rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

xzibit0000    14

Witam. chce składać wniosek na MGR na ciągnik, chciałbym się dowiedzieć, w jaki sposób patrzą na areał? na własny czy na dzierżawy na które składam wnioski na dopłaty też? 

jeżeli jestem młodym rolnikiem, to zwrot 60% to liczy się od ceny netto czy brutto?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Bierze się pod uwagę grunty z dopłat. Zwrot dostaniesz od cen netto.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

ok rozumiem. wszystko mi się wyjaśniło:)

 wiem że to głupie pytanie, ale czy w tym roku będzie jeszcze MGR czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie w tym roku nie będzie naboru. Przynajmniej tak wynika z rozporządzenia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma takich danych póki co na stronie ARiMR. Wszystko zliczają w całość. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

a jak to jest s dzierżawa trzeba ja mieć już zapisana w momencie składania wniosku czy później można ta umowę dołączyć jeśli tak to ile miał bym na to czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

Czy owijarkę  oraz zgrabiarkę jednokaruzelową oraz jednorzedowa kosiarke do kukurydzy mozna podciagnąc pod URZADZENIA DO ZBIORU SKOSZONEJ BIOMASY ;PRASY KOSTKUJACE, PRASOZWIJARKI, SIECZKARNIE Z OSPRZETEM,PRZYCZEPY ?pozdrawiam dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Wystarczy 0,10 ha a za pół roku może zmienią rozporządzenie dotyczące "Rolnictwa ekologicznego" i będzie obowiązek objęcia całości gospodarstwa :)

 

Też wchodzę w to dla 4 pkt. Myślę że jeśli nawet to zrobią, to będzie obowiązywać tylko nowo wchodzących w ekologię, teraz jest na to bum w mojej okolice przez niskie ceny,  soczewicy, prosa i gryki będzie na polach dużo :D szkoda że to tylko ekologia dla pkt lub wiekszych dopłat a faktycznie produktów eko i tak nie bedzie ale kilkukrotnie droższe będą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

A czy do ekologii nie trzema mieć aktualnego certyfikatu bo np. wyrobienie IPO czeka się rok po złożeniu wniosku do jednostki certyfikującej, (przy ekologii chyba znacznie dłużej, (muszą wyjść badania gleby że nie są używane nawozy i opryski co moim zdaniem trwa 2-3 lata),  poza tym nie wierzę że agencja przyzna punkty tylko na oświadczenie że będzie prowadzona produkcja ekologiczna być może się mylę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Czy zapis w rozporządzeniu:

3) w przypadku operacji związanej ze zmianą profilu produkcji rolnej, której realizacja wpłynie również na zróżnicowanie produkcji rolnej w gospodarstwie, przyznaje się 1 punkt;

 

 

Wynika z niego że aby dostać ten jeden punkt to trzeba zmienić profil produkcji rolnej oraz zróżnicować produkcję rolną, czy wystarczy że w biznes planie wyskoczy TAK przy "Czy zaplanowano zróżnicowanie produkcji rolnej?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

koledzy koleżanki mam nurtujące mnie pytanie czy zakup myjki ciśnieniowej można podciągnąć pod;

 

 

Stanowiska do mycia i płukania sprzętu, w tym stanowiska typu biobed

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OPawel    4

Witam, jak rozumiecie ten zapis w zestawieniu załączników:Plan sprzedaży - orginał lub umowa przedwstępna całej produkcji wytworzonej w gospodarstwie w związku z realizacją operacji - w przypadku, gdy w związku z realizacją operacji wzrośnie produkcja - kopia. 

Czy to przypadkiem nie oznacza, że jeżeli zakładamy wzrost produkcji to konieczne jest przedłożenie umowy przedwstępnej i plan sprzedaży wtedy nie wystarczy? Czy ewentualnie macie pomysł jak taka umowa powinna wyglądać? Pozdrawiam.

Edytowano przez OPawel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

Czy zapis w rozporządzeniu:

3) w przypadku operacji związanej ze zmianą profilu produkcji rolnej, której realizacja wpłynie również na zróżnicowanie produkcji rolnej w gospodarstwie, przyznaje się 1 punkt;

 

 

Wynika z niego że aby dostać ten jeden punkt to trzeba zmienić profil produkcji rolnej oraz zróżnicować produkcję rolną, czy wystarczy że w biznes planie wyskoczy TAK przy "Czy zaplanowano zróżnicowanie produkcji rolnej?"

Moim zdaniem "również" oznacza, że oba warunki muszą być spełnione.

 

Witam, jak rozumiecie ten zapis w zestawieniu załączników:Plan sprzedaży - orginał lub umowa przedwstępna całej produkcji wytworzonej w gospodarstwie w związku z realizacją operacji - w przypadku, gdy w związku z realizacją operacji wzrośnie produkcja - kopia. 

Czy to przypadkiem nie oznacza, że jeżeli zakładamy wzrost produkcji to konieczne jest przedłożenie umowy przedwstępnej i plan sprzedaży wtedy nie wystarczy? Czy ewentualnie macie pomysł jak taka umowa powinna wyglądać? Pozdrawiam.

Pytałem o to niedawno ale nikt mi nie odpowiedział, raczej wystarczy plan sprzedaży. W instrukcji już tak to zdanie jest sformułowane, że wynika z niego, że jeśli wzrośnie produkcja to trzeba oryginał planu sprzedaży albo kopię umowy przedwstępnej, przynajmniej ja tak to rozumiem. Chodzi w tym o to, żeby wykazać, że jest zbyt na produkty których dotyczy operacja, w rozporządzeniu jest coś o tym, że operacja nie może dotyczyć produktu na który brak jest rynku zbytu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parobas    6

Wie ktoś jaka jest pula dla kuj-pom?ile macie punktów ? opłaca się składać wniosek z 3.6 pkt ?

ja mam prawie 2x wiecej punktow i mysle czy sens sladac, ciezko sie zalapac przy tej puli.

Edytowano przez parobas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Moim zdaniem "również" oznacza, że oba warunki muszą być spełnione.

 

Pytałem o to niedawno ale nikt mi nie odpowiedział, raczej wystarczy plan sprzedaży. W instrukcji już tak to zdanie jest sformułowane, że wynika z niego, że jeśli wzrośnie produkcja to trzeba oryginał planu sprzedaży albo kopię umowy przedwstępnej, przynajmniej ja tak to rozumiem. Chodzi w tym o to, żeby wykazać, że jest zbyt na produkty których dotyczy operacja, w rozporządzeniu jest coś o tym, że operacja nie może dotyczyć produktu na który brak jest rynku zbytu. 

 

No właśnie ciekawi mnie to bo prawie wszyscy tutaj piszą że dostaną punkt za to a zrobić by oba warunki były spełnione nie jest tak prosto jak samo zróżnicowanie produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

Mnie ciekawi co to znaczy "obowiązek utrzymania struktury i rozmiarów produkcji"? Gdyby to oznaczało, że trzeba zachować strukturę gatunkową upraw przez 6 lat to by było dopiero trudne, a wręcz nierealne...

Edytowano przez k00789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

no to już mamy 2015 wniosków po 15 dniach średnio każdy prawie max po 178000 zwrotu, teraz na pewno przyśpieszy do ok 6-7 tys w kraju oj będzie ciężko :( :unsure: :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj