzenia", jeśli będą wiedzieli że się nie wyrobią to rozporządzenie zmienią z dnia na dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To już swoją drogą :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

freetaxi -lubelskie dalej obstawiasz ok 6 pkt  graniczne?

Edytowano przez kewin123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

28 Kwietnia zgloszenie do firmy certyfikujacej i od 2 tygodni certyfikat lezy w biurku, A czy sie przyda pozyjemy zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

Co taki certyfikat jest warty, jeśli chodzi o prawdziwą ekologię( a tym samym jednostka, która go wydała )? Bo jeśli chodzi o mgr to rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

28 Kwietnia zgloszenie do firmy certyfikujacej i od 2 tygodni certyfikat lezy w biurku, A czy sie przyda pozyjemy zobaczymy...

 

 

Zrób skan, zasłoń swoje dane i pokaż ten certyfikat? Z tego co ja wiem jeśli zgłosiłeś się do jednostki to masz teraz okres przestawiania 2 letni dla upraw rolniczych lub 3 letni dla upraw wieloletnich i po tych okresach możesz starać się o certyfikat. Teraz to możesz mieć umowe, zgłoszenie i tam kilka innych papierków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

Czy jest mozliwosc zmiany ciagnika z new hollanda T5 105 na T6 120  podobnej mocy lecz wiekszej wartosci?? jak to wyglada i kiedy mozna dokonac takich zmian??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

Zrób skan, zasłoń swoje dane i pokaż ten certyfikat? Z tego co ja wiem jeśli zgłosiłeś się do jednostki to masz teraz okres przestawiania 2 letni dla upraw rolniczych lub 3 letni dla upraw wieloletnich i po tych okresach możesz starać się o certyfikat. Teraz to możesz mieć umowe, zgłoszenie i tam kilka innych papierków.

 

Też myślę że to nie certyfikat tylko umowa o certyfikacji, w moim przypadku certyfikat ipo  owoców jest wystawiany po zbiorach a co dopiero ekologia myślę że po 2-3 latach (musi nie być pozostałości  śor i w ekologii nawozów mineralnych) myślę że w ciągu 1 roku nikt pozostałości się nie pozbędzie ale niektórych to nie przekona, a agencja sama zweryfikuje

Edytowano przez karolwiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

śledzę temat długi czas większość postów ,, A ja słyszałem..... a ja słyszałem....."

dajcie na luz te parę dni bo sie wrzodów nabawicie, trzeba czekać cierpliwie i nie siać zamieszania

 a najlepiej było zamknąć temat na te 90dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    232

Ciekawy jestem ilu zaznaczyło płatnośc ekologiczną we wniosku o dopłaty bezpośrednie za 2016r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Forum jest po to żeby pisac co się wie i slyszalo. Wiec jak nie chcesz nabawić sie wzorów to nie czytaj i nie pisz nie na temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    71

najlepszi sa tacy "ekolodzy" ktorzy ja juz w niej od dawna i zaraz po kontroli jadą z opryskami w pole troche chwastoxu troche odżywek.... I to ma byc ekologia...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Ludzie to są cwaniaki i kombinatorzy, rozmawiałem z prowadzącym mój wniosek i mówił, że dużo ludzi wpisuje budowlanke czyli 5pkt lub połowe inwestycji to budowlanka - 3pkt, a w zestawienie rzeczowo-finansowym nie ma żadnej inwestycji z tym związanej...lista na pewno w wyznaczonym terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj