rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Kamilek1    52

ale generalnie w późniejszym okresie jest ono wymagane czy to zależny od osoby już rozpatrującej wniosek indywidualnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

Panowie jeśli składaliście wniosek na sam wóz paszowy (bez budowy obory itp) to załączaliście zaświadczenie o dobrostanie zwierząt czy ono jest nie potrzebne?

 

ja złozyłem  ....  inspektorat weterynaryjny za wydanie zrobił kontrole  spiwet   wzystko spełniam.... po 2 dniach zaswiadczenie było

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Mam pytanie co do poprzedniego naboru na młodego rolnika z przesunięć z poprzedniego prow. Chciałbym iść do pracy a czerwcu mija rok od ubezpieczenia w krus i przejęcia gospodarstwa w tedy też dostałem decyzje o przyznaniu pomocy, premię dostałem 2 miesiące później i teraz pytanie czy 12 miesięcy składkowych w krus liczy sie od dnia decyzji czy od dnia otrzymania pomocy.

Drugie pytanie czy po tych 12 miesiącach w krus muszę dostarczyć arimr jakieś zaświadczenie z krus że faktycznie byłem przez ten okres ubezpieczony.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Coś trzeba dostarczyć, bo jak nie, to całe 100 tysia do zwrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44
Napisano (edytowany)

trzeba być na krusie rok od wypłaty pomocy. mi wypłacili 13.03.2015 i jak mijał rok od wypłaty przyszło pismo z Agencji ze spisem dokumentów (też powinieneś to otrzymać), które trzeba jeszcze złożyć do końca zobowiązania MR  wraz z terminami. jeśli chodzi o KRUS  to u mnie podany był termin do 12.05.2016 - czyli do 2 m-cy od roku od wypłaty pomocy. od 1.04 pracuję na umowę o pracę (ZUS), a na krusie byłem do 31.03.2016.

 

jak się tego, czy innego kwitu (sprawozdanie z realizacji biznesplanu, ankieta , standardy) nie dostarczy, to sankcja 3% pomocy - czyli 3000 zł, a kwit i tak trzeba dostarczyć.

Edytowano przez jaroWM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Dlaczego wziołeś MR i pracujesz?  Kase dostałeś na rozwój gospodarstwa a nie na nowe auto do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Nawet nie masz pojęcia ile takich osób jest, najgorsze były rodziny gdzie ojciec ma po 200ha+ i każdy dzieciak wziął premię na mr, osobiście znam taką rodzinę gdzie sześcioro dzieci wzieło mr a tylko jeden z nich tu mieszka i pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Guzik powinno Was obchodzi kto co robi i na co wydaje kasę.

 


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jeśli ktoś wydaje nasze pieniądze a takimi są pieniądze na wszystkie działania prowu to jednak powinno nas obchodzić ale ty zapewne z tych co twierdzą że unia ma własne pieniądze i te dotacje i dopłaty nie są z naszych pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

cwaniaków na świecie nie brakuje mnóstwo osób dostało mr a pole oglądają tylko na mapkach jak się muszą podpisać pod załącznikami graficznymi takich  należy tępić ale to tylko moje zdanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ja bym nie potępiał ludzi którzy to wykorzystują, ale tych którzy na to pozwolili i nadal pozwalają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Derb    2

a w jaki sposób ziemia przejęta na MR wraz z jej użytkowaniem ma komuś przeszkadzać w pracy? Ma siedzieć na polu i patrzeć czy rośnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44
Napisano (edytowany)

dokładnie Derb :)

 

a'propos to temat MGR,a nie MR.

 

24908  - nieźle przywaliło wniosków na modernizacje :) ciekawe, ile odpadnie na poprawkach...

Edytowano przez jaroWM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ci którzy skorzystali Z MR i chcą iść do pracy są źli, Ci którzy weszli w ekologię dla 4 dodatkowych punktów też niedobrzy A wszystko dla tego że im się udało A innym nie. Żeby wszyscy tak mogli to byłoby dobrze. Ja nie znam nikogo kto by skorzystał z MR i nie pracował w rolnictwie. A Wam tak łatwo jest oceniać ludzi przez Internet, ludzi których wogole w życiu nie widzieliście.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jak nie znasz to za słabo się rozglądasz bo cię to nie interesuje albo mieszkasz w terenach gdzie każdy ma 20-30 ha i nie ma tyle ziemi by każdemu dziecku dać na MR a poza swój teren nie wyjeżdżasz i nie mówię że ludzie są źli bo to robią, źli są ci co pozwolili na to, tak samo jak te punkty z ekologią, punkty powinny być jeśli naprawdę wchodzisz w tą ekologię a nie jak poświecisz 10 ar pola na drzewka owocowe a pozostałe 100 ha nadal będziesz uprawiał tak że z ekologią nic wspólnego nie ma, po prostu w PL ustalają debilne przepisy które obejdzie duża część osób bez najmniejszego problemu i w tym jest problem...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

no to obejdz i ty zamiast sie uzalac nad soba

 

wiecie co jest przykre?  ze 90 % osob zajmujacych to kretyni.  chcecie to mnie wyzywajcie ale tak niestety jest.  wszyscy sa super fachowcami, kazdy kosi po 8 t pszenicy z ha  a jak przychodzi przeczytac ze zrozumieniem pare zdan rozporzadzenia to rece rozklada i leci do dorady. 

te wnioski na mgr a wszczegolnosci mr  to napisalby srednio zdolny uczen 3 klasy gimnazjum ,  a rolnik leci do doradcy ktory kasuje go po 3-5 % od wartosci inwestycji

 

trzeba bylo wiecej czasu poswiecic na nauke czytania ,starac sie logicznie myslec  to ten komu zalezalo na mgr  zrobilby tak zeby zwiekszyc swoje szanse. a nie biadolil jaki to zly ten czy tamten  bo wszedl w ekologie.  to jest biznes, kasa dla jednostek certyfikujacych musi sie krecic,  jezeli chcesz robic inwestycje za 400 000 a szkoda ci 1000 zl rocznie to nie ma o czym rozmawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Moja sytuacja wygląda tak że wraz z ojcem prowadzimy 50ha gospodarstwo (2rodziny) i ciężko jest z tego wyżyć więć będe pracował i w wolnych chwilach pomagał w gospodarstwie, na żniwa planuje urlop bądź wynajme jakiegoś pracownika na pare dni kiedy nie będe mógł sie wyrwać z pracy. Ojciec ma pare lat do emerytury a ja nie moge startować w przetargach na dzierżawe gruntów państwowych bo nie mam 5lat stażu pracy i możliwości dokupienia ziemi w okolicy a gdy taka sie pojawi to po 100tyś ha co jest wogóle nieopłacalne nawet jeśli byłaby to 1 klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

no to obejdz i ty zamiast sie uzalac nad soba

 

wiecie co jest przykre?  ze 90 % osob zajmujacych to kretyni.  chcecie to mnie wyzywajcie ale tak niestety jest.  wszyscy sa super fachowcami, kazdy kosi po 8 t pszenicy z ha  a jak przychodzi przeczytac ze zrozumieniem pare zdan rozporzadzenia to rece rozklada i leci do dorady. 

te wnioski na mgr a wszczegolnosci mr  to napisalby srednio zdolny uczen 3 klasy gimnazjum ,  a rolnik leci do doradcy ktory kasuje go po 3-5 % od wartosci inwestycji

 

trzeba bylo wiecej czasu poswiecic na nauke czytania ,starac sie logicznie myslec  to ten komu zalezalo na mgr  zrobilby tak zeby zwiekszyc swoje szanse. a nie biadolil jaki to zly ten czy tamten  bo wszedl w ekologie.  to jest biznes, kasa dla jednostek certyfikujacych musi sie krecic,  jezeli chcesz robic inwestycje za 400 000 a szkoda ci 1000 zl rocznie to nie ma o czym rozmawiac

 

dlatego mówię że nie ma co się czepiać do tych osób które wykorzystały okazję i wzięły sobie kilka arów na ekologię tylko tych co wymyślili takie bzdurne przepisy że nie zastrzegli tak, że 100% gruntów ma być pod ekologią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

przepisy, rozporządzenia itd. itp.  piszą ludzie, którzy następnie korzystaja z owych luk, nie ma i nie bedzie prawa uczciwego które  zadowoli wszystkich, zawsze jest coś nie tak, co nie pasuje. Są ludzie ktorym nawet majtki w kroku nie pasują i we wszystki znajdą coś złego.

      A co do tej pseudo ekologi to krótko mówiąc jest to zwykłe kupywanie owych 4pkt. niby nie duzo 1000pln/rok ale w przeciągu 5lat juz jest troszke inna kwota. (nie wiem ile wynosi opłata certyfikująca,powielam inf. kolegi w/w odnośnie 1tys/rok). np. Dodatkowo jeśli ktoś napalił sie na PROW MGR i powipisywał super wypasiony opryskiwacz za setki tys. aby mieć duzo pkt a owa maszyna nie koniecznie jest potrzebna lub sąsiad ma lepszy. Do niedawna w takie opcje nie wierzyłem z opowiadań dilerów ale znajoma, wspomiała ze sporo :"takich" osób 

      Nic na chama, nic na umór jak dostane bedę sie zastanawiał na chwile pozytywnego rozpatrzenia wniosku czy skorzystam, jak cena płodów rolnych utrzyma sie na obecnym poziomie raczej ja odpadam. Ceny mleka, wieprzowiny opłakana a domniemam iż wisi w powietrzu załamanie Polskiego Rynku wołowiny. Kto miał krowy ma byki, kto miał świntuchy ma byki i w końcu bedzie jak z mlekiem :(

 

pozdrawiam i kierunek 30tys. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

no to obejdz i ty zamiast sie uzalac nad soba

 

wiecie co jest przykre?  ze 90 % osob zajmujacych to kretyni.  chcecie to mnie wyzywajcie ale tak niestety jest.  wszyscy sa super fachowcami, kazdy kosi po 8 t pszenicy z ha  a jak przychodzi przeczytac ze zrozumieniem pare zdan rozporzadzenia to rece rozklada i leci do dorady. 

te wnioski na mgr a wszczegolnosci mr  to napisalby srednio zdolny uczen 3 klasy gimnazjum , 

 

 

Hahaha.. czytając twoje posty beka na całego. Nie ośmieszaj się już więcej bo ileż można się śmiać.  PATr  oczywiiście się z tobą zgadzam sam mam sąsiadów co pobrali MR a pola to nie wiem czy wiedzą gdzie one są. Wszystko tatuś załatwiał synek tylko złoży podpis, zrobił szkołę i teraz myśli że to na obszarówkę potrzebne było. Jeżeli będzie panowało krętactwo w polsce to dobrze nie będzie. Każdy teraz patrzy żeby nic nie robić a mieć i to jest chore. Wiedzą że jest mało pieniędzy w budżecie to ostre zasady i  Kasa dla ludzi którzy naprawdę jej potrzebują a nie którym by się może  przydała !!!  Ja bym tam porządek z tym zrobił, kwiczeli by ci którzy kupują narkotyki za kasę z dopłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Ziel gruntow ornych z przetargow juz nie kupisz, ale mozesz brac udzial w przetargach o dzierzawe.   ja nie widze nic zlego ze pracujesz w gospodarstwie i na etacie. to znaczy ze masz leb na karku i nie rzniesz wielkiego pana jak co nie ktorzy tu.  podstawa to  rozne dochody zeby nie byc zaleznym od jednego zrodla utrzymania

 

janczar dobieranie sprzetu i dodatkow pod 5 pkt za srodowisko to jest chyba najczestszy przypadek.  mowilem juz ze 90 % rolnikow to kretyni  i to dokladnie potwierdza moja teze.  sam znam takich ktorzy brali niepotrzebny sprzet za gruba kase zeby uciulac pare pkt za srodowisko:P

 

ale zapewne dla niektorych kolegow tacy ludzie sa jak najbardziej wporzadku:)  tylko ekolodzy to marni kombinatorzy!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

czyli reasumując kumaty aby dostać musi zapłacić ok 5tys. :P czyli TY i dodatkowo sam robisz wniosek i nie uwierze ze zrobiłeś to w godz. :P

I na koniec wychodzi fakt iż własnie tacy jak TY napędzają te chore wyścigi wiecej, wiecej i wiecej i najlepsze jest to że nie ty na tym zarobisz tylko sie narobisz :P a zarobi owy ogólnie ujmując człowiek który ma w rzeczywistości "łeb na karku" a nie ten co mysli ze go ma .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj