rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

karolwiesz    3

DanielFarmer dobrze piszesz. Ponadto jeśli ktoś robi inwestycje na kredyt to "zabiera"  mu on 10% dotacji następne 10% zabierają dilerzy maszyn podwyższając ceny i zwrotu nie ma 50% tylko 30% ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

A uprawy w okresie bazowym to mam się sugerować tym rokiem czy rokiem poprzednim? 

 

ten rok, okres bazowy to rok składania wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Miał ktoś taki problem a mianowicie brak faktury na sprzedaż produktów rolnych za co najmniej 5 tyś z przed 1 marca 2016? Ja utworzyłem gospodarstwo we wrześniu 2015 a w grudniu przejąłem bydło,pierwsza sprzedaż bydła będzie w okolicach lipca. I teraz pytanie czy da się jeszcze coś wykombinować z tą fakturą ?

kumpel na vat i Ci wystawi,że kupił od Ciebie coś tam słoma , zboże, sianokiszonka..............termin jakis tam późniejszy i pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parobas    6

ciekawe jak będzie wyglądać lista rankingowa ARiMR czy jak w poprzednich latach tylko nr i nazwisko czy dołożą tabelkę z ilością punktów ;)

 

Moze nie byc nawet nazwisk tak jak na ostatniej liscie dot. MR, jest tylko znak sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenek714    0

Dobry. Dzisiaj czytałem trochę o dofinansowaniu do kombajnu zbożowego i zastanawia mnie jaki areał w praktyce trzeba posiadać pola aby dostać kasę na kombajn wielkości avero 160. Z suchego przeliczenia trzeba mieć coś około 60ha. Czy ta wartość jest dokładna czy może ktoś dostał na mniejszy areał. Na rynku nie ma już zbytnio mniejszych kombajnów a jeśli są to mała ilość. 2 pytanie to czy do tego areału wlicza się tylko moja pola+ dzierżawy czy są jeszcze jakieś inne opcje. Dodam, że jestem w trakcie składania papierów na MR i będę mieć od ojca około 20ha. Reszta gospodarstwa z dzierżawami około 30ha będzie jeszcze na ojca ale ja bym kosił to + jeszcze trochę usługi. Jakby dobrze poszło to 80-100ha bym kosił co roku. Wiem że to mało jak na nowy kombajn i słaba opłacalność ale nawet jakbym go chciał sprzedać za 8-10 lat to przy dofinansowaniu i tak się zwróci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

O to że na 20 ha nikt ci nie da kombajnu, po drugie z kobajnem nie uzyskasz punktów za śrowisko więc możesz złożyć i na 5 ha a i tak nie dostaniesz się na zieloną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

ten rok, okres bazowy to rok składania wniosku

Czyli wszystkie uprawy mam podawać tak jak w tym roku będzie na wniosku na dopłaty nie jak było to w tamtym roku na wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rademenez    11

Mam pytanie odnośnie wielkości ekonomicznej gospodarstwa. W ubiegłym roku składałem dopłaty na ok 18 ha i nie miałem na siebie zwierząt. W marcu tego roku przejąłem od ojca zwierzęta i kilka sztuk dokupiłem. W tym roku będę składał na dopłaty ok 25 ha bo przybyło dzierżaw i pytanie od jakich gruntów będzie liczona wielkość ekonomiczna od 18 czy 25 i czy przy wyliczaniu wielkości ekonomicznej mogę uwzględnić wszystkie posiadanie na dziś zwierzęta. W odr mi powiedzieli ze jeśli jest produkcja zwierzęca to do obliczeń nie bierzemy łąk oraz gruntów zasianych kukurydza na kiszonkę. Może ktoś podpowiedzieć jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kumpel na vat i Ci wystawi,że kupił od Ciebie coś tam słoma , zboże, sianokiszonka..............termin jakis tam późniejszy i pójdzie

 

dzięki za poradę , też o czymś takim myślałem ale nie mogę nikogo chętnego na taki układ poszukać, a czy ten watowiec musiał by się z tego rozliczyć,z tej faktury czy mógłby jej w ogóle nie podać do rozliczenia a faktura moja byłaby ważna ?

Edytowano przez MirekCase4230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Zrobią kontrolę krzyżową, kumplem zajmie się US a Tobie zarzucą stworzenie sztucznych warunków do otrzymania dofinansowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Witam Jak z tym tytulem prawnym. Na dwie małe działki nie mam tytulu tylko doplaty bralem, w rubryce tytuł wpisałem inne i przejdzie to? co znaczy ze do SO sie ich nie wlicza, i do doboru maszyn też nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioszajs    11

Witam, mam pytanie odnośnie tej faktury. Czy musi to być oryginał czy po prostu mogę skopiować fakturę i to dołączyć do wniosku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

Mam pytanie odnośnie wielkości ekonomicznej gospodarstwa. W ubiegłym roku składałem dopłaty na ok 18 ha i nie miałem na siebie zwierząt. W marcu tego roku przejąłem od ojca zwierzęta i kilka sztuk dokupiłem. W tym roku będę składał na dopłaty ok 25 ha bo przybyło dzierżaw i pytanie od jakich gruntów będzie liczona wielkość ekonomiczna od 18 czy 25 i czy przy wyliczaniu wielkości ekonomicznej mogę uwzględnić wszystkie posiadanie na dziś zwierzęta. W odr mi powiedzieli ze jeśli jest produkcja zwierzęca to do obliczeń nie bierzemy łąk oraz gruntów zasianych kukurydza na kiszonkę. Może ktoś podpowiedzieć jak to jest.

jak umowa długoterminowa potwierdzona w gminie albo u notariusza to 25 ha, jak na gębę to 18 ha, przeczytaj paragraf 6 rozporządzenia. O ogonach się nie wypowiadam bo nie mam pojęcia :)

 

Czyli wszystkie uprawy mam podawać tak jak w tym roku będzie na wniosku na dopłaty nie jak było to w tamtym roku na wniosku?

tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Witam, mam pytanie odnośnie tej faktury. Czy musi to być oryginał czy po prostu mogę skopiować fakturę i to dołączyć do wniosku? 

 

Orginał lub kopia z UG lub notariusza z napisem "Za zgodą z oryginałem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenek714    0

O to że na 20 ha nikt ci nie da kombajnu, po drugie z kobajnem nie uzyskasz punktów za śrowisko więc możesz złożyć i na 5 ha a i tak nie dostaniesz się na zieloną

A potrafisz coś odpowiedzieć na moje pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

dzięki za poradę , też o czymś takim myślałem ale nie mogę nikogo chętnego na taki układ poszukać, a czy ten watowiec musiał by się z tego rozliczyć,z tej faktury czy mógłby jej w ogóle nie podać do rozliczenia a faktura moja byłaby ważna ?

 

Bo za darmo nikt ci obcy tego nie wystawi...

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

"Najwcześniej w dniu zawarcia umowy, a jednocześnie nie później niż w terminie 4 miesięcy przed pierwszym dniem terminu na złożenie wniosku o płatność istnieje możliwość złożenia przez Beneficjenta dokumentacji związanej z przeprowadzonym postępowaniem ofertowym"

 

To znaczy, że wniosek o płatność można składać dopiero po 4 miesiącach po podpisaniu umowy? Czy może jeśli ten okres byłby krótszy to dokumenty z postępowania ofertowego składa się razem z wnioskiem o płatność? I kiedy jest termin na złożenie wniosku o płatność, coś słyszałem, że to miesiąc po "planowanym terminie zakończenia etapu", ktoś może to potwierdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

Orginał lub kopia z UG lub notariusza z napisem "Za zgodą z oryginałem"

 

oryginał dowodu osobistego też składasz- nie

kserujesz fakturę, a  przy składaniu w agencji potwierdzą za zgodność z oryginałem.(musisz zabrać ze sobą oryginał)

Twoja procedura tylko w przypadku składania przez pocztę

Edytowano przez karolwiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo za darmo nikt ci obcy tego nie wystawi...

 

Oferowałem pieniądze za fatygę ale się bali,jeżeli ktoś ma np.bydło czy świnie to co w tym dziwnego że kupił sobie 10t pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwo222    1

Podpowiecie mi czy jeżeli wniosek składają dwie osoby wspólnie wnioskujące to działki, roczne obroty zwierząt, sprzedaże itd. wpisuje się wspólnie wszystko w biznes planie, czy tylko osoba wiodąca wpisuje swoje dane z gospodarstwa a druga osoba podaje tylko w oświadczeniu jakie działki posiada i to wystarczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

każdy osoba składa wniosek i bp, tylko zaznacza się na pierwszej stronie bp: osoba wiodąca albo członek grupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamdres    3

wniosek złożony lubelskie

masz jakieś info ile jest wniosków w lubelskim lub który byłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj