rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
olgierdowyy    0

na sam ciągnik zapomnij

pytanie dlaczego ?

Skoro de facto nie mam ciągnika i nie mam czym ciągnąć maszyn ?

Dobre uzasadnienie w biznesplanie nie pomoże ?

Dlaczego sam ciągnik nie wykazuje wzrostu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Bo trzeba kupować paliwo, opłacać OC, AC przegląd a na dodatek sprzęt z roku na rok traci wartość. więc jak ma zarabiać na siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

Jeżeli rozsiewacz ma komputer sterujący dawką zależnie od prędkości jazdy i wysiew graniczmy to punkty się sumuje (7+7) i 14 podstawia do wzoru czy tylko 7?

Bo wiem że dodatki do opryskiwacza się sumuje, np: dawka zależna od prędkości 6+ głowice wielorozpylaczowe 6+ zbiornik do płukania 3 = 15 i podstawia do wzoru

 a dopytał ktoś czy do wzoru podstawiasz cenę całego opryskiwacza czy liczone są tylko koszty owych dodatków bo mi sie wydaje że policzą ci cenę jedynie samych głowic i zbiornika ewentualnie komputera i jak to wszystko zsumujesz to wyjcie całe nic z punktów 

 

koszt całego opryskiwacza żeby był punktowany to musi być ten z rekawem tak gdzieś słyszałem ale jak jestem w błedzie to mnie poprawcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

pytanie dlaczego ?

Skoro de facto nie mam ciągnika i nie mam czym ciągnąć maszyn ?

Dobre uzasadnienie w biznesplanie nie pomoże ?

Dlaczego sam ciągnik nie wykazuje wzrostu ?

 

nie wzrost jest problemem, tylko to że przy 3 pktach nie masz żadnych szans w mazowieckim bo tyle to uzyska większość z tych osób co złożą wnioski, więc nawet jakby dorzucili limitu to i tak marne szanse, ale jak masz wolnostojące 2 czy 3 tysiące zł na wniosek to możesz składać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404

3pkt to mają na wyjściu wszyscy przed 40stką ... 

To co robi agencja to jakaś farsa ... dziś sie dowiedziałem że pan który składał wniosek z obszaru "abc" ma dostarczyć poprawki do oddziału w krakowie ... 

Jeździło się nie powiem te 170km ale w obrębie województwa mazowieckiego no ale Kraków to chyba lekka przesada .. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliksio    2

Ja też nie widzę problemu z zakupem ciągnika na MGR. Jeżeli pod względem punktacji sie załapiesz i faktycznie uzasadnisz że ciągnik Ci potrzebny to co za problem. Pytanie tylko czy jeśli ktoś nie posiada żadnego ciągnika to czy dobór mocy z tabeli bierze się z rubryki kW na gospodarstwo czy kW ciągnika podstawowego? Jak na razie nikt nie potrafił odpowiedzieć na to pytanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliksio    2

Za wiele te gwiazdki nie mówią, a już na pewno nie stwierdzają czy sugerować się kW na gospodarstwo czy kW podstawowego ciągnika. Mógł byś rozwinąć myśl i napisać jak Ty to interpretujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Tam jest jasno napisane co stanowi kryterium oceny, a co jest kryterium pomocniczym. Czyli pierwsza kolumna jest najważniejsza( KW na gosp)

Edytowano przez maniek33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

 a dopytał ktoś czy do wzoru podstawiasz cenę całego opryskiwacza czy liczone są tylko koszty owych dodatków bo mi sie wydaje że policzą ci cenę jedynie samych głowic i zbiornika ewentualnie komputera i jak to wszystko zsumujesz to wyjcie całe nic z punktów 

 

koszt całego opryskiwacza żeby był punktowany to musi być ten z rekawem tak gdzieś słyszałem ale jak jestem w błedzie to mnie poprawcie

Jak prosiles - poprawiam Cię. Jesteś w błędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamdres    3

od jakiej kwoty muszę mieć oferty na sprzęt? Czy po te wyceny muszę się wybrać do dilera czy może on mi to przesłać na email?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

Jak prosiles - poprawiam Cię. Jesteś w błędzie.

 dopytałem ponownie i kolejny raz usłyszałem informacje np kupujesz opryskiwacz za 100tyś komputer sterujący dawką i dysze kosztują 20 

co daje łącznie 120 tyś i nie bedziesz miał punktów za 120 tyś tylko za te 20 tyś bo punktowane jest tylko wyposażenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

byłem dziś u dilera dostałem oferty z ceną fabryczną co w przypadku gdy jakimś cudem dostanę tą pomoc a cena po postępowaniu ofertowym lub po tych przetargach okaże się zupełnie inna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

Pytanie w sprawie punktów np;

 Rozrzutniki obornika i kompostu z adapterem pionowym 2- lub 4-walcowym- ma 6 punktów

a

-zasuwa (gródź) skrzyni ładunkowej umieszczona przed adapterami rozrzucającymi -ma 2 punkty

-deflektory (klapy, osłony) kierunku rozrzutu obornika - 2 punkty
Czy te punkty się sumuje ? Na przykład rozrzutnik wyposażony w te dodatki dał by wtedy  10 punktów czy tylko 6
 

I jeszcze jedno pytanie czy pługi obrotowe są punktowane ?

Edytowano przez batim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2

 dopytałem ponownie i kolejny raz usłyszałem informacje np kupujesz opryskiwacz za 100tyś komputer sterujący dawką i dysze kosztują 20 

co daje łącznie 120 tyś i nie bedziesz miał punktów za 120 tyś tylko za te 20 tyś bo punktowane jest tylko wyposażenie 

 

Bardzo dziwne a co jeśli znam cenę opryskiwacza a nie wszystkich jego podzespołów?  Podaje się cenę opryskiwacza a nie wszystkiego osobno. Jeśli się mylę to mnie poprawcie ale jest to co najmniej dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memonic    0

Orientuje się ktoś ile min. punktów w świętokrzyskim będzie miało szanse na pozytywne rozpatrzenie?

 

Oj chyba trzeba uzbierać koło 9 lub i więcej każdy w rejonie sadowniczym podobnie 

 

wiek-3

IP-    2

zwiększenie skali -1

przygotowanie do sprzedaży-1

umowa na dostarczenie na rok-1

środowisko zależy przeważnie drzewka i opryskiwacz od 0,5 do realnie 3pkt 

 

oczywiście teoretyzuje no i oczywiście sporo jest osób należących do grup producentów następny 1 punkt ale akceptowane bedą chyba tylko te uznane podobno na świętokrzyskie 300 pełnych wniosków pula na powiat sandomierski by nie wystarczyło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

czyli kupujesz opryskiwacz za 100 tys i nie ma punktów a wystarczy że weźmiesz końcówki za 100 zł i już są punkty to nie było by dziwne??

a z resztą sami się dowiadujcie żebyście tylko nie byli później rozczarowani

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Te systemy jakości to uzyskają tylko sadownicy i ci od warzyw bo nikt inny tego czegoś nie ma, czy się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

jacy sadownicy jak maksymalnie można mieć 200 tys a to już przy 150 ha uprawy zbóż i troche buraka i ziemniaka sie przekracza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Co do pytań o opryskiwacz, to w tym temacie jest cytowana odpowiedź ARiMR, że zwykły opryskiwacz bez PSP ma 0 pkt, ale gdy doda się do niego np. głowice wielorozpylaczowe, lub zbiornik do płukania to punkty już są liczone do tego opryskiwacza. I nie ma w tej odpowiedzi nic o punktacji do elementów wyposażenia. Punkty przyznaje się do całej inwestycji. Zresztą jak niby wpisać w zestawienie r-f osobno elementy wyposażenia opryskiwacza.

Dla tych, którzy mi nie wierzą niech odpalą sobie biznesplan i dodadzą do inwestycji prośrodowiskowych "MGR0750 Inny opryskiwacz wyposażony w", następnie pojawi się okno wyboru, gdzie wybieramy elementy wyposażenia dodatkowego, potem niech wpiszą sobie jakąś cenę tego opryskiwacza, np 102 201 zł , i pójdą na koniec biznesplanu do kryterium punktowego, i zobaczą czy dostaną kilka punktów (nie więcej niż 5), czy tak jak ktoś powyżej sugerował, będzie to 0,000__ punktów.

Oczywiście to jest tylko moje zdanie, i ewentualnych roszczeń w przypadku kłopotów finansowych po zastosowaniu się do mojej rady, nie przyjmuję ;).

Edytowano przez cosmos

a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miziun    7

Witam, orientuje się ktoś jaka sytuacja w lubelskim jest ile ok punktów trzeba w lubelskim by załapać się na D. Ponoć spore zainteresowanie ale ludzi sporo ponoć rezygnuje mówią tak w ODR

Edytowano przez miziun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pojawi się lista to się dowiemy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miziun    7

dokładnie, ale w woj lubelskim są spore szanse dostać, dużo ludzi rezygnuje i to młodych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pytanie czy rezygnują? Bardziej ciężko jest zrobić logiczny, połączony w całość bizneplan. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj