rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

PATr    409

a ta zaliczka jest w jakiś sposób oprocentowana?

 

nie jest oprocentowana ale potrzebuje zaświadczenie z banku że jesteś wypłacalny, takie zaświadczenie kosztuje od 5 do 10 tysięcy, natomiast jeśli weźmiesz kredyt z zerową prowizją i oprocentowaniem rzędu 4-5% to jak składasz na wniosek na max zwrotu(200 tysięcy) czyli tyle wynosi zaliczka to przy oprocentowaniu 5% zapłacisz około odsetek 840 zł miesięcznie za tą kwotę, jak złożysz dobrze wniosek o płatność i szybko to agencja ma 3 miesiące i w tym czasie musi być kontrola i płatność, jak trafisz w dobry moment to może być i 2 miesiące czyli odsetki cię wyniosą przez te 3 miesiące jakieś 2500 zł lub mniej(oczywiście jak zwrotem spłacisz część lub cały kredyt). Ogólnie rzecz biorąc musisz dokładnie się dowiedzieć jaki jest koszt w twoim banku takiego poręczenia, jak ja się dowiadywałem w starej modernizacji to było kompletnie nieopłacalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

dosłać -  w jakiej formie korekty całego wniosku czy po prostu uzupełnić brakujące dokumenty, dopytywał ktoś w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak sam zmieniasz to zmiana do wniosku a jak wzywają Cię to korekta.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

jednostka certyfikujaca podejdzie z kultura bo to prywatna firma i napewno nikomu krzywdy nie zrobi :)  tyle ode mnie

pozdro 6000


no dobra geniusze, tak czepiacie sie tej ekologii, jak to jednostki certyfikujace beda przyjezdzaly po pare razy  w roku zbic kase:)   jak przegna pale raz to ja zerwe z nimi wspolprace. wiecie dlaczego? bo w rozporzadzeniu, ani w umowie nie ma zapisu nie ma ani slowa ze ja mam byc 5 lat objety ta ochrona. tu jest caly myk geniusze

pozdro 600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Żebyś się nie zdziwił za rok jak zrezygnujesz z ekologi. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

pier**l pier**l ja poslucham


to pokaz mi zapis mowiacy o byciu objetym certyfikacja przez caly okres mgr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak jesteś taki bystry to sam się wczytaj. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

nie no przeciez ty jestes tu najwiekszym bystrzacha to uswiadom mnie:)

kolego dla mnie nie jestes zadna wyrocznia i doskonale wiem czemu tak wszystkich tu zniechecasz do ekologii:)  ja nie wierze w to co ktos pisze na forach  tylko czytam rozporzadzenia  i upewniam sie u odpowiednich osob w or. 

takze straszenie to zostaw dla swoich dzieci albo pokaz konkrety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

nie jest oprocentowana ale potrzebuje zaświadczenie z banku że jesteś wypłacalny, takie zaświadczenie kosztuje od 5 do 10 tysięcy, natomiast jeśli weźmiesz kredyt z zerową prowizją i oprocentowaniem rzędu 4-5% to jak składasz na wniosek na max zwrotu(200 tysięcy) czyli tyle wynosi zaliczka to przy oprocentowaniu 5% zapłacisz około odsetek 840 zł miesięcznie za tą kwotę, jak złożysz dobrze wniosek o płatność i szybko to agencja ma 3 miesiące i w tym czasie musi być kontrola i płatność, jak trafisz w dobry moment to może być i 2 miesiące czyli odsetki cię wyniosą przez te 3 miesiące jakieś 2500 zł lub mniej(oczywiście jak zwrotem spłacisz część lub cały kredyt). Ogólnie rzecz biorąc musisz dokładnie się dowiedzieć jaki jest koszt w twoim banku takiego poręczenia, jak ja się dowiadywałem w starej modernizacji to było kompletnie nieopłacalne...

To można korzystać z kredytów preferencyjnych na finansowanie modernizacji? To nie będzie podwójne finansowanie ze środków publicznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komp4321    1
Napisano (edytowany)

nie no przeciez ty jestes tu najwiekszym bystrzacha to uswiadom mnie:)

kolego dla mnie nie jestes zadna wyrocznia i doskonale wiem czemu tak wszystkich tu zniechecasz do ekologii:)  ja nie wierze w to co ktos pisze na forach  tylko czytam rozporzadzenia  i upewniam sie u odpowiednich osob w or. 

takze straszenie to zostaw dla swoich dzieci albo pokaz konkrety

 

Dziwny Jestes..

Jak ktos dostanie punkty za egologie to musi to prowadzić przez 5 kolejnych lat, co roku będziesz musiał przedstawiać certyfikat ze jesteś na ekologi.

Ja tak mam z "integrowaną produkcja roślin" Otrzymam 2 punkty to i przez 5 lat bedzie trzeba przedstawiać im certyfikat.

Tak mi mówił doradca i Ja mu wierze.

Edytowano przez komp4321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

a ja wierze w umowe i rozporzadzenia,  nie w doradcow

ale kazdy ma swoj rozum


jezeli tak ci mowil doradca to tez popelnil blad

bo zobowiazanie bedzie liczone nie od dzis tylko od momenu platnosci koncowej , wiec to nie bedzie napewno 5 lat a raczej 7:)  jak juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
Napisano (edytowany)

To można korzystać z kredytów preferencyjnych na finansowanie modernizacji? To nie będzie podwójne finansowanie ze środków publicznych?

Kredyt preferencyjny jest na mniejsze oprocentowanie ale nie można mieć go oficjalnie na mgr

 

Ja na starą modernizację miałem wynegocjowany w 2014r kredyt komercyjny na 0% prowizji i 4,25% oprocentowania w skali roku, zabezpieczeniem był tylko i wyłącznie udział banku 49% w własności zakupionej maszyny

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

a ja wierze w umowe i rozporzadzenia,  nie w doradcow

ale kazdy ma swoj rozum

jezeli tak ci mowil doradca to tez popelnil blad

bo zobowiazanie bedzie liczone nie od dzis tylko od momenu platnosci koncowej , wiec to nie bedzie napewno 5 lat a raczej 7:)  jak juz

 

A tak z główką to wszystko w porządku? 7 lat, dobre.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Freetaxi mam do Ciebie takie pytanie składałem na mgr na prasę zwijającą i we wniosku wpisane zostały jej parametry a przede wszystkim szerokość podbieracza a wczoraj rozmawiałem z dilerem co u niego brałem ofertę na tę prasę i mówił że właśnie na ten model niedługo mają wprowadzić jakieś zmiany konstrukcyjne a przede wszystkim zmieni się szerokość podbieracza i nie będzie już dostępny 2,0 m tylko będzie 2,15 m czy w takim wypadku będę zmuszony kupić wogóle inną prasę żeby szerokość podbieracza miał 2,0 m tak jak we wniosku, czy będę mógł wziąć taką na jaką brałem oferty ale z szerszym podbieraczem?

Mógłby ktoś udzielić jednoznacznej odpowiedzi co do wyżej opisanej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

jacek 1296 , rok docelowoy we wniosku jest rokiem w ktorym zlozysz wniosek o platnosc, wiec dla jednych bedzie to 2017 dla innych 2018 a dla jeszcze innych 2019.

rok docelowy jest zarazem pierwszym rokiem 5 letniego okresu zobowiazania

wiec wszelki utrzymania gva itp liczymy nie od roku momentu zlozenia wniosku a roku w ktoruym zlozymy wniosek  o platnosc.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

Kredyt preferencyjny jest na mniejsze oprocentowanie ale nie można mieć go oficjalnie na mgr

 

Ja na starą modernizację miałem wynegocjowany w 2014r kredyt komercyjny na 0% prowizji i 4,25% oprocentowania w skali roku, zabezpieczeniem był tylko i wyłącznie udział banku 49% w własności zakupionej maszyny

 

4,25%? I żadnych ukrytych kosztów? Bo jakoś ciężko mi uwierzyć. Czyli ze 100 000 po roku trzeba by oddać 104 250, a po pół roku 102 125

 

 

A tak z główką to wszystko w porządku? 7 lat, dobre.

 

 

5 lat od wypłaty pomocy, czyli jeśli dostaniesz kasę w 2017 to zobowiązania są do 2022, dolicz do tego rok bazowy i masz 7 lat (2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022).

Jeśli chodzi o tą ekologię to nie chce mi się szukać ale chyba coś było, że trzeba utrzymać w szczególności te aspekty które miały wpływ na punktację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dj.vadium    1
Napisano (edytowany)

 

"Pierwszym rokiem okresu docelowego jest rok złożenia wniosku o płatność końcową. Okres docelowy trwa do upływu 5 lat od dnia wypłaty płatności końcowej. W biznesplanie należy wpisać pierwszy rok okresu docelowego.

Uwaga: Wnioskodawca zobowiązany jest do utrzymania struktury i rozmiaru produkcji służących do obliczenia GVA przez 5 lat od przyznania pomocy."

 

Cytat z instrukcji do BP. 

 

Tylko jest jeszcze kwestia 5 pełnych lat czy 5 kalendarzowych od dnia wypłaty.

Tzn: jeśli płatność końcową otrzymano powiedzmy 09 lutego 2017r to czy pięć lat będzie liczone do 09 lutego 2022 r czy

to będzie 5 pełnych czyli od 09 marca 2017 (rok niepełny)  więc 2018, 2019, 2020, 2021, 2022 r

 

Edytowano przez dj.vadium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmat13    2

jednostka certyfikujaca podejdzie z kultura bo to prywatna firma i napewno nikomu krzywdy nie zrobi :)  tyle ode mnie

pozdro 6000

no dobra geniusze, tak czepiacie sie tej ekologii, jak to jednostki certyfikujace beda przyjezdzaly po pare razy  w roku zbic kase:)   jak przegna pale raz to ja zerwe z nimi wspolprace. wiecie dlaczego? bo w rozporzadzeniu, ani w umowie nie ma zapisu nie ma ani slowa ze ja mam byc 5 lat objety ta ochrona. tu jest caly myk geniusze

pozdro 600

 

Chłopie po co od razu z widłami ruszasz...

 

Tylko jak już umowę będziesz podpisywał to dobrze ją przeczytaj bo zdziwisz się jak będą kazali Ci oddać dofinansowanie jak nie spełnisz zobowiązań, które podpisałeś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur4    0

Ktos pisal. ze ARiMR bedzie miala liste  rankingowa za 3 tygodnie... otoz tak sie nie stanie bo musi jeszcze minac 28 dni - tyle Agencja dala poczcie na dostarczenie przesyłek, a poczta przyniesie z 6-8 tys. wnioskow, o ile nie wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmat13    2

Freetaxi mam do Ciebie takie pytanie składałem na mgr na prasę zwijającą i we wniosku wpisane zostały jej parametry a przede wszystkim szerokość podbieracza a wczoraj rozmawiałem z dilerem co u niego brałem ofertę na tę prasę i mówił że właśnie na ten model niedługo mają wprowadzić jakieś zmiany konstrukcyjne a przede wszystkim zmieni się szerokość podbieracza i nie będzie już dostępny 2,0 m tylko będzie 2,15 m czy w takim wypadku będę zmuszony kupić wogóle inną prasę żeby szerokość podbieracza miał 2,0 m tak jak we wniosku, czy będę mógł wziąć taką na jaką brałem oferty ale z szerszym podbieraczem?

Mógłby ktoś udzielić jednoznacznej odpowiedzi co do wyżej opisanej sytuacji?

 

Pewnie nikt Ci tu za bardzo odpowiedzi nie udzieli bo nie wiadomo jeszcze czy w ogóle strona ruszy na której będziemy umieszczali ogłoszenia o przetargu.

 

Mogę Ci tylko powiedzieć, że w przetargach publicznych jakaś maszyna musi spełnić kilka wytycznych z opisu przetargu. Jeśli zapisałeś jeszcze jakiś inny parametr jaki posiada ta Twoja prasa a inni tego nie posiadają to możesz spać spokojnie a jak tylko szerokość to wciśnie Ci się ktoś inny i będziesz miał problem, żeby wybrnąć.

 

Tak jak pisałem na początku nie wiadomo jak to do końca będzie wyglądało może samemu trzeba będzie dostarczyć oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

to dla ilu rolników starczy pieniędzy w sektorze C?? z 4,16pkt jest co szukać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

mmat 13 owszem trzeba spelniac podpisane zobowiazania jak najbardziej  tylko w tej chwili nie znalazlem zadnego zapisu o ekologii i utrzymania jej przez caly okres zobowiazania.

a jezeli nawet trzeba to utrzymac to jest takie wyzwanie??  zglaszasz jedna dzialke i tyle w temacie, co rok zaplacic kase chyba warto za 4 pkt i znaczne zwiekszenie szans na otrzymanie pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

ja mam zgloszone 3 gruszki i 2 sliwki a koszt nie taki straszny bo jednosta certyfikujaca ma brac po 600zł co roku, jesli zobacze ze wystarczy mi pkt bez ekologi to z niej zrezygnuje i tyle a jak nie to te kilka lat sie pociagnie 6 lat razy 600 =3600 co to za pieniadze przy zwrocie 200tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

4,25%? I żadnych ukrytych kosztów? Bo jakoś ciężko mi uwierzyć. Czyli ze 100 000 po roku trzeba by oddać 104 250, a po pół roku 102 125

 

 

 

5 lat od wypłaty pomocy, czyli jeśli dostaniesz kasę w 2017 to zobowiązania są do 2022, dolicz do tego rok bazowy i masz 7 lat (2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022).

Jeśli chodzi o tą ekologię to nie chce mi się szukać ale chyba coś było, że trzeba utrzymać w szczególności te aspekty które miały wpływ na punktację.

 

Trzeba dobrze się targować i da się wydusić takie oprocentowanie, dodam że w jednym oddziale tego samego banku(bynajmniej z nazwy) było całkiem inne oprocentowanie możliwe do wyciągniecia niż w drugim(cos około 1,2% różnicy, ale przedstawiciele startowali z podobnego oprocentowania i to prawie w każdym banku było na start od 6% do coś ponad 9)

 

Jedynie zasługuje na podkreślenie że to był 2014r. W 2011-2012 byś mial problem coś takiego uzyskać bo był szał zakupów

4,25%? I żadnych ukrytych kosztów? Bo jakoś ciężko mi uwierzyć. Czyli ze 100 000 po roku trzeba by oddać 104 250, a po pół roku 102 125

 

 

 

5 lat od wypłaty pomocy, czyli jeśli dostaniesz kasę w 2017 to zobowiązania są do 2022, dolicz do tego rok bazowy i masz 7 lat (2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022).

Jeśli chodzi o tą ekologię to nie chce mi się szukać ale chyba coś było, że trzeba utrzymać w szczególności te aspekty które miały wpływ na punktację.

 

Trzeba dobrze się targować i da się wydusić takie oprocentowanie, dodam że w jednym oddziale tego samego banku(bynajmniej z nazwy) było całkiem inne oprocentowanie możliwe do wyciągniecia niż w drugim(cos około 1,2% różnicy, ale przedstawiciele startowali z podobnego oprocentowania i to prawie w każdym banku było na start od 6% do coś ponad 9)

 

Jedynie zasługuje na podkreślenie że to był 2014r. W 2011-2012 byś mial problem coś takiego uzyskać bo był szał zakupów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmat13    2

ja mam zgloszone 3 gruszki i 2 sliwki a koszt nie taki straszny bo jednosta certyfikujaca ma brac po 600zł co roku, jesli zobacze ze wystarczy mi pkt bez ekologi to z niej zrezygnuje i tyle a jak nie to te kilka lat sie pociagnie 6 lat razy 600 =3600 co to za pieniadze przy zwrocie 200tys

 

To muszę przyznać, że znalazłeś tanią jednostkę certyfikującą.

 

Co do Twojego zapisu, że jak starczy mi punktów to zrezygnuje z ekologi to za bardzo nie wiem jak masz zamiar to rozegrać. Ja dzwoniłem do gościa, który rozpatruje wnioski i go interesuje certyfikat. Nie interesuje go samo zgłoszenie.

mmat 13 owszem trzeba spelniac podpisane zobowiazania jak najbardziej  tylko w tej chwili nie znalazlem zadnego zapisu o ekologii i utrzymania jej przez caly okres zobowiazania.

a jezeli nawet trzeba to utrzymac to jest takie wyzwanie??  zglaszasz jedna dzialke i tyle w temacie, co rok zaplacic kase chyba warto za 4 pkt i znaczne zwiekszenie szans na otrzymanie pomocy

 

Każdy decyduje za siebie ja tylko wyraziłem swoje zdanie a tak jak pisałem też zastanawiałem się czy nie wrzucić ekologi do gospodarstwa ale odpuściłem.

 

Tyle mogę koledzy Wam podpowiedzieć co do ekologi jak już weszliście a nie chcecie ponosić kosztów certyfikacji.

 

Trzeba zgłosić minimum 0.5ha i mieć tam uprawy, które spożytkujecie we własnym gospodarstwie. Wtedy Agencja zwraca koszty certyfikacji.

Nie trzeba całej działki zgłaszać może to być wycinek.

 

Co do ekologi to mam znajomego, który posiada gospodarstwo ekologiczne i miał problemy ale na jego szczęście zmieniła się osoba która przyjeżdża na kontrole i teraz jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj