rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Rowan    220

Troche nie jest to zbyt mądre podejście do sprawy, uzależniając funkcjonowanie gospodarstwa do MGR... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek8x    1

Może nie uzależniajac ale nie wiadomo czy warto czekać na nowy sprzęt czy kupować starocie w praktycznie tej samej cenie. A sprzęt potrzebny do pracy. Tak swoją drogą trochę to nie sprawiedliwe ze w mazowieckim jest wyższy próg pkt i np nie dostanę dofinansowania a w innym województwie bym dostał.

Edytowano przez piotrek8x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parobas    6

Może nie uzależniajac ale nie wiadomo czy warto czekać na nowy sprzęt czy kupować starocie w praktycznie tej samej cenie. A sprzęt potrzebny do pracy. Tak swoją drogą trochę to nie sprawiedliwe ze w mazowieckim jest wyższy próg pkt i np nie dostanę dofinansowania a w innym województwie bym dostał.

 

a duma z bycia mazowszaninem ? bezcenne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Troche nie jest to zbyt mądre podejście do sprawy, uzależniając funkcjonowanie gospodarstwa do MGR... :)

 

Wielu ludzi czeka na listy bo tak, jak ma kupić przypuszczalnie ciągnik z 5-6 tysięcy godzin za 150 tysięcy to wolałby na dofinansowanie nowy i wyjdzie tyle samo, i tutaj widać jak komuś jest coś potrzebne, a dla niektórych jak jest mgr to kupią jak nie to nie i też przeżyją i tacy się nie stresują kiedy listę ogłoszą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dokładnie PAT ciągnik u mnie właśnie przebił 16000 mth po raz kolejny czuje remont w kościach przydał by mi się większy wniosek złożony a teraz oczekiwanie na wyrok czy kupię nowy czy używany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie mam pojęcia wiem że było 510 wniosków

w przyszłym tygodniu jadę do nich bo nie mogę się doczekać czy mi zaakceptują zmiany w mr to się coś podpytam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Troche nie jest to zbyt mądre podejście do sprawy, uzależniając funkcjonowanie gospodarstwa do MGR... :)

 

No to jak inaczej do tego podejść? Jeżeli bym miał sprzęt to ani bym nawet nic nie mówił o mgr na co mi jakieś na głowie prowy i inne bzdety... ale niestety tak nie jest i cierpliwie muszę czekać aż tą listę ogłoszą. jak się nie załapę  wtedy kupuję używany sprzęt i tyle wszystkiego. więc jeżeli dla ciebie 400 tyś zł wydać od tak sobie to nie mądre podejście to sory ale po co w ogóle składasz jak cię bez mgr stać na sprzęt.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam te wypowiedzi to mam wrażenie że wy macie jeszcze powojenne maszyny które nie posłużą już nawet miesiaca tylko na złom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

 

czy we wniosku o dopłaty mogę wpisać więcej działek niż wpisałem do wniosku o modernizację?

instrukcja modernizacji mówi o tym, że ma byc stan posiadania na dzień składania wniosku, czyli zdrowo rozumujac, jeżeli w posiadanie obejmuję działki w maju to nie powinno być to powodem do składania wyjaśnień przy poprawkach?  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

 

czy we wniosku o dopłaty mogę wpisać więcej działek niż wpisałem do wniosku o modernizację?

instrukcja modernizacji mówi o tym, że ma byc stan posiadania na dzień składania wniosku, czyli zdrowo rozumujac, jeżeli w posiadanie obejmuję działki w maju to nie powinno być to powodem do składania wyjaśnień przy poprawkach?  

 

 

Jak na mój rozum to będą poprawki bo ma się zgadzać z wnioskiem o dopłaty za rok 2016, sam dobrałem kilka łączek na koniec maja i teraz je wpisuje do dopłat mimo iż na stan składania mgr nawet nie miałem o nich pojęcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Koledzy słuchajcie jak będzie wyglądać sprawa w takiej sytuacji: mieszkam w woj podlaskim ale większość ziemi, którą posiadam znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim i przed złożeniem mój doradca co robił wniosek dzwonił do biur regionalnych podlaskiego i warmińsko-mazurskiego a ja dodatkowo dzwoniłem do centrali do warszawy żeby dowiedzieć się gdzie powinienem składać wniosek i wszędzie powiedzieli nam to samo tzn. że składam tam gdzie leży największa część gospodarstwa a więc oddział warmińsko-mazurski a więc tak zrobiłem dodatkowo jak składałem wniosek to razem ze mną było jeszcze 4 rolników i wszyscy mieszkali w podlaskim a ziemię mieli w warm-maz. i tak jak dla mnie kazali doradcy im składać w warmińsko-mazurskim. A wczoraj dostałem pismo z agencji z Łomży że mój wniosek został przekazany do woj podlaskiego więc ostatecznie gdzie on powinien być rozpatrywany? Bo tak zaczną go przesyłać to w końcu zgubią i taki będzie koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

w tym wojewodztwie gdzie mieszkasz tam skladasz wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

w tym wojewodztwie gdzie mieszkasz tam skladasz wniosek.

To czemu w czasie naboru i dla mnie i dla doradcy w oddziałach regionalnych że tam gdzie większość ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to czemu dostałeś pismo że przeniesiono go tam gdzie mieszkasz? Co to za doradca że dzwoni na infolinie się dowiedzieć gdzie składać wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buyko    0

również miałem taką samą sytuację - mieszkam w mazowieckim a większość ziemi mam w podlaskim. Wniosek złożyłem w podlaskim w Łomży zgodnie z rozporządzeniem i instrukcją. 

Ciekawe czy kryteria punktowe będziesz miał warmińsko - mazurskie czy podlaskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

No właśnie ja też składałem zgodnie z instrukcją to znaczy w województwie gdzie mam większość ziemi i chyba każdy kto jest w takiej sytuacji to też tak robił tak jak wyżej pisałem w dniu składania wniosku w warmińsko-mazurskim oddziale było ze mną razem 4 rolników z podlaskiego a wszyscy mieli  większość ziemi w warm-mazurskim i tam składali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Na opolagrze rozmawiałem z przedstawicielami roznych firm i doradcami rolniczymi i powiedzieli mi ze w opolskim ci co maja 4pkt na 100% dostana sie na listę bo w opolskim niebylo z czego nabrać punktow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

no chlopie jak doradcy tak mowia to juz napewno masz kase.  najlepiej odrazu zamow sprzet zeby ci juz pod dom przywiezli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ADAM-FARM    1

Witam!  Chciałbym spytać się kolegów, czy osoba składająca wniosek na premię na modernizację gospodarstw rolnych, musi być ubezpieczona w KRUS, czy może normalnie pracować i być ubezpieczona w ZUS. I moje kolejne pytanie, czy minimalna wielkość ekonomiczna gospodarstwa wynosi 6 tys euro czy 10 tys euro, bo już sam się pogubiłem? Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

no chlopie jak doradcy tak mowia to juz napewno masz kase. najlepiej odrazu zamow sprzet zeby ci juz pod dom przywiezli

Wole doradców i przedstawicieli sluchać niż matolow takich jak ty co nic rozsądnego na to forum niewnosza...

Edytowano przez Macius

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Na opolagrze rozmawiałem z przedstawicielami roznych firm i doradcami rolniczymi i powiedzieli mi ze w opolskim ci co maja 4pkt na 100% dostana sie na listę bo w opolskim niebylo z czego nabrać punktow

 

Tak ,bo mają nadzieję ,że sprzedadzą maszyny ,a życie pokaże ,jak będzie .Ja mam więcej punktów ,ale w Kuj -Pom....... czekam .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj