rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zetorr6441    365

kto ma na karku to sie okaze a w eko nikt nie bronil nikomu wchodzic...    a jak ktos nie wiedzial to niech zmieni doradce a pretensje ma do siebie a nie tych ktorym zalezy na dotacji, na 99% wszyscy przeciwni to Ci co dowiedzieli sie o tym po fakcie i przy nastepnym juz beda skladac z eko jesli teraz sie nie zalapia i wtedy juz poglady zmienia (chociaz mysle ze beda przesuniecia jak zawsze i wszystkie poprawne wnioski dostana jak nie za rok to za 3) takze powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

janczar nie bardzo rozumiem   w jaki sposob sie narobie a nie zarobie i jak to napedzam wyscig?  mi o zadnym wyscigu nie wiadomo. zalezy mi na mgr bo to dla mnie szansa na dalszy rozwoj i robie wszystko zeby zwiekszyc swoje szanse. 5000 to jest nic w porownaniu z 60 % zwrotem.   

w godzine wniosku na mgr nie zrobilem, ale jakbym go robil drugi raz to pewnie w 5 bym sie wyrobil lacznie z obiadem

co do godziny, nie wiem jak teraz bo nie analizowalem ale wniosek na mr w poprzedni prowie to tak byl wlasnie na godzine  dwie roboty

pozdro


i komu ja tak dalem zarobic bo nei bardzo jarze janczar?   sprzetu nie dobieralem pod srodowisko bo mi potrzebny najbardziej jest nowy ciagnik

wniosek napisalem sam wiec zaden doradca nie zarobil

zaden diler nie wcisnal mi dodatkow i innych bzdetow bo kupuje tylko wylacznie to co mi potrzeba.    obecnie obrabiam ponad 60 hektarow starym urususem i zawieszanym opryskiwaczem 1000 l   i mam sie dobrze, wiec bajery nie sa mi potrzebne.    kase na wypasiony sprzet przeznacze na inna dzialalnosc niz rolnictwo

 

zetor trafil w sedno.  jezeli ktos przegapil lub doradca nie powiedzial  , lub nastraszyl zeby nie pchac sie w eko to teraz jest wielce oburzony:)   ale w nastepnym naborze bedzie pierwszym ekologiem

 

punkty mozna bylo zdobyc nie tylko za eko.  u mnie w woj np byl punkt za przygotowanie produktu do sprzedazy, i maszynka do czyszczenia ziarna za 3000 dawala kolejny punkt.  takze panowie myslenie nie boli. zamiast narzekac ze ktos ma a wy nie  to zapraszam do czytania rozporzadzenia, analizowania za co przyznawane sa punkty i myslenia co zrobic zeby zwiekszyc swoje szanse ,  oczywiscie wszystko racjonalnie

koncze ta wymiane zdan bo tu jedynie pare osob rozumie na czym rzecz polega, reszta  to goscie ktorym nie chce sie myslec a chcieliby wszystko na tacy

pozdrawiam


a no moze jeszcze tylko dodam jedna rzecz od siebie

 

robicie dwa bledy panowie,  nie czytacie rozporzadzenia ktore powinno byc wasza biblia lub czytacie bez zrozumienia

a potem popelniacie kolejny blad ktory wynika rowniez z pierwszego: mianowicie wierzycie przeroznym doradca, a wiekszosc z nich to kretyni ktorzy rowniez sami nie bardzo rozumieja rozporzadzenie.i  tak kolko sie zamyka, jeden kretyn placi drugiemu kretynowi gruba kase za wysluchanie bzdur obietnic i innych .  potem dodatkowo lista poprawek na dwie strony ale przeciez tak musi byc , bo to robila super firma doradcza:P  w ktorej pracuja byli pracownicy arimr:P boze co za swiat

kretyn kretyna kretynem pogania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OPawel    4

Nie wnikając już czy to kombinatorstwo czy spryt, to z tego co mówicie to ta cała ekologia to wielka ściema, i nabijanie kasy określonym podmiotom. Kiedyś gdy zetknąłem się z tematem była mowa o strefach buforowych w których nie można również stosować chemii, okresie w którym na deklarowanym do eko terenie rozłożą się całkowicie ŚÓR i nawozy sztuczne ( i nie był to miesiąc ani rok ) to wszystko poparte analizami na pozostałości. Więc skoro przejście na eko to tylko kosztowna formalność to jest to jawne nabijanie kasy tym co się na takim certyfikacie podpisują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Albo źle czytasz, albo pozostali faktycznie bzdury tu wypisują skoro to tak zrozumiałeś. Wszystko co jest wymagane do ekologii musi być spełnione, przejście na ekologię to nie jest sama kosztowna formalność. Wiąże się z tym wiele innych znacznie większych kosztów. A certyfikat uzyskuje się po spełnieniu wszystkich warunków o których wspomniałeś. Punkty za ekologię daje samo zgłoszenie, nie certyfikat tylko zgłoszenie do takiej jednostki certyfikującej. Ja np. takiego zgłoszenia dokonałem przez email w piątek o godz 15:30 (pracowali do 16:00). Później wziąłem się za wypełnianie wniosku i wysłałem go pocztą nieopodal godz. 20:00.
Jednak że agencja wedle informacji które posiadam na sam koniec będzie wymagała certyfikatu który się uzyska  może za rok, a może dopiero za trzy lata. 

 

PATr to by była istna głupota aby wymagać 100% gospodarstwa pod ekologią. Jak już to powinno być ile % gospodarstwa pod eko tyle % z 4 punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmat13    2

 

i komu ja tak dalem zarobic bo nei bardzo jarze janczar?   sprzetu nie dobieralem pod srodowisko bo mi potrzebny najbardziej jest nowy ciagnik

wniosek napisalem sam wiec zaden doradca nie zarobil

zaden diler nie wcisnal mi dodatkow i innych bzdetow bo kupuje tylko wylacznie to co mi potrzeba.    obecnie obrabiam ponad 60 hektarow starym urususem i zawieszanym opryskiwaczem 1000 l   i mam sie dobrze, wiec bajery nie sa mi potrzebne.    kase na wypasiony sprzet przeznacze na inna dzialalnosc niz rolnictwo

 

kretyn kretyna kretynem pogania

 

Kolego może trochę mniej obrażaj ludzi i trochę opuść nos...

Jest takie przysłowie: "Jak mówisz tak masz" - ale to tak na marginesie.

 

Piszesz, że nie chcesz wypasionego sprzętu to co zapisałeś w załączniku Nr 4 ?? Tak z ciekawości pytam ale bez zbędnej irytacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A ja sobie wpisałem wypasiony opryskiwacz, ale dobrałem też sporo nie punktowanego osprzętu. Dodatkowo wszystkie maszyny jakie mam we wniosku to przemyślany wybór, tylko jedną maszyna nie jest punktowana ale wszystkie są potrzebne.

I co będziecie mnie teraz oceniać i mówić, że wpisałem prawie same punktowane maszyny i drogi opryskiwacz tylko po to, żeby się załapać na listę?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

ja w piatek juz mam kontrole z jednostki certyfikujacej a zgloszenie poszlo 28kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

janczar nie bardzo rozumiem   w jaki sposob sie narobie a nie zarobie i jak to napedzam wyscig?  mi o zadnym wyscigu nie wiadomo. zalezy mi na mgr bo to dla mnie szansa na dalszy rozwoj i robie wszystko zeby zwiekszyc swoje szanse. 5000 to jest nic w porownaniu z 60 % zwrotem.   

w godzine wniosku na mgr nie zrobilem, ale jakbym go robil drugi raz to pewnie w 5 bym sie wyrobil lacznie z obiadem

co do godziny, nie wiem jak teraz bo nie analizowalem ale wniosek na mr w poprzedni prowie to tak byl wlasnie na godzine  dwie roboty

pozdro

i komu ja tak dalem zarobic bo nei bardzo jarze janczar?   sprzetu nie dobieralem pod srodowisko bo mi potrzebny najbardziej jest nowy ciagnik

wniosek napisalem sam wiec zaden doradca nie zarobil

zaden diler nie wcisnal mi dodatkow i innych bzdetow bo kupuje tylko wylacznie to co mi potrzeba.    obecnie obrabiam ponad 60 hektarow starym urususem i zawieszanym opryskiwaczem 1000 l   i mam sie dobrze, wiec bajery nie sa mi potrzebne.    kase na wypasiony sprzet przeznacze na inna dzialalnosc niz rolnictwo

 

.....

.....

.....

kretyn kretyna kretynem pogania

 

To jak w koncu płacisz za certyfikat eco ? czy za free.I sam doskonale wiesz ile trzeba sie narobić na te 1000zł. 

Piszesz tyle o czytaniu ze zrozumieniem a nie zajarzyłeś najistotniejszej sprawy :P

Tak jak juz wspomiałeś  uważasz sie za nie wiadomo jakiego mądrego i delikatnie mówiąc piszesz wprost w/w słowa które umieszczsz pod koniec swojej wypowiedzi.

Ja osobiście podziwiam ludzi ambitnych,wiedzących czego chcą   i domniemam ze możliwe taki Jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

nie pozabijać sie tylko za te pare złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

ja w piatek juz mam kontrole z jednostki certyfikujacej a zgloszenie poszlo 28kwietnia

 

Jaka jednostka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

27561 - takiej liczby chyba najstarsi górale nie przewidzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

janczar no ile trzeba sie narobic na te 1000 zl bo tez nie bardzo wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44
Napisano (edytowany)

ja w eko mam 1 działkę 9,5 ha, całe gosp. ponad 60 ha. za kontrolę zapłaciłem 1330 zł i trzeba zapłacić za całe 60 ha, a dopłata sama eko jakoś 7500 zł. no i podobno + 4 pkt do MGR.


 

punkty mozna bylo zdobyc nie tylko za eko.  u mnie w woj np byl punkt za przygotowanie produktu do sprzedazy, i maszynka do czyszczenia ziarna za 3000 dawala kolejny punkt.  

 

wyjaśniałem u pracownika agencji dość wysokiego szczebla, czy jak mam belę i kupię owijarkę i zrobię sianokiszonkę , to czy za to jest 1 pkt za przygotowanie produktu wytworzonego w gosp. do sprzedaży i powiedział że tak. 

Edytowano przez jaroWM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Skąd oni biorą te wnioski? Jak jeden doradca mi powiedział w przed ostatni dzień składania wniosków że może być ich 30tys to go trochę wyśmiałem a bylo w wtedy na obecną chwilę coś kolo 10 tys. Ale teraz wiem że wiedział co jest ma rzeczy ale chyba nikt nie spodziewał się takiej ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Świętokrzyskie (OR13), na dziś dzień ma 1338 wniosków, bo byłem i pytałem przy okazji....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

He juz daewno pisalem ze jak zainteresowaniew bedzie tak duze wszedzie jak w moojej okolicy to 30tys sie uzbiera , tylko ciekawi mnie czemu one tak dlugo ida ta poczta jak kazdy priorytetem wysylal i juz tydzien temu powinny byc w arimr....

TUV RHEINJLAND wieliczka wczoraj kobieta dzwonila ze w piatek ok 10 bedzie na papierach ktore przyszly jest napisane ze koszt certyfikacji to 650zl a ile wyjdzie to niebawem sie przekonam a mam zgloszone 3 gruszki 2 sliwki i wisienke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

ja wysłałem 30kwietnia wniosek pocztą priorytetem i za potwierdzeniem odbioru zwrotka wczoraj wróciła a wniosek wpłynął 5maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

ja wysłałem 30kwietnia wniosek pocztą priorytetem i za potwierdzeniem odbioru zwrotka wczoraj wróciła a wniosek wpłynął 5maja

 

chyba 29 kwietnia bo do końca tego dnia trwał nabór :P:D 

no to przerwa do końca lipca ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19668

27561 - takiej liczby chyba najstarsi górale nie przewidzieli

a ja stawiałem ,że dojdzie do liczby MR z 2014..................

na początku stawiałem,że 6 pkt się załapie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

kolego UP wnioske dodarł do miejsca docelowego 5maja a zwrotka 10maja (taki zółty papierek potwierdzający odbiór dokumentów przez pracownika agencji )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asasinator666    108

Pytanie dotyczące ekologii. Czy zaznacza się ją jakoś we wniosku o dopłaty bezpośrednie i czy jest za to inna stawka dopłat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

w tabeli VIII wniosku o dopłaty masz rubrykę "dane w zakresie płatności rs/r-s-k/eko" w kol. 8 wpisujesz nr pakietu / wariantu, a w 9 info szczegółowe dot. warianu - masz wyjaśnione wszystko na dole kartki. 

 

ten pakiet, co ja mam płatny jest dodatkowo 790 zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W mazowieckim już ponad 6000 wniosków. Ale dużo takich co pt. po 3 - 4 a w trakcie rozpatrywania odpadną całkowicie. Ludzie powpisywali ciągniki do ochrony. Tak tylko aby punkty były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

W poprzednim naborze też ludzie wpisywali ciągniki na ochronęi przez to załapywali się na zieloną, a później najwyżej zamienili na jakąś maszynę i była dotacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj