rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

darek1978    0

Ciekawi mnie to w jaki sposób osiągacie tyle punktów za maszyny..

 

Mnie to też zastanawia u mnie 3 za wiek + 1 za zwiekszenie skali produkcji (może...) + 1,75 za maszyny  i to wszystko czyli 5,75 w obszarze D chyba, że coś jeszcze ludziska dorzucają o czym szary człowiek nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niunia0709    4

Ciekawi mnie to w jaki sposób osiągacie tyle punktów za maszyny..

A kto powiedział,że punkty są za maszyny?☺

 

-3 pkt za młodego

-2 pkt za IP

-1 pkt za zwiększenie skali produkcji

-1 pkt za zróżnicowanie działalności

-i niecałe 2 pkt za maszyny

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Co zrobiłaś że liczysz pkt za zróżnicowanie działalności? I co uprawiasz że masz IP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmino22    0

Można jednocześnie dostać punkt za zwiększenie skali produkcji i zróżnicowanie produkcji/ działalności ?:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niunia0709    4

Można jednocześnie dostać punkt za zwiększenie skali produkcji i zróżnicowanie produkcji/ działalności ?:o

Wypełnij BP i samo Ci wyjdzie czy zaplanowałeś zróżnicowanie produkcji☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr0793    0

Witam forumowiczów ! 

Mam do was pytanie, otóż złożyłem wniosek na MR 2015 z zamiarem przejęcia gospodarstwa od ojca, który jest beneficjentem MGR. Teraz czekam na decyzje z MR, ale chciałbym też skorzystać z MGR w tym naborze. Czy mogę już teraz przejąć gospodarstwo i czy mogę przejąć zobowiązania od ojca z MGR bez zgody arimr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niunia0709    4

Co zrobiłaś że liczysz pkt za zróżnicowanie działalności? I co uprawiasz że masz IP

Wypełnij BP i samo Ci wyjdzie,czy zaplanowałeś zróżnicowanie produkcji. Punkty za IP otrzyma się,jeżeli na podstawie ukończonego szkolenia zrobi się w PIORINie zgłoszenia o chęci prowadzenia uprawy na zasadach integrowanej produkcji. Jutro jadę 200 km na dwudniowe szkolenie z IP. Ciężko było je znaleźć ale myślę,że warto było☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niunia0709    4

Chodzi mi konkretnie co, trzeba zmienić uprawy?

Zdajesz sobie sprawę,iż za dodatkową wiedzę się płaci?☺

 

Ułożyłam zmianowanie na 5 lat, w roku bazowym i docelowym same zboża plus 5% wysokobiałkowych. Wklepałam do BP na końcu tabelek wyskoczyło mi,że jest zaplanowane zróżnicowanie. Pobaw się u siebie w zmianowaniu,przemyśl BP i nie wymagaj od innych, że podadzą Ci Wszystko na srebrnej tacy.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1978    0

Wypełnij BP i samo Ci wyjdzie,czy zaplanowałeś zróżnicowanie produkcji. Punkty za IP otrzyma się,jeżeli na podstawie ukończonego szkolenia zrobi się w PIORINie zgłoszenia o chęci prowadzenia uprawy na zasadach integrowanej produkcji. Jutro jadę 200 km na dwudniowe szkolenie z IP. Ciężko było je znaleźć ale myślę,że warto było☺

 

to chodzi o działanie "Systemy  jakości produktów rolnych i środków spożywczych" za 2pkt. ??? A kolego coś bliżej mógłbyś o tym napisać jakie to warunki trzeba spełniać i gdzie w BP ujmować i w ogóle jak się do tego zabrać . Byłbym bardzo wdzięczny bo każde punkty na wagę złota :)

Wydaje mi się,że jeżeli w biznes planie będziesz miał to uwzględnione i jest to pewne to raczej tak. Pamiętaj tylko, że wszystko będziesz miał napisane w umowie. Ja bym wykazała tylko przejęcie gruntów, ze zwierzakami może być opłacalność różna i nie wiadomo czy będziesz je chciał za 5 lat jeszcze trzymać. Na szkoleniu powiedzieli, że wszystko co będzie wpływało dodatkowo na wzrost gva już po podpisaniu umowy będzie rozpatrywane pozytywnie.

 

też mi się tak wydaje że zwierzaki nie ma co a i hektary to też ostrożnie trzeba by ujmować (życie różne figle płata)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

Wypełnij BP i samo Ci wyjdzie,czy zaplanowałeś zróżnicowanie produkcji. Punkty za IP otrzyma się,jeżeli na podstawie ukończonego szkolenia zrobi się w PIORINie zgłoszenia o chęci prowadzenia uprawy na zasadach integrowanej produkcji. Jutro jadę 200 km na dwudniowe szkolenie z IP. Ciężko było je znaleźć ale myślę,że warto było☺

 

ja jestem po szkoleniu i zgłoszeniu - mam już numer producenta IP pszenicy i takie zaświadczenie powinno wg rozporządzenia wystarczyć do uzyskania 2 pkt.

pytanie czy uzyskiwanie certyfikatu jest w takim razie konieczne przez okres zobowiązania czy wystarczy zgłaszanie coroczne do IP  w kolejnych ? wydaje mi się, ze wystarczy zgłaszanie, skoro punkty były za samo zgłoszenie, ale na wszelki wypadek wysłałem zapytanie do arimr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

Wypełnij BP i samo Ci wyjdzie,czy zaplanowałeś zróżnicowanie produkcji. Punkty za IP otrzyma się,jeżeli na podstawie ukończonego szkolenia zrobi się w PIORINie zgłoszenia o chęci prowadzenia uprawy na zasadach integrowanej produkcji. Jutro jadę 200 km na dwudniowe szkolenie z IP. Ciężko było je znaleźć ale myślę,że warto było☺

 

Wątpię na certyfikat na 2016 rok musisz pracować cały rok i dostaniesz go po zbiorach (tak mam w jabłoniach) , nie sądzę żeby jakieś szkolenie to zastępowało, może papier wszystko przyjmie :P a później płacz że wniosek odrzucony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Koleżanko jak ci wyszło to zróznicowanie upraw bo ja podstawiaam zboża  i 6% straczków i ze 20% rzepaku w docelowym zwiekszam rzepaki i straczki o 1 % i nie zmienia sie  na "TAK" :( Jakie uprawy wysokobiakowe użyłas ? Bo ja mam łubin żółty akurat.

 

 

Smieszne to jest bo zminiłem 1ha łubinu z bazowego na 1 ha grochu w docelowym i juz jest "TAK "

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niunia0709    4

Wątpię na certyfikat na 2016 rok musisz pracować cały rok i dostaniesz go po zbiorach (tak mam w jabłoniach) , nie sądzę żeby jakieś szkolenie to zastępowało, może papier wszystko przyjmie :P a później płacz że wniosek odrzucony

Ja nie napisałam,że szkolenie uprawnia do uzyskania 2 pkt☺

 

Szkolenie umożliwia zrobienie zgłoszenia w PIORINie. Zgłoszenie na przyszły rok robi się do 30.03.2017 roku. Po zrobieniu takiego zgłoszenia trzeba uzyskać certyfikat (tu też jest z tym troszkę schodów i zabawy), certyfikat jest wydawany na określoną uprawę w danym roku. I co roku trzeba całą procedurę powtarzać.

 

Zgłoszenie w PIORINie zrobione w najbliższym czasie, umożliwi zdobycie 2pkt,ale trzeba pamiętać o dopełnieniu całej reszty. Bez tego niestety wniosek może być odrzucony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak jest w tym naborze z mozliwością finansowania nowych nasadzeń Wiśni i krzewów porzeczki, maliny, truskawki. czekam na odpowiedz z agencji ale moze juz ktoś o coś podobnego pytał i dostał odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niunia0709    4

Koleżanko jak ci wyszło to zróznicowanie upraw bo ja podstawiaam zboża i 6% straczków i ze 20% rzepaku w docelowym zwiekszam rzepaki i straczki o 1 % i nie zmienia sie na "TAK" :( Jakie uprawy wysokobiakowe użyłas ? Bo ja mam łubin żółty akurat.

W wysokobiałkowych mam łubin wąskolistny, pobaw się ze zmianą struktury zasiewów.

Edytowano przez niunia0709

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

Ja nie napisałam,że szkolenie uprawnia do uzyskania 2 pkt☺

 

Szkolenie umożliwia zrobienie zgłoszenia w PIORINie. Zgłoszenie na przyszły rok robi się do 30.03.2017 roku. Po zrobieniu takiego zgłoszenia trzeba uzyskać certyfikat (tu też jest z tym troszkę schodów i zabawy), certyfikat jest wydawany na określoną uprawę w danym roku. I co roku trzeba całą procedurę powtarzać.

 

Zgłoszenie w PIORINie zrobione w najbliższym czasie, umożliwi zdobycie 2pkt,ale trzeba pamiętać o dopełnieniu całej reszty. Bez tego niestety wniosek może być odrzucony.

ale jakiej całej reszty oprócz uzyskania zaświadczenia z jednostki certyfikującej?

przecież certyfikat będzie dopiero sierpień/wrzesien a do tego czasu to punkty i lista już będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niunia0709    4

 

 

Smieszne to jest bo zminiłem 1ha łubinu z bazowego na 1 ha grochu w docelowym i juz jest "TAK "

Może i śmieszne ale dodatkowy punkcik jest☺ trzeba tak zrobić BP, aby punkty same się wyliczyły. Dlatego powtarzam, przemyśleć dobrze BP. Na szkoleniu powiedzieli, że przez to,iż w poprzednim prowie większość wniosków była składana pusta i niektórzy poprawki przeciągali o pół roku,to teraz jest tylko jedna poprawka do BP w ciągu 14 dni i to na ich wezwanie. Do wniosku o płatność takie poprawki będą mogły być dwie. Powiedzieli też, że czym więcej załączników, tym oni mają możliwość przeanalizowania wniosku dokładniej na etapie weryfikacji, i przyślą wezwanie jak im czegoś będzie brakowało. Zapomniałam się tylko zapytać co będzie jak po dostarczeniu dokumentów po wezwaniu znowu im czegoś zabraknie...

ale jakiej całej reszty oprócz uzyskania zaświadczenia z jednostki certyfikującej?

przecież certyfikat będzie dopiero sierpień/wrzesien a do tego czasu to punkty i lista już będą.

Dlatego do uzyskania 2pkt wystarczy zgloszenie. Poczytaj sobie, w jaki sposób uzyskuje się certyfikat. Jak przyjdą na kontrolę, a napewno kiedyś przyjdą, to będą sprawdzać czy taki certyfikat w danym roku uzyskałeś, ewentualnie mogą chcieć aby im taki certyfikat co roku dostarczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonski    1

Niunia a czy zróżnicowanie produkcji a nie zmiana profilu produkcji uprawnia do zdobycia punktu?


A może Freetaxi się wypowie, bo wg mnie tylko zmiana profilu produkcji która oczywiście wpłynie na zróżnicowanie produkcji może się łapać na 1 pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niunia0709    4

Niunia a czy zróżnicowanie produkcji a nie zmiana profilu produkcji uprawnia do zdobycia punktu?

Wydaje mi się, że punkt można zdobyć za jedno i za drugie. Bynajmniej osoba, z którą robię wniosek tak mówi,a też jest dodatkowo po kilku szkoleniach.

Więc czekamy na Freetaxi☺

Edytowano przez niunia0709

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niunia0709    4

Ale też można zrobić różnicowanie bez zmiany profilu produkcji☺

kiedy najlepiej przejść na VAT w związku z naborem na MGR, obszar D?


Na VAT przychodzisz wtedy,gdy Ci się to opłaca☺ najlepiej poszukaj w swojej okolicy księgowego, który rozlicza rolników i przeanalizuj z nim jak jest w Twoim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1978    0

Ale też można zrobić różnicowanie bez zmiany profilu produkcji☺

 

Na VAT przychodzisz wtedy,gdy Ci się to opłaca☺ najlepiej poszukaj w swojej okolicy księgowego, który rozlicza rolników i przeanalizuj z nim jak jest w Twoim przypadku.

 

trzeba wziąc sprzedaż to co na faktury zsumować wartość podatku Vat potem zsuwać Vat z zakupów, odjąć jedno od drugiego i wyjdzie czy na + czy - . Tylko trzeba pamiętać, że np.mleko sprzedajemy na 8% a nie na 5% jak RR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj