rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

cosmos    3

Według mnie, ciężko przewidzieć cokolwiek. Bo po pierwsze nie wiadomo ile osób złoży wnioski w poszczególnych woj., na jaką kwotę zwrotu złożą wnioski, ile będzie budowlanek w obszarze D, z iloma pkt. będą to wnioski, czy zostaną powiększone koperty, żeby zazielenić białe listy itd. Myślę, że nawet w minrolu nie znają odpowiedzi na te pytania.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miziun    7

może 500+ wspomoże trochę spłatę odsetek w niektórych domach coś się ruszy w domach na wsiach, szkoda że tak późno u wujka Łukaszenki 100 dolarów już było 5 lat temu na dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Co do pytań o opryskiwacz, to w tym temacie jest cytowana odpowiedź ARiMR, że zwykły opryskiwacz bez PSP ma 0 pkt, ale gdy doda się do niego np. głowice wielorozpylaczowe, lub zbiornik do płukania to punkty już są liczone do tego opryskiwacza. I nie ma w tej odpowiedzi nic o punktacji do elementów wyposażenia. Punkty przyznaje się do całej inwestycji. Zresztą jak niby wpisać w zestawienie r-f osobno elementy wyposażenia opryskiwacza.

Dla tych, którzy mi nie wierzą niech odpalą sobie biznesplan i dodadzą do inwestycji prośrodowiskowych "MGR0750 Inny opryskiwacz wyposażony w", następnie pojawi się okno wyboru, gdzie wybieramy elementy wyposażenia dodatkowego, potem niech wpiszą sobie jakąś cenę tego opryskiwacza, np 102 201 zł , i pójdą na koniec biznesplanu do kryterium punktowego, i zobaczą czy dostaną kilka punktów (nie więcej niż 5), czy tak jak ktoś powyżej sugerował, będzie to 0,000__ punktów.

Oczywiście to jest tylko moje zdanie, i ewentualnych roszczeń w przypadku kłopotów finansowych po zastosowaniu se do mojej rady, nie przyjmuję ;).

 

według tego : http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2016/Zalacznik_2_B_Plan_MGR.PDF

 

za inny opryskiwacz z wymienionym wyposażeniem są dane pkt, a np. za opryskiwacz z psp, z jakim by nie był dodatkowym wyposażeniem to i tak jest 8 pkt bo za dodatkowe wyposażenie dostają punkty tylko "inne opryskiwacze"

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

To byłoby bez sensu dostać mniej punktów za PSP jak za zwykły opryskiwacz made in stodoła z prostymi funkcjami typu zbiornik na wodę i głowice wielo-. Jak w biznesplanie wybierzesz np opryskiwacz z PSP to też ci się rozwija okno z opcjami do wyboru i się dodają punkty. Maksymalnie za jakikolwiek opryskiwacz można dostać 17 punktów co przy inwestycji polegającej tylko na kupnie opryskiwacza daje 170/41 czyli około 4,1463 pkt.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

freetaxi od której daty liczy sie młody rolnik ?? od daty złożenia wniosku na młodego rolnika ?? czy od daty zapisu gospodarstwa ?? Cały czas licze ze załapie sie na 60% dofinansowania, bo  zapisywane miałem pod koniec kwietnia 2011r. a wniosek był składany w 2010r. Jeden doradca własnie mi powedział że młody rolnik jest od daty złożenia wniosku... czyli juz bym sie nie łapał na 60% ;( jak to w końcu z tym jest ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wychodzi na to, że jednak samo wystąpienie o pomoc w 2010 roku będzie Cię wyłączało z podwyższonej refundacji. Mi też się na początku wydawało, że będzie liczony termin przejęcia gospodarstwa. Krzywdzące ale nic nie poradzimy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian992    13

Był poruszany temat sadzarki parę stron wcześniej, czy można ją podpiąć pod "agregaty nawozowo-siewne z nawożeniem około nasiennym (doglebowym)". Według definicji, siew jest do umieszczenie materiału siewnego (Są to części generatywne (nasiona), oraz wegetatywne (między innymi bulwy). Więc sadzarka z nawożeniem powinna przejść. Ktoś ma inne zdanie??

Zastanawiam się również czy takowej sadzarki nie będzie można podpiąć pod "zestawy do uprawy i siewu bezpośredniego (bezorkowa uprawa gleby)" tylko tam pewnie sadzarka musiałaby być wraz z np. broną aktywną. 

Co o tym myślicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

ymmmmmmm a już myslałem że zdąże jeszcze złożyć wniosek i mi sie  uda 60% wziąść a tutaj oczywiscie jak zawsze

znowu pod gorke ...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

No niestety krzywdząca interpretacja.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że jednak samo wystąpienie o pomoc w 2010 roku będzie Cię wyłączało z podwyższonej refundacji. Mi też się na początku wydawało, że będzie liczony termin przejęcia gospodarstwa. Krzywdzące ale nic nie poradzimy. 

a skad takie info? nigdzie takiego czegos nie słyszałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Po kilku szkoleniach kolego jestem.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flackmistrz    11

Witam, orientuje się ktoś jak sprawa wygląda w Łódzkiem?? Też mam dylemat czy składać wniosek, bo głównie chodzi mi o ciągnik... gospodarstwo otrzymałem w 2012r wtedy naboru nie bylo na mlodego, a teraz się nie łape... zostaje modernizacja. z moich wyliczeń wychodzi mi 4pkt mam 10ha 3 obsadzam ziemniakiem reszta to zboże i zielonki do tego dochodzi na chwile obecna 10szt bydła miesnego.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacenty1984    0

Po kilku szkoleniach kolego jestem.

Na 99% bedzie się liczyć data otrzymania gosp a nie złożenia wniosku o premię. W arimr Białystok już rozsyłają pisma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

w mazowieckim dostane dodatkowy punkt za MR z tego naboru jeśli decyzje będą w połowie kwietnia a wniosek złożę po otrzymaniu decyzji?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jacenty1984 tylko kolego my w tym przypadku mówimy o młodym rolniku z PROW 2007-2013. Geloronik poczekaj na decyzję z młodego.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szabelka    4

witam, składałem wniosek na MR w sierpniu 2015 r. Mam około 21 pkt.Czy mogę przepisać gospodarstwo na siebie przed otrzymaniem decyzji i startowac na MGR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Jeśli do m.in. do przedwczoraj miałeś FV RR na 5000 PLN na sprzedaż produktów z gospodarstwa.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2889    0

1. Czy na 24ha w tym 5ha łaki mam szanse na opryskiwacz krukowiak apollo 1500L 18m??( Niby potrzeba 38ha)

2. Wał posiewny chociaż 5m (tego nigdzie nie mogę znalesc)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliksio    2

Jest coś takiego jak przyznanie punktu za to że korzystało się z Premii Młody Rolnik w latach 2007-2013?

Coś takiego obiło mi się o ucho ale nie mogę znaleźć info na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zależy od województwa. W mazowieckiem jest na pewno. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2889    0

Tam to jest ogolnie o prowie , a mi chodzi konkretnie o dobor maszyn. Niech każdy pisze jakie ma gospodarstwo i co chcialby kupic, a ktos kto sie lepiej zna odpowie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W pomorskim nie ma. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj