rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

slawekr6    28

Witam. 

Koledzy czy jest może na forum ktoś kto zajmuje się wypełnianiem wniosków na modernizacje w kujawsko pomorskim, powiat Inowrocławski? 

I czy może mi ktoś powiedzieć  czy do wniosku potrzebne są oferty od maszyn czy wpisujemy orientacyjny koszt, czy musi to być podana marka , wyposażenie i cena podana przez dealera, bo jedni mówią że tak a drudzy że nie i już sam  nie wiem. 

Mógłby ktoś podac link do strony gdzie mozna obliczyc sobie ile punktów mi  wychodzi z maszyn.  

Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Koledzy, nurtuje mnie dziś pytanie, czy jak bede skladał wniosek o modernizacje to umowy na dzierżawy muszę mieć podpisane? A jak nie dostane maszyn to czym niby w tym polu mam robić, zatyrać się to ja nie chce.. Proszę o odpowiedz

 

Na te ziemie na które składasz dopłaty nie musisz mieć umów, na nowe już tak. Jak nie dostaniesz maszyn z PROW to kupujesz za gotówkę. Jak nie masz gotówki to bierzesz kredyt. Jak nie dadzą kredytu to albo robisz tym co masz albo oddajesz w dzierżawę/sprzedajesz pola.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flackmistrz    11

a jak sprawa  ma się z zakupem ciągnika? 

 

 Na sam ciągnik ciężko dostać... musisz wykazać co najmniej 10% wzrost, a w biznesplanie musisz opisać czym ten wzrost ma być spowodowany. Ciągnik raczej wzrostu ci nie podbije, ewentualnie obniży koszty, chyba że masz dużo ha. Mam ten sam problem, jest troche ha do tego hodowla brakuje tylko jakiegoś porządnego ciągnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz_94    63

a obniżenie kosztów nie przejdzie ? np. zakup ciągnika przyspieszy zbiory i zmniejszy nakład pracy i zużycie paliwa ? a zmiana ciągnika nie podejdzie pod ochronę środowiska ? mniejsze zużycie paliwa i mniejsza emisja spalin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik2308    49

Witam. Chciał bym się dowiedzieć czy dostał bym pług 4 obracalna i beczkę asenizacyjna 10000tys litrów wraz z aplikatorem na 15 ha swojego i 8 ha umowy na dzierżawę i produkcja tuczników 700 sztuk rocznie? ( ogólnie mamy 110 ha wraz z dzierżawami tylko cześć jest ojca i produkcje tuczników ponad 2 tys rocznie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

napisałem już wniosek oraz biznesplan i zastanawiam się gdzie go teraz sprawdzić:P

czy myślicie, że w arimr sprawdzą mi go? mam blisko do centrali, ale tam chyba nie pomogą:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Witam. Chciał bym się dowiedzieć czy dostał bym pług 4 obracalna i beczkę asenizacyjna 10000tys litrów wraz z aplikatorem na 15 ha swojego i 8 ha umowy na dzierżawę i produkcja tuczników 700 sztuk rocznie? ( ogólnie mamy 110 ha wraz z dzierżawami tylko cześć jest ojca i produkcje tuczników ponad 2 tys rocznie)

 

na te 23ha o których mówisz masz to ledwo pług 3skibowy obracalny i beczkę 6 - 7tys litrów. Także możesz próbować życzę powodzenia.

 

tu masz dobór maszyn:

https://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2015/Zasady_doboru_maszyn_PROW_2014-2020.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

w zestawieniu rzeczowo-finansowym wpisujesz  -   przedziały Mocy ciągnika i inne parametry. bez konkretnych marek, typów i cene,

w opisie zadań podajesz źródło cen i możesz wpisać konkretną markę i model.  (może być jedna oferta, strona internetowa, tel do dostawcy itp.)

 

no właśnie w opisie zadań cza podać zródło ceny i konkretna markę czyli nic innego jak pasuje mieć ofertę od dilera chociaż  taką podglądową żeby już się mieć czego trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusz    0

pytanie do freetaxi i innych zorientowanych chciałem wymienic urządzenia chłodnicze w przechowalni owoców tylko jest taki problem ze formalnie budowa jakby nie dokonczona(wybudowana systemem gospodarczym) pozwolenie było wydane plan tez tylko kierownika budowy  nie było itd. i teraz nie wiem czy bedą w arimr żądać jakis dokumentów od budynku w którym bedzie wymiana tych agregatów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

na pług 4 obracany musisz mieć pola 43 hektary a beczka zależy co masz za hodowle jaka podłoga w chlewni itd.  Mi do ciągnika 100 koni wychodzi pług 2 skibowy zagonowy więc szkoda nawet nerwów jak dadzą ciągnik to se kupie 3 obrotową za swoją kasę i będę miał to co chce i spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtu    2

Wojtu dostaniesz odmowę. 

 

niech to szla... tak też myślałem :( co teraz robić? czy złożyć wniosek  w obszarze D czy powtórzyć obszar C??? a może zapadnie jakaś decyzja na samej górze i zmienią podejście do tych uzupełnień ??? wszak bardzo łatwo stracić elektorat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Składaj wniosek ponownie w obszarze C.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

niech to szla... tak też myślałem :( co teraz robić? czy złożyć wniosek  w obszarze D czy powtórzyć obszar C??? a może zapadnie jakaś decyzja na samej górze i zmienią podejście do tych uzupełnień ??? wszak bardzo łatwo stracić elektorat.

 

Już raz zmienili, wydłużyli do 29 kwietnia, dla niektórych to  dodatkowe 2 miesiące ale czy wydłużą dalej to tego nikt nie wie... wcześniej też mieli odrzucać wnioski ale jak się okazało że 90% wniosków jest bez pozwolenia to zmienili zdanie więc jakaś tam szansa jest że zmienią ponownie jeśli nadal mało osób złoży pozwolenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wydaje mi się, że ten termin jest ostateczny już. Ale kto ich tam wie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

panowie orientujecie się czy na modernizacje można kupić ciagnik ktory jest zarejestrowany? jest to ciagnik nowy z przebiegiem 0 ale jest zarejestrowany  gdzyż  nie mozna by go było sprzedac  bo jest bez  filtra cząstek i tych wszystkich pierdół  od czystych spalin???

 

Podbijam pytanie :)


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Według mnie jeśli jest już zarejestrowany to raczej nie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

 

 

A jak myślisz czy pod "agregaty nawozowo siewne z nawożeniem około nasiennym" zostanie uznany siewnik do kukurydzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prusak    1

linku nie znam a oferty są potrzebne dla ciebie jako przy sporządzaniu wniosku w zestawieniu rzeczowo finansowym musi podać parametry jakie ma maszyny którą zamierzasz kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Czy małe zainteresowanie? W pierwszych trzech dniach niecałe 300 wniosków. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

jakoś mały ruch na forum, czyżby zainteresowanie było małe tym naborem?

wręcz przeciwnie!!!Zobaczycie ile tego napłynie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To dopiero pierwsze dni :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj