rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

PATr    409

ciekawa teoria, mi doradca natomiast mówił, że agencja nie pozwoli zmieniać maszyn które mają punkty za środowisko, nawet jeśli po zmianie jest tyle samo lub mniej punktów, jedyna zmiana na którą ma ktoś szanse to maszyna niepunktowana za środowisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

A ja słyszałem że wogóle nie będzie można zmieniać maszyn. Jaką wpisałeś taką bęziesz musiał kupić, ewentualnie o mniejszej szerokości, wydajności jęśli ci nie przejdzie na twój areał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
welwos29    14
Napisano (edytowany)

@the1mati1 to jak we wniosku wpisałem Valtre, to muszę brać Valtre, a nie inną markę o podobnej mocy ??

Edytowano przez welwos29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

chyba 29 kwietnia bo do końca tego dnia trwał nabór :P:D

no to przerwa do końca lipca ;)

 

masz racje kolego to był piątek 29kwietnia godz 17:30 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

nie wiele brakuję do 30000 złożonych wniosków. Myślę że nie dostaną wszyscy w tym naborze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64
welwos29

 

Jak wpisałeś ciągnik o jakieś tam mocy to będziesz musiał kupić ciągnik nie będziesz mógł zmienić na inną maszynę np. ładowarkę, ewentualnie ciągnik ale o mniejszej mocy jak podałeś. 

 

 

To chyba nie ma co liczyć z 5,2 pkt dostanie się na listę w łódzkim, trzeba powoli kupować maszyny za swoją kasę a nie liczyć na jakieś tam wsparcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody1919    1

Koledzy,

 

Może mi ktoś podpowie, bo w rozporządzeniu nie mogę tego znaleźć:

1. W ostatnim naborze złożyłem wniosek na budowę magazynu. Nie dołączyłem projektu (nie zdążyłem z nim przed 29.04). Projekt kupiłem od firmy, która zajmuje się budową hal stalowych (było najłatwiej) i wszędzie na projekcie jest nazwa tej firmy. Z tego co czytałem, nie ma nigdzie napisanego, że nie mogłem kupić od nich projektu. Dopiero jak mi przyznają kasę (co jest mało prawdopodobne) to przeprowadzę postępowanie ofertowe i wybiorę wykonawcę. Czy na projekcie może pozostać nazwa tej firmy? Być może ona będzie również to wykonywała - zależy co wyjdzie z przetargu. Czy są jakieś przeciwwskazania, że nie może być logo firmy zajmującej się budową hal na projekcie budowlanym? Mogłem kupić projekt od firmy się tym zajmującej?

 

2. Czy do poprawek będą wzywać po opublikowaniu listy (do 29 lipca) czy dopiero po ogłoszeniu list przy rozpatrywaniu wniosku?

 

Dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

najpierw liczą tylko punkty, nie patrzą na błędy, nawet jak ktoś podał ciągnik jako maszyna punktowana za środowisko to mu to przyznadzą, następnie ogłaszają listę i później dopiero sprawdzają wnioski na zielonej liście i w niedalekiej odległości od niej pod kątem błędów, nie jest tak że np. dwa dni po ogłoszeniu listy już ci poprawki wyślą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

A jak wyglada sytuacja odwortna  czyli początkowo w maszynach punktowanych nie wpisałem maszyn do nich należących a do maszyn nie nalezących wpisałem punktowane .mozna korekte po ogłoszeniu listy wprowadzić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

a lista bedzie ogólnopolska czy według województw. Czy dane województwo ma wytyczone ile wniosków się łapie?? I dla ile wniosków starczy mniejwiecej pieniedzy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

najpierw liczą tylko punkty, nie patrzą na błędy, nawet jak ktoś podał ciągnik jako maszyna punktowana za środowisko to mu to przyznadzą, następnie ogłaszają listę i później dopiero sprawdzają wnioski na zielonej liście i w niedalekiej odległości od niej pod kątem błędów, nie jest tak że np. dwa dni po ogłoszeniu listy już ci poprawki wyślą...

 

Na OSNy było mało chętnych i wysyłali poprawki przed ukazaniem się listy. Więc może do osób z najwyższą ilością punktów też będą wysyłać bo teraz raczej nie są obłożeni prowadzeniem innych wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Do mnie przysłali dopiero tydzień temu z osn'ów ale fakt że tam była śmieszna ilość wniosków, ale moim zdaniem to będą mieli problem policzyć te wnioski a gdzie mowa o poprawkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada sytuacja odwortna  czyli początkowo w maszynach punktowanych nie wpisałem maszyn do nich należących a do maszyn nie nalezących wpisałem punktowane .mozna korekte po ogłoszeniu listy wprowadzić?

Jezeli dane w wniosku mające wpływ na kolejność pomocy ulegną zmianie dokonuje się aktualizacji kolejności wyłącznie w przypadku gdy pomoc należy się w dalszej kolejności niż pierwotnie ustalona

Z zielonej listy na białą możesz wylecieć natomiast z białej na zieloną nie da rady :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Niby roboty nie maja a idzie im to jak krew z nosa, w naborze jesiennym wnioskow tez jest cale g a umowe malo kto podpisal wyslalem poprawki w marcu i cisza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

ciekawe ile tych umów z jesiennego naboru podpiszą, jak do tego momentu w mazowieckim w obszarze na krowy mleczne z 393 wniosków już jest 300 a spora część jeszcze zrezygnuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

cierpliwości i to dużej tu potrzeba jakby to powiedział yoda

składałem wcześniej razy na prow i nigdy nie zdarzyło się podpisać umowy wcześniej niż po 1,5 roku od złożenia wniosku ;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

bo zawsze się ociągali i mieli wszystko w d**e a teraz jak mają zapis w rozporządzeniu że w ciągu 8 miesięcy po ogłoszeniu listy umowa ma być podpisana to się śpieszą... u mnie w starej modernizacji było tak że babka prowadziła wniosek wysłała poprawki, ja jej odesłałem i później była cisza przez 4 miesiące aż się zdenerwowałem bo na telefon który był podany nikt nie odbierał ale że znajomy miał znajomości w agencji więc dowiedział się co i jak, co się okazało? kobieta była w bodajże 4 miesiącu ciąży, dostała zwolnienie od lekarza zaraz po wysłaniu poprawek, i wniosek tak leżał 4 miesiące nie ruszany, jakbym nie interweniował to zapewne leżałby jeszcze dłużej a tak zaraz inny gość przejął wniosek i w ciągu 2 tygodni umowa podpisana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Hehe niby maja 8 miesiecy a wczesniej przeciez tez mieli terminy i jak nie wychodzi to robia zmiane rozpozadzenia z jakiegos tam powodu np. duzej liczby wnioskow itp i wydluzaja sobie termin o 4 miesiace przy wczesniejszym prow tak wlasnie bylo tylko nie pamietam w ktorym naborze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

juz to widze jak podpiszą umowy szybciej aniżeli jak tu kolega wspomiał 1,5roku. po pierwsze wniosków od groma biete 30tys. po drugie jeszcze naliczaja dopłate zwierzęcą, rolnośrodowiskowe. po trzecie nigdy sie nie spieszyli  :D

 

Ogólnie raczej duzej rzeszy skłądających wnioski z zakupami sie nie spieszy :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

ale koledzy jakie 30 tysięcy? to że jest tyle złożone to nie znaczy że tyle będą rozpatrywać, to że mogą sobie zmienić ten termin nie oznacza że to zrobią, to jakby twierdzić że na 100% zrobią ciągnik jako maszyna służącą ochronie środowiska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Listy pewnie będą w wymaganym terminie. Teraz mają trochę prościej bo zaciągają cały biznesplan w system od razu. A kwestia dalszej weryfikacji to pewnie się zejdzie dłużej znając życie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

może to i dobrze że się troche przeciągnie w czasie będzie czas uzbierać  więcej kasy to i kredyt będzie mniejszy

przy tych cenach to wskazane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

tak , tylko jak ktoś wydaje kilkadziesiąt  tysi na usługi rocznie to mu tak wesoło jak tobie nie jest z tym czekaniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no zalezy dla kogo jedni wola poczekac to wiecej uzbierają $$$ a drugim tak jak mi nie na reke te czekanie bo maszyny juz by sie przydały 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj